Skocz do zawartości

Legia Warszawa w FM 2009


MarioWO(L)F

Rekomendowane odpowiedzi

P.S. Jako że w grze jest olbrzymi błąd z zawyżaniem atrybutów piłkarzom którzy mają atrybuty 0 i bardzo często gracze z MESA mają technikę 18 czy inne ważne atrybuty co powoduje nieraz taką sytuację - młody defensywny pomocnik ma technikę 18, drybling 15 i rzuty wolne 18. Jako że CA ma około 50-70, to reszta atrybutów jest bardzo niska, szczególnie tych wymaganych do gry na tej pozycji (około 1-3). Automatycznie taki gracz jest do wyrzucenia z zespołu.

 

Dlatego wraz z kilkoma innymi researcherami postanowiliśmy pouzupełniać atrybuty. Dlatego praktycznie zawodnikom z MESA uzupełniłem najważniejsze atrybuty, które odpowiaadają niskiemu CA.

 

I tak obrońcy młodzi Legii mają atrybuty defensywne w granicach 7-11, atrybuty fizyczne odpowiadają ich budowie ciała i poruszaniu się po boisku, techniczne są w granicach od 3-9.

 

Podobnie sytuacja ma się z pomocnikami (lepsze statsy techniczne w granicach 8-11) i napastnikami.

 

Dotyczy to głównie graczy, którzy mało grają w MESA, jednak wydaje mi się że zostali w miarę wiarygodnie odwzorowani. Posiłkowałem się przy ich opracowywaniu krótkim opisem ich najlepszych stron sporządzonym przez Jóźwiaka oraz przejżałem wszystkie relacje z meczów z ich udziałem. Także ich najmocniejsze strony powinny być uwypuklone 10, ewentualnie 11 (tylko sporadycznie umiejętności z zakładki "techniczne" powyżej 11. Efektem tego powinno być usunięcie tych koszmarnych dysproporcji w stasach młodych graczy.

Odnośnik do komentarza

Ostatecznie gracze najbardziej utalentowani z MESA Legii: (potencjał -7)

 

-Patryk Kamiński

-Cezary Osuch

-Damian Zbozień

-Radosław Mikołajczak

-Maciej Górski

 

Co do pierwszych dwóch graczy to wątpliwości o ich potencjale niemam, dwaj następni to kluczowi gracze Młodej Legii (Zbozień jest kapitanem, dlatego ma dość dobry influnce), natomiast pewne wątpliwości miałem co do Górskiego. Jest to napastnik, ale w MESA jeszcze bramki nie zdobył. Jednak znacznie lepiej idzie mu w reprezentacjach juniorskich i to zdecydowało o jego PA.

 

Bardzo przydatne były min. takie informacje:

http://www.legia.com/www/index.php?akt=3136

 

Szukajcie a znajdziecie :clap:

Odnośnik do komentarza

Zbliża się data oddania bazy do najnowszego patcha. Jeśli Ktoś ma jakieś uwagi dotyczące Legii to najwyższa pora by się nimi podzielić.

 

P.S.

 

Po wielu dyskusjach zmniejszyłem Rogerowi przyspieszenie do 11, Chinyama natomiast dostał te 12 finishing ale nadal ma bardzo niskie atrybuty koncentracji, podań, gry zespołowej, decyzji i opanowania. Przekonał mnie argument (chociaż nie dokońca) że w bazie jest wielu gorszych napastników ze znacznie wyższą notą wykańczania akcji. Pozatym Grzelak i Arru (!) także mają 12. Hiszpana mocno przyciąłem, ale niestety niemogłem w takim stopniu jak chciałbym z przyczyn jego narodowości. Podobno zagraniczni researcherzy mają często pretensje o obcinanie stasów ich rodaków. Dlatego ma niskie adaptability, CA spadło tylko o ~10.

 

Z innych kosmetycznych zmian warta odnotowania jest ta o obniżeniu pracowitości Smolińskiemu.

Odnośnik do komentarza
Ale co mają do tego zagraniczni researcherzy? Nie każdy Hiszpan to Torres czy Villa...

 

Pewnie chodzi Im o to, że dany piłkarz spisywał się w jakimś stopniu nieźle w tamtejszej lidze i po jego ewentualnym powrocie trzeba byłoby mu od nowa opracowywać statsy. W przypadku Arru powrót jest raczej pewny i być może w styczniu nie będę miał już "przyjemności" zajmowania się jego atrybutami.

