Skocz do zawartości

Obieżyświat


Sławoj

Rekomendowane odpowiedzi

Mecze towarzyskie, Rok 2011:

 

Środa, 7.09.2011.

Aung San Memorial Stadium, Rangun (12001)

Birma [162] - Panama [104] 3:3 (M.M. Aung `53, K. Thau Ya `54;`62 – H. Rivera `4, L. Tejada `11;`13]

Sobota, 8.10.2011.

Estadio Revolucion, Panama (13195)

 

Panama [104] - Kambodża [199] 7:0 [V. Ortega `11;`17;`56, A. Moreno `39;`51, E. Ceballos`59, R. Stewart `62)

 

Środa, 16.10.2011.

Estadio Revolucion, Panama (13189)

 

Panama [102] - Wyspy Dziewicze USA [189] 4:1 (A. Moreno `11, V. Ortega `20, E. Ceballos `66, J.A. Pinto `77 - K. Ehiogu `23]

 

Podsumowanie roku 2011:

 

Mecze: 3 (2-1-0)

Bramki: 14-4

Najlepszy strzelec: Vladmir Ortega – 4 bramki

 

Ranking światowy, grudzień 2011:

 

1. Anglia [1210]

2. Francja [1207]

3. Brazylia [1152]

4. Hiszpania [1103]

5. Niemcy [1065]

...

19. Bahrajn [702] :o

….

23. Uzbekistan [683] :o

33. Polska [631]

....

35. Fidżi [620] :o

102. PANAMA [443]

 

 

----

Feno - ty też miałeś taki długi okres między eliminacjami czy udało Ci się zagrać w Gold Cup? W roku 2011 miałem jeszcze spotkania z Kolumbią i Polską lecz w ostatniej chwili zostały odwołane.

Odnośnik do komentarza
Czemu grasz z takimi słabiakami? Zagraj przynajmniej z kimś równym sobie siłą albo z lepszymi. Dopiero takie mecze dają możliwość zgrania ekipy i wzmocnienia morale. Klepanie ogórków, poza poprawianiem statystyk bramkowych, nie daje NIC.

Jak już pisałem były w planach sparingi z Kolumbią i Polską lecz nie doszły one do skutku ponieważ Polacy grali w barażach o ME a Kolumbia... nie wiem czemu :) Zaraz rozpoczynamy kolejne Eliminacje ;]

Odnośnik do komentarza

W roku 2012 rozpoczynaliśmy eliminacje do MŚ 2014 we Włoszech. W pierwszej rundzie kwalifikacyjnej wylosowaliśmy Nikarague. Przeciwnik jak najbardziej do przejścia. Kadra na dwa spotkania z Nikaraguą prezentuje się następująco:

 

Bramkarze:

 

Leonel Morelos [26l., Gk, San Francisco (PAN), 14/0 A]

Francisco Portillo [31., Gk, Panama Viejo, 13/0 A]

Jorge Tunon [23l., Gk, Sporting Cocie, 1/0 A]

 

Obrońcy:

 

Felipe Baloy [31l., LB/DC, Monterrey, 35/4 A ]

Armando Moreno [23l., DR, San Francisco (PAN), 13/0 A ]

Edgar Tem [28l., D R/C, Sporting Cocie, 11/0 A ]

Jose Bovell [25l., D L/C, Panama Viejo, 15/0 A ]

Alberto Torres [23l., DL, Sporting Cocie, 23/0 A ]

Angelo Lee [26l., DC, Tauro, 6/0 A ]

Gabriel Ortega [25l., DC/DMC, Panama Viejo, 1/0 A ]

Gabriel Vargas [21l., D/DMR/MR, San Francisco (PAN), 1/0 A ]

 

Pomocnicy:

Ricardo Palomino [30l., DMC, Queensland, 25/0 A ]

Roberto Stewart [31l., DMC, Tauro, 4/1 A ]

