Skocz do zawartości

Odra Wodzisław Śląski w FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Śpieszę ze sprostowaniem co do atrybutów Malinowskiego. On ma atrybuty po prostu tak dobrane, żeby pasowały do jego CA. Na cmrev jest dużo wyjaśnione. W bazie ma bardzo słabą lewą nogę (wartość 1) a to skutkuje bardzo wysokimi atrybutami niestety.

 

Profesorze usuń moje posty z działu Lech w FM 2009.

Odnośnik do komentarza

Popieram, że Malinowski i Woś to liderzy drużyny z Wodzisławia, byłbym za tym nawet żeby lekko podwyższyć im CA żeby mieli na poziomie >=120. A co do za wysokich atrybutów Malinowskiego - Icon - obadaj jego grę słabszą nogą bo obecny atrybut 1 powoduje że pozostałe noty są wyraźnie zawyżone przez silnik. Tak samo było z Wojtkowiakiem w 9.0.1. Wiele osób mówiło, że Wojtkowiak miał za wysokie atrybuty, pomimo, że w edytorze były ustawione dużo niższe...

 

Adam Stachowiak - według mnie był jednym z wyróżniających się bramkarzy tej jesieni w całej ekstraklasie, apeluje o lekkie zwiększenie CA i znaczną poprawę PA. Jest jeszcze bardzo młody jak na bramkarza, a widać że ma wyraźny potencjał, więc PA powinien mieć dużo większe.

Odnośnik do komentarza
byłbym za tym nawet żeby lekko podwyższyć im CA żeby mieli na poziomie >=120

Nieporozumienie.. Woś ma mieć CA na poziomie Radovicia, a Malinowski o 5 punktów wyższe niż Vuković? Odwołuję się do wartości CA zawodników Legii, gdyż jej researcher je udostępnił. W tym momencie są one i tak zbyt wysokie, a chcesz je jeszcze podwyższać graczom klubu, który broni się przed spadkiem, a w grze jest w pierwszych sezonach zawsze w górnej połówce tabeli?

Odnośnik do komentarza

Tylko, że Legia będzie miała kilku/nastu zawodników >120 i pewnie też do tego z 2-3 z CA ~130, a ODRA mając dwóch tak dobrych i tak nie będzie mogła się z nimi

równać... Swoją drogą CA Vukovica, Radovicia, Malinowskiego i Wosia powinno być dość zbliżone, jak już wcześniej napisałem: wymieniona przez Ciebie dwójka z Legii to "tylko" dwóch, a dwójka Odry to "aż" dwóch...

Odnośnik do komentarza

Każdy ma prawo do swojego zdania, moje jest takie, że cała odra mogła by mieć CA <= 100 ;P , ale tej dwójce dałbym dużo wyżej, bo oni według mnie najwięcej wnoszą, reszta to zwykli kopacze, może z wyjątkiem jeszcze Korzyma (ale on tylko wypożyczony) i Stachowiaka, który sprawia wrażenie, zawodnika o wysokim potencjale. Malinowski, gdyby miał gorszą nogę ustawioną wyżej to na pewno nie robił by już takiego wrażenia swoimi atrybutami jak w tej chwili, bo teraz zgodzę się że wygląda na przepakowanego.

Odnośnik do komentarza
Nieporozumienie.. Woś ma mieć CA na poziomie Radovicia, a Malinowski o 5 punktów wyższe niż Vuković? Odwołuję się do wartości CA zawodników Legii, gdyż jej researcher je udostępnił. W tym momencie są one i tak zbyt wysokie, a chcesz je jeszcze podwyższać graczom klubu, który broni się przed spadkiem, a w grze jest w pierwszych sezonach zawsze w górnej połówce tabeli?

Nieporozumienie to chyba Ty masz na imię. A na przyszłość jeżeli chcesz zabierać głos w sprawie jakiegoś zawodnika to sugeruję te bzdury, które tutaj wypisujesz już od kilku dni oprzeć na jakichś argumentach. Bo:

1. Nie oglądasz meczów Odry.

2. Nie wiesz co prezentują w tych meczach Woś i Malinowski. A do tego nie znasz przebiegu ich karier na przestrzeni ostatnich 15 lat.

3. Nie masz zielonego pojęcia o ich pojedynczych atrybutach.

4. Vukovic w tej rundzie nie był na pewno zawodnikiem lepszym od Malinowskiego.

5. Malinowski i Woś mają idealnie dopasowane atrybuty do ich poziomu CA - nie wierzysz to zsumuj sobie te wartości.

 

Wartości zostaną lekko obniżone ale tylko i wyłączenie z tego względu, że inni researcherzy zaniżyli wartości zawodników prezentujących IRL podobny lub wyższy poziom niż Malinowski i Woś.

