Skocz do zawartości

Przydatne programy


Pientka

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Gabe poleciłeś program Paragon Partition Manager™ 2010 Free Edition do robienia partycji. Mam jedną - systemową C, chciałbym z niej utworzyć drