Skocz do zawartości

Górnik Zabrze


Rekomendowane odpowiedzi

Na Sporcie są lepsze zdjęcia. Wierni fani, barwom na zawsze oddani... :doh!:

 

Barwom nie znaczy zawodnikom...

 

Zwodnicy reprezentują klub, czyli między innymi barwy.../

 

Gdy kibole wpadli z koszulkami na trening, to zrobił się szum i obrona bandytów. Teraz po kolejnym hmm... /niewinnym incydencie/ cisza ze strony obiektywnych obrońców...

Odnośnik do komentarza
Na Sporcie są lepsze zdjęcia. Wierni fani, barwom na zawsze oddani... :doh!:

 

Barwom nie znaczy zawodnikom...

 

Zwodnicy reprezentują klub, czyli między innymi barwy.../

 

Gdy kibole wpadli z koszulkami na trening, to zrobił się szum i obrona bandytów. Teraz po kolejnym hmm... /niewinnym incydencie/ cisza ze strony obiektywnych obrońców...

Czym innym jest rozmowa motywacyjna a czym innym zaistniała ostatnio sytuacja. Tutaj winę ponosi wyłącznie organizator meczu. W każdej społeczności kibicowskiej są ludzie o zbyt słabej kondycji psychicznej, niewielkim zainteresowaniu piłką i nieprzewidywalnych zachowaniach. Takich ludzi trzeba wyłapywać i konsekwentnie nie wpuszczać na mecze, ale to już rola organizatora.

Odnośnik do komentarza
Zawsze ktoś inny jest winny...

Jeśli organizujesz imprezę to powinieneś zadbać o bezpieczeństwo uczestników. Ty ustalasz zasady. Dopóki przekroczenie ogrodzenia boiska nie będzie przestępstwem jak np. w lidze angielskiej dopóty będzie dochodziło do takich sytuacji. Włodarzom klubów Ekstraklasy nie zależy na bezpieczeństwie.

Odnośnik do komentarza
Zawsze ktoś inny jest winny...

Jeśli organizujesz imprezę to powinieneś zadbać o bezpieczeństwo uczestników. Ty ustalasz zasady. Dopóki przekroczenie ogrodzenia boiska nie będzie przestępstwem jak np. w lidze angielskiej dopóty będzie dochodziło do takich sytuacji. Włodarzom klubów Ekstraklasy nie zależy na bezpieczeństwie.

http://www.waszapilka.pl/pictures/smallGal...?rand=245310178

 

to co? nie umieją czytać?

Odnośnik do komentarza
Zawsze ktoś inny jest winny...

Jeśli organizujesz imprezę to powinieneś zadbać o bezpieczeństwo uczestników. Ty ustalasz zasady. Dopóki przekroczenie ogrodzenia boiska nie będzie przestępstwem jak np. w lidze angielskiej dopóty będzie dochodziło do takich sytuacji. Włodarzom klubów Ekstraklasy nie zależy na bezpieczeństwie.

Bosz, czy Ty i Tobie podobni naprawdę nie macie za grosz samokrytyki?

Naprawdę, jak czytam takie głupoty, to byłbym za tym, aby rozdawać ochronie i Policji ostrą amunicję.

Odnośnik do komentarza
Zawsze ktoś inny jest winny...

Jeśli organizujesz imprezę to powinieneś zadbać o bezpieczeństwo uczestników. Ty ustalasz zasady. Dopóki przekroczenie ogrodzenia boiska nie będzie przestępstwem jak np. w lidze angielskiej dopóty będzie dochodziło do takich sytuacji. Włodarzom klubów Ekstraklasy nie zależy na bezpieczeństwie.

Bosz, czy Ty i Tobie podobni naprawdę nie macie za grosz samokrytyki?

Naprawdę, jak czytam takie głupoty, to byłbym za tym, aby rozdawać ochronie i Policji ostrą amunicję.

Czekam na Twoją propozycję jak uniknąć bądź ograniczyć takie sytuacje w przyszłości.

Odnośnik do komentarza

I po co ta napinka?