Odnośnik do komentarza

Pozycja Rockiego. Ma ustawione OPL PL i NŚ jako naturalne. Do lekko mija się z prawdą. Rocky to typowy prawoskrzydłowy, który często był w swojej karierze traktowany jak zapchajdziura, ale tylko dzięki swojej uniwersalności. Jego pozycje powinny wyglądać tak:

 

OPP 20/20

PP 15/20

NŚ 13/20 ( W Groclinie czasem grał jako zmiennik Sikory albo grał po prostu za niego na tej pozycji)

OPŚ 10/20 (Jescze za czasów gry w Odrze Włodzisław zdarzało mu się grać na tej pozycji)

OPL 12/20 ( szczerze to nie pamiętam aby grał na lewej pomocy, zaznaczam że mogę się mylić. Ale jak każdy skrzydłowy gra na drugiej stronie nie powinna stwarzać mu problemów)

 

Wawrzyniak powinien mieć ustawione Boczny Ofensywny Obrońca (jaki jest do tego polski skrót z ang WB od Wing Back) na co najmniej 15/20.

Odnośnik do komentarza

W sprawie przedłużenia kontraktu Choto:

Choto do 2013 roku?

 

Kilka tygodni temu Dickson Choto rozpoczął negocjacje z Legią na temat przedłużenia kontraktu, który wygasa z końcem czerwca 2010. Jak informuje Przegląd Sportowy działacze klubu chcą, aby "Dixie" decydował o obliczu defensywy warszawskiej drużyny przez kolejne lata.

Na razie rozmowy przebiegają bez większych problemów. Choto może liczyć na znaczną podwyżkę (obecnie zarabia ok. 140 tys. euro netto), dzięki której znajdzie się w czołówce najlepiej opłacanych zawodników warszawskiego zespołu.

"Jeśli podpiszemy nową umowę, bo na razie nie przesądzajmy finału naszych negocjacji, to będzie ona długoterminowa" - mówi menedżer piłkarza Mariusz Piekarski.

 

W demo nawet nie ma szans usiąść do rozmów więc pełnej to samo. Coś było pisane na ten temat, ale nie wiem na czym stanęło :-k

Podany wyżej fragment nie przesądza o pozostaniu Choto, ale jest to wielc prawdopodobne. W FM jednak nie :/ Podobnie będzie z Edsonem.

 

No i można Choto uaktualnić zarobki ;)

Odnośnik do komentarza
Mario, poprawiaj Edsona, nie przedłuża kontraktu...

 

Edson jest poprawiony, a to że nie przedłuża kontraktu to inna sprawa. Do stycznia przynajmniej pozostanie w klubie, a potem pewnie kierunek Cypr... Jednak w grze to każdy gracz zdecyduje czy przedłużyć kontrakt czy nie. Nie wyrszucę go za free... chyba ;P

 

 

Choto zarobki ma uaktualnione, może przed oddaniem patcha wyjaśni się sprawa z kontraktem do 2013.

Odnośnik do komentarza

Warto przeczytać:

http://www.cmrev.com/artykuly/czytaj/O-umi...slow-kilka.html

 

Postanowiłem pójść na przekór komercji i (L) nie będzie najbardziej przepakowanym klubem w FMie. :>

 

 

Ostateczne wartości CA:

 

-Roger Guerreiro - 129

-Inaki Astiz - 130

-Jan Mucha - 126

-Maciej Iwański - 128

-Dickson Choto - 125

-Takesure Chinyama - 124

-Inaki Descarga - 123

-Miroslav Radović - 120

-Edson da Silva - 118

-Sebastian Szałachowski - 115

-Aleksandar Vuković - 115

-Jakub Wawrzyniak - 116

-Bartłomiej Grzelak - 113

-Jakub Rzeźniczak - 109

-Wojciech Szala - 110

-Mikel Arruabarrena 103

-Ariel Borysiuk 105

-Maciej Rybus 105

-Wojciech Skaba 103

-Piotr Giza 105

-Tomasz Kiełbowicz 104

-Piotr Rocki 100

-Pance Kumbev 99

-Marcin Smoliński 90

-Kamil Grosicki 90

-Przemysław Wysocki 95

-Piotr Bronowicki 92

-Martins Ekwueme 84

-Patryk Kamiński 85

-Radosław Mikołajczak 85

-Konstiantyn Machnowskyj 84

-Tito 83

-Jacek Skrzyński 79

-Paweł Kozub 75

-Przemysław Rawa 72

-Damian Zbozień 75

-Cezary Osuch 75

-Piotr Ściebura 70

-Rafał Zaborowski 69

-Łukasz Zaremba 70

-Maciej Górski 67

-Daniel Jezierski 67

-Maciej Świdzikowski 64

-Dawid Okpara 64

-Patryk Koziara 64

-Eryk Stoch 60

-Maciej Tomczyk 60

-Waldemar Woźniak 60

-Adam Banasiak 60

-Łukasz Małkowski 64

-Filip Barski 51

-Tomasz Lewandowski 50

-Dawid Cempa 50

-Radosław Muszyński 50

-Damian Lanucha 50

Odnośnik do komentarza
Mario, poprawiaj Edsona, nie przedłuża kontraktu...

