Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

moi stoperzy nie reagują na piłki - leci mu taka centymetr od nogi, a ten zamiast ją chociażby wybić, nie robi nic.

to jest bug, niestety ale pressing defensorów jest skopany. U mnie też zdarza się, że Cannavaro, Pepe czy David Luiz (bardzo dobrzy stoperzy) zachowują się w tak irracjonalny sposób. Choć ostatnio trochę mniej.

na gre zawodnikow sklada sie wiele czynnikow takze nie przypisywalbym wszystkich "zaslug" bugom. Teoretycznie slabsi grajjkowie potrafia spisywac sie lepiej od tych koksow tylko trzeba dobrze analizowac poszczegolne atrybuty, zachowania, i reakcje na wypowiedzi w prasie no i oczywiscie taktyka :)

Odnośnik do komentarza
moi stoperzy nie reagują na piłki - leci mu taka centymetr od nogi, a ten zamiast ją chociażby wybić, nie robi nic.

to jest bug, niestety ale pressing defensorów jest skopany. U mnie też zdarza się, że Cannavaro, Pepe czy David Luiz (bardzo dobrzy stoperzy) zachowują się w tak irracjonalny sposób. Choć ostatnio trochę mniej.

na gre zawodnikow sklada sie wiele czynnikow takze nie przypisywalbym wszystkich "zaslug" bugom. Teoretycznie slabsi grajjkowie potrafia spisywac sie lepiej od tych koksow tylko trzeba dobrze analizowac poszczegolne atrybuty, zachowania, i reakcje na wypowiedzi w prasie no i oczywiscie taktyka :)

 

Na analizę moich stoperów poświęciłem sporo czasu, i za nic nie mogę całkowicie pozbyć się tego głupiego zachowania. O ile jeszcze na swoim stadionie jestem w stanie powalczyć o korzystny wynik dobrą grą w ofensywie, tak na wyjazdach jest bardzo źle :/

 

Edit - historyczne zwycięstwo z Lorient 1-0, wynikające głównie z tego, że ich atakujący nie potrafił trafić w moją bramkę :> Bilans po 16 spotkaniach: 6-2-8, bramki 23-33. Wysiadam, do FM 2007.

Odnośnik do komentarza

Ja mam podobny problem z napastnikami gram w najniższej grywalnej lidze angielskiej zespołem Bromley formacją

4-5-1 z poleceniem wąskiej gry krótkimi podaniami i akcjami prowadzonymi przez środek (z powodu podpowiedzi asystenta, że ta taktyka jest najlepsza na moim stadionie) i rzeczywiście u siebie wygrywam (ledwo, ledwo...) na wyjazdach gram innymi podaniami i akcji mam dość dużo, ale goli jak na lekarstwo w 5 meczach wyjazdowych zdobyłem 3 bramki... Ogólnie u mnie bardzo mało goli pada i nie wiem, co z tym zrobić. Z góry dzięki za podpowiedzi :]

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie, jak powinno się ustawić skrzydłowych jeśli ma się szybkich i niskich napastników? Dośrodkowania z linii końcowej chyba nie będą najlepsze? Chociaż jeśli napasnik ma wysoki atrybut gry bez piłki to powinien często wychodzić na wolne pole i wtedy będzie mógł wykorzystać dośrodkowanie. Gorzej jak obrońca ma wysoki atrybut ustawianie. Napastnik wtedy mu raczej nie ucieknie. Jak więc grać w takim przypadku? Ustawić prostopadłe podania na częste dla skrzydłowych? Bo dośrodkowań z głębi pola chyba nie ma sensu (potrzebny by był do tego cały czas wysoki napastnik)?

