Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właściwie nie wiem czy to błąd taksy czy bug ale już dostaję szału i proszę o pomoc. Gram Q.P.R. ustawienie 4-4-2 defensywa spisuje się świetnie (najczęściej na zero lub góra 1 bramka stracona) w ataku natomiast jest dramat, niby mam przewagę w posiadaniu piłki, mam sytuacje, moi zawodnicy strzelają ale... Panu Bogu w okno. Średnie statystyki po meczu wyglądają następująco: 8-10 strzałów, sytuacje 100% - 2 do 4, strzały celne 0-2. Przy czym najczęściej strzelają napastnicy (Nowak i Blackstock, ewentualnie Vine).

 

 

Sytuacja którą opisujesz jest "osławionym" :D realizmem rozgrywki tej wersji gry. Przy czym, jeżeli oglądasz mecze swojej drużyny zauważysz, że gra ona umiarkowanie realnie w stosunku do rzeczywistości: sporo strat piłek, niecelne strzały i podania, itd... Natomiast przeciwnik(program) przejawia w tym względzie pewien, moim zdaniem spory nadrealizm: nietuzinkowa technika, podania, czy strzały, itd. w stosunku do posiadanych przez grajka atrybutów(zaprzeczenie opisu do gry). Skutkuje to tym iż zawodnik o atrybucie "Strzały z dystansu" = 8 strzela Ci "zaje... fajną" bramę z narożnika pola karnego, albo zawodnik który według atrybutów powinien potykać się o własne nogi drybluje niczym Ronaldinho za swoich najlepszych lat, itd, itd...

U mnie także kończy się to często tak jak u Ciebie. Złotego środka na to nie znalazłem. Jeszcze, nie... ;)

Odnośnik do komentarza
Czy ktoś wie jaka to konkretnie długość podań: krótkie; na środku suwaka i bezpośrednie... może ktoś jest w stanie podać to w stosunku do punktów na boisku. Potrzebuje tego żeby mieć jakiś punkt odniesienia a nie na czuja im ustawiać...

No wlasnie, jak to wlasciwie jest? Sam czasem miewam wrazenie ze gram na czuja. Osobiscie przyjmuje iz szerokosc/dlugosc boiska wynosi 20 (jak z atrybutami).

Tak wiec 10 oznacza polowe boiska, ew polowe szerokosci (licze ze srodek = 0, Boczna linia = 20),

Z dlugoscia podan (licze ich zasieg) czy gra przy przec. postepuje analogicznie.

 

Oczywiscie, pewnie sie myle :zawstydzony: , bo wniosek jest prosty, mclr powinien grac podaniami co najwyzej na 10 a st na 1-3!!!!?????? -Czyli gramy na czuja.

Mamtez drobne pytanka od siebie.

1. Czy dlugosc podan wiaze sie z pod prostopadl? ( jezeli zaw ma ustawione np. podania krotkie to automatycznie max dystans/zasieg pod prostpadlych zmniejszy sie?)

2. Trening. Jak ustawiacie czestotliwosc w klubach? Ja daje wolna sobote i niedziele, czasem po ciezkim meczu 1 dzien, 1 tydz podczas spotkan druzyn narodowych.

3. Jak myslicie. Czy isnieje/ja atrybuty niezbedne kazdemu pilkarzowi bez ktorych nawet przy b.wysokich atrybutach dla danej pozycji bedzie on po prostu marny?

4. W jakim wieku zawodnikowi mimo dalszej efektywnosci zmniejsza sie ilosc gwiazdek?

 

Wielkie dzieki za ew odp i pozdrawiam

 

Witam właściwie nie wiem czy to błąd taksy czy bug ale już dostaję szału i proszę o pomoc. Gram Q.P.R. ustawienie 4-4-2 defensywa spisuje się świetnie (najczęściej na zero lub góra 1 bramka stracona) w ataku natomiast jest dramat, niby mam przewagę w posiadaniu piłki, mam sytuacje, moi zawodnicy strzelają ale... Panu Bogu w okno. Średnie statystyki po meczu wyglądają następująco: 8-10 strzałów, sytuacje 100% - 2 do 4, strzały celne 0-2. Przy czym najczęściej strzelają napastnicy (Nowak i Blackstock, ewentualnie Vine).

