Skocz do zawartości

Górnik Zabrze


Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie stało się to co było nieuniknione. Pytanie teraz kto zastąpi Wieczorka na tym stanowisku. Pomysł zatrudnienia Marcina Brosza nie jest chyba najlepszy, bo tym piłkarzom nie potrzeba "kolegi" trenera, a prawdziwy autorytet. Jeśli nie Kasperczak, to tylko ktoś z zagranicy.

Odnośnik do komentarza
Trwają negocjacje Henryka Kasperczaka z Górnikiem Zabrze. Jak dowiedział się "Przegląd Sportowy" złamano pierwszą barierę. Szkoleniowiec jest skłonny pracować za milion złotych rocznie.

Górnik musi teraz rozważyć, czy będzie w stanie wydać ok. 10 mln złotych na zakup pięciu, nawet sześciu nowych piłkarzy.

 

Na 90% wiem, ze trenerem biało-niebiesko-czerwonych zostanie H. Kasperczak. Wydaje mi sie, ze jest on bardzo dobrym kandydatem na to stanowisko i mam nadzieje, ze te lepsze czasy dla Górnika nadejdą troche szybciej.

Odnośnik do komentarza
10 września 2008 roku pan Ryszard Szuster zrezygnował z funkcji prezesa zarządu spółki Górnik Zabrze. Rada Nadzorcza klubu przyjęła jego rezygnację.

 

„Chcemy bardzo serdecznie podziękować panu Ryszardowi Szusterowi za dotychczasową pracę i zaangażowanie w rozwój Górnika Zabrze. Tymczasowo z ramienia Rady Nadzorczej obowiązki prezesa zarządu będzie pełnił jej członek pan Jędrzej Jędrych” – powiedział Michał Mueller, przewodniczący Rady Nadzorczej Górnika Zabrze.

 

Ciekawe jakie są powody rezygnacji :>

Odnośnik do komentarza

Powody są takie, że to czystka przed przyjściem do klubu Kasperczaka. Henri postawił podobno Allianzowi warunek, że to on będzie trenerem - managerem i to on będzie miał decydujące zdanie odnośnie transferów. Lepiej poinformowani dobrze wiedzą, że do tej pory za transfery odpowiadali Hetmański i Szuster. Wieczorek padł ofiarą ich układu - sam nie miał żadnego wpływu na transfery. Szuster już zrezygnował a dziś rezygnację zapewne złoży Hetmański.

 

Odnośnie Kasperczaka czytałem dziś jego wypowiedź w Katowickim Sporcie, że dogadał się z Górnikiem odnośnie zarobków, Kasperczak ma zarabiać w Zabrzu ponad 200 tysięcy euro rocznie i teraz trwają ustalenia dotyczące kwestii transferów i rozwoju klubu. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli trenera i zarządu Allianz Polska to jutro a najpóźniej w poniedziałek Henryk Kasperczak rozpocznie pracę w Górniku i zacznie się nowa era w historii najbardziej utytułowanego polskiego klubu :)

Odnośnik do komentarza
Wierzysz, ze w Wisle mialo cos do powiedzenia odnosnie transferow? Watpie :>

 

Hughues (czy jak to sie pisze :P), Ouadja to pomysły Henia, także Henri na każdym zgrupowaniu we Francji testował kilku graczy, ale zadnego nie chciał zarząd. Do super pomysłów Kasperczaka w Wiśle należy jeszcze dopisać próbe wywalenia z klubu Cantoro i Frankowskiego ;) jeżeli Heniek będzie w całości odpowiadał za transfery to wątpie by wyszło to Górnikowi na dobre, ale jeśli skupi sie on na trenowaniu a szukanie zawodnikow zostawi osobom do tego wykwalifikowanym to Górnik może stać się groźnym rywalem w walce o mistrza ;)

 

Edit : oczywiście Ouadja, głupi błąd :P

Odnośnik do komentarza

Górnik wygrał z Piastem 1:0 ale nie to jest akurat najważniejsze.