 

Nie ulega wątpliwości, że przez kilku idiotów wizerunek klubu ucierpiał. Ale rozbraja mnie to Wasze generalizowanie. Że niby bardzo dobrze kibicom, że klub spadł. Ci co chcieli szturmem wziąć budynek klubowy to bandyci a nie kibice. Prawdziwi kibice płakali na trybunach lub patrzyli z niedowierzaniem na to co się stało z zawodnikami i co robią bandyci.

 

Nawet w niedzielę w miastach gdzie kocha się Górnika panowała grobowa atmosfera, w pubach nie było innego tematu jak degradacja Górnika. Płakały dzieci a także starsi. Osoby, które się tutaj wypowiadały po prostu nie mają pojęcia czym dla prawdziwego Ślązaka jest Górnik Zabrze. I tyle. Więcej nie napiszę. Niech ci, którzy muszą sobie poużywać kosztem Górnika stukną się w głowę. Kiedyś i Wasz klub może spotkać to co spotkało Górnika. Tyle, że Wasze kluby nie zdobyły i być może nigdy nie zdobędą tego co do tej pory zdobył Górnik.

Odnośnik do komentarza
I po co ta napinka?

 

Nie ulega wątpliwości, że przez kilku idiotów wizerunek klubu ucierpiał. Ale rozbraja mnie to Wasze generalizowanie. Że niby bardzo dobrze kibicom, że klub spadł. Ci co chcieli szturmem wziąć budynek klubowy to bandyci a nie kibice. Prawdziwi kibice płakali na trybunach lub patrzyli z niedowierzaniem na to co się stało z zawodnikami i co robią bandyci.

 

Nawet w niedzielę w miastach gdzie kocha się Górnika panowała grobowa atmosfera, w pubach nie było innego tematu jak degradacja Górnika. Płakały dzieci a także starsi. Osoby, które się tutaj wypowiadały po prostu nie mają pojęcia czym dla prawdziwego Ślązaka jest Górnik Zabrze. I tyle. Więcej nie napiszę. Niech ci, którzy muszą sobie poużywać kosztem Górnika stukną się w głowę. Kiedyś i Wasz klub może spotkać to co spotkało Górnika. Tyle, że Wasze kluby nie zdobyły i być może nigdy nie zdobędą tego co do tej pory zdobył Górnik.

 

Dzieki Icon za słowa poparcia. Wiem, ze Tobie los Górnika tez nie jest obojętny dlatego nalezy sie szacunek jako kibicowi Odry Wodzisław.

Co do zajsc po meczu. Na pewno 90% ludzi będących na murawie wybiegło tak jak to jest zawsze w Zabrzu na koniec sezonu po koszulki. Piłkarze byli w szoku i uciekli do szatni myslac ze zostaną zaatakowani. Kto widział ten wie, ze kibicom chodziło o koszulki. Na pewno zachowanie niektórych pozostawia wiele do zyczenia i powinni zostac za to ukarani. Po 1,5 godzinie piłkarze wyszli do kibiców i rzucili w ich strone koszulki. Skoro piłkarze zostali zaatakowani, a Michał Pazdan nawet płakał błagając o zycie to czemu nikomu sie nic nie stało, a piłkarze podziękowali za wspaniały doping w całej rundzie. Obiecali, ze zrobią wszystko, zeby Górnik awansował w przyszłym sezonie.

 

PS. Na meczu nie byłem, na murawie też nie byłem, ze wzgledu na obowiązki rodzinne ten sezon spedziłem przy TV.

Odnośnik do komentarza

Icon, ależ moim zamiarem wcale nie jest napinanie się. Również żałuję, że Górnik poleciał. Tylko czemu, jak to napisałeś bandyci, nie kibice, szukają winy u wszystkich, tylko nie u siebie? Wiem, że są ci prawdziwi kibice, którzy płakali, ale zapewne do głowy im nie przyszło wparować na murawę, czy też do szatni piłkarzy.

I naprawdę nie wiem, czy jakiekolwiek przepisy i straszenie poskutkuje, aby zapobiec w końcu jakiejś tragedii. Bo niedawne wydarzenia pokazują, że brakuje tyci tyci, aby komuś naprawdę stała się krzywda.