 

 

Sytuacja którą opisujesz jest "osławionym" :D realizmem rozgrywki tej wersji gry. Przy czym, jeżeli oglądasz mecze swojej drużyny zauważysz, że gra ona umiarkowanie realnie w stosunku do rzeczywistości: sporo strat piłek, niecelne strzały i podania, itd... Natomiast przeciwnik(program) przejawia w tym względzie pewien, moim zdaniem spory nadrealizm: nietuzinkowa technika, podania, czy strzały, itd. w stosunku do posiadanych przez grajka atrybutów(zaprzeczenie opisu do gry). Skutkuje to tym iż zawodnik o atrybucie "Strzały z dystansu" = 8 strzela Ci "zaje... fajną" bramę z narożnika pola karnego, albo zawodnik który według atrybutów powinien potykać się o własne nogi drybluje niczym Ronaldinho za swoich najlepszych lat, itd, itd...

U mnie także kończy się to często tak jak u Ciebie. Złotego środka na to nie znalazłem. Jeszcze, nie... ;)

 

 

Rzeczywiscie maszyna jakby bardziej sie stara. I mysle ze problem tkwi w tej "doskonalosci" nie w naszym braku szczescia. Gra naszych wydaje sie byc bliska realnosci.

Mam szczesie ogladac angielska premiership bardzo czesto i slupki, poprzeczki czy niewykorzystane sytuacje to codziennosc. Jest ich tak duzo ze ktoras z tych pilek kiedys, "jakos" wpada do siatki. W tym momecie sledze uefa cup, Aston villa v cska i gra wyglada jak w fm`ie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Taxa Joga Bonito - http://www.wrzuta.pl/pliki/dAP789Ke22/joga...n_utd_lip._2008

Ustawienie 3-3-3-1, chciałem zrobić taktykę Ajaxu z lat 90 grającą futbol totalny. W lepszych zespołach spisuje się dobrze w słabszych nie wiem. Testowałem na w lidze angielskiej grając ManUtd w każdym meczu miałem przewage, wynik zalerzał od skuteczności moich napastników. W Hull City wygralem z Chelsea 2-1, przegrywając z Aston Villa 3-0 zremisowałem po lekkiej modernizacji 3-3. Nie mam czasu więcej opisywać może to ktoś zrobić za mnie :). Wszystkie prawa zastrzeżone. :D

Odnośnik do komentarza
2. Trening. Jak ustawiacie czestotliwosc w klubach? Ja daje wolna sobote i niedziele, czasem po ciezkim meczu 1 dzien, 1 tydz podczas spotkan druzyn narodowych.

3. Jak myslicie. Czy isnieje/ja atrybuty niezbedne kazdemu pilkarzowi bez ktorych nawet przy b.wysokich atrybutach dla danej pozycji bedzie on po prostu marny?

4. W jakim wieku zawodnikowi mimo dalszej efektywnosci zmniejsza sie ilosc gwiazdek?

Nijak ma się to do taktyki, ale...

2. Ja nie daję wolnego zwykle, chyba że grajek jest przemęczony, ale w takim przypadku siada na ławie w następnym meczu i gra najwyżej 20 minut, a najczęściej wcale. Ważne żeby reżim treningowy nie był zbyt męczący.

3. Tak, jest kilka takich, wszystkie są ukryte.

4. Zwykle statsy lecą w dół od 32 roku życia, czasem wcześniej. U bramkarzy następuje to ok 34-35 roku życia.

Odnośnik do komentarza

Jakie macie odczucia w związku z wystawieniem zawodnika na pozycji na której jest uzdolniony w stosunku do tej naturalnej. Grałem zawsze rozumując że w sumie niewiele mogą się różnić (kolorki mnie omamiły), i dopiero przestawienie Sancheza na napastnika (bo to co robił Owen było poniżej krytyki a Pogrebnyak kontuzjowany) spowodowało po prostu magię. Sanchez wcześniej grał na OPP bardzo dobrze, gorzej niż Jonas który ma gorsze umiejętności ale on jest najlepszym zawodnikiem Premiership w tym sezonie więc poza konkurencją. Teraz zaczynam się zastanawiać czy to aż taka ogromna różnica jest, czy po prostu to moje subiektywne odczucie?

