Skocz do zawartości

Warszawa i okolice


Rekomendowane odpowiedzi

4 listopada, 19:00


1. Perez

2. Patryk

3. Pulek

4. Piotrek (kuzyn Pulka)

5. Smetek

6. Reaper +1

7. Matias

8. Mauro

9. Suter

10. Grabek

11. Reaper

12. ?


Profilaktycznie wpisuję Sutera, a wypisuję Rogera, bo wspominał mi, że odpada.


Finanse - dzisiaj 237 zł, z czego 200 hala, 37 na piłkę wrzucam. A w temacie piłek - jutro puszczę zapytanie z reklamacją, ale póki co tutaj klejone halówki. Jest i wspominana Nike Joga Bonito, która sama wpada do siatki ;). Praktycznie jedyny wybór, bo reszta to te zielone wynalazki.

Odnośnik do komentarza

Pulek, moim zdaniem to nie ma co czekać na dobicie tej piłki, bo ona może pieprznąć na każdej najbliższej hali. Lepiej już nawet wozić dwie, w Yarisce Pereza powinny się zmieścić :)

 

Aha, Perez pamiętaj, żeby sobie od tej kasy odjąć te kilkanaście zł co zostało do spłacenia poprzedniej piłki.

 

Spoko, czekam jeszcze na jedno info od babeczki od hali i na koniec miecha podliczę to wszystko.

 

Dzisiaj z rana wysłałem już maila z prośbą o info, co zrobić z tą rozwalona piłką - zobaczę, czy będzie "szybka, łatwa i przyjemna" reklamacja, czy jakieś manewry. Jak to drugie, to zamawiam Jogę Bonito, żeby była na poniedziałek.

Odnośnik do komentarza

Dobra, sprawy mają się tak - pomarańczową nie pogramy, bo tam jeden szew puścił na całej długości. Zgłosiłem reklamację, sprzedawca poprosił o przesłanie piłki, mają do oddać do rzeczoznawcy, czyli w skrócie wyjaśni isę za 8 lat :).

 

Znalazłem tę Nikę za 60 zł + 20 zł pobranie i byłaby na jutro, żeby na poniedziałek na pewno ją mieć. Gdyby ktoś miał jakieś uwagi, dajcie znać. Jak nie, to koło południa zamawiam.

Odnośnik do komentarza

Przy okazji rozliczam, skoro Reaper męczy, że ma być co do grosza :).

 

7 października: Mieliśmy 887 zł, 811,80 poszło na halę. Zostało 75,20, które poszły na spłatę piłki (121 zł). Do dopłaty pozostawało 45,80. Dzisiaj (7 października) wyszło 234 zł (10 x 20 zł + 2 x 17 zł). Na halę leci 202,95, zostaje 31,05, które idą na spłatę piłki, czyli mamy 45,80 - 31,05 = 14,75 zł do dopłaty za piłkę.

 

14 października: 10 osób po 20 zł = 200 zł, koszt hali 202,95, czyli mamy 14,75 + 2,95 = 17,70.

 

21 października: j.w. - 10 osób po 20 zł, czyli mamy 17,70 + 2,95 = 20,65.

 

28 października: dzisiaj 237 zł, z czego 202,95 hala, czyli mamy nadpłatę 34,05 - 20,65 = 13,40 zł

 

Na tę chwilę mamy więc na górkę 13,40 zł. Jeśli weźmiemy tę piłkę, co napisałem, to będzie 76,77 - 13,40, co da do spłacenia 63,37 zł.

 

PS Piłka kupiona - ostatecznie 76,77, bo mieli PayU, więc bez czekania na zaksięgowanie wpłaty, mają już kasę i niby dzisiaj wysyłają.

Odnośnik do komentarza

OK, mam nadzieję, że to ostatnie księgowe sprawozdanie na najbliższe tygodnie.

 

wrzesień 2013 - 4 hale x 202,95 zł = 811,80 zł / faktura / potwierdzenie / wpłaty 887 zł - 811,80 zł = 75,20 zł nadpłaty, które poszło na piłkę (121 zł); do dopłaty 45,80

październik 2013 - 4 hale x 202,95 = ... 608,85 zł / faktura / potwierdzenie / wpłaty 871 zł - 608,85 = 262,15 zł nadpłaty

 

Skąd niższa faktura? We wrześniu mieliśmy mieć jedną halę odwołaną, co zgłosiłem, ale ostatecznie graliśmy, co też zgłosiłem. Tyle że to drugie zgłoszenie chyba umknęło p. Małgorzacie, która przy fakturze październikowej wyliczyła 3 hale. Oczywiście dałem znać, że były 4 i że proszę o korektę faktury, dorzucając śmiechem żartem, że zawsze możemy mieć jakiś gratis :). No i... p. Małgorzata dzisiaj mi potwierdziła, że szkoda zachodu i... jedna hala wyszła nam za free! Żeby nie mieć namieszane, to kasę, która jest nadpłacona, przerzucam na listopadową halę, odliczając jednocześnie poprzednią piłkę i tę nową, za którą zapłaciłem dzisiaj.

 

262,15 zł nadpłaty - 45,80 zł dopłaty za poprzednią piłkę - 76,77 zł za nową piłkę = 139,58 zł nadpłaty na najbliższą halę (4 listopada). Tym samym do dopłaty pozostaje 63,37 zł (czyli zgadza się z tym, co pisałem wcześniej), aby mieć opłaconą poniedziałkową halę (202,95). Pisząc wprost - przy 12 osobach robimy zrzutę po symboliczne 5 zł (Reaper, w trosce o moją córkę Ty płacisz 5,28!) i mamy opłaconą zarówno halę, jak i nową piłkę, a wszystko dzięki gestowi p. Małgorzaty.

 

I od razu lista:

4 listopada, 19:00
1. Perez
2. Patryk
3. Pulek
4. Piotrek (kuzyn Pulka)
5. Smetek
6. Reaper +1
7. Matias
8. Mauro
9. Suter
10. Grabek
11. Reaper
12. Łukasz (brat Pereza)
Odnośnik do komentarza

przepraszam Perez, ze sie wtracam, ale jak im na pismie zglosisz roszczenie z tytulu niezgodnosci towaru z umowa, to beda mieli 14 dni na reakcje tylko :). Tu masz omowienie: http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=139 . Jak wyglada gwarancja tego klienta nie wiem, wiec sie nie bede wymadrzal, ale ja bym uzyl tej niezgodnosci, o ile w karcie gwarancyjnej nie ma informacji, ze musi sie ustosunkowac w ciagu 14 dni :).. Zakladam, ze pilka sluzy do grania w pilke i ma wytrzymac iwecej niz 2 miesiace. Powodzenia, w razie czego sluze pomoca :)

 

Do zobaczenia w poniedzialek!

Odnośnik do komentarza

OK, czy ja napisalem cos innego? :) Tylko ze reklamacje musi zglosic z tytulu niezgodnosci towaru z umowa, a Perez mowil o gwarancji. Stad moje uwagi ;). Przy gwarancji, jezeli nie tego na karcie, termin powinien byc bodajze "odpowiedni" (czyli jest nieokreslony), przy niezgodnosci - 14 dni. Nalezy isc z niegzodnosci.

Pozdrawiam!

Gwarancja nie ma nic do rzeczy, bo nie moze ona wyłączac praw, które daje ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej w przypadku niezgodności towaru z umową. To oznacza, że ma rzeczywiście 14 dni na odpowiedź. Brak odpowiedzi oznacza uznanie reklamacji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...