 

Edson jest poprawiony, a to że nie przedłuża kontraktu to inna sprawa. Do stycznia przynajmniej pozostanie w klubie, a potem pewnie kierunek Cypr... Jednak w grze to każdy gracz zdecyduje czy przedłużyć kontrakt czy nie. Nie wyrszucę go za free... chyba ;P

Ale on w FM09 nie chce przedłużyć kontraktu :>

Odnośnik do komentarza
Mario, poprawiaj Edsona, nie przedłuża kontraktu...

 

Edson jest poprawiony, a to że nie przedłuża kontraktu to inna sprawa. Do stycznia przynajmniej pozostanie w klubie, a potem pewnie kierunek Cypr... Jednak w grze to każdy gracz zdecyduje czy przedłużyć kontrakt czy nie. Nie wyrszucę go za free... chyba ;P

Ale on w FM09 nie chce przedłużyć kontraktu :>

Ale Mario już go zmieniał tak, żeby chciał przedłużyć, bo były pogłoski, że jednak przedłuży...

Odnośnik do komentarza
Mario, poprawiaj Edsona, nie przedłuża kontraktu...

 

Edson jest poprawiony, a to że nie przedłuża kontraktu to inna sprawa. Do stycznia przynajmniej pozostanie w klubie, a potem pewnie kierunek Cypr... Jednak w grze to każdy gracz zdecyduje czy przedłużyć kontrakt czy nie. Nie wyrszucę go za free... chyba ;P

Ale on w FM09 nie chce przedłużyć kontraktu :>

 

Wcześniej nie Ja go opracowywałem. Miał źle wpisane zarobki (300 tys rocznie ale w funtach zamiast w euro) i w patchu będą poprawione. Pozatym ma niższe CA i trszkę reputację, więc powinien chcieć przedłużyć kontrakt.

 

P.S. W przypadku Dixiego nie będzie także problemów z przedłużeniem kontraktu - będzie jednym z najbardziej lojalnych i związanych z (L) graczy w drużynie. Dotąd różnie z tym bywało.

Odnośnik do komentarza
Jak informuje Grupa ITI od 1 stycznia do 30 września 2008 roku Legia zanotowała 45,0% wzrost przychodów, które wyniosły 5,079 mln euro w porównaniu z przychodem na poziomie 3,502 mln euro w analogicznym okresie 2007 roku.

Jak to się ma do FM? Czy klubowe finanse są ruszane? Jak się ma sprawa z umowami sponsorskimi? Patrząc na inne kluby Legia wypada maaarniutko :-k Tylko nie wiem w jakim stopniu jest to odzwierciedlone :-k oby nie tak jak umiejętności kopaczy za poprzedniego reaserchera...

Odnośnik do komentarza

Wiem, wiem jestem nudny ale dalej sie upieram, że nie ruszanie CA Descargi to nieporozumienie.

 

Podoba mi się podejście shqvarnego:

3. niskie? 112/127 czyli górny przedział podstawowego zawodnika klubu górnej połówki tabeli, z potencjałem na gwiazdę ligi.

 

Descarga to ani podstawowy zawodnik zespołu górnej połówki tabeli ani potencjał na gwiazde ligi. Do Polski przyjechał dorobić do emerytury i nawet nie pokopał dłużej piłki bo kontuzja goni kontuzję.

 

CA Descargi zasługuje co najwyżej na taki poziom jaki ma Arru choć tego to przynajmniej widzieliśmy w akcji. CA123 Descargi jest wielce niesprawiedliwe w porównaniu do wyróżniających się i najlepszych zawodników jesieni w Ekstraklasie.

 

MarioWO(L)F nie idźcie tą drogą.

Odnośnik do komentarza
Wiem, wiem jestem nudny ale dalej sie upieram, że nie ruszanie CA Descargi to nieporozumienie.

 

Podoba mi się podejście shqvarnego:

3. niskie? 112/127 czyli górny przedział podstawowego zawodnika klubu górnej połówki tabeli, z potencjałem na gwiazdę ligi.

 

Descarga to ani podstawowy zawodnik zespołu górnej połówki tabeli ani potencjał na gwiazde ligi. Do Polski przyjechał dorobić do emerytury i nawet nie pokopał dłużej piłki bo kontuzja goni kontuzję.

 

I dlatego ruszanie jego CA/PA ustalonego przez hiszpańskiego researchera nie jest właściwe. Nie mamy pojęcia, jak by grał, gdyby nie miał kontuzji.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...