 

Udało się komuś zmienić umiejętność grania jakiemuś zawodnikowi z uzdolnionej na naturalną. bo trening tej pozycji i częste na niej występy na razie niewiele dają i zastanawiam się czy to ma sens?

Odnośnik do komentarza
2. Trening. Jak ustawiacie czestotliwosc w klubach? Ja daje wolna sobote i niedziele, czasem po ciezkim meczu 1 dzien, 1 tydz podczas spotkan druzyn narodowych.

3. Jak myslicie. Czy isnieje/ja atrybuty niezbedne kazdemu pilkarzowi bez ktorych nawet przy b.wysokich atrybutach dla danej pozycji bedzie on po prostu marny?

4. W jakim wieku zawodnikowi mimo dalszej efektywnosci zmniejsza sie ilosc gwiazdek?

Nijak ma się to do taktyki, ale...

2. Ja nie daję wolnego zwykle, chyba że grajek jest przemęczony, ale w takim przypadku siada na ławie w następnym meczu i gra najwyżej 20 minut, a najczęściej wcale. Ważne żeby reżim treningowy nie był zbyt męczący.

3. Tak, jest kilka takich, wszystkie są ukryte.

4. Zwykle statsy lecą w dół od 32 roku życia, czasem wcześniej. U bramkarzy następuje to ok 34-35 roku życia.

 

Ok. Czy mozesz napisac jeszcze jak ciezki rezim treningowy narzuciles graczom? W moich rezimach mam dwa pkt w prawo na ciezki, zawodnicy czesto skarza sie na intensywnosc treningu, lecz wolny dzien lub dwa oraz zielone strzalki kierujace sie ku gorze, wydaja sie byc dobrym objawem ;) Druzyna przezywa zalamania formy, najczesciej na przelomie zimy i wiosny lub na poczatku sezonu. Lecz niemal kazdy narzekal na podobne spadki, wiec uwazam to za czesc gry,calkiem realna zreszta

Odnośnik do komentarza

37 stron... niech ktoś wybierze jakieś najlepsze taktyki najbardziej sprawdzone i wstawi... nie chce mi się czytać bzdur że nie ma jakiejś uniwersalnej taktyki... i trzeba dobierać pod każdego przeciwnika (bo po jaką cholerę ta strona jak mam sam wszystko ustawic) na pewno są bardziej i mniej sprawdzone więc jak ktoś siedzi w tym niech zrobi nowy temat taktyki katy do fm 09 mi nie potrzeba 30 taktyk ktore absolutnie nic nie wnoszą... potrzeba mi jednej ale skutecznej... Nie interesuje mnie czy ten post zostanie usuniety... ale wnosi on myśle znacznie więcej niz połowa wstawionych tutaj pseudo znawców gier komputerowych... bo pamiętajcie to jest gra... nie real! jak do kazdej broni da sie znaleźc jakąs obrone...tak do managera da sie wymyslić w miare najlepszą taktyke i bzdury o taktykach do milanu barcelony czy MU mozecie sobie wstawic bo tam sie nastawia 4-4-2 i wygrywaja wszystko.... Więc jak ktoś wie ktore taktyki są sprawdzone i dobre to niech napisze które! nie chce mi sie testować 30 taktyk

Odnośnik do komentarza

Ja tam od 5 sezonów stosuję tą samą taktykę, z tą różnicą, że u siebie gram bardziej ofensywnie niż na wyjeździe. Taktyka chyba najbardziej sprawdzona: 4-1-2-3, z dwoma skrzydłowymi i defensywnym pomocnikiem. Dopasowałem odpowiednich zawodników i odpowiedni dla nich trening. Jak na razie się sprawdza bardzo dobrze. Polecam.

