Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

 

Kumpel mi poradził, żebym sobie do tego laptopa (link) dorzucił dysk SSD, że bardzo przyspiesza całe działanie kompa i bym sobie tam trzymał gry i programy, a całą resztę wrzucał na HDD. Poleca taki dysk: http://www.x-kom.pl/p/166529-dysk-ssd-goodram-240gb-2-5-sata-ssd-c50.html

 

Pytanie jest takie, czy ktoś ma doświadczenie np. z x-komem na robienie takich niestandardowych rzeczy? Bo chciałbym, żeby wyjęli mi CD-ROM i tam wstawili ten dysk z jakąś kieszenią, a żeby CD-ROM dało się ewentualnie jakoś ręcznie podłączać. Czy to w ogóle jest dobry pomysł i gra warta świeczki? Ten dysk jest też dość drogi, więc zależałoby mi, żeby jakoś taniej taki cały zestaw zmontować...

cd-rom jako zewnetrzny nośnik na usb(na allegro koło 100zł)

 

jeżeli chodzi o ssd to jak najbardziej brałbym cruciala lub plextora zamiast goodramu. o zaletach napisał już Zovalik

 

 

 

Jednak stwierdziłem, że taka akcja to dodatkowe 500 zł minimum, a ja i tak pewnie przeżyję szok technologiczny po przeskoczeniu z tych moich starych gratów ;) Pomyśli się o tym za kilka miesięcy, dobrze wiedzieć, że jest taka opcja :)

Odnośnik do komentarza

Przymierzam się do nowego laptopa. Budżet 2300-2550zł. Kupowany jest z myślą o tym, by móc spokojnie pograć World of Tanks, może FM czy którąś grę z serii EU. Dysk przynajmniej 750GB, matryca 15,6'' (nie chcę jakiejś 17-calowej kabały), najlepiej matowa. Laptop bez systemu. Sam znalazłem coś takiego ale jeśli ktoś jest w stanie w tym budżecie znaleźć coś lepszego będę bardzo wdzięczny za opinie.

 

E: link: http://www.x-kom.pl/p/177580-notebook-laptop-15-6-acer-v5-573g-i5-4200u-8gb-1000-gt750m.html

Odnośnik do komentarza

Przymierzam się do nowego laptopa. Budżet 2300-2550zł. Kupowany jest z myślą o tym, by móc spokojnie pograć World of Tanks, może FM czy którąś grę z serii EU. Dysk przynajmniej 750GB, matryca 15,6'' (nie chcę jakiejś 17-calowej kabały), najlepiej matowa. Laptop bez systemu. Sam znalazłem coś takiego ale jeśli ktoś jest w stanie w tym budżecie znaleźć coś lepszego będę bardzo wdzięczny za opinie.

 

E: link: http://www.x-kom.pl/p/177580-notebook-laptop-15-6-acer-v5-573g-i5-4200u-8gb-1000-gt750m.html

 

acer... no comments

Odnośnik do komentarza

prędzej czy później to słyszę od kąd w to grałem czyli luty 2012-sierpień 2013 i do dziś z tego co właśnie podpytałem ziomka nie zostało to zrobione, jeżeli chodzi o wot to zerknij na to http://www.x-kom.pl/p/171915-notebook-laptop-15-6-lenovo-z510-i7-4702mq-8gb-1000-dvd-rw-gt740m-bialy.html

 

trzeba byłoby doczytać co to dkładnie za GF740 (są różne, różne wersje tej karty w laptopach)

Odnośnik do komentarza

Smetek, napisz coś o tej przesiadce na MBA. W iSpocie są teraz raty 0 proc. wiec chyba się skuszę wkrótce.

też przytuliłem ratkę 0%,fajna sprawa

* jak żyjesz z błyszczącą matrycą

o dziwo dobrze, nie biegam dużo po mieście, ostatnio byłem trochę w terenie, co prawda słońce nie waliło pełną parą, ale nie miałem problemu żeby spokojnie korzystać. generalnie liczyłem się faktem że będzie mega fuck-up, a tymczasem jestem pozytywnie "roczarowany"

 

* jak klawiatura - dla mnie kluczowa sprawa

klawka spoko, pisze się dobrze - wyłączając polskie znaki, trochę nie mogę się do tego przyzwyczaić... wepchnięcie "C" w miejsce alta jest nieco wkurwiające na tym etapie(jutro mija miesiąc od zakupu, muszę pocisnąć dzisiaj z ratą...)

