Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo że moi boczni obrońcy cofali się za pomocnikami przeciwnika i cały czas przy nich byli to zawsze odpuszczali pod koniec krycia i dawali im dośrodkować... kiedy zmniejszyłem im nastawienie i przede wszystkim grę przy przeciwniku od razu pomogło (zauważyłem że przy dość wysokim pressingu starali się w pewnym momencie, po uprzednim cofaniu się, skrócić dystans do przeciwnika a ten puszczał sobie piłkę na dobieg a mój obrońca był już dwa kroki za nim i nici z zablokowania dośrodkowania).

 

rudy_stip, slabo wnioskuje ... mysle, ze nastawienie bardzien defensywne a gra na przyciwniku blizej prawej strony, czyli pressingie, right?

Odnośnik do komentarza

witam, jak wiekszosc ludzi wypowiadajacych sie w tym temacie mam problem ze skutecznoscia napastnikow, gram na dwojke napastnikow ktorzy w miare dobrze graja glowa ( 16,17 ) i niezle dosrodkowujacych skrzydlowych (15,16) a moi napastnicy i tak nie strzelaja duzo bramek, i wogole oddaja bardzo malo celnych strzałow. A i pytanie dotyczace defensywnego pomocnika, czy macie jakies ciekawe opcje ?aha i jeszcze jedno gram 4-1-3-2

Odnośnik do komentarza
Mimo że moi boczni obrońcy cofali się za pomocnikami przeciwnika i cały czas przy nich byli to zawsze odpuszczali pod koniec krycia i dawali im dośrodkować... kiedy zmniejszyłem im nastawienie i przede wszystkim grę przy przeciwniku od razu pomogło (zauważyłem że przy dość wysokim pressingu starali się w pewnym momencie, po uprzednim cofaniu się, skrócić dystans do przeciwnika a ten puszczał sobie piłkę na dobieg a mój obrońca był już dwa kroki za nim i nici z zablokowania dośrodkowania).

 

rudy_stip, slabo wnioskuje ... mysle, ze nastawienie bardzien defensywne a gra na przyciwniku blizej prawej strony, czyli pressingie, right?

 

Właśnie że nie... kiedy miał większy pressing podchodził do przeciwnika kiedy ten miał piłkę np. w pobliżu połowy boiska (ale że jest obrońcą to po stracie piłki przez mój zespół zaczyna się cofać i doskakuje w 2 tempie) a że środkowi obrońcy są wtedy już trochę cofnięci to skrzydłowy miał dużo wolnego pola i po nieudanej próbie odbioru (mówię tu o kryciu zawodników typu Downing czy też C.Ronaldo, czyli niepokrywalnych) bo z resztą moi obrońcy są w stanie sobie poradzić ale z zawodnikami po prostu lepszymi mają problem... i taki C.Ronaldo zawsze go omyka i potem biegnie sobie bokiem boiska i ma mnóstwo czasu na dośrodkowanie albo co gorsze zejście do środka a wtedy koniec zabawy bo któryś ŚO musi do niego doskoczyć zostawiając np. Rooneya... dlatego też stosując mniejszy pressing C.Ronaldo może sobie dośrodkować ale gdzieś z głębokiego pola a kiedy jest na wysokości mojego pola karnego albo zostaje zablokowany albo wyjeżdża z piłką za linię (zejście do środka wtedy też już nie jest skuteczne bo blisko są obaj ŚO i DP)... to jest konkretny przykład a nie do stosowania ogólnego jeżeli komuś wychodzi to może atakować pomocników przeciwnika przy linii (mi to niewiele dawało)

Odnośnik do komentarza
A ja mam dotyczące zmiany tempa, a konkretnie zmian tempa w czasie trwania meczu. A więc jakie wydarzenia determinują u was tą zmiane i na jaki poziom następuje ta zmiana?

 

 

Ja zmieniam tempo gry pod koniec spotkania, ale tylko wtedy kiedy nie czuję się zbyt pewnie, albo jak widzę, że przeciwnicy są zmęczeni, albo jak chcę dowieść wynik. Oczywiście je zwiększam, ale też nie za bardzo.

Odnośnik do komentarza

Z kategorii ciekawostki: na ustawienie "CLOSING DOWN" (gra przy przeciwniku) ma wpływ region w którym gramy,

dla przykładu:

grając w gorącej Hiszpanii, Portugalii czy Włoszech nie możemy ustawić przez cały mecz wysokich wartości "CLOSING DOWN" nie traciwszy przy tym znacząco na kondycji, dla kontrastu grając w chłodniejszych regionach na przykład Skandynawia zaleca się wyższy poziom gry przy przeciwniku.

 

To nie jest jedyny warunek ale jeden z wielu czynników wpływających na naszą decyzję w sprawie ustawienia gry przy przeciwniku.

Odnośnik do komentarza

Jako że taksa opisana przeze mnie wyżej przynosi wymierne efekty to będę się z Wami nimi dzielił.

Oto link do zapisanego meczu, w którym prowadzony przeze mnie beniaminek conference pokonał crystal palace (championship)... 6:0

http://www.megaupload.com/pl/?d=1RQTKEHU

Jeśli się spodoba - podrzucę więcej.