Osobiście uważam, że w większości tych, jak widać na zdjęciach, młodych ludzi, zatarła się granica moralności i samo zachowania. I jakoś nie patrze z optymizmem na ich przyszłość, a co za tym idzie, na przyszłość klubu.

Chyba, że stanie się cud i w klubie pokażą, że dla takich bandytów nie ma miejsca na stadionie. Ale to chyba marzenie ściętej głowy.

Edyta jeszcze chce się o coś zapytać.

Ustiano, mówisz, że jest taka świecka tradycja, że po sezonie piłkarze oddają koszulki. Ok, w pełni rozumiem. Ale powiedz mi taką jedną rzecz. Czemu na wszystkich zdjęciach, które widziałem na portalach, Ci ludzie mają pozakrywane twarze szalikami, a na głowach kaptury?

Odnośnik do komentarza
Dzieki Icon za słowa poparcia. Wiem, ze Tobie los Górnika tez nie jest obojętny dlatego nalezy sie szacunek jako kibicowi Odry Wodzisław.

 

Pomimo faktu, że nie jestem z Waszej lepszej części Polski, tolos klubu, na którego mecze przychodzi po kilkanaście tysięcy ludzi, nie jest mi obojętny.

Co do zajsc po meczu. Na pewno 90% ludzi będących na murawie wybiegło tak jak to jest zawsze w Zabrzu na koniec sezonu po koszulki. Piłkarze byli w szoku i uciekli do szatni myslac ze zostaną zaatakowani. Kto widział ten wie, ze kibicom chodziło o koszulki. Na pewno zachowanie niektórych pozostawia wiele do zyczenia i powinni zostac za to ukarani. Po 1,5 godzinie piłkarze wyszli do kibiców i rzucili w ich strone koszulki. Skoro piłkarze zostali zaatakowani, a Michał Pazdan nawet płakał błagając o zycie to czemu nikomu sie nic nie stało, a piłkarze podziękowali za wspaniały doping w całej rundzie. Obiecali, ze zrobią wszystko, zeby Górnik awansował w przyszłym sezonie.

 

PS. Na meczu nie byłem, na murawie też nie byłem, ze wzgledu na obowiązki rodzinne ten sezon spedziłem przy TV.

 

Zdjęcie wystarczy za komentarz. Chodziło tylko o /coroczne/ oddanie koszulki...

Odnośnik do komentarza
Dzieki Icon za słowa poparcia. Wiem, ze Tobie los Górnika tez nie jest obojętny dlatego nalezy sie szacunek jako kibicowi Odry Wodzisław.

Strasznie irytuje mnie radość niektórych kibiców z tego powodu, że Górnik poleciał. Z wiadomych przyczyn zawsze będę najlepiej życzył klubom śląskim. Mnie nigdy nie interesowało to co wymyślili sobie w głowach niektórzy. Moi kumple to kibice Odry, Ruchu, Górnika czy Katowic. I każdemu prawdziwemu Hanysowi dobro Śląskich klubów powinno leżeć na sercu. A napinaczów mam w głębokim poważaniu. Zarówno tych w Wodzisławiu, Gliwicach czy Chorzowie.

 

Życzenie innemu klubowi degradacji czy cieszenie się z degradacji innego klubu to pokaz maluczkości. A kopanie leżącego to samoupodlenie się. I niech sobie dzieciaki śpiewają, że "cała Polska o tym wie - Górnik Zabrze jest na dnie". My wiemy, że Górnik powstanie i będzie znów wielki.

 

Manipulować można łatwo. Czy ten co pociesza zrozpaczonego Pazdana to również bandyta?

 

Albo ten?

 

Albo też ten "bandyta" rozmawiający ze Szczotem...

 

Czemu tutaj bandyci z Zabrza nie atakują swoich zawodników?

 

Akurat to o czym pisze Ustiano to prawda. Większość pobiegła po koszulki. Niektórzy zawodnicy zaczęli uciekać z obawy o swoje zdrowie bo myśleli, że kibice biegną ich zlinczować. Nikomu nic się nie stało.