Odnośnik do komentarza

Zostawiłbym wybór skrzydłowemu, skąd ma dośrodkowywać. Skoro masz niskich napastników niewiele zdziałają, może warto spróbować dośrodkowywać na długo słupek ? Tam może czekać drugi skrzydłowy, najczęściej bez krycia który będzie musiał tylko trafić do bramki. Możesz zrobić także wariant bez dośrodkowań, by skrzydłowi zbiegali bardziej do środka próbując rajdów, dać im rajdy i rajdy z piłką na często, dośrodkowania na rzadko...

Odnośnik do komentarza
Możesz zrobić także wariant bez dośrodkowań, by skrzydłowi zbiegali bardziej do środka próbując rajdów, dać im rajdy i rajdy z piłką na często, dośrodkowania na rzadko...

 

Jak masz szybkich skrzydłowych wysokimi atrybutami dryblingu i zwinności polecam Ci zastosować ustawinia Hawkeye'a, ale koniecznie dodaj jeszcze prostopadłe podania na "często".

 

Stosuje to u siebie i akcje wyglądają następująco: skrzydłowy biegnie w stronę linii końcowej, ścina do środka, wykłada piłkę któremuś z napastników, wbiegającemu w szesnastkę środkowemu pomocnikowi, bądź drugiemu skrzydłowemu zamykającemu akcję na długim słupku :) baaardzo skuteczne imho. Oczywiście również i MC / AMC musi mieć rajdy na "często" i dosyć ofensywne nastawienie...

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie czy też macie problemy z pressingiem ?? Powiem prosto z mostu, że u mnie obrońcy i zawodnicy defensywni grają jak debile jeżeli chodzi o odbiór piłki i pressing np: akcja Bełchatowa przy ich napastniku jest 3 moich obrońców i on sobie wchodzi jak w masło, a obrońcy można praktycznie powiedzieć że stoją... O ile w meczach u siebie wygrywam bo zawodnicy mają lepszą skuteczność o tyle na wyjazdach jest już totalna żenada (delikatnie mówiąc). W fm 2007 jakoś nie było z tym problemu... Pressing i odbiór piłki działał bardzo dobrze i mecze na wyjazdach nie były takim kosmosem jak tutaj.

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie czy też macie problemy z pressingiem ?? Powiem prosto z mostu, że u mnie obrońcy i zawodnicy defensywni grają jak debile jeżeli chodzi o odbiór piłki i pressing np: akcja Bełchatowa przy ich napastniku jest 3 moich obrońców i on sobie wchodzi jak w masło, a obrońcy można praktycznie powiedzieć że stoją... O ile w meczach u siebie wygrywam bo zawodnicy mają lepszą skuteczność o tyle na wyjazdach jest już totalna żenada (delikatnie mówiąc). W fm 2007 jakoś nie było z tym problemu... Pressing i odbiór piłki działał bardzo dobrze i mecze na wyjazdach nie były takim kosmosem jak tutaj.

Było już wałkowane że w najnowszym patchu presing jest bardzo niedobrze zrobiony.

Odnośnik do komentarza
Witam,

Mam pytanie do Hawkeye, czy robiłeś może jakąś taktykę pod patch 9.3.0, a jak nie to czy mógłbyś wrzucić na rapidshare jakąś jedną z nowszych.

 

Z góry dzięki i pozdrawiam.

 

Zrobiłem jedną, ale jest w fazie testów dopiero. Zagram nią sezon Man City, potem zapuszczę urlop w jakiś klubach...

 

http://img2.vpx.pl/up/20090320/930taktyka.jpg - jak wygląda

http://www.speedyshare.com/907875463.html - link do niej.

 

 

Zdjęcia do ustawień drużynowych nie dodaję, bo są w dużej mierze zindywidualizowane dla każdego grajka.

Odnośnik do komentarza

Ma ktoś jakąś taktykę do średnich klubów na wyjazdy ?