 

Link do taksy:

 

http://forumcm.net/index.php?s=&showto...st&p=521103

 

Do pobrania: http://www.megaupload.com/?d=Z3KEN8WE

 

Ostatni mecz: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...3eb582bdc5.html

Odnośnik do komentarza

Chetnie sprobuje Twojej taktyki bo przyznam szczerze ze krew mnie juz po malu zalewa. Nigdy nie mialem problemu z ustawieniem taktyki dla wlasnego zespolu - zawsze najpierw obserwowalem jakie mam mocne punkty zespolu ( atak pomoc czy obrone ) i pod to ustawialem zespol. Zazwyczaj taktyka byla ustawiana pod pomocnikow bo zawsze od kiedy gram stawiam glowny nacisk na ta wlasnie formacje i na pomoc sciagam najlepszych mozliwych dla funduszy zawodnikow. Gram w menagera jeszcze od czasow CM ( kiedy FM-a jeszcze nie bylo ) od wielu wielu lat i zawsze mialem swietne wyniki w tej grze. Jednak FM 09 przyznam szczerze ze mnie chyba pokonal. Po raz pierwszy sciagam taktyke od kogos innego bo nie jestem w stanie stworzyc takiej formacji zeby dzialala jakos sensownie. Gram Man Utd i po polowie sezonu jestem 7 !! tak zle to nigdy nie mialem. Z zespolem pokroju Romy ( ktora miedzy innymi mialem w LM ) nie jestem kompletnie w stanie wygrac. Jak sa jakies slabsze zespoly to ledwo wygrywam ale jak trafie lepszy - to jest masakra...

Odnośnik do komentarza

Polecam ten poradnik taktyczny. Jak widać silnik meczowy zupełnie się pozmieniał, tak więc wiele rzeczy, które były skuteczne w starszych wersjach, teraz przestają działać. Na początku też nic mi nie wychodziło więc stwierdziłem, że nie będę się rzucać na głęboką wodą i zagram na początku silnym zespołem. Po przeczytaniu poradnika "Tactical Theorems and Frameworks ‘09" starałem się ustawić zespół na tych teoriach i powiem, że teraz wyniki są po prostu niesamowite. Wiem o tym, że Barcelona jest jednym z silniejszych zespołów, ale po prostu totalnie dominuje w każdych rozgrywkach. Jeszcze nigdy w pierszym sezonie nie miałem tak super wyników, nawet grając tak mocnym zespołem. Praktycznie same zwycięstwa parę remisów, zero porażek - 50 meczy bez porażki (ciągle trwa) 26 zwycięstw z rzędu :D naprawde nigdy nie miałem takich wyników, nawet najwieszką Barceloną. Mam nadzieję że jak zaczne nowy sezon jakimś słabeuszem to będzie trudniej.

Odnośnik do komentarza
Umieszczam, na prośbę jednego z forumowiczów, raz jeszcze taxę dla Lecha. Dajcie znać, jak testy wypadły:-)

 

http://www.2shared.com/file/4389099/bc556e..._cze_2009_.html

mam pytanko ktory ma byc rozgrywajacy a ktory odgrywajacy czy poprostu nie dajesz na konkretnych zawodnikow??

 

 

Pomocnik ze strzałką do przodu - rozgrywający, odgrywający - napadzior z lewej. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Traciłem bardzo dużo bramek po dośrodkowaniach ze skrzydeł. Obrońców mam nieźle grających głową, no ale i tak często padały tak bramki. Pokombinowałem trochę i bardzo fajne efekty przyniosły ustawienia w tych poleceniach dla przeciwnika. Prawym skrzydłowym rywala ustawiałem wymuś grę lewą nogą, a lewym wymuś prawą. Dzięki temu zmniejszyła się chyba liczba groźnych dośrodkowań przeciwnika, no a przede wszystkim miej pada tak frustrujących goli ;) Tak więc jak u kogoś też pada sporo bramek w taki sposób, niech wypróbuje takich poleceń, może i u niego to pomoże :P

Odnośnik do komentarza

Narazie zagralem 10 meczy taktyka M8_Pl i musze przyznac ze jestem pod wrazeniem:D 8 zwyciestw jeden remis i jedna porazka:D A zwyciestwa najczesciej 3-1, 4-1:D czasem do zera. A co mnie najbardziej dziwi moim najskuteczniejszym napastnikiem jest Manucho ktorego chcialem sie pozbyc;p daje go na srodek i ciagle napieprza bramki;p Na prawej mam Rooneya albo Berbatova a na lewej Teveza badz Balotelliego (kupilem ) i strzelaja gole az milo:D Zeby taktyka zaczela dzialac trzeba nia pograc kilka meczy bo nawet moj asystent po pierwszym ( wlasnie ten byl przegrany ) meczu mowil ze wiekszosc zawodnikow nie moze sie odnalesc w nowej taktyce;) Tak wiec trzeba im dac troche czasu na to ale ta taksa naprawde przynosi swiente wyniki goraco polecam:D

 

Jak bede mial troche czasu sprobuje ja "przerobic" na 4-4-2 bo wolalbym grac 4 pomocnikami - jak pisalem wczesniej zawsze na pomoc stawialem najwiekszy nacisk:)

Odnośnik do komentarza

Zacząłem czytać ten przewodnik TT&F i przedstawiono tam rozwiązanie zbyt dużej odległości pomiędzy linią obrony i pomocy. Wynika to tylko i wyłącznie ze zbyt dużej różnicy w mentalności obrońców i pomocników. Nie powinna ona przekraczać wartości 4, a dla całej drużyny (4-8).

Jaką mentalność Wy ustawiacie dla poszczególnych pozycji?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...