Jorge Ramos [21l., MR, Panama Viejo, 0/0 A ]

Juan Ramon Solis [27l., MR, San Luis, 32/2 A ]

Jorge Ardines [26l., ML, Sporting Cocie, 2/0 A]

Silvio Morelos [28l., ML, Al.-Kadisija (KUW), 16/0 A]

Luis Herrera [23l., MC, Sporting Cocie, 2/0 A]

Alexis Cox [19l., AMR, Alianza (PAN), 0/0 A]

Hector Rivera [24l., AML, San Francisco (PAN), 18/1 A]

Cesar Aquilar [27l., AMC/ST, Tauro, 2/1 A]

Luis Tejada [30l., AMC.ST, Al.-Wada (UAE), 33/13 A]

 

Napastnicy:

 

Jose Medina [23l., ST, Plazma Amador, 0/0 A]

Alberto Moreno [23l., ST, IFK Gőteborg, 20/9 A]

Vladimir Ortega [25l., ST, Hannover, 17/9 A]

Jose Abdul Pinto [28l., ST, Panama Viejo, 12/4 A]

 

 

Najwięcej występów: Felipe Baloy - 35

Najlepszy strzelec: Luis Tejada – 13 bramek

Liczba debiutantów: 3

Klub dający najwięcej graczy: Panama Viejo, Sporting Cocie (5)

Najstarszy zawodnik: Francisco Portillo, Roberto Stewart, Felipe Baloy (po 31l.)

Najmłodszy zawodnik: Alexis Cox – 19 lat

Odnośnik do komentarza

Czas eliminacji czas zacząć. Pierwszy przeciwnik, Nikaragua.

Spotkanie rozpoczęliśmy znakomicie. Katastrofalny błąd bramkarza przyjezdnych, Rochy wykorzystał debiutujący w reprezentacji Medina. Odebrał bramkarzowi piłkę przed polem karnym i mając przed sobą pustą bramkę strzelił pierwszego gola w tym spotkaniu.

W 9 minucie znów mogliśmy cieszyć się ze zdobycia bramki. Tem wyrzuca długa piłkę z autu, dorzucił aż w pole karne, Ortega wyskakuje i przedłuża podanie, które trafia do Mediny. Debiutujący w barwach Panamy napastnik strzałem z półobrotu nie daje żadnych szans bramkarzowi gości.

W 30 minucie goście oddają pierwszy, ale niecelny strzał na naszą bramkę.

W pierwszej części tego spotkania nie działo się już nic godnego uwagi.

13 minut po wznowieniu gry, Medina znów dał o sobie znać. 30 metrów przed bramką Morelos wraz z Ortegą wymienili kilka podań a ten ostatni miękkim, technicznym podaniem podał kilka metrów przed siebie do Mediny. Medina, mimo iż był kryty przez dwóch obrońców, przyjął piłkę, obrócił się i atomowym strzałem z 23 metrów pokonuję bramkarza. Kapitalne uderzenie!

4 minuty przed końcem, Aquilar atomowym uderzeniem zza pola karnego podwyższa prowadzenie na 4:0! Tuż przed końcowym gwizdkiem, Tejada mógł zdobyć jeszcze jednego gola, lecz jego uderzenie głową było minimalnie niecelne.

 

Sobota, 9.06.2012.
Estadio Revolucion, Panama (21046)
FIFA World Cup -  Kwalifikacje (Ameryka Północna), Faza 1
(1/2)

Panama – Nikaragua  4:0  (2:0)

1:0 – J. Medina `8
2:0 – J. Medina `19
3:0 – J. Medina `58
4:0 – C. Aquilar `86

MoM: Jose Medina [PANAMA, ST, *10]

F. Portillo – A. Torres, F. Baloy, A. Lee, E. Tem – R. Stewart – S. Morelos [`45 H. Rivera], J. Solis – C. Aquilar – J. Medina, V. Ortega [`60 L. Tejada]

Odnośnik do komentarza

Do rewanżu z Nikaraguą podchodziliśmy na luzie. Przewaga 4 goli to duża różnica, ale nie można zapomnieć o koncentracji, bo świat futbolu jest nieprzewidywalny.