Odnośnik do komentarza

Jeśli działaczom zależy aby na stadion przychodzili kibice a nie zbóje to muszą tych drugich wyeliminować. Liczenie na zmądrzenie kibiców czy czytanie co pisze na tablicy można wsadzić między bajki. Kibole muszą wiedzieć, że przekraczając przepisy nie unikną surowej kary- potrzebne jest rygorystyczne prawo. Zadymiarzom trzeba wymierzać surowe kary finansowe i zabronić wejścia na stadion itp. Tylko co innego władza ustawodawcza a co innego wykonawcza.

Odnośnik do komentarza

Icon - masz rację mówiąc o napinaczach, ale głównym powodem tych komentarzy były zachwyty bądź próby usprawiedliwiania wtargnięcia na trening a potem na płytę stadionu. Nie każdy na płycie chciał bić i mordować ale tacy ludzie byli - negowanie tego jest manipulacją. Gdyby nikt nie nazywał tych bandytów kibicami i nie próbował wmawiać innym że wszystko było dobrze to nie byłoby tych docinków. Ustiano dalej twierdzi że wszystko było ok i kibice są niewinni, to jest problem a nie to że ktoś się odgryza za sugestie że jest gorszy bo nie jest Hanysem.

Odnośnik do komentarza
Dzieki Icon za słowa poparcia. Wiem, ze Tobie los Górnika tez nie jest obojętny dlatego nalezy sie szacunek jako kibicowi Odry Wodzisław.

 

Pomimo faktu, że nie jestem z Waszej lepszej części Polski, tolos klubu, na którego mecze przychodzi po kilkanaście tysięcy ludzi, nie jest mi obojętny.

Co do zajsc po meczu. Na pewno 90% ludzi będących na murawie wybiegło tak jak to jest zawsze w Zabrzu na koniec sezonu po koszulki. Piłkarze byli w szoku i uciekli do szatni myslac ze zostaną zaatakowani. Kto widział ten wie, ze kibicom chodziło o koszulki. Na pewno zachowanie niektórych pozostawia wiele do zyczenia i powinni zostac za to ukarani. Po 1,5 godzinie piłkarze wyszli do kibiców i rzucili w ich strone koszulki. Skoro piłkarze zostali zaatakowani, a Michał Pazdan nawet płakał błagając o zycie to czemu nikomu sie nic nie stało, a piłkarze podziękowali za wspaniały doping w całej rundzie. Obiecali, ze zrobią wszystko, zeby Górnik awansował w przyszłym sezonie.

 

PS. Na meczu nie byłem, na murawie też nie byłem, ze wzgledu na obowiązki rodzinne ten sezon spedziłem przy TV.

 

Zdjęcie wystarczy za komentarz. Chodziło tylko o /coroczne/ oddanie koszulki...

 

Sluchaj ja nie uwazam, ze mieszkam w lepszej cześci Polski. Urosła granica pomiedzy Śląskiem a reszta cześcią kraju. Mówi sie o jakichs spółdzielniach pomiedzy slaskimi klubami, ze slaskie kluby sa lepiej traktowane przez PZPN anizeli te z innych regionów. Jest tyle zdjeć na tym portalu, a ty przytaczasz jedno. Jesli jest świecka tradycja, a Kizys sie nie dostosował to tę koszulkę z niego sciagneli;P. Oczywiscie ironizuje, bo tak nie powinno być. Wystarczylo tylko, zeby pilkarze podeszli po meczu i podziekowali za caly sezon. Z tego co wiem to pilkarze, którzy zostawiali w kazdym meczu serducho byli pocieszani przez kibiców, ale to ci jakos umknęlo.

Odnośnik do komentarza
Icon - masz rację mówiąc o napinaczach, ale głównym powodem tych komentarzy były zachwyty bądź próby usprawiedliwiania wtargnięcia na trening a potem na płytę stadionu. Gdyby nikt nie nazywał tych bandytów kibicami i nie próbował wmawiać innym że wszystko było dobrze to nie byłoby tych docinków. Ustiano dalej twierdzi że wszystko było ok i kibice są niewinni, to jest problem a nie to że ktoś się odgryza za sugestie że jest gorszy bo nie jest Hanysem.

