Skocz do zawartości

Odra Wodzisław Śląski w FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam na sugestie dotyczące zmian w porównaniu z FM 2008.

 

Jak na razie zmniejszyłem radę nadzorczą klubu bo ostatnio było w klubie zbyt wielu figurantów, którzy i tak w grze żadnej roli nie odgrywali.

Zaktualizowałem umiejętności graczy i sztabu szkoleniowego.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Ze Skrzeczowskim jest tak, że został wypożyczony do klubu ligi okręgowej, którego jak wiadomo nie ma prawa być w bazie, więc postanowiłem go nie usuwać bo po wypożyczeniu i tak wróci do Odry.

To samo jest z Świerzyńskim - gra w Przyszłości Rogów, klubie filialnym, pod okiem Pawła Sibika, gdzie został wypożyczony. Ta kwestia jest trudna do rozwiązania i wspólnie z innymi researcherami nie przyjęliśmy żadnej polityki odnośnie takich przypadków. Ja postanowiłem ich zostawić w kadrze Odry.

 

Fryt to moje przeoczenie. Zostanie usunięty z kadry bo jest zawodnikiem Unii Racibórz.

 

A co do MESA - są zawodnicy, którzy odgrywają główną rolę. Reszta jest nie warta uwagi i tak słaba, że nie zasługuje na umieszczenie ich w grze. W ich miejsce wolałem dać utalentowanych chłopaków z roczników trampkarzy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Manort - nie jest powiązana z Odrą. Przyczyna jest prosta - jej właściciel Pan Pontus nienawidzi Odry i nastawia swoich młodych graczy przeciwko Odrze. A to dlatego, że był marnym kopaczem i w Odrze przesiedział kilka sezonów na ławce a później nie powierzono mu roli szkoleniowca Odry. Jego konflikt z Serwotką jest powszechnie znany. Niby prezydent miasta Mietek Kieca próbował zbliżyć Odrę i WSP, podpisano nawet jakieś dokumenty o współpracy ale jak na razie wieje chłodem ze strony WSP.

 

qqlkan - kiedy odzyskam bazę wprowadzę zmianę.

Odnośnik do komentarza

Ostatni raz odpalam edytor przed oddaniem bazy Krzyśkowi. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie co do Odry to pisać do północy, później będzie za późno ;)

 

Zmiany:

Adam Stachowiak - podwyższenie CA do 105

Maciej Korzym - Sportsmanhip z 13 na 7 (zapracował sobie), Temperament z 8 na 4, aggression z 5 na 12 i obniżam o jeden punkt CA.

Tomasz Moskal - leci w dół i to ostro z CA o 10 punktów.

Maciej Małkowski - za dobrą rundę i powołanie na konsultacje +4 do CA

Dariusz Dudek - minus 5 do CA

Marcin Dymkowski - minus 2 do CA (minus 2 do koncentracji i minus 1 do przewidywania i minus 1 do decyzji)

Arkadiusz Aleksander - minus 3 do CA

Piotr Gierczak - minus 2 do CA i trochę obcięte niektóre atrybuty

Witek Cichy - z ciężkim sercem ale minus 10 do CA - całkowicie przespał tę rundę.

Olo Kwiek - minus 10 do CA - po kontuzji to nie ten sam zawodnik.

Daniel Rygel - plus 4 do CA. Podołał ciężkiemu zadaniu zastąpienia Jasia Wosia na prawej pomocy.

Seweryn - minus 3 do CA

 

Ryszard Wieczorek - minus 20 do CA! Za Górnika i za końcówkę rundy w Odrze. Sorry Richard...

 

Jeżeli ktoś ma jakieś swoje spostrzeżenia chętnie wysłucham.

Odnośnik do komentarza
Tylko jedno pytanie - co zrobiłeś z Marcinem Malinowskim? na 9.01 strasznie wymiatał

Malinowski od zawsze razem z Wosiem są robieni jako najmocniejsi gracze Odry bo jako jedyni są faktycznymi liderami tej drużyny. Bez któregoś z nich drużyna się sypie. Poza tym CA 115 dla Malinowskiego wcale nie jest zawyżone zważając na to, że ten gracz zaliczył najwięcej w historii sezonów w Odrze (10) i występów (253 przed sezonem).

http://www.90minut.pl/kariera.php?id=1240 - to nie jakiś ligowy szarak tylko ligowiec pełną gębą - do momentu odniesienia kontuzji wiosną grał w każdym ligowym meczu pełne 90 minut (poza tymi w których pauzował za kartki).

Odnośnik do komentarza

CA ma w porządku ale tak kluczowe atrybuty miał na tyle wysokie że odchodził prawie zawsze w pierwszym okienku np. do Wisły gdzie grał w I składzie. Jeśli nie chcesz go przycinać (np. przenosząc zalety w paletę atrybutów psychicznych) to może podbij Lojalność albo zmień reputację żeby tak nie uciekał?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
CA ma w porządku ale tak kluczowe atrybuty miał na tyle wysokie że odchodził prawie zawsze w pierwszym okienku np. do Wisły gdzie grał w I składzie. Jeśli nie chcesz go przycinać (np. przenosząc zalety w paletę atrybutów psychicznych) to może podbij Lojalność albo zmień reputację żeby tak nie uciekał?

Podbijam - podam Ci parę przykładów:

Malinowski - Murawski - Garguła

Woś - Roger Guerreiro - Stilic - Iwański - Peszko

 

Chyba nie chcesz powiedzieć, że Malinowski, w porównaniu do Murawskiego i Garguły, oraz Woś, w porównaniu do Rogera, Stilica, Iwańskiego i Peszki, zasługują na takie atrybuty? Być może i CA mają dobre, ale już niestety poszczególne umiejętności są zdecydowanie zawyżone. Zastanów się nad tym.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...