W 3 minucie gospodarze nas trochę postraszyli. Portillo ledwo obronił strzał z 4 metrów Webstera i sparował go na rzut rożny. Właśnie po rzucie rożnym tracimy kilka sekund później bramkę. Lopez w pojedynku główkowym z moimi stoperami wyszedł zwycięsko i strzelił w długi róg, Portillo nawet nie drgnął.

W 14 minucie Medina podaje przed pole karne do Aquilara, który uderzył mocno, lecz Rocha zdołał wybić piłkę. 6 minut później Ortega ładnym dryblingiem minął ostatniego obrońcę i z 13 metrów, płaskim strzałem pokonuje zdziwionego Rochę.

W 31 minucie, Medina ładnie lobuje bramkarza, lecz w ostatniej chwili obrońca wybija piłkę sprzed linii bramkowej.

41 minuta i prowadzimy 2:1. Debiutant Ramos świetnym dośrodkowaniem w pole karne obsłużył Medine, który mocnym uderzeniem z głowy pokonał Rochę.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, przejmujemy piłkę na własnej połowie. Aquilar dogrywa do Ortegi, który od razu kieruje piłkę miedzy obrońców. Zza linią obrońców piłkę dopada rozpędzony Medina, przejmuje piłkę na 30 metrze i biegnie ile ma tylko sił na bramkę Rochy. W pojedynku zwycięsko wychodzi mój napastnik, „położył” Rochę i skierował piłkę do pustej bramki.

W 54 minucie gospodarze nie wykorzystują prezentu od Bovella. Calero w sytuacji sam na sam z Portillo strzela wysoko ponad bramkę.

6 minut przed końcem rywale byli już bardziej skuteczni. Dośrodkowanie z lewej strony Martineza a potem strzał głową Olivasa i było 3:2.

 

Sobota, 16.06.2012.
Estadio Nacional, Managua (28221)
FIFA World Cup -  Kwalifikacje (Ameryka Północna), Faza 1
(2/2)

Nikaragua – Panama  2:3  (1:2)  Pierwszy mecz: 0:4  Awans: Panama

1:0 – C. Lopez `4
1:1 – V. Ortega `21
1:2 – J. Medina `41
1:3 – J. Medina `46
2:3 – E. Olivas `85

MoM: Jose Medina [PANAMA, ST, *8]

F. Portillo – A. Torres, F. Baloy, A. Lee [`45 J. Bovell], E. Tem – R. Stewart – S. Morelos [`45 H. Rivera], J. Ramos – C. Aquilar – J. Medina, V. Ortega

 

W I rundzie eliminacji doszło do kilku mega sensacji:

Kostaryka odpadła z St Kitts i Nevis a USA przegrał z Gujaną! :D:o:lol::rotfl::keke:

 

W kolejnej rundzie trafiliśmy na Gujanę, Jamajkę oraz Trynidad i Tobago. Gujana, mimo iż pokonała USA będzie raczej dostarczycielem punktów, Jamajka tamte eliminacje miała nieudane a Trynidad jest jak najbardziej do pokonania.

Odnośnik do komentarza

Druga fazę eliminacji rozpoczęliśmy od meczu z Trynidadem i Tobago.

W 4 minucie Medina postraszył golkipera gości, strzałem z ostrego kąta prawie zdobył bramkę.

4 minuty po tej akcji Mediny tracimy bramkę. John wykorzystuje dobre dośrodkowanie Bobba i z 3 metrów nie daje żadnych szans Portillo.