Ja nie usprawiedliwiam bandytów. Usprawiedliwiam prawdziwych kibiców Górnika takich jak mój ojciec czy moi znajomi, którym nigdy by do głowy nie przyszło wbiegać na murawę, zastraszać zawodników czy okupować budynek klubowy. A w Górniku takich prawdziwych kibiców jest przytłaczająca większość. A szara rzeczywistość jest taka, że grupka 100 (może mniej, może więcej) idiotów swoim zachowaniem kładzie cień na prawdziwych kibiców Górnika.

 

Sam do teraz mam kaca w związku z tym co się stało z Górnikiem i trudno mi się pogodzić z tym, że w przyszłym roku nie będzie Wielkich Derby Śląska, nie będzie małych derby z Odrą. Nie będzie Górnika walczącego o puchary. Za duże nadzieje narobił kibicom Górnika i wszystkim dobrze życzącym temu klubowy Allianz. Górnik jest pierwszym Śląskiem klubem od wielu lat, który w końcu "złapał" dobrego sponsora za rękaw. Ogromne nadzieje o odebraniu Wiśle i Legii monopolu na Mistrzostwo Polski, nadzieja na powrót tytułu po tylu latach na Górny Śląsk, nadzieja, że my, młodzi kibice choć trochę poczujemy to co w pełnej krasie czuli nasi ojcowie w latach 60/70/80. Trudno się pogodzić z tym, że jedyny hanysowki klub, który może wygrać sportowo i organizacyjnie z gorolami poleciał do I ligi.

Odnośnik do komentarza
Icon - masz rację mówiąc o napinaczach, ale głównym powodem tych komentarzy były zachwyty bądź próby usprawiedliwiania wtargnięcia na trening a potem na płytę stadionu. Nie każdy na płycie chciał bić i mordować ale tacy ludzie byli - negowanie tego jest manipulacją. Gdyby nikt nie nazywał tych bandytów kibicami i nie próbował wmawiać innym że wszystko było dobrze to nie byłoby tych docinków. Ustiano dalej twierdzi że wszystko było ok i kibice są niewinni, to jest problem a nie to że ktoś się odgryza za sugestie że jest gorszy bo nie jest Hanysem.

 

Sluchaj akcja motywacyjna a to co było po meczu to jest całkiem co innego. Sugerujecie sie tym co jest napisane w gazetach albo tym co pokazują w tv. Nie bronie tych, którzy byli na murawie po meczu. Rozumiem natomiast tych, którzy wreczyli koszulki. Zarząd nie widział w tym nic zlego, piłkarze i kibice równiez. Zdarzylo sie kilku dziennikarzynów, którzy chcieli rozdmuchac sprawe i sie im to udało.

P***** o tym, ze Zabrze powinno spaść ze wzgledu na kibiców jest śmieszne. TEn kto tak pisze to przemawia przez niego czysta zawiść. Stadion w Zabrzu był zawsze pełny mimo tego, ze od poczaktu sezonu Górnik był na dnie. 99% zasiadających na stadionie jest w porządku. Wokól Gornika w ostatnim sezonie działo sie bardzo duzo i to przerosło ludzi związanych z futbolem w tym miescie.

Odnośnik do komentarza
Czy to, że niektórych ta sytuacja przerosła, upoważnia ich do takiego zachowania? Takich ludzi powinno się eliminować raz i skutecznie, gdyż to nienormalne, że w tak utytułowanym zespole z sukcesami, zawodnicy są straszeni przez kiboli.

Ja pisałem o działaczach i piłkarzach, ze ich przerosło. Nie podołali zakładanym celom, a niektórzy przyszli tutaj tylko, zeby zarobic troszke kasy. Co do straszenia, to uwierzcie w koncu, ze podczas treningu piłkarze byli w szkoku ze idzie 100 chopa, ale nikt ich nie straszył, wszystko odbyło sie w nalezytym porzadku, a po wyjasnieniu sobie kilki spraw piłkarze załozyli koszulki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...