Odnośnik do komentarza

Icon - argumenty już były, gra przerabia ich CA (które wszyscy aprobują i nikt nie mówi żeby je obniżać) i atrybuty z edytora do przesadzonych rozmiarów robiąc z gwiazd Odry i dobrych zawodników gwiazdy ligi i zawodników zbyt dobrych co skutkuje transferami do Wisły, Legii lub za granicę na co nie mają już żadnych szans. Logiczne rozwiązania to zwiększenie ich zdolności gry słabszą nogą (dla ŚP to duży przelicznik więc umiejętności będą bliższe prawdzie), podwyższenie Lojalności lub obniżenie um. technicznych i zwiększenie psychicznych (bo Woś gra dobrze nie dzięki temu że jest świetny technicznie ale dzięki doświadczeniu i decyzjom na boisku).

 

PS. Sporo argumentów miałeś na tych dwóch poprzednich stronach dyskusji

Odnośnik do komentarza
Nieporozumienie to chyba Ty masz na imię.

Nie potrafiłbyś odpowiedzieć bez obrażania kogoś? Mówisz, że to inni robią osobiste wjazdy na Ciebie i nie umieją bez tego dyskutować, a sam robisz dokładnie tak samo.

A na przyszłość jeżeli chcesz zabierać głos w sprawie jakiegoś zawodnika to sugeruję te bzdury, które tutaj wypisujesz już od kilku dni oprzeć na jakichś argumentach.

1. Nie oglądasz meczów Odry.

2. Nie wiesz co prezentują w tych meczach Woś i Malinowski. A do tego nie znasz przebiegu ich karier na przestrzeni ostatnich 15 lat.

3. Nie masz zielonego pojęcia o ich pojedynczych atrybutach.

4. Vukovic w tej rundzie nie był na pewno zawodnikiem lepszym od Malinowskiego.

5. Malinowski i Woś mają idealnie dopasowane atrybuty do ich poziomu CA - nie wierzysz to zsumuj sobie te wartości.

 

Wartości zostaną lekko obniżone ale tylko i wyłączenie z tego względu, że inni researcherzy zaniżyli wartości zawodników prezentujących IRL podobny lub wyższy poziom niż Malinowski i Woś.

I bardzo dobrze - w końcu nie będą najlepszymi zawodnikami na swoich pozycjach w lidze.

Odnośnik do komentarza
Nie potrafiłbyś odpowiedzieć bez obrażania kogoś? Mówisz, że to inni robią osobiste wjazdy na Ciebie i nie umieją bez tego dyskutować, a sam robisz dokładnie tak samo.

Skoro piszesz głupoty nie mające pokrycia w rzeczywistości i nawet z łaski swojej nie potrafisz zajrzeć do edytora, który dałby Ci jasny obraz, że to nie wina zawyżenia atrybutów Malinowskiego przeze mnie a błąd silnika gry, to trudno z Tobą dyskutować jak z normalnym dyskutantem. Praktycznie żaden z prezentowanych na screenach atrybutów nie zgadza się z tymi wpisanymi w bazie danych gry. Gdyby silnik działał poprawnie wtedy obaj zawodnicy mieliby całkiem inne atrybuty.

Logiczne rozwiązania to zwiększenie ich zdolności gry słabszą nogą (dla ŚP to duży przelicznik więc umiejętności będą bliższe prawdzie), podwyższenie Lojalności lub obniżenie um. technicznych i zwiększenie psychicznych (bo Woś gra dobrze nie dzięki temu że jest świetny technicznie ale dzięki doświadczeniu i decyzjom na boisku).

Na moją logikę to ma być wierne odwzorowanie tego co zawodnik prezentuje na boisku a nie zaniżanie pewnych atrybutów a podwyższanie innych tylko dlatego, że SI nie potrafi sobie poradzić z maszyną gry przez co pewne atrybuty są forowane przez silnik.

 

Prosiłbym, jeżeli ktoś jest w posiadaniu takowych, o pomoc w znalezieniu danych dotyczących debiutu w reprezentacji Ryszarda Stańka, oficjalnych występów w reprezentacji A i U-21.

Odnośnik do komentarza
Skoro piszesz głupoty nie mające pokrycia w rzeczywistości i nawet z łaski swojej nie potrafisz zajrzeć do edytora, który dałby Ci jasny obraz, że to nie wina zawyżenia atrybutów Malinowskiego przeze mnie a błąd silnika gry, to trudno z Tobą dyskutować jak z normalnym dyskutantem.

Co nie upoważnia Cię do obrażania mnie, szczególnie właśnie biorąc pod uwagę to co napisałem wcześniej.

Praktycznie żaden z prezentowanych na screenach atrybutów nie zgadza się z tymi wpisanymi w bazie danych gry. Gdyby silnik działał poprawnie wtedy obaj zawodnicy mieliby całkiem inne atrybuty.

Ale nie działa i to właśnie w kwestii researcherów leży jak najlepsze odwzorowanie bazy danych, mimo błędów silnika. Właśnie dlatego w grze ci zawodnicy są tak przepakowani i mnie, jako zwykłego gracza, nie interesuje czemu tak jest - zwracam uwagę jedynie na to, iż przez coś takiego realizm maleje.

