Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zalinkowany Samsung okazuje się dziś niemal w ogóle niedostępny (jakaś akcja czyszczenia magazynów czy co?). Dostępne są natomiast wersje tego laptopa z ekranem dotykowym. Hmm - czy w codziennej pracy bardziej komfortowa jest zwykła matryca matowa czy dotykowa ale błyszcząca?

Odnośnik do komentarza

matowa bez dwóch zdań, co do samego samsunga to wygląda to na dość przyzwoity wybór, Sony Beboka też tak wyglądał ...

 

wedle architektury to nie taka nowość ten samsung, pewnie wprowadza coś na i5-4200U (nastepna generacja), co wyjdzie tylko z korzyścią dla Ciebie(no może poza finansami ;) )

dlatego "wietrza" magazyny

Odnośnik do komentarza

Witame. Myślę nad zmianą lapka, bo obecny jest trochę nieporęczny (zdecydowanie za duży) i trochę się zestarzał przez te 3 lata. Generalnie nie zależy mi na niczym specjalnym - chciałbym żeby działał szybko, żeby można było swobodnie grać w FM na dużej ilości lig i oglądać filmy. Gry poza FM-em mnie nie interesują, bo od tego mam konsolę :P

 

Budżet do 2 tysięcy, ale im taniej, tym lepiej :D

Odnośnik do komentarza

To znowu ja przypomnę się ze swoim Lenovo. Napotkał mnie kolejny problem, tyle że tym razem niezwiązany bezpośrednio z komputerem. Chodzi o to, że gdy pracuje na baterii to jest okej, ale jak podłączę go do prądu to na całej obudowie wyczuwam takie drganie, mrowienie jakby było gdzieś przebicie. Dzieje się tak nawet gdy komputer jest wyłączony, ale podłączony do prądu. Próbowałem tego przy trzech różnych gniazdkach (każde z uziemieniem) i wszędzie ten sam objaw). Dodam, że w innym mieszkaniu gdzie wcześniej go używałem nic takiego się nie działo. Czy przez coś takiego może coś stać się komputerowi?

Odnośnik do komentarza

Kupy mi się to nie trzyma ... aż ciśnie mi się pomysł z wilgotnymi dłońmi

 

wysłano z ceramicznej porcelany made in KOŁO

Ale może Cię popiescic

 

wysłano z ceramicznej porcelany made in KOŁO

Generalnie miernik, kosztuje kilkanaście zł na allegro. Tylko Ty czujesz takie mrowienie?

 

wysłano z ceramicznej porcelany made in KOŁO

Odnośnik do komentarza

Kupy mi się to nie trzyma ... aż ciśnie mi się pomysł z wilgotnymi dłońmi

 

wysłano z ceramicznej porcelany made in KOŁO

Ale może Cię popiescic

 

wysłano z ceramicznej porcelany made in KOŁO

Generalnie miernik, kosztuje kilkanaście zł na allegro. Tylko Ty czujesz takie mrowienie?

 

wysłano z ceramicznej porcelany made in KOŁO

 

I tu dochodzimy do sedna śmieszności tego problemu. Pytałem dwie osoby czy coś odczuwają i mówią że jest normalnie.. Czyli, że wychodzi że to ja jestem od kilkunastu godzin ostro naelektryzowany - tylko jak wytłumaczyć logicznie fakt, ze jak mam go na nogach to nic nie czuję? / "Siedząc" w klimatach baterii zaobserwowałem też ciekawą prawidłowość. Pracuję na zasilaniu bateryjnym, mam 20% - robię dalej to samo i nagle po minucie robi się 6% i włącza się alert by podłączyć laptopa do zasilania. Czy to jest normalne? Dodam, że w programie Lenovo ustawiłem maksymalną wydajność i tę opcję by bateria ładowała się tylko do 60% - niby wpływa na jej żywotność :)

Edytowane przez messinho
Odnośnik do komentarza

Mała adnotacja co do powyższego wniosku dotyczącego baterii. Zainstalowałem BatteryInfoView i tak wygląda zapis stanu baterii.. Z 32,7% na 5,9%? Strasznie dziwne.. Chyba coś jest walnięte i trzeba będzie skorzystać z gwarancji. Co o tym myślisz Smetek?

 

http://oi57.tinypic.com/34fz7yb.jpg

nie spotkałem sie nigdy z czyms takim. kompa wylaczasz czy usypiasz ? bylo tak od poczatku czy to jednorazowy incydent ?

 

ten tańszy raczej, nie mam bladego pojęcia co siedzi w środku zapytaj sprzedawcy albo zorientuj sie po zakupie. istotne są "timingi", tego ze specyfikacji laptopa bez everesta lub aidy nie odczytasz

 

 

zasadniczo jeżeli zamierzacz giercować to wieksza rozdzielczosc = wieksze obciazenie, wiec moze byc to gorszy wybor. dla mnie najistotniejszy jest obszar roboczy - tutaj 1080p jest wskazane

 

http://www.arest.pl/produkt/Pamieci/74,64,,,0,0,0,,/21194/GOODRAM-4-GB-1333-CL-9-SODIMM/

 

to powinno być ok… ale nie wiem co siedzi w srodku, wiec… rob swoje a ryzyko bedzie Twoje ;)

Szukam jakiegoś netbooka do 1000 zł i cali max 13 na którym dalo by się pograc w Fm14 na dużej bazie i w 3d. Znalazło by się coś?

netbook z założenia ma 10 cali, po drugie sa to mało wydajne sprzety gdzie FM14 może miec problem, wiec albo dokładka do ultrabooka(mobilność) albo wchodzisz w używanego della e5410 z i5 i 4gb ramu i tutaj mieścisz sie w budżecie i FM spokojnie śmiga

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...