Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

 

z tych trzech pewnie ten za 2100. jednak uklady graficzne nie są zbyt obiecujace.

 

 

niezbyt obiecujace = straszne gowno czy do FM-a wystarczy? na poprzednim lapku mialem AMD Radeon HD 7470M i w FM-a gralo sie bez problemu, tak samo w FIFE14 czy NBA2k14 ;)

Odnośnik do komentarza

Mam dylemat, nawet dwa, bo finansowy i moralny.

 

Moim rodzicom padł laptop (którego sam im kiedyś dałem) i będą raczej potrzebować czegoś w zamian. Za tego kompa dałem chyba z 4-5 lat temu 2k z haczykiem, dziś pewnie jest wart nie więcej niż 500, a naprawa może kosztować drugie tyle, co czyni ją nieopłacalną. Jest opcja że znowu dam im swój obecny, a sobie kupie nowy. Problem w tym, że raczej nie planowałem teraz kupna nowego, bo obecny działa dobrze i spokojnie mógłbym na nim pewnie jeszcze pracować z rok, więc nie wiem czy mi sie pyla teraz kupować ;) Jeśli jednak miałbym kupować to chciałbym coś, co dałoby mi zauważalną różnicę w porównaniu z obecnym. Parametry mojego kompa:

 

Acer Aspire V5

Intel Core I5 4200U 1,6-2,6Ghz

Geforce GT 750M 4GB

8GB DDR

1TB HDD

 

Pierwsze pytanie: ile jest wart mój obecny komp? orientacyjnie, sprzedawać go nie będę, najwyżej oddam rodzicom

Pytanie drugie: ile bym musiał wydać na nowego, by poczuł różnicę w porównaniu z obecnym? Wyfiltrowałem sobie "kompa marzeń" na xkomie i najtańszy był za 4200 :keke: Tyle budżetu swojego nie mam, ale tak koło 3k mógłbym wydać :-k Oczywiście gierczę na obecnym, ale to nie są gry typu Wiedźmin, gdzie super ważna jest grafika, tylko raczej Cities Skylines, gdzie ważniejsza jest raczej pamięć (jak bym chciał 16GB RAM...) i procek.

 

Jest też oczywiście opcja, że rodzice kupią sobie nowego z marketu za jakieś 1k.

Odnośnik do komentarza

niezbyt obiecujace = straszne gowno czy do FM-a wystarczy? na poprzednim lapku mialem AMD Radeon HD 7470M i w FM-a gralo sie bez problemu, tak samo w FIFE14 czy NBA2k14 ;)

do FM wystarczy integra

 

a naprawa może kosztować drugie tyle,

a jakie są objawy?

ile jest wart mój obecny komp?

1300+/- 100zł w zależności od stanu, baterii, gwarancji

 

co znaczy komp marzeń? Cities Skylines akurat wykorzystuje HT, więc i7 8rdzeni logicznych spokojnie wykorzysta, no ale tutaj minimum to 3299 pln, do tego 8gb ram i hdd, generalnie przy obecnym kursie usd, w 4k bys sie zmiescił

 

do czego chcesz używać kompa i jak długo? w budżecie 3k, raczej pełnych 4 rdzeni nie kupisz, można szukać czegoś podobnego do tego co masz obecnie, też procek 2 rdzenie + 2 wirtualne(i5), do tego podobne gpu i pewnie w 3000 sie zamkniesz. z drugiej strony takie i7 czy pełne i5 jednak da wiekszy wzrost wydajnosci wzgledem obecnego stanu a 3000 i tak musisz wylozyc

Odnośnik do komentarza

Objawy są takie, że nagle padł i nie chce się włączyć ;) obstawiam coś z płytą główną, więc raczej drogo

 

Mój "komp marzeń" musiałby mieć 16GB RAM - teraz mam 8GB i C:S nie zawsze chce się włączyć ze względu na dużą liczbę dodatków. Teraz jest na styk, ale nie mogę nic dorzucić, bo wtedy szanse na odpalenie gry maleją...

 

Jeśli chodzi o procki jestem raczej zielony. Oprócz C:S grywam także w WoT (on HT nie obsługuje mimo wieloletnich zapowiedzi), Stellaris (tutaj nie ma pojęcia, ale widzę zauważalne spowolnienie na dłuższych sejwach) i chyba koniec :-k EU4 mam, ale zupełnie mi nie podeszło. Raczej kupię Transport Fever, ale to nie chyba jakis duzych wymagań, może kiedyś Civ6. Jak widać nie potrzebuję jakiejś wypasionej grafiki :) Chociaż może na GTA5 bym się kiedyś skusił, ale nic ponad to.

 

No i najważniejsze - nie chcę wydawać 3k za kompa "podobnego". Moje powierzchowne rozejrzenie się właśnie tak wyglądało, że wydam 3k i dalej będę miał praktycznie to samo. Z mojego punktu widzenia to bez sensu.

 

Komp moim zdaniem powinien mi wystarczyć na 3, w porywach 4 lata (czyli raczej sporo). Wykorzystanie standardowe: gra, film, internet (kolejność przypadkowa). Do pracy prywatnego kompa nie zamierzam używać.