Od dłuższego czasu czułem, że Żabole to tykająca bomba zegarowa, która prędzej czy później eksploduje. Na WDŚ do Zabrza nie wybrali się kibice Ruchu w myśl zasady: "Derby derbami - nie z mordercami", mecz z Piastem od dłuższego czasu był wyczekiwanym terminem przez bandytów z Zabrza no i dziś dali upust swoim emocjom:

 

"Na boisko wpadły rozjuszone grupki bandytów, którzy walczyli z ochroniarzami i próbowali się dostać do sektora gości (również pełnego chuliganów). Sędzia przerwał mecz na dziesięć minut, a zawodnicy schronili się w szatniach. Dzięki stanowczej akcji policji, która użyła gazu (uniemożliwiał on grę i stąd dłuższa przerwa) sytuacja została opanowana i po kilku minutach piłkarze wznowili grę. - Myślałem, że takie wydarzenia to w Zabrzu już przeszłość. Czekają nas rozmowy z przedstawicielami kibiców - zapowiedział Jędrzej Jędrych, który od kilku dni pełni obowiązki prezesa Górnika."

 

Normalka - kiedy za bardzo idzie się na ustępstwa takiemu bydłu to w końcu skończy się to tak jak dziś. Najpierw obniżono wysokość ogrodzenia a później prawie całkowicie je wyeliminowano (wysokość 1,2m) kusząc tym samym tych najbardziej krewkich. Chyba w Zabrzu zbyt wcześnie uwierzono, że zrobili Anglię...

Wprawdzie nic nikomu się nie stało ale samo wtargnięcie na murawę i bitwa z ochroną jest skandalem. Wstyd mi za Was, wstyd mi - kibicowi śląskiej piłki...

Odnośnik do komentarza
We wtorek w Górniku spodziewany jest Henryk Kasperczak, który zgodnie z przygotowywanym scenariuszem w samo południe ma poprowadzić pierwszy trening w rodzinnym Zabrzu. Wcześniej szykowana jest uroczysta konferencja prasowa z "Henrim".

Dzisiaj pod koniec meczu kibice długo wykrzykiwali nazwisko spodziewanego szkoleniowca, jednocześnie po meczu Przeboju Wolbrom z Hetmanem Zamość do dymisji podał się trener... zwycięzców z Wolbromia Antoni Szymanowski. To on będzie drugim trenerem przy Kasperczaku.

 

źródło: Gazeta Wyborcza

No i dobrze, że wsio się wyjaśniło. Oby Henri wyciągnął Górnika z kryzysu i zdobył ten 15 tytuł do 2012 roku ;)

Odnośnik do komentarza
Zarząd Górnika Zabrze SSA informuje, że w dniu 16 września 2008 r. kierownictwo klubu w obecności właściciela - firmy Allianz Polska, podpisało umowę z trenerem Henrykiem Kasperczakiem.

 

Prezes Allianz Polska, Paweł Dangel nie ukrywał satysfakcji z zakontraktowania szkoleniowca.

 

- Jestem bardzo zadowolony, że tak utytułowany trener, ze wspaniałą i pełną sukcesów przeszłością, poprowadzi zespół Górnika Zabrze - powiedział Paweł Dangel.

 

Zarówno piłkarska, jak i trenerska kariera Henryka Kasperczaka to pasmo sukcesów. Jako piłkarz rozegrał 61 meczów w reprezentacji Polski, w których strzelił 5 bramek. Zdobył z nią trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w 1974 roku oraz srebrny medal olimpijski w Montrealu w 1976 roku. Jako trener zdobył Puchar Francji z FC Metz oraz dwa razy mistrzostwo Polski z Wisłą. Zdobył również dwa Puchary Polski z Wisłą Kraków oraz zajął 2. miejsce z Tunezją, a 3. z Wybrzeżem Kości Słoniowej w Pucharze Narodów Afryki. Prowadził reprezentację Tunezji w Pucharze Narodów Afryki, na Olimpiadzie w Atlancie i Mistrzostwach świata w 1998 roku. Następnie prowadził m.in. zespoły Maroka i Mali. Z tą ostatnią drużyną zdobył 4. miejsce w Pucharze Narodów Afryki w 2002 roku. W tym samym roku został trenerem Wisły Kraków.

