Skocz do zawartości

Obieżyświat


Sławoj

Rekomendowane odpowiedzi

Na spotkanie z Kubą postanowiłem, że wystawię drugi skład. Zobaczymy czy mamy jakieś zaplecze.

Na pierwszą bramkę kibice nie musieli długo czekać. Valdes dośrodkował piłkę w pole karne, ta została wybita przez obrońców tuż przed linię 16 metrów. Najbliżej niej stał, Tejada, który potężnym strzałem pierwszej piłki zmusił do kapitulacji Castellano.

W 16 minucie z boiska wylatuje Olaeta. Środkowy obrońca rywali w nieprzepisowy sposób zatrzymywał wychodzącego na pojedynek z bramkarzem, Pinto.

Nasza przewaga była druzgocąca. W 38 minucie pokazaliśmy, kto rządzi dziś na boisku. Ramos ośmieszył wręcz kryjącego go obrońcę puszczając mu tak zwaną „rybę” i z linii końcowej wrzucił piłkę na krótki słupek. Piłka była wyraźnie adresowana do Pinto i to właśnie ten zawodnik mocnym strzałem z głową umieścił piłkę między lewym słupkiem bramki a rozpaczliwie broniącym bramkarzem.

Druga połowa nie wyglądała inaczej. „Gnietliśmy” rywali aż miło było patrzeć. Niestety znów zawiodła nas skuteczność. G. Medina próbował 6-krotnie, ale żaden z jego strzałów nie dał nam bramki.

Za to spotkanie trzeba pochwalić debiutanta, Luisa Valdesa, lewego pomocnika, który zaprezentował dziś kawał dobrego futbolu.

Sobota, 5.10.2013.
Estadio Revolucion, Panama  (20591)

FIFA World Cup -  Kwalifikacje (Ameryka Północna), Faza 3
(9/10)

Panama (3) – Kuba (5)  2:0 (2:0)

1:0 – L.Tejada`9
2:0 – J.A. Pinto `38

MoM:  – J. Ramos  [PANAMA, MR,  *9]

J. Tunon – L. Martinez, E. Tem, A. Munoz, G. Vargas – G. Ortega – L. Valdes [`80 S. Morelos], J. Ramos [`45 J. Solis] – L. Tejada – J.A. Pinto [`80 J. Medina], G. Medina

 

FIFA World Cup - Kwalifikacje (Ameryka Północna), Faza 3, Kolejka IX:

 

Honduras – Kanada 2:1

Jamajka – Meksyk 0:1

 

1. [A] Meksyk __22pkt__18-10__+8

2. [A] Kanada __20pkt__16-10__+6

3. [A]PANAMA __18pkt__25-15__+10

- - -

4. Jamajka __7pkt__12-15__-3

- - -

5. Kuba __6pkt__7-17__-10

6. Honduras __6pkt__10-21__-11

Odnośnik do komentarza

Z Meksykiem na pewno nie zagra Portillo. Nie z powodu kontuzji, lecz z jego wypowiedzi przed meczem. Powiedział on, że obawia się wysokiej porażki. W tym momencie moje całe zaufanie do tego bramkarza legło w gruzach. Jeśli z takim nastawieniem podejdzie się do meczu to jasne, że się przegra. Dowiedziałem się od Morelosa, że być może już niedługo podpisze kontrakt z Angielską drużyną.

 

Od pierwszych minut spotkania obie drużyny grały szybki ofensywny futbol. Jednak to nam udało się już w początkowych minutach spotkania zdobyć bramkę. Autorem pierwszego gola był Ramos, który wykorzystał ładne podanie od Moreno i z bardzo ostrego kąta umieścił piłkę w siatce. Sam nie wiem jak on to strzelił.

Kilka minut później Ramos mógł zdobyć bramkę numer 2. Jego strzał w zamieszaniu pod bramka rywali niestety wylądował na poprzeczce.

Między 20 a 39 minutą, Meksyk miał wyraźną przewagę. To, że nie straciliśmy bramki zawdzięczamy tylko naszemu bramkarzowi, Tunonowi. Chłopak bronił rewelacyjnie przez duże R.

Gdy Meksyk był rozpędzony, wyprowadziliśmy kontrę, która zakończyła się sukcesem. Ładnie lewym skrzydłem pociągnął Solis. Nie zdecydował się na dośrodkowanie, lecz podał sprytnie do tyłu do Aquillara. Nasz pomocnik ładnie opanował podanie i huknął jak z armaty nie dając szansy na reakcję Ochoy.

Druga połowa nie była już tak wesoła. Stworzyliśmy sobie kilka okazji do zdobycia bramki, lecz nic nie udało nam się strzelić.

Wciąż zaskakiwał mnie Tunon. Jakim cudem nie puścił jeszcze gola? Grał niesamowicie, ale w 75 minucie skapitulował. Błąd obrońców i Ever Guzman w pojedynku sam na sam pokonuje Tunona.

Stracona bramka wyraźnie nas ożywiła. Ale nic nie poprawiło naszej skuteczności. Co z tego, że stwarzamy sobie sytuacje jak nie potrafimy ich wykorzystać?

W 94 minucie sędzia zakończył to emocjonujące spotkanie. Wygrana nad Meksykiem stała się faktem. Po ostatnim gwizdku wbiegłem na murawę pogratulować Tunonowi świetnego meczu.

Zabawa trwała do rana. Całe miasto świętowało historyczny awans do MŚ!