Odnośnik do komentarza

Tobie się czytać nie chce tych "bzdur", komuś ma się chcieć testować dziesiątki taktyk, bo jaśnie pan nie umie sobie ułożyć sam. Otóż ten temat nie jest przeznaczony na gotowce, tu toczy się ogólna dyskusja na wszystkie zagadnienia związane z taktyką. Czasem ludzie wklejają swoje dzieła, jak ktoś chce to z niego korzysta. Chcesz gotowca to sobie poszukaj, nikt Ci go na tacy nie poda.

Widzę, że masz ogromna wiedzę o FM i sam piszesz bzdury. Nie ma taksy uniwersalnej i nie obrażaj userów "znawco", który o dziwo taktyki sobie nie umie zrobić. A ten post kompletnie nic nie wnosi do tematu.

Proponuję też zmienić ton wypowiedzi, bo takim nic nie wskórasz, a na pewno nie uzyskasz pomocy.

Odnośnik do komentarza
Jakie macie odczucia w związku z wystawieniem zawodnika na pozycji na której jest uzdolniony w stosunku do tej naturalnej. Grałem zawsze rozumując że w sumie niewiele mogą się różnić (kolorki mnie omamiły), i dopiero przestawienie Sancheza na napastnika (bo to co robił Owen było poniżej krytyki a Pogrebnyak kontuzjowany) spowodowało po prostu magię. Sanchez wcześniej grał na OPP bardzo dobrze, gorzej niż Jonas który ma gorsze umiejętności ale on jest najlepszym zawodnikiem Premiership w tym sezonie więc poza konkurencją. Teraz zaczynam się zastanawiać czy to aż taka ogromna różnica jest, czy po prostu to moje subiektywne odczucie?

 

Udało się komuś zmienić umiejętność grania jakiemuś zawodnikowi z uzdolnionej na naturalną. bo trening tej pozycji i częste na niej występy na razie niewiele dają i zastanawiam się czy to ma sens?

Ja osobiście raczej nie zwracam na to uwagi. Ważne żeby mial odpowiednie umiejętności do gry na tej pozycji. Miałem w swoim zespole grajka który mógł grać na lewej lub prawej pomocy, lecz był wolny co go natychmiast skreślało. Był za to piekelnie waleczny, pracowity, wytrzymały, ogólnie miał potencjał do gry w środku pola, więc u mnie pomimo czerwonej kropki grał w środku i całkiem dobrze sobie radził.

 

Co do drugiego pytania to nie da się aż tak go wyuczyć żeby nowa pozycja stala się dla niego naturalną. Maksimum co może osiągnąć to uzdolniony.

 

A ja mam takie pytanie jakie krycie wydaje się wam skuteczniejsze dla środkowych obrońców?

Odnośnik do komentarza
A ja mam takie pytanie jakie krycie wydaje się wam skuteczniejsze dla środkowych obrońców?

 

To zależy... jeżeli zobaczysz że napastnicy przeciwnika grają bardzo szeroko prawie jak skrzydłowi to wtedy 1 na 1 ma fatalne skutki bo wystarczy jeden drybling OPŚ i koniec imprezy, za to przy ich normalnym ustawieniu stosuję 1 na 1 gdyż grama identycznymi ustawieniami dla środkowych obrońców i bez tego często biegną do napastnika przy piłce drugiego zostawiając wolnego (w moim odczuciu jeszcze lepszy rezultat daje wyznaczenie konkretnego napastnika do krycia)... jeżeli przeciwnik gra z jednym napastnikiem to strefa i ścisłe dla jednego z obrońców (jeżeli jest szybki to lepiej tego nie stosować bo jedna prostopadła piłka i na bank się urwie) a moim zdaniem grana spalone to nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza

Witam. Pozdrowienia i wielkie dzieki za pomoc (eddie :przytul: ).

Pozostalo 1 pytanie bez odp, moze ktos wie/domysla sie Czy dlugosc podan wiaze sie z pod prostopadl? ( jezeli zaw ma ustawione np. podania krotkie to automatycznie max dystans/zasieg pod prostpadlych zmniejszy sie?)

 

A nieuprzejmemu, poszukujacemu idealu graczowi(?) polecam zajrzec do edytora, nabic na max wszystko i wszystkim,po czym delektowac sie niebywala forma pilkarzy przez kolejnych 150 lat.

