Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Mój laptop: Toshiba Satellite X205 - zakupiłem ją z Vistą, ale nie podobała mi się i strasznie spowalniała mi laptopa, przeinstalowałem tam sobie XP - kilka sterowników nie było (np touchpad - podświetlenie), ale było OK. Teraz jednak chcę przenieść sobie tutaj Win 7, z którym nie miałem jeszcze styczności i mam kilka pytań: Warto na laptopie z 2gb RAM go instalować?

Czy znajdę sterowniki do wszystkiego dla mojego laptopa? Na stronie producenta nie ma do Win 7 w ogóle...

Odnośnik do komentarza

Czy może ktoś polecić jakiegoś netbooka?

Najbardziej mi zależy na długiej pracy na baterii, ale nie ukrywam, że czasem chciałbym zagrać w FM08, EU3 czy inne starsze gierki.

W oko mi wpadła Toshiba Nb550, co prawda ponoć klawiatura "nietypowa"(czytaj: ciężko się na niej pisze), ale parametry i czas na baterii zachęcają, no i do tego niezłe jak na lapka głośniki.

Odnośnik do komentarza

Mój laptop: Toshiba Satellite X205 - zakupiłem ją z Vistą, ale nie podobała mi się i strasznie spowalniała mi laptopa, przeinstalowałem tam sobie XP - kilka sterowników nie było (np touchpad - podświetlenie), ale było OK. Teraz jednak chcę przenieść sobie tutaj Win 7, z którym nie miałem jeszcze styczności i mam kilka pytań: Warto na laptopie z 2gb RAM go instalować?

Czy znajdę sterowniki do wszystkiego dla mojego laptopa? Na stronie producenta nie ma do Win 7 w ogóle...

 

A jaki to dokładnie model? Bo z tego co widzę to jest ich kilka i są tam raczej sterowniki dla W7 :>

Odnośnik do komentarza

Mój laptop: Toshiba Satellite X205 - zakupiłem ją z Vistą, ale nie podobała mi się i strasznie spowalniała mi laptopa, przeinstalowałem tam sobie XP - kilka sterowników nie było (np touchpad - podświetlenie), ale było OK. Teraz jednak chcę przenieść sobie tutaj Win 7, z którym nie miałem jeszcze styczności i mam kilka pytań: Warto na laptopie z 2gb RAM go instalować?

Czy znajdę sterowniki do wszystkiego dla mojego laptopa? Na stronie producenta nie ma do Win 7 w ogóle...

 

A jaki to dokładnie model? Bo z tego co widzę to jest ich kilka i są tam raczej sterowniki dla W7 :>

 

Toshiba Satellite X 205 PSPB9U - 04N026

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

http://forumcm.net/index.php?/topic/821-skladanie-kompa-pomoc-w-wyborze/page__view__findpost__p__1268097

 

Tu pisałem o laptopach, które zaproponował mi kolega. Potrzebuję nowy komputer - jeżeli chodzi o gry to nie mam wielkich wymagań: FM, najlepiej, żeby jak najnowszy. Może PES i GTA VC i SA. Wybieram spośród przedstawionych powyżej propozycji. Proszę o jakieś opinie i rekomendacje Panowie :).

Odnośnik do komentarza

Witam

 

Jestem posiadaczem netbooka ASUS Eee PC (nie wiem jaki model :P ale to chyba nieistotne). Do rzeczy - mam dwa problemy:

 

1. Niedawno to dotykowe coś (służące jako myszka w każdym laptopie) przestało działać, nagle, z niewiadomej przyczyny. Od tamtego czasu muszę korzystać myszki podłączanej pod USB. Zna ktoś może rozwiązanie tego problemu? Może muszę zmienić coś w opcjach, chociaż nic nie manipulowałem...

 

2. Ostatnio dość często podczas włączania netbooka wyskakuje mi blue screen, a gdy chcę ponownie włączyć sprzęt znowu pojawia się blue screen. Włączam wtedy system w trybie awaryjnym i skanuje pliki programem Malwarebytes' Anti-Malware. Skanowanie rozwiązuję (nie na zawsze) problem i mogę odpalić system w normalnym trybie. Blue Screeny pojawiają się ostatnio mniej więcej co trzy tygodnie i moje ww działania zawsze rozwiązują problem. Nachodzi mnie jednak pytanie: dlaczego tak często wyskakują te cholerne blue screeny? :-k

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Chce w najblizszych dniach kupic laptopa. Budzet do 2,5K. Lapek bedzie uzywany tylko w domu. Potrzebuje go do gier, internetu i ogladania filmow. Zastanawiam sie nad Lenovo, ktore sa w rozsadnych cenach ale nigdy wczesniej nie mialem laptopa, wiec nie wiem na co najbardziej zwrocic uwage. Prosilbym o rady.

Odnośnik do komentarza

Chce w najblizszych dniach kupic laptopa. Budzet do 2,5K. Lapek bedzie uzywany tylko w domu. Potrzebuje go do gier, internetu i ogladania filmow. Zastanawiam sie nad Lenovo, ktore sa w rozsadnych cenach ale nigdy wczesniej nie mialem laptopa, wiec nie wiem na co najbardziej zwrocic uwage. Prosilbym o rady.

Lenovo jest dobrym wyborem, np. http://www.morele.net/laptop-lenovo-ideapad-v570a-59-071141-400297/

 

wartp zwrocic uwage na karte graficzna, jest o nich sporo na google.com do poczytania, ew. notebookcheck.pl - jest tam fajny ranking

 

druga rzecza jest procek, najbardziej optymalnty rozwiazaniem jezeli myslisz o grach jest intel i5-2410 lub i52430(tutaj ciezko sie bedzie zmiescic w 2500pln)

 

ram min. 4gb, bardziej przyszlosciowe jest 8gb

 

kwestia jakie gry masz na mysli ? FM czy cos jednak bardziej wymagajacego ?

Odnośnik do komentarza

jezeli chodzi o ram, to mysle ze w tej chwili musi byc min 6gb. jesli chodzi o procek i karte graficzna to sie gubie, bo jest tego tyle, ze ojp. Co do gier, to chcialbym cos do bardziej wymagajacych - np taki Skyrim. Nie gram w zadne strzelanki wymagajace wyjatkowo dobrego sprzetu, wiec to odpada (zreszta w takie moglbym pograc na blaszaku, ktory mam w domu). No i dobrze, zeby w zestawie byl tez Windows 7 :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...