 

Środa, 9.10.2013.
Estadio Revolucion, Panama  (21791)

FIFA World Cup -  Kwalifikacje (Ameryka Północna), Faza 3
(10/10)

Panama (3) – Meksyk (1)  2:1 (2:0)

1:0 – J. Ramos `9
2:0 – C. Aquillar `38
2:1 – E. Guzman `75

MoM:  – S. Morelos  [PANAMA, ML,  *9]

J. Tunon – L. Martinez, A. Lee, F. Baloy, A. Moreno – R. Palomino [`45 G. Ortega] – S. Morelos, J. Ramos – C. Aquillar – A. Moreno, V. Ortega [`45 J. Medina]

 

FIFA World Cup - Kwalifikacje (Ameryka Północna), Faza 3, Kolejka X:

 

Honduras – Jamajka 1:1

Kanada – Kuba 2:0

 

1. [A] Kanada __23pkt__18-10__+8__7__2__1

2. [A] Meksyk __22pkt__19-12__+7__7__1__2

3. [A]PANAMA __21pkt__27-16__+11__7__0__3

- - -

4. [br]Jamajka __8pkt__13-16__-3__2__2__6

- - -

5. Honduras __7pkt__11-22__-11__2__1__7

6. Kuba __6pkt__7-19__-12__2__0__8

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie eliminacji Mistrzostw Świata - Włochy 2014, Ameryka Północna:

 

Drużyny:

- Forma:

1. PANAMA [PZZZZ]

2. Kanada [ZZXPZ]

3. Meksyk [ZZXZP]

 

- Przeciętna frekwencja:

1. Meksyk (99153)

2. USA (882047)

3. Kanada (57551)

13. PANAMA (21349)

 

Mecze wygrane pod rząd:

1. PANAMA (4)

2. Barbados, Bermudy, Kanada, Kajmany, Kostaryka, Salwador, Turks i Caicos, Dominikana (po 1)

 

 

Mecze przegrane pod rząd:

1. Kuba, Haiti [4]

2. Belize, Dominikana (3)

3. Nikaragua, Bahamy, Trynidad (3)

30. PANAMA (0)

 

Gole:

1. PANAMA (45)

2. Kanada (40)

3. Meksyk (32)

 

 

Zawodnicy:

 

Średnia:

1. J. Ramos [PANAMA, 7.91]

2. A. Santos [Meksyk, 7.69]

3. J. Medunjani [Antyle Hol., 7.67]

6. C. Aquillar [7.57]

7. F. Baloy, V. Ortega [7.53]

 

Gole:

1. J. Medina [PANAMA, 13]

2. I. Hume [Kanada, 11]

3. V. Ortega [PANAMA, 10]

4. A. Moreno [PANAMA, 8]

5. C. Aquillar [PANAMA, 6]

 

Asysty:

1. A. Moreno [PANAMA, 9]

2. J. Medina [PANAMA, 7]

3. J. Lensky [Kanada, 6]

4. V. Ortega, J. Ramos [PANAMA, 5]

8. J.R. Solis [PANAMA, 4]

 

Dryblingi:

1. Y. McDonald [Kostaryka, 11.49]

2. E.A. Castillo [salwador, 10.45]

3. K. Smith [bermudy, 6.00]

7. S. Morelos [PANAMA, 4.51]

23. J. Ramos [PANAMA, 3.41]

Odnośnik do komentarza

Gdy inne drużyny walczyły o awans do MŚ podczas baraży my rozegraliśmy dwa spotkania towarzyskie. Pierwszy rywal to spotkanie z bardzo mocnym rywalem, WKS. W tym spotkaniu chciałem wypróbować defensywne ustawienie.

 

 

Sobota, 9.11.2013.

Estadio Revolucion, Panama [21963]

 

Panama (84) - Wybrzeże Kości Słoniowej (11) 1:0 (1:0)

 

1:0 – J.A. Pinto `29

 

MoM: G. Zambrano [PANAMA, Gk, *8]

 

 

 

Drugim rywalem są Brytyjskie Wyspy Dziewicze. Wybrałem tego rywala dla poprawienia nastrojów przed MŚ.

13.11.2013.

A.O. Shirely Recreational Field, Tortola (1876)

 

Brytyjskie Wyspy Dziewicze () - Panama (84) 0:2 (0:2)

 

0:1 – V. Ortega `11

0:2 – J. Medina `35

 

MoM: J. Medina [PANAMA, ST, *8]

 

Poznaliśmy wszystkich uczestników Mistrzostw Świata:

 

Europa:

Włochy [gospodarz], Anglia, Bułgaria, Czechy, Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Portugalia, Rosja, Rumunia, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja.

 

Azja:

Korea Południowa, Japonia, Bahrajn, Arabia Saudyjska, Katar

 

Afryka:

Algieria, Gwinea, Nigeria, Rwanda, WKS

 

Ameryka Północna:

Kanada, Meksyk, Panama

 

Ameryka Południowa:

Argentyna, Brazylia, Kolumbia, Urugwaj, Paragwaj

 

Oceania:

 

 

21 grudnia rozlosowano grupy MŚ. Los przydzielił nas do grupy H wraz z następującymi zespołami:

Argentyna [5]

Rosja [15]

Rwanda [85]

 

 

Podsumowanie roku 2013:

 

Mecze: 12 (9-0-3)

Bramki: 30-20

Najlepszy strzelec: Jose Medina – 8 bramek

 

Ranking światowy, grudzień 2013:

 

1. Francja [1248]

2. Brazylia [1163]

3. Anglia[1161]

4. Holandia [1123]

5. Argentyna [1035]

---

74. Panama [514]

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...