Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

wracam z tematem z zeszłego roku:

 

szukam laptopa do rodziców, budżet 1,2-1,5k (absolutny max)

poza internetem to rodzice z niego jakoś bardziej nie korzystają, chyba czasem jakiś YT

filmów raczej też nie ściągają, chociaż miejsce na jakieś zdjęcia bym im się przydało

gier i pracy również ten komputer nie uświadczy

 

system preferowany 8.1 albo brak ;)

Odnośnik do komentarza

zdecydowałem się na ten ostatni i... karta sieciowa to jakaś tragedia, ledwo co widzi router z pokoju obok, ale i tak się z nim nie umie połączyć

mój komp widzi jakieś 10 sieci w bloku, a ten HP widzi ledwo 2, w dodatku bez żadnej "kreski"

poratowałem się internetem z telefonu i jak telefon leży tuż obok są dwie kreski, w porywach trzy...

 

reklamować? czy można to jakoś naprawić? w necie widziałem instrukcje naprawy polegającą na rozkręceniu kompa i przestawieniu anteny...

Odnośnik do komentarza

Moja dziewczyna odebrała z serwisu lapka Asus r513c, którego jej ojciec (kompletny żółtodziób w kwestiach technicznych) spalił podłączając do laptopa zupełnie z dupy wziętą ładowarkę samochodową. Zjarał niemal wszystkie bebechy (nawet charger gdzieś się rozpłynął). Serwisant zaoferował za niego 150 cebulionów i teraz pytanie - jutro się wybieram z nią i z tym lapkiem do tego samego serwisanta, jest sens się targować? Na dokumencie naprawy nie było wzmianki o popsutej matrycy a jak sam powiedział "To jeszcze dosyć nowy laptop" w kontekście ewentualnej naprawy/wymiany środka, co nie ma większego sensu zważając na koszta.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem ciężko będzie dostać samą płytę główną, pewnie może to być koszt przeważający wartość (sprawnego) lapka, a nie wiadomo co tam się jeszcze zepsuło czy tylko płyta główna? Tutaj chyba jest wszystko wlutowane w nią, ram, procek... Możesz spróbować targować do 200zł albo zabrać dysk, który może służyć jak zewnętrzny.

Odnośnik do komentarza

Nie mam przed sobą dokumentu z serwisu, ale ogólnie pacjent, który podjął się naprawy w notce końcowej napisał cytuję "ZŁOM !!! :)" W płycie głównej wszystko sfajczone, jedynie kwestia czy dysk się do czegokolwiek nadaje a jeśli tak, to ile jest warty po wyczyszczeniu go z danych. Skoro rzucił pierwotną cenę 150 ziko, to chyba matryca nienaruszona :-k

Odnośnik do komentarza

Nie mam przed sobą dokumentu z serwisu, ale ogólnie pacjent, który podjął się naprawy w notce końcowej napisał cytuję "ZŁOM !!! :)" W płycie głównej wszystko sfajczone, jedynie kwestia czy dysk się do czegokolwiek nadaje a jeśli tak, to ile jest warty po wyczyszczeniu go z danych. Skoro rzucił pierwotną cenę 150 ziko, to chyba matryca nienaruszona :-k

 

płyta i sekcja zasilania poszła na pewno, procesor na 99%, ram na 80%(a obecnie jest w cenie), dysk twardy powinien być nie naruszony - co to za dysk?

 

pamiętaj, że on jeszcze musi na tym zarobić jak za samą matrycę do takiego laptopa to 150zł to dobra cena. jak mu powiesz, że za matryce 150zł bez laptopa, to Ci powie, że demontaż 50zł(za pewne tak bedzie).

 

generalnie wymontowałbym dysk i spróbował się do tych 200zł potargować

Odnośnik do komentarza

 

Nie mam przed sobą dokumentu z serwisu, ale ogólnie pacjent, który podjął się naprawy w notce końcowej napisał cytuję "ZŁOM !!! :)" W płycie głównej wszystko sfajczone, jedynie kwestia czy dysk się do czegokolwiek nadaje a jeśli tak, to ile jest warty po wyczyszczeniu go z danych. Skoro rzucił pierwotną cenę 150 ziko, to chyba matryca nienaruszona :-k

 

płyta i sekcja zasilania poszła na pewno, procesor na 99%, ram na 80%(a obecnie jest w cenie), dysk twardy powinien być nie naruszony - co to za dysk?

 

pamiętaj, że on jeszcze musi na tym zarobić jak za samą matrycę do takiego laptopa to 150zł to dobra cena. jak mu powiesz, że za matryce 150zł bez laptopa, to Ci powie, że demontaż 50zł(za pewne tak bedzie).

 

generalnie wymontowałbym dysk i spróbował się do tych 200zł potargować

 

Prawdopodobnie jest to dysk 500 GB, SATA 5400 obr/min. Jeśli jest nie naruszony, to mogę krzyknąć te 200 zł na luzie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...