 

* nie brakuje Ci WWAN?

w korpo tez nie mam WWAN, w prywatnym dellu tez nie mialem... natomiast MBA nie wspolpracuje mi z Hua E3131 z aero 2 - nie widzi go, z tego co patrzylem na youtube, rozwiązaniem problemu jest ... wpięcie dongla przez hub usb - jeszcze nie próbowałem, dla mnie masakra, może w weekend podjadę do ispot z tym, może coś mi podpowiedzą

stawiam na służbowym tele tethering i jadę z tematem, hspa mam wszędzie w Warszawie, więc no problemo

 

* jak z bakterią?

wifi bez flasha, dokumenty spokojnie do 12(11:45 mój najlepszy wynik) godzin na przyciemnionym ekranie(warunki domowe)

 

 

i najważniejsze, Football Manager zapierdala jak ta lala ;-) jak coś to pytaj, nie odczuwam prawie wcale spadku wydajności względem 4rdzeni po 4,4Ghz i 12gb ramu

 

natomiast jeżeli komp się nagrzeje(flash lub FM) to włącza się wentylator w obrotach na poziomie szliferki kątowej - straszne to jest, bardzo, bardzo mnie to irytuje. przy pracy na poczcie, dokumentach nie spotkałem się z tym, nawet jak miałem 30 stopni w pokoju w domu, jak wrzucisz obciążenie to... uwaga bo może odlecieć sprzęt na orbitę

Odnośnik do komentarza

A ja ciągle walczę z samsungiem: w dalszym ciągu jest problem z otwieraniem stron, głównie w chrome. Co ciekawe z serwisu samsunga dostałem maila, w którym piszą: "nie zalecamy aktualizacji systemu do wersji 8.1, ponieważ może ona powodować różne problemy związane z pracą naszego urządzenia czy samego systemu operacyjnego na danym sprzęcie."

Zastanawiam się nad wywaleniem windows 8 i zainstalowaniem 7 - ale jeżeli problem nie jest spowodowany systemem to zmiana nic nie da.

Poinstaluję dziś wszystkie sterowniki od samsunga i zobaczę co to da.

 

Smętek - czy na MBA chrome chodzi bez problemów? Działa odtwarzanie filmów online?

Odnośnik do komentarza

prędzej czy później to słyszę od kąd w to grałem czyli luty 2012-sierpień 2013 i do dziś z tego co właśnie podpytałem ziomka nie zostało to zrobione, jeżeli chodzi o wot to zerknij na to http://www.x-kom.pl/p/171915-notebook-laptop-15-6-lenovo-z510-i7-4702mq-8gb-1000-dvd-rw-gt740m-bialy.html

 

trzeba byłoby doczytać co to dkładnie za GF740 (są różne, różne wersje tej karty w laptopach)

 

ok fajnie, tylko ponad mój planowany budżet

grafika in plus w Acerze, procek lepszy w Lenovo, czy różnica jest warta dokładania kasy? bardziej będę korzystał z procka czy grafiki?

Odnośnik do komentarza

Poinstaluję dziś wszystkie sterowniki od samsunga i zobaczę co to da.

 

Smętek - czy na MBA chrome chodzi bez problemów? Działa odtwarzanie filmów online?

korzystam z Safari, mogę zainstalować Chrome, podrzuć na PW materiał ktory Cie interesuje, sprawdze w pierwszej kolejnosci na Safari czy rabotajet

 

 

To już definitywnie ostatnie pytanie. Czy w ogóle opłaca się dopłacić 300 zł do dysku SSD 120 GB?

SSD nie zwiekszy klatek, wydajnosci w grach, przyspieszy dzialanie systemu, czas odczytu/zapisu plikow, bibliotek programowych, wczytywanie lokacji w grach, zapisy w grach, itp

 

imho warto, na Twoj uzytek sam musisz ocenić

 

 

 

prędzej czy później to słyszę od kąd w to grałem czyli luty 2012-sierpień 2013 i do dziś z tego co właśnie podpytałem ziomka nie zostało to zrobione, jeżeli chodzi o wot to zerknij na to http://www.x-kom.pl/p/171915-notebook-laptop-15-6-lenovo-z510-i7-4702mq-8gb-1000-dvd-rw-gt740m-bialy.html

 

trzeba byłoby doczytać co to dkładnie za GF740 (są różne, różne wersje tej karty w laptopach)

ok fajnie, tylko ponad mój planowany budżet

grafika in plus w Acerze, procek lepszy w Lenovo, czy różnica jest warta dokładania kasy? bardziej będę korzystał z procka czy grafiki?

 

z punktu widzenia FM wiekszy skok da procesor

z punktu widzenia WOT moim zdaniem obie rzeczy sa wazne, patrzac na chujowosc optymalizacji wybralbym lepszy procesor( z wyzszym taktowaniem jednego rdzenia i wieksza iloscia L2C, czyli i7)

 

z punktu widzenia gier FPS grafika - 740 vs 750 to jakieś 10-15% roznicy w wydajnosci na korzyść tej drugiej

edyta podpowiada, że wydajnosc miedzy 740 a 750 moze byc znacznie wieksza w zaleznosci od konkretnej sztuki ... nawet 40%

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...