W 35 minucie po szybkiej kontrze, Solis znakomicie wypatrzył wbiegającego w pole karne Medinę, lecz tym razem Medina fatalnie spudłował. 10 minut potem Medina znów pudłuje. Tym razem dogrywał Ortega.

Akcja Trynidadu z 70 minuty mogła nas pozbawić szans na dobry wynik. Całe szczęści, że Portillo w ostatniej chwili wybija piłkę spod nóg Johna.

Gdy już straciłem jakąkolwiek nadzieję na chociażby punkt, Ortega zdobywa wyrównującego gola. Stewart odbiera piłkę na 24 metrze i zagrywa na prawo do nieobstawionego Ortegi. Vladimir schodzi do środka, drybluje i uderza z 12 metrów. Strzelił idealnie w długi róg i nie dał szans na obronę.

 

Sobota, 9.06.2012.
Estadio Revolucion, Panama (21046)
FIFA World Cup -  Kwalifikacje (Ameryka Północna), Faza 2
(1/6)

Panama – Trynidad i Tobago 1:1 (0:1)

0:1 – P. John  `9
1:1 – V. Ortega `90

MoM: Vladimir Ortega [PANAMA, ST, *8]

F. Portillo – A. Torres, F. Baloy, A. Lee , E. Tem – R. Stewart – S. Morelos [`45 H. Rivera], J. Ramos – C. Aquilar – J. Medina[`45 J.A. Pinto], V. Ortega

 

FIFA World Cup - Kwalifikacje (Ameryka Północna), Grupa II, Kolejka I:

 

Gujana – Jamajka 1:0

 

1. Gujana__3pkt__1-0

2. Panama__1pkt__1-1

- - -

3. Trynidad__1pkt__1-1

4. Jamajka__0pkt__0-1

Odnośnik do komentarza

Po remisie z Trynidadem i nie najlepszej grze trzeba wreszcie zdobyć 3 punkty. Rywal to Jamajka.

Rozpoczynaliśmy to spotkanie. Szybka piłka do Tema ten oddaje ją Ramosowi, który decyduje się na indywidualną akcję prawym skrzydłem. Ramos dochodzi już do końca boiska, dośrodkowuje na krótki słupek a Ortega w ogromnym zamieszaniu głową kieruje piłkę do siatki a była do 21 sekunda spotkania. Kilka minut później Jamajczycy mieli groźną sytuacje. McAnuff uderzał z ostrego kąta i o mały włos piłka wpadłaby do sitaki.

W 10 minucie znów Ramos popisał się niesamowitym dośrodkowaniem. Tuż przy linii bocznej w odległości ok. 40 metrów. Świetne zakręcił piłkę, co zmyliło i obrońców i bramkarza a druga bramkę zdobył Ortega.

2 minuty później Stewart był blisko pokonania bramkarza gości. Lecz jego strzał z 30 metrów z ogromnym trudem wybił na rzut różny Johnson.

Po 33 minutach było już 3:0. Aquilar z głębi pola zagrywa prostopadłą piłkę do Ortegi, który o dziwo nie jest kryty przez żadnego obrońcę. Vladimir wykorzystał błąd obrońców i popędził w kierunku bramki. Johnson próbował jeszcze obronić strzał Ortegi z 6 metrów, lecz mój napastnik ładnie podciął piłkę, która przelobowała wychodzącego z bramki Johnsona.

Niestety nasza obrona nie ustrzegła się błędu. 4 minuty po zdobyciu trzeciej bramki, niezdecydowanie dwóch środkowych stoperów ułatwiło zdobycie bramki przez Sheltona.

W 55 minucie wychodzącego na znakomitą okazję Moreno brutalnie faulował Noshworty. Sędzia od razu wyciągnął czerwoną kartkę.

Do końca spotkania wynik 3:1 się utrzymał chodź Jamajczycy mieli kilka okazji do zdobycia bramki.