Ja moją Tuluzą po 20 kolejkach zdobyłem 32 pkty, z tego 28 u siebie. Taktyka jaką mam w ogóle na obcych stadionach się nie sprawdza. Nawet jak zmniejsze każdemu nastawienie itd to przegrywam, często wysoko

Gram na 930

Odnośnik do komentarza

Może ktoś mi pomoże bo ja już nie wyrabiam:/ Gram Chelsea w pierwszym sezonie zdobyłem LM i Mistrzostwo Anglii. Żadnej porażki przez cały sezon. W drugim zmieniłem trochę taktykę i gramy świetnie, praktycznie z każdym zespołem Arsenal, Man Utd, Liverpool, Zenit jesteśmy drużyną lepszą, oddajemy więcej strzałów ale nasza skuteczność to jakieś kpiny:( Próbowałem już zmieniać swobodę taktyczną napastników, ogólną zespołu, odznaczałem strzały z dystansu ale z mizernym skutkiem:( Gram 4-2-3-1 z dwoma w środku pomocnikami, 2 ofensywnymi skrzydłowymi i jednym ofensywnym środkowym no i odgrywającym. Co mogę jeszcze popróbować żeby grać tak jak dotychczas ale żeby poprawić skuteczność? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Kurcze Panowie mam problem, mam Hoffenheim, pierwszy sezon grali poprostu pieknie, stracilem mistrzostwo kraju na ostatnich meczach z Schalke, Bayernem i Dortmundem. Gralem nastawieniem mentralnym - "norma"(na srodku suwaczek), podania bezposrednie, szybkosc - szybka, a reszta w normie. Preferowalem ustawienie 4-1-2-1-2 czyli:

----N--------N----

-------OPS-------

-PL----------PP--

------DPŚ-------

OB--OŚ---OŚ--OB

--------BR-------

Wszystkim dalem typowe szablony FM'owe. pomocnicy czeste rajdy z pilka i bez, obroncy to samo, OPŚ mial nieograniczona swobode, a napastnicy mieli szablon Wysunietego Napastnika. Jednak w 2 sezonie cos strzelilo, mimo, ze sklad wzmocnilem. Kupilem Soldado, ktory jest swietny fizycznie, pieknie gra bez pilki i wykancza pieknie akcje (wszedzie po 17) i Lavezziego ktory jest diabelnie szybki i dobry drybling ma. Do tego mam Rolfesa na srodku z Luizem Gustavo, oboje naprawde mocno, skrzydlowi rowniez pierwsza klasa. Ustawilem standardowe 4-4-2. I moi napastnicy prawie wogole nie strzelaja goli, najwiecej goli ma Rolfes ktory przeciez gra jako PŚ. w dodatku skutecznosc Soldado jest tak slaba, ze czasem poprostu zaczynam zalowac tych 11 milion euro za niego. Taktyka praktycznie ta sama co mialem przy 4-1-2-1-2. Nastawienie w normie, szybka i bezposrednia pilka, odbior i reszta albo mieszana albo norma (wszedzie suwak na srodku). Mam wiecj pytania:

 

1. Co zrobic by napastnicy, ktorych sa pierwszej klasy zaczeli strzelac (Soldado ma wykonczenie 17, gra bez pilki 15, gra glowa 16, sila i sprawnosc 17, szybkosc i przysp. po 15, decyzje 15) a Lavezzi ma (drybling 15, technika 14, wykanczanie 13, szybkosc sprawnosc przyspieszenie i zawrotnosc po 18). ?? Probowalem ich nastawiac mniej lub bardziej ofensywnie, Dawalem im rajdy raz tak, raz tak. Nic nie dzialalo z moim testow. Macie moze jakies spostrzezenia badz porady?

 

2. Asystent czesto mi mowi, ze za duza luka miedzy obrona a pomoca, badz pomoca a napadziorami. Jak z tym walczyc? Rolfes ma rajdy czesto, a Luiz Gustavo, ma rajdy rzado, i nieco bardziej def. nastawienie.

 

3. Wy macie problem z meczami na wyjezdzie, a ja mam cholerny problem z meczami u siebie. Dostaje w dupsko prawie kazdy mecz, podczas gdy na wyjezdzie mam najlepszy bilans.

