Skocz do zawartości

Filmy


Tenorio

Rekomendowane odpowiedzi

np. Inside Man i The Bank Job - może nie tak zakręcone, ale trzymające w napięciu do ostatniej niemal chwili, albo trochę lżejszy Big Nothing.

ale ja bym proponował coś z seriali - Breaking Bad ze wskazaniem na sezon drugi, który IMHO jest najlepszym sezonem w historii seriali w ogóle, The Wire, czy ze świeżynek Homeland...

 

 

edyta przypomniała mi o trylogii z Hong Kongu Infernal Affairs - Infiltracja jest remakem pierwszej części. ja zawsze wyżej ceniłem oryginał, może dlatego że znałem go na długo przed pojawieniem się amerykańskiej wersji...

Odnośnik do komentarza

Z klasyki na pewno 'Vertigo' Hitchcocka(IMO najlepszy jego film), 'Donnie Darko'(jeśli się akceptuje lekką otoczkę sci-fi, trochę psychodeliczności...).

 

Oprócz tego polecam: 'Nieznajomą' Tornatore(dobry, trzymający w napięciu, no i - mocne zakończenie), Lucky Number Slevin(bardziej z rozrywkowego nurtu, ale naprawdę świetnie się to ogląda, przyjemny film, ze świetną obsadą, fajnym klimatem...).

Odnośnik do komentarza

Niemal wszystkie wymienione znam, oprócz tych od Scorpio (oczywiście nie chodzi mi o Fight Club). Choć z drugiej strony to ja za horrorami/thrillerami nie przepadam, nie lubię bania się przed ekranem. Jednak mam na uwadze :)

 

Te ktore podalem to nie horrory. Oba filmy maja wciagajaca fabule i po prostu jestes ciekaw jak zakonczy sie film. Jest kilka mroczniejszych momentow, ale nie ma zadnych wyskakujacych mord czy czegos takiego. I klimat (szczegolnie w filmie Klucz do koszmaru) przypadl mi bardzo do gustu. Naprawde polecam.

Odnośnik do komentarza

Obecnie ostrzę ząbki na Podejrzanych.

Najlepsza sensacja ever :wub:

Z filmow ktore mnie wgniotły w fotel - Wyspa Tajemnic, Kill the Irishman i To.

Z luzniejszych klimatów - Unknown z Neesonem (w zasadzie fajnie sie oglada kazda sensacje z nim, Taken tez jest swietne). Body of Lies z Leo tez daje rade.

Z klimatow juz totalnie luznych - Limitless, Druzyna A i Fast Five <-- bardzo mile zaskakujace i odbiegajace od łatki, jakie im przypialem przed ogladaniem.

 

Oddzielnie tez nalezy wyroznic Elitarnych. Jedynka swietna, dwojka hollywodzka, ale tez daje rade.

Odnośnik do komentarza

Dziś widziałem. Film wooolno się rozkręca (ok. pół h), a potem zrywami buduje akcje. Od tego momentu towarzyszy takie ,, spokojne napięcie ", niby nic się nie dzieje, ale odpowiednia muzyka i gra aktorska nakręcają atmosferę. Potem bywa różnie, ale ogólnie daje radę. Bardzo przyjemna ścieżka dźwiękowa, świetna gra właściwie każdego aktora. Film nasunął mi skojarzenie do partii szachów ;)

Odnośnik do komentarza

W ogóle "gwiazdy" zostały obsadzone świetnie; Colina Farrella w pierwszej chwili nawet nie poznałem a Kevin Spacey w roli psychopatycznego szefa rónież świetny.

 

ja go w ogóle nie poznałem, dopiero bo Twoim poście sprawdziłem kogo on grał :rotfl: ale film bardzo przyjemny, jedna z lepszych komedii ostatnio. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli wspominacie o odmóżdżaczach, to ostatnio miałem przyjemność oglądać jeden z takowych - "Tucker & Dale vs. Evil", po naszemu... "Porąbani" (standard!). Generalnie nie jestem fanem takich filmów, ale o dziwo tam humor nie schodził poniżej pewnego poziomu. No może nie licząc krwawych scenek, które jednak niespecjalnie mnie raziły :D Polecam, bo to zabawna i niezobowiązująca czarna komedia.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Z filmow ktore mnie wgniotły w fotel - Wyspa Tajemnic, Kill the Irishman i To.

 

wlasnie to cos obejrzalem. mnie tez wgniotlo w fotel - spalem jak zabity. tak beznadziejnej gry aktorskiej (znanych przeciez aktorow) tragicznych komputerowych efektow specjalnych i slabego scenariusza juz dawno nie widzialem.

A juz ostatnia scena jak daje temu chlopczykowi medalik i po chwili samochod wybucha - zenua...

 

 

Na Filwebie ten film ma srednia 7,3. Ja nie wiem czy dalbym mu 4. i to tylko za scenografie i przeniesienie w lata 70.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...