 

Sobota, 1.09.2012.
Independence Park, Kingston (33113)
FIFA World Cup -  Kwalifikacje (Ameryka Północna), Faza 2
(2/6)

Jamajka [4]  -  Panama [2]  1:3  (1:2)

0:1 – V. Ortega `1
0:2 – V. Ortega `10
0:3 – V. Ortega `34
1:3 – L. Shelton `37

MoM:  Vladimir Ortega [PANAMA, ST, *10]

F. Portillo – A. Torres, F. Baloy, A. Lee , E. Tem –S. Morelos , C. Aquilar , R. Stewart, J. Ramos– J. Medina[`45 A. Moreno], V. Ortega  [`75 L. Tejada]

 

FIFA World Cup - Kwalifikacje (Ameryka Północna), Grupa II, Kolejka II:

 

Trynidad i Tobago – Gujana 5:1

 

1. Trynidad __4pkt__6-2

2. Panama__4pkt__4-2

- - -

3. Gujana __3pkt__2-5

4. Jamajka__0pkt__1-4

Odnośnik do komentarza

Po zwycięskim pojedynku z Jamajką, dostałem niewesołą informację. Roberto Stewart podczas tego spotkania stłukł sobie żebra i jego rozbrat z piłką potrwa nawet 2 tygodnie. Jego miejsce zajął Luis Martinez [23l., DL, San Francisco (PAN), 0/0 A].

 

Spotkanie z Gujaną zaczęliśmy w dobrym stylu. Już w 1 minucie Aquilar próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy strzałem z dystansu, lecz nieskutecznie. Kilka sekund później Ortega strzałem z przewrotki próbował zdobyć gola golkiper Gujany przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Nie zwalnialiśmy tempa. W 6 minucie Aquilar potężnym strzałem zza pola karnego uderzył w poprzeczkę. Nie minęło kilka sekund a mogliśmy prowadzić. Ortega jednak nie wykorzystał wyśmienitej okazji z 6 metrów strzelając wprost w bramkarza.

W 27 minucie wreszcie dał o sobie znać Medina. Ortega dograł mu ze skrzydła idealną piłkę. Niestety strzał Mediny ląduje w rękawicach bramkarza.

4 minuty później mogłem odetchnąć z ulgą. Baloy przejął bezpańską piłkę na 40 metrze i od razu podał ja na lewe skrzydło do Morelosa. Ten spokojnie spojrzał w pole karne i mocnym, długim podaniem dośrodkował w pola bramkowe. W ogromnym zamieszaniu nikt nie zwrócił uwagi na wbiegającego z prawej strony Ramosa. Nasz prawy pomocnik w pełnym biegu wyskoczył do podania Morelosa i potężnym uderzeniem dał nam upragnione prowadzenie. Ale nie, patrzę na sędziego a tu spalony. –Jaki k*rwa spalony ty ch*ju złamany- krzyknąłem.

Niecałą minutę później zdobyliśmy już prawidłowego gola. Aquilar świetnie przerzucił piłkę na lewe skrzydło, tuż przed polem karnym do Morelosa Lewy pomocnik miał przed sobą tylko pustą bramkę i wykorzystał ta sytuację posyłając w kierunku bramki soczyste uderzenie.

Kilka chwil po zdobyciu pierwszego gola strzelamy drugiego. Aquilar uderzył z ogromną siłą w kierunku bramki Wilsona, ale bramkarz odbił strzał przed siebie. W całej sytuacji najbardziej zorientowanym był Baloy, który sprytnym podaniem obsłużył Medinę. Bramkarz nie zdążył jeszcze wstać a Medina cieszył się ze zdobytej bramki.

W drugiej połowie a dokładnie w 58 minucie zostawiliśmy zbyt dużo miejsca O’[b]Sulivannovi[/b], który ładnym uderzeniem zdobywa kontaktowego gola. Zaczęliśmy grać coraz gorzej i zapłaciliśmy za to druga bramką strzeloną przez Stewarta.