 

- Jestem przekonany, że nowy etap w karierze pana Henryka Kasperczaka będzie równie owocny jak poprzednie. Jesteśmy zadowoleni, że nasz wybór cieszy się aprobatą kibiców, którzy wierzą, podobnie jak my, że trener Kasperczak jest szkoleniowcem, który doprowadzi Górnika do upragnionego 15-ego tytułu Mistrza Polski – powiedział Michael Mueller – wiceprezes Allianz Polska i przewodniczący rady nadzorczej Górnika.

 

Pierwsze zajęcia pod wodzą nowego szkoleniowca odbędą się we wtorek 16 września po godzinie 12:00.

 

źródło: gornikzabrze.pl

 

Uff... Nareszcie. Teraz trzeba poczekać i dać pracować Kasperczakowi, bo od razu wielkich wyników nie będzie miał, przynajmniej teoretycznie. Mam nadzieję, że nie bedzie stawiał na Hajte, bo to już jest dla mnie, co najwyżej, obrońca na 2 lige, a da szanse piłkarzom z ME.

Odnośnik do komentarza
Komisja Ligi postanowiła zamknąć dla publiczności stadion Górnika Zabrze na jeden mecz w zawieszeniu na 10 miesięcy oraz nałożyć na klub karę finansową w wysokości pięćdziesięciu tysięcy złotych w związku z zajściami, do jakich doszło podczas meczu 5. kolejki Ekstraklasy Górnik Zabrze - Piast Gliwice.

 

W 41. minucie mecz został przerwany (z sektorów 8 i 9 zajmowanych przez kibiców gospodarzy na płytę boiska wtargnęła grupa około 30 osób i zaatakowała sektor gości). Wcześniej, już w pierwszej minucie meczu, na płocie buforowym oddzielającym kibiców gospodarzy od sektora gości zostało spalonych kilkanaście szalików i flaga Piasta Gliwice, w 17. minucie w stronę sektora gości rzucano kamieniami i jajkami, a w 19. minucie wrzucono petardę, która eksplodowała w sektorze Piasta Gliwice.

 

źródło: Ekstraklasa SA

IMO kara adekwatna do tego co się stało. Szkoda tylko, że 50 tyś płaci klub, który nie ponosi winy a nie idioci, którzy szturmowali sektor Piasta...

 

 

Dziś debiut Kasperczaka. Mecz ze Śląskiem na Orange Sport od 19:45. Oby dzisiejszy dzień był pierwszym w którym śląski klub rozpocznie marsz w górę tabeli :)

Odnośnik do komentarza

Niestety porażka, głównie po błędach w kryciu przy stałych fragmentach gry. Ładna bramka Brzęczka, ale potem 5min. i było już 2:1 dla gości. Smuci też bardzo słaba skuteczność Pitrego, który marnował akcję za akcją. Szkoda, że zamiast Markovskiego na boisko nie wszedł Wodecki, który jest takim zawodnikiem jak chociażby Jarka, czyli biegającym miedzy obrońcami i przeszkadzającym w rozgrywaniu piłki. Do tego jest też bardzo szybki.

 

Górnik nie grał źle, ale sprawdziło się stare piłkarskie powiedzenie, że niewykorzystane sytuacje się mszczą.

Odnośnik do komentarza

Górnik grał dobrze i tylko kwestią czasu jest nadejście lepszej formy i zwycięstwa. Było widać ambicję i determinację w grze Zabrzan. Głupio stracone bramki po rożnych nie miałyby miejsca w drużynie zgranej i poukładanej taktycznie. Kasperczak ma sporo do zrobienia ale nie mam wątpliwości, że już niedługo efekty jego pracy będą widoczne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...