 

W dodatku bilans goli straconych mam bardzo dobry, a bilans strzelonych tez nawet nawet (z tym, ze w moich meczach jak Soldado sie obudzi strzeli 4 gole ! by potem przez 10 meczow miec srednia ocen 5.75 :/)

 

Bede wdzieczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
2. Asystent czesto mi mowi, ze za duza luka miedzy obrona a pomoca, badz pomoca a napadziorami. Jak z tym walczyc? Rolfes ma rajdy czesto, a Luiz Gustavo, ma rajdy rzado, i nieco bardziej def. nastawienie.

Wysuń nieco bardziej obronę.

Odnośnie pozostałych problemów, może Soldado i Lavezzi jeszcze się nie zaaklimatyzowali, bądź przez to, że często kombinujesz by poprawić skuteczność nie mogą się przyzwyczaić do nowych ustawień. Możesz również z jednego z nich zrobić odgrywającego (Lavezziego na dobieg bądź Soldado mieszane). Lub wróć do diamentu, może po prostu lepiej im w nim idzie.

Odnośnik do komentarza
2. Asystent czesto mi mowi, ze za duza luka miedzy obrona a pomoca, badz pomoca a napadziorami. Jak z tym walczyc? Rolfes ma rajdy czesto, a Luiz Gustavo, ma rajdy rzado, i nieco bardziej def. nastawienie.

Wysuń nieco bardziej obronę.

Odnośnie pozostałych problemów, może Soldado i Lavezzi jeszcze się nie zaaklimatyzowali, bądź przez to, że często kombinujesz by poprawić skuteczność nie mogą się przyzwyczaić do nowych ustawień. Możesz również z jednego z nich zrobić odgrywającego (Lavezziego na dobieg bądź Soldado mieszane). Lub wróć do diamentu, może po prostu lepiej im w nim idzie.

no ja w to akurat watpie, ze to mu pomoze :] IMO powinienes zmienic indywidualne "nastawienie" zawodnikow np obroncom nieco zwiekszyc i zarazem napastnikom zmniejszyc ;>

Odnośnik do komentarza
2. Asystent czesto mi mowi, ze za duza luka miedzy obrona a pomoca, badz pomoca a napadziorami. Jak z tym walczyc? Rolfes ma rajdy czesto, a Luiz Gustavo, ma rajdy rzado, i nieco bardziej def. nastawienie.

Zsumuj nastawienie wszystkich obrońców i podziel przez ich liczbę to otrzymasz nastawienie lini obrony, to samo zrób z napastnikami i zobacz jaka jest różnica między linią obrony a napadu. Według teori nie powinna być większa niż 10 ale lepiej ustawić nieco mniejszą różnice np 8. Wydaje mi się że nastawienie lini pomocy powinieneś ustawić po środku czyli np 4 więcej od obrony i 4 mniej od napadu.

Odnośnik do komentarza
2. Asystent czesto mi mowi, ze za duza luka miedzy obrona a pomoca, badz pomoca a napadziorami. Jak z tym walczyc? Rolfes ma rajdy czesto, a Luiz Gustavo, ma rajdy rzado, i nieco bardziej def. nastawienie.

Zsumuj nastawienie wszystkich obrońców i podziel przez ich liczbę to otrzymasz nastawienie lini obrony, to samo zrób z napastnikami i zobacz jaka jest różnica między linią obrony a napadu. Według teori nie powinna być większa niż 10 ale lepiej ustawić nieco mniejszą różnice np 8. Wydaje mi się że nastawienie lini pomocy powinieneś ustawić po środku czyli np 4 więcej od obrony i 4 mniej od napadu.

Super dzieki Panowie za podpowiedzi. Powiedz mi tylko, co mam zsumowac, bo nie bardzo wiem. W sensie ze jedno przesuniecie tego suwaczka to rowna sie sumie 1 punktu? :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...