20 minut przed końcem spotkania Medina wyłuskuje piłkę obrońcy i ładnym crossem przerzucił piłkę na prawą stronę do Ramosa, który strzałem z pierwszej piłki nie daje szans Wilsonowi.

5 minut przed końcem Ramos znów daje popis swoich nietuzinkowych umiejętności. Przeprowadził rajd prawym skrzydłem a następnie dośrodkował do wbiegającego w pole karne Moreno. Alberto ładnym strzałem pod poprzeczkę pokonuje Wilsona i ustala wynik spotkania.

 

Środa, 5.09.2012.
Cricket Club, Georgetown (14547)
FIFA World Cup -  Kwalifikacje (Ameryka Północna), Faza 2
(3/6)

Gujana (3)  -  Panama (2)   2:4  (0:2)

0:1 –S. Morelos `32
0:2 – J. Medina `37
1:2 – I. O’Sullivan `58
2:2 – B. Stewart `60
2:3 – J. Ramos `71
2:4 – A. Moreno `86

MoM:  Jorge Ramos  [PANAMA, MR, *9]

F. Portillo – A. Torres, F. Baloy, A. Lee , E. Tem –S. Morelos , C. Aquilar , R. Palomino, J. Ramos– J. Medina, V. Ortega  [`45 A. Moreno]

 

FIFA World Cup - Kwalifikacje (Ameryka Północna), Grupa II, Kolejka III:

 

Jamajka – Trynidad i Tobago 3:0

 

1. Panama __7pkt__8-4

2. Trynidad __4pkt__6-5

- - -

3. Jamajka __3pkt__4-4

4. Gujana __3pkt__4-9

Odnośnik do komentarza

Feno - Fakt, że tej części eliminacji trafia się na łatwiejszych rywali ale z takimi także trzeba umieć wygrywać [przykład - USA - Gujana <megalol>]

 

Głosik - teraz jest idealna szansa na awans do MŚ ale musze coś pokombinować z taktyką bo rywale mają za dużo wolnego mijesca przed moim polem karnym a takie błędy taktyczne bezlitośnie wykorzysta Meksyk i .... hmm to jedyna mocna ekipa, która nie doznała blamażu w I rundzie :keke:

Odnośnik do komentarza
teraz jest idealna szansa na awans do MŚ ale musze coś pokombinować z taktyką bo rywale mają za dużo wolnego mijesca przed moim polem karnym a takie błędy taktyczne bezlitośnie wykorzysta Meksyk i .... hmm to jedyna mocna ekipa, która nie doznała blamażu w I rundzie

Zobaczysz, że Kanada Cię sklepie :D

Odnośnik do komentarza

Spotkanie z Trynidadem w ramach 4 kolejki rozegraliśmy na terenie rywala.

Już w 7 minucie John mógł otworzyć wynik, lecz na nasze szczęście spudłował. Ortega także zmarnował doskonałą sytuację 13 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył niecelnie.

6 minut później po podaniu Morelosa z lewego skrzydła powinno być 1:0. Niestety Ortega nie zdołał pokonać z 5 metrów bramkarza gospodarzy.

Wraz z dalszym przebiegiem meczu napór przeciwnika wzrastał, ale napastnicy rywali notorycznie pudłowali. Niestety w 44 minucie Baloy głupio sfaulował w polu karnym Jonesa i sędzia podyktował rzut karny, którego wykorzystał sam poszkodowany.

Bramka tkz. Do szatni podcięła nam skrzydła. 3 minuty po rozpoczęciu II połówki tracimy druga bramkę po uderzeniu głową Hislopa…, ale cóż to? Sędzia trzyma chorągiewkę w górze, spalony! Uff…

W przeciągu kilku sekund Moreno był bliski zdobycia bramki. Najpierw w 54 minucie ładnie uderzył z wolnego, po czym bramkarz wybił na rożnego i właśnie po dośrodkowaniu z kornera, ale strzał okazał się zbyt słaby.