Odnośnik do komentarza
Ale nie działa i to właśnie w kwestii researcherów leży jak najlepsze odwzorowanie bazy danych, mimo błędów silnika. Właśnie dlatego w grze ci zawodnicy są tak przepakowani i mnie, jako zwykłego gracza, nie interesuje czemu tak jest - zwracam uwagę jedynie na to, iż przez coś takiego realizm maleje.

Tak, tylko że za miesiąc, dwa SI wydae czwartą i piątą łatkę bez aktualizacji bazy danych, w której naprawi w końcu silnik gry. I wtedy będzies mówił, że Icon znowu źle wpisał atrybuty. SI dałe researcherom edytor i bazę aby Ci przygotowali za nich zespoły z wszystkich lig. Przykazali, aby Ci jak najlepiej umieją odzwierciedlili piłkarzy w wirtualnym świecie i oni to robią. Co z przygotowaną w ten sposób bazą robi SI to nie problem researcherów tylko SI, więc jeśli masz jakieś wąty co do złego działania silnika gry to kieruj je do twórców gry, a nie do człowieka, który im za darmo pomaga.

Odnośnik do komentarza

2 zawodników, których podpakował sobie silnik gry nazywasz wielkim problemem? Problem to chyba masz Ty i nie wiesz jak sobie z nim poradzić. Nie życzę sobie żebyś wypisywał tu kolejne bzdury nie mające pokrycia z rzeczywistością. Woś i Malinowski mają zbliżone atrybuty od 4 wersji gry (!), ich rotacja oscyluje na granicy +/- 3 punktów i nagle w FM 2009 niejaki Grzelo dopatzrył się po 5 latach tego, że są przepakowani i jeszcze bezczelnie sugeruje, że to moja wina. Moja - researchera, który tworzy bazę danych obok 3 innych researcherów najdłużej z wszystkich.

 

Bardziej szanuję sobie zdanie takich ludzi jak GeedieZ, który niejednego update'a stworzył i który rozumie jak funkcjonuje baza danych. Posty janka_śmietany nie wnoszą nic konstruktywnego. Zupełnie przypominają bicie piany o Lewandowskiego. Bez odbioru.

Odnośnik do komentarza

Icon ma rację, Malinowski nie ma zawyżonego CA, ani atrybutów, tylko silnik zawyża jego atrybuty, bo ma ustawioną słabszą nogę na 1. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o działaniu silnika kliknij tu. W poście #174 opisałem swoje spostrzeżenia, które odkryłem po na prawdę wielu godzinach spędzonych z edytorem, FM, i Genie Scautami ;)

Swoją drogą mam pytanie do Icona: Czy Wy Researcherzy dogadaliście się na jakieś widełki dla słabszej nogi ?? Czytałem, że Mario czy Profesor już wprowadzili coś na tej zasadzie i dają min. 6 dla słabszej nogi, aby uniknąć właśnie takiego złudnego przepakowania statsami...

Odnośnik do komentarza

Ja się z nikim na nic nie ugadywałem bo już w przypadku zbyt słabego Stachowiaka, co mi często zarzucano, osoby stojące murem za tym żeby zrobić go tak słabego nie miały racji. Na potrzeby tej wersji obaj dostaną słabszą nogę na wyższym poziomie niż 5.

Odnośnik do komentarza
Ja się z nikim na nic nie ugadywałem bo już w przypadku zbyt słabego Stachowiaka, co mi często zarzucano, osoby stojące murem za tym żeby zrobić go tak słabego nie miały racji. Na potrzeby tej wersji obaj dostaną słabszą nogę na wyższym poziomie niż 5.

 

A czy jest możliwość polepszenia Stachowiaka w najnowszej łatce? Bo Stachowiak jest zbyt słaby. W mojej Odrze spokojnie ze składu wygryza go nieznany Vaca, a w porównaniu z nim Stachowiak jest zdecydowanie słabszy.

Odnośnik do komentarza
Ja się z nikim na nic nie ugadywałem bo już w przypadku zbyt słabego Stachowiaka, co mi często zarzucano, osoby stojące murem za tym żeby zrobić go tak słabego nie miały racji. Na potrzeby tej wersji obaj dostaną słabszą nogę na wyższym poziomie niż 5.

 

A czy jest możliwość polepszenia Stachowiaka w najnowszej łatce? Bo Stachowiak jest zbyt słaby. W mojej Odrze spokojnie ze składu wygryza go nieznany Vaca, a w porównaniu z nim Stachowiak jest zdecydowanie słabszy.

Stachowiak już jest poprawiony. Jego CA i PA wynikało z tego powodu, że pewne uprzywilejowane osoby wiedziały lepiej co prezentuje Stachowiak i rozpoczęły otwartą krucjatę przeciwko wysokiemu CA dla niego a główny researcher ściął Stachowiaka zgodnie z sugestiami tej osoby i stąd Stachowiak jest tak słaby.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...