Skocz do zawartości

Filmy


Tenorio

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

"Syn Szawła" - mocne kino o holocauście. Główny bohater jest węgierskim Żydem, członkiem sonderkomando w Brzezince, pracuje w krematorium: pilnuje ludzi idących na śmierć, potem ładuje ciała do pieca, następnie rozsypuje prochy do rzeki. Uderza jego absolutny automatyzm, nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że Szaweł jest mechanicznym trybem tej potwornej machiny śmierci. Do czasu gdy w zagazowanym chłopcu rozpozna swojego syna (chociaż jego towarzysze niedoli twierdzą, że Szaweł nie ma syna) i postanawia za wszelką cenę urządzić mu godny pochówek.

Z pewnością jest to dobry film i warto go obejrzeć ale mnie jakoś do końca nie przekonał. Sposób narracji - kamera blisko twarzy bohatera ma sprawiać, że oglądamy świat jego oczami - po pewnym czasie zaczęło mnie to drażnić. Scenariusz też chyba nie do końca udany.

Odnośnik do komentarza

Mam bardzo podobne odczucia jak schizzm o Hateful 8. Oglądając zdawało mi się jakby Tarantino sprawdzał na jak wiele może sobie pozwolić zanim ktoś powie "Quentin, kurwa już nie przeginaj". Ale najwyraźniej nikt tak nie zrobił i stąd te przeciągane ujęcia, przerysowane sceny gore i sceny, które spokojnie można by było wyciąć i film by na tym nie ucierpiał. To nie jest zły film, ale chyba najsłabszy, bo najmniej zaskakujący w reżyserii Tarantino.

Czasem miałem wrażenie że oglądam Wściekłe Psy z domieszką Kill Billa w kostiumach z Django.

Odnośnik do komentarza

Nowy Tarantino świetny - podobało mi się praktycznie wszystko, a najbardziej to oczekawinie na prawdopodobną jatkę.

 

The Boy - dobry horror, który pod koniec niestety gubi klimat. Świeży pomysł na akcję, choć rekwizyty oklepane: lalka, stare domiszcze na zadupiu...

 

Od lat śledzę radosną twórczość naszych kinowych tłumaczy/dystrybutorów i również po seansie nie jestem bliższy rozwiązania zagadki dlaczego nie przetłumaczyli tytułu. Mało chwytliwy? Zbyt "pedofilski"?

Odnośnik do komentarza

A ja właśnie wróciłem z "Planety singli". Jako zatwardziały przeciwnik polskich komedii romantycznych zostałem tam zaciagniety sila ;)

Ale powiem Wam, ze dawno sie tak fajnie nie bawilem. Sporo smacznego humoru. Moim zdaniem warto ;) Takze spokojnie mozecie zabierac drugie polowki na Walentynki na to.

Odnośnik do komentarza

Deadpool

Jakbym chciał krótko to bym stwierdził tyle - NAJLEPSZA ADAPTACJA KOMIKSU EVAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAH :wub:

 

Po pierwsze i najważniejsze - OGROMNY szacunek dla Ryana Reynoldsa za 11-letnią walkę o te adaptację. Zaangażowanie Ryana widać w całej roli DP - on został do tego stworzony! Film dzięki kampanii promocyjnej niesamowicie wysoko zawiesił poprzeczkę i, zwłaszcza dla fanów gadatliwego najemnika, sprostał oczekiwaniom kompletnie! Soundtrack, aktorstwo (Ryan oczywiście, ale też przyjemna Morena Baccarin czy Briana Hildebrand), MASA nawiązań do wszystkiego i świetny OST (słuchany przeze mnie od kilku dni) dopełniają genialnej adaptacji. Ten film nie zawiedzie najbardziej hardcorowych fanów, a tych którzy nie kojarzą za dobrze postaci Deadpoola też będzie bawił. Ja idę znowu :)

Słowa uznania należą się polskiemu tłumaczowi. W pełni uchwycił klimat komiksu i sprostał bardzo ciężkiemu zadaniu. Na upartego, może doczepiłbym się jednego, dwóch tekstów!

Odnośnik do komentarza

Ja powiem parę słów o Harry'm Angelu.

Bardziej pojebany film od Wyspy Tajemnic. Podobał mi się, ale nieźle rozwala umysł. Swoją drogą fajnie zrobiony i wszystkim polecam.

Jeśli ktoś nie oglądał Szczęściarza, to też polecam, bo film pokazuje dobroć człowieka, serio. Moim zdaniem mocna 8-ka podchodząca pod dziewiątkę na dyszkę.

Odnośnik do komentarza

Deadpool

 

Jakbym chciał krótko to bym stwierdził tyle - NAJLEPSZA ADAPTACJA KOMIKSU EVAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAH :wub:

 

Po pierwsze i najważniejsze - OGROMNY szacunek dla Ryana Reynoldsa za 11-letnią walkę o te adaptację. Zaangażowanie Ryana widać w całej roli DP - on został do tego stworzony! Film dzięki kampanii promocyjnej niesamowicie wysoko zawiesił poprzeczkę i, zwłaszcza dla fanów gadatliwego najemnika, sprostał oczekiwaniom kompletnie! Soundtrack, aktorstwo (Ryan oczywiście, ale też przyjemna Morena Baccarin czy Briana Hildebrand), MASA nawiązań do wszystkiego i świetny OST (słuchany przeze mnie od kilku dni) dopełniają genialnej adaptacji. Ten film nie zawiedzie najbardziej hardcorowych fanów, a tych którzy nie kojarzą za dobrze postaci Deadpoola też będzie bawił. Ja idę znowu :)

Słowa uznania należą się polskiemu tłumaczowi. W pełni uchwycił klimat komiksu i sprostał bardzo ciężkiemu zadaniu. Na upartego, może doczepiłbym się jednego, dwóch tekstów!

Oglądałeś po polsku? Czemu nie w oryginale?

Odnośnik do komentarza

Jest ktoś w stanie polecić jakiś kozacki film sensacyjny? Najlepiej coś z Denzelem, ale podejrzewam, że czego nie polecicie, to ten film zobaczyłem. Będę wdzięczny.

Taras Bulba, jest sensacja i są kozacy, ale nie ma Denzela ;).

 

Francuski łącznik - klasyka wiecznie żywa (ale też bez Denzela... nie te lata).

Odnośnik do komentarza

 

Jest ktoś w stanie polecić jakiś kozacki film sensacyjny? Najlepiej coś z Denzelem, ale podejrzewam, że czego nie polecicie, to ten film zobaczyłem. Będę wdzięczny.

Taras Bulba, jest sensacja i są kozacy, ale nie ma Denzela ;).

 

Francuski łącznik - klasyka wiecznie żywa (ale też bez Denzela... nie te lata).

 

Francuski łącznik poleci zaraz po Raporcie Pelikana. Ale ten Taras Bulba to jak widzę dramat historyczny :-k

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...