Kilka minut po zmarnowanych akcjach Moreno, Palomino dogrywa długa piłkę na wolne pole do wychodzącego Moreno. Ten przyjmuje piłkę i prawej flanki dośrodkowuje w pole bramkowe. Bramkarz mija się z piłką i niestety mija się z nią Ortega. Akcja jednak nadal trwała. Do bezpańskiej piłki szybko dobiegł Morelos i z 8 metrów, strzałem na pusta prawie bramkę natchnął nas nadzieją na korzystny wynik w tym spotkaniu.

7 minut przed końcem Moreno w dogodnej sytuacji strzela niestety wprost w bramkarza.

Gdy już myślałem, że spotkanie zakończy się podziałem punktów moi obrońcy zachowali się jak debile, krótko mówiąc. Nie wiem, czemu ale nikt nie był przy Thomasie, gdy ten zdobywał bramkę w 91 minucie. Człowieka krew zalewa.

Mecz stał na dobry poziomie, przegraliśmy z powodu indywidualnych błędów i marnowaniu doskonałych sytuacji.

 

Sobota, 6.10.2012.
Queen’s Park Oval, Port-of-Spain (24502)
FIFA World Cup -  Kwalifikacje (Ameryka Północna), Faza 2
(3/6)

Trynidad i Tobago (2)  -  Panama (1)   2:1  (1:0)

1:0 – K. Jones /k/
1:1 – S. Morelos `58
2:1 – R. Thomas `90+

MoM:  K. Jones  [Trynidad, ST, *8]

F. Portillo – A. Torres, F. Baloy, A. Lee , E. Tem –S. Morelos , K. Martinez , R. Palomino, J. Ramos [`45 L. Tejada]– J. Medina[`45 A. Moreno], V. Ortega

FIFA World Cup - Kwalifikacje (Ameryka Północna), Grupa II, Kolejka IV:

 

Jamajka – Gujana 1:1

 

1. Panama __7pkt__9-6

2. Trynidad __7pkt__8-6

- - -

3. Jamajka __4pkt__5-5

4. Gujana __4pkt__5-10

 

------

Gra obrony zaczyna mnie denerwować. Grrr....

Odnośnik do komentarza

W spotkaniu z Jamajką mogliśmy sobie zapewnić awans do kolejnej rundy, ale trzeba było wygrać.

Już w 15 minucie Moreno był blisko pokonania Johnsona, lecz bramkarz popisał się dobrym refleksem. 15 minut później Ortega świetnie uderzył z ostrego kąta, niestety piłka ociera się tylko o poprzeczkę.

W 33 minucie znów Ortega mógł zapewnić nam prowadzenie, lecz jego strzał z 10 metrów z trudem obronił Johnson.

Pierwszą połowę kończyliśmy w dobrym humorze. Mimo iż ciągle utrzymywał się remis, nasza gra był szybka, zdecydowana, brakowało tylko skuteczności.

Druga część tego emocjonującego spotkania zaczęła się tak samo jak się skończyła I czyli od naszego naporu na bramkę rywali. Medina a potem Moreno nie mogli jednak pokonać Johnsona, który bronił niczym robot.

W 89 minucie już się cieszyłem, że udało nam się zdobyć upragnionego gola. Niestety w doskonałej wręcz sytuacji, Medina minimalnie się myli.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. 0:0 to dla nas porażka. Oddaliśmy 13 strzałów, z czego 6 celnych a rywale tylko 3 i ani jeden nie był celny. Gdzie tu sprawiedliwość się pytam….

 

Środa, 10.10.2012.
Estadio Revolucion, Panama (21513)

FIFA World Cup -  Kwalifikacje (Ameryka Północna), Faza 2
(5/6)

Panama (1) – Jamajka (3)   0:0  

MoM:  J. Ramos  [PANAMA, MR, *8]

F. Portillo – A. Torres, F. Baloy, A. Lee , E. Tem –S. Morelos [`80 H. Rivera], R. Palomino, J. Ramos[kntz - `80 K. Martinez] - L. Tejada – A.Moreno , V. Ortega  [`45 J. Medina ]

 

FIFA World Cup - Kwalifikacje (Ameryka Północna), Grupa II, Kolejka V:

 

Gujana – Trynidad 3:0

 

1. Panama __8pkt__9-6

2. Trynidad __7pkt__8-9

- - -

3. Gujana__7pkt__8-10

4. Jamajka__5pkt__5-5

Odnośnik do komentarza

W decydującym spotkaniu z Gujaną nie będę mógł skorzystać z Jorge Ramosa, który w spotkaniu z Jamajką złamał kość śródstopia i nie będzie mógł grać nawet 4 miesiące.

 

Przed spotkaniem z Gujaną rozegraliśmy spotkanie z Belgią.

 

Sobota, 10.11.2012.

Estadio Revolucion, Panama (21900)

 

Panama – Belgia 0:1 [s. Defour `58]

Spotkanie z Gujaną trzeba było wygrać. Nie było innej możliwości. Porażka oznacza i możliwe nie awansowanie do dalszej fazy eliminacji oznacza moją rezygnację.

Spotkanie rozpoczęło się tak jak z Jamajką. Nasze szybkie ataki siały popłoch w szeregach obronnych rywali.

W 8 minucie mogłem cieszyć się z pierwszej bramki. Martinez po podaniu Palomino, popisał się ładnym, mocnym, ale zarazem celnym uderzeniem z około 20 metrów nie dał najmniejszych szans bramkarzowi.

Nie poprzestaliśmy na jednym golu. Próbowaliśmy strzelić kolejne, niestety nasza skuteczność stała na mizernym poziomie. Ortega nie potrafił wykorzystać sytuacji sam na sam z bramkarze, Morelos pudłuje z 4 metrów a Moreno jest kompletnie niewidoczny.

W 52 minucie powinno być 2:0. Medina wykonuje rzut wolny, dośrodkowuje w pole karne a tam Morelos oddaje strzał z główki niestety bramkarz odbija piłkę na bok, która trafia pod nogi Martineza, pusta bramka, odległość 7 metrów i ….. Martinez uderza nad bramką.

W 63 minucie Ortega znów marnuje świetną okazję. W pojedynku z Bardym to bramkarz gości wyszedł zwycięsko.

10 minut później było już 2:0. Ortega tym razem wykorzystał dogranie od Morelosa i ładnym strzałem głowa pokonał Bardyego. Jak się potem okazało był a to ostatnia bramka tym spotkaniu. Udało się, awansujemy do decydującej fazy.

 

Środa, 14.11.2012.
Estadio Revolucion, Panama (21041)

FIFA World Cup -  Kwalifikacje (Ameryka Północna), Faza 2
(6/6)

Panama (1) – Gujana (3)   2:0   (1:0)

1:0 – K. Martinez `8
2:0 – V. Ortega `73

MoM:  R. Palomino  [PANAMA, MC, *8]

F. Portillo – J. Delly Valdes [`45 A. Torres], J. Bovell, A. Lee , A. Moreno–S. Morelos [`80 H. Rivera], R. Palomino, J. Solis – K. Martinez – A.Moreno [`45 J. Medina ], V. Ortega

 

FIFA World Cup - Kwalifikacje (Ameryka Północna), Grupa II, Kolejka VI:

 

Trynidad – Jamajka 0:2

 

1. Panama __11pkt__11-6

2. Jamajka __8pkt__7-5

- - -

3. Trynidad __7pkt__8-11

4. Gujana __7pkt__8-12

 

W kolejnej, decydującej fazie zmierzymy się z : Hondurasem, Jamajką, Kanadą, Kubą i Meksykiem.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...