Majac 10 lat, uwielbialem opcje niesmiertelnosci w grach.

Odnośnik do komentarza
A ja mam takie pytanie jakie krycie wydaje się wam skuteczniejsze dla środkowych obrońców?

 

To zależy... jeżeli zobaczysz że napastnicy przeciwnika grają bardzo szeroko prawie jak skrzydłowi to wtedy 1 na 1 ma fatalne skutki bo wystarczy jeden drybling OPŚ i koniec imprezy, za to przy ich normalnym ustawieniu stosuję 1 na 1 gdyż grama identycznymi ustawieniami dla środkowych obrońców i bez tego często biegną do napastnika przy piłce drugiego zostawiając wolnego (w moim odczuciu jeszcze lepszy rezultat daje wyznaczenie konkretnego napastnika do krycia)... jeżeli przeciwnik gra z jednym napastnikiem to strefa i ścisłe dla jednego z obrońców (jeżeli jest szybki to lepiej tego nie stosować bo jedna prostopadła piłka i na bank się urwie) a moim zdaniem grana spalone to nieporozumienie.

Też zaczełem ustawiać w każdym meczu konkretnych zawodników do krycia. Ich skrzydłowi kryci są przez moich bocznych obrońców, boczni obrońcy przez moich skrzydłowych, a napastnicy przez środkowych obrońców. Gra się poprawiłe i każdy wie co ma robić, gdy grałem ścisłym kryciem i strefą niekiedy dwóch atakowało jednego z piłką a tego drugiego zostawiali samego

 

Jeszcze jedno pytanie. Gdy bronicie wyniku to odznaczacie ścisłe krycie?

Odnośnik do komentarza
Witam. Pozdrowienia i wielkie dzieki za pomoc (eddie :przytul: ).

Pozostalo 1 pytanie bez odp, moze ktos wie/domysla sie Czy dlugosc podan wiaze sie z pod prostopadl? ( jezeli zaw ma ustawione np. podania krotkie to automatycznie max dystans/zasieg pod prostpadlych zmniejszy sie?)

Krótkie podania polegają na bardzo częstym podawaniu piłki do grajka najbliżej znajdującego się aktualnie przy piłce. Dlatego też moim zdaniem trudno określić jaki będzie maksymalny zasięg jego podań, bo wpływa na to kilka czynników, np: jak daleko są inni zawodnicy, swoboda taktyczna (im większa tym grajek częściej może sam decydować jak rozegra piłkę, niezależnie od narzuconego schematu).

Moim zdaniem odpowiedź na Twe pytanie brzmi nie. Jeśli zawodnik ma ustawione prostopadłe podania na często, to nie ma znaczenia czy ma on 20 czy 50 m dystansu do napastników/pomocników, będzie on je wykonywał i z całą pewności dostosuje siłę podania do odległości dzielącej go od zawodnika do którego kieruje piłkę.

Odnośnik do komentarza

Witam!

Prowadzę Lecha Poznań. W pierwszym sezonie wygrałem wszystko co mogłem (Puchar Ligi, Puchar Polski, Mistrzostwo i Superpuchar). Gram taktyką 4-4-2 Knapp 107 PTS AWAY. W tym sezonie kompletnie to zawodzi. Oto mój skład:

 

Bramkarz

Jan Mucha

Prawa Obrona

Grzegorz Wojtkowiak, Ben Starosta

Środek obrony

Tomasz Hajto, Zlatko Tanevski, Manuel Arboleda, Dawid Kucharski

Lewa Obrona

Luis Henriquez, Jakub Wawrzyniak

Prawa Pomoc

Mateusz Machaj, Sławomir Peszko

Środek Pomocy

Alessio Tacchinardi, Maciej Scherfchen, Matt Holland, Jari Litmanen, Semir Stilic

Lewa Pomoc

Jarosław Lato, Jakub Wilk, Konrad Gołoś

Atak

Robert Lewandowski, Bartosz Ślusarski, Hernan Rengifo

 

Gram na patchu 9.1.0

Czy mógłby mi ktos polecić co zmienić w tej taktyce? Próbowałem już wielu rzeczy, ale cały czas zespół gra źle.

Z góry dziękuje i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...