Odnośnik do komentarza

 

 

700zł za SSD to przestepstwo :) chociaz z drugiej strony jest winda, w pierwszym faktycznie jej nie było wiec wyglada rozsadnie. popatrz sobie na youtibe na gameplay z fps z karty 960m i zadecyduj czy to Ci odpowiada, generalnie generacja w generacje to juz nie są przyrosty o kilkadziesiat procent, a raczej kilka do kilkunastu, wiec powinno byc ok przez jakis czas

 

wydaje mi sie, ze tak. generalnie najwieksza wada laptopow jest brak mozliwosci wymiany GPU, a za przyslowiowe 6 lat jeden czy drugi laptop bedzie wart czapkę gruszek(w stosunku do ceny zakupu)

 

 

podsumowując wszystkie dyskusje ostatecznie zdecydowałem się na tego MSI, tylko w wersji 17 calowej: http://www.x-kom.pl/p/333396-notebook-laptop-173-msi-gl72-i7-6700hq-16gb-1tb240ssd-win10x-gtx960m-fhd.html

 

Komputer sprawuje się rewelacyjnie, FM zasuwa jak szalony, "paradoxy" nie zwalniają już w czasie gry, a odświeżony Skyrim jest przepiękny. Wkrótce przyjdzie czas na GTA V i Wieśka 3.

 

I jeszcze jedno pytanko:

za ile mógłbym sprzedać mojego starego Samsunga R580:

 

procesor Intel i5-430M

nVidia GT 330M

8GB RAM

HDD 500GB

Odnośnik do komentarza

za ile mógłbym sprzedać mojego starego Samsunga R580:

300-500, raczej bliżej dolnej kwoty jak chcesz w ogóle sprzedać. jest sporo podobnych ofert za 500-500 i wszystko wisi

 

Objawy są takie, że nagle padł i nie chce się włączyć ;) obstawiam coś z płytą główną, więc raczej drogo

wyjmij dysk, zanies do serwisu niech wycenia, jak beda chcieli duzo za diagnoze to zostaw im go na czesci i tak nie bedziesz mial z niego pozytku

 

Jeśli chodzi o procki jestem raczej zielony. Oprócz C:S grywam także w WoT (on HT nie obsługuje mimo wieloletnich zapowiedzi), Stellaris (tutaj nie ma pojęcia, ale widzę zauważalne spowolnienie na dłuższych sejwach) i chyba koniec :-k EU4 mam, ale zupełnie mi nie podeszło. Raczej kupię Transport Fever, ale to nie chyba jakis duzych wymagań, może kiedyś Civ6. Jak widać nie potrzebuję jakiejś wypasionej grafiki :) Chociaż może na GTA5 bym się kiedyś skusił, ale nic ponad to.

no to 16gb i mocny jeden rdzen -> 6700hq, wot z tego co wiem nie dość, że nie obsługuje HT to nadal obciąża tylko jeden rdzeń(tak twierdzi kolega biurko obok, ja już nie grał ponad 2 lata)

 

No i najważniejsze - nie chcę wydawać 3k za kompa "podobnego". Moje powierzchowne rozejrzenie się właśnie tak wyglądało, że wydam 3k i dalej będę miał praktycznie to samo. Z mojego punktu widzenia to bez sensu. Komp moim zdaniem powinien mi wystarczyć na 3, w porywach 4 lata (czyli raczej sporo). Wykorzystanie standardowe: gra, film, internet (kolejność przypadkowa). Do pracy prywatnego kompa nie zamierzam używać.

no to albo dokładasz do ok 4000(kurs dolara znowu poszedł do gory i okres przedswiateczny nie pomagaja cenom) albo kupujesz jakiegoś używanego laptopa rodzicom za przysłowiowe 500 i masz problem z głowy na jakiś czas
Odnośnik do komentarza

Mam problem ze sterownikami do HP 250 G4 N3050. Nijak nie mogę doinstalować ich, nie znajduje przy ręcznym aktualizowaniu sterownika. Pościągałem ze strony HP i też nic. Wcześniej miałem problem z USB, ale jakoś dało radę ogarnąć temat.

Laptop jest nowiutki, dopiero co odebrany z x-koma. Wyszukiwanie automatyczne też nie przynosi efektów.

Windows 7, reszta podana w linku.

 

edit: problem się rozwiązał. Poinstalowałem jakieś tam sterowniki i się udało.

Edytowane przez MaKK
Odnośnik do komentarza

Od jakiegoś czasu, nie wiem dlaczego, nie działa mi lewy ALT, szukałem jakichś ustawień, które regulują jego funkcjonowanie, ale nic konkretnego nie znalazłem. Nie działają skróty alt+f4, ctr+alt+del, ani nawet alt+tab, co wkurza najbardziej oprócz braku polskich znaków, bo ą, czy ę robiłem z altem lewym, bo tak było wygodniej. Teraz nie mogę przełączać widoku między oknami, zwłaszcza jeśli gram w grę na full screenie. Jakieś pomysły? Bo mechaniczna usterka to chyba nie jest.

Odnośnik do komentarza

Masz jakieś oprogramowanie od Nvidii? Często tam są jakieś skróty, które się gryzą z altem.

mam amd ccc, sa tam jakies skroty klawiszowe z altem, ale niby wylaczone, bo nawet nie sparowane z innymi klawiszami, a samego alta na inny zmienic nie mozna. Zresztą AMD CCC mam od zawsze i wcześniej było ok.

http://i.imgur.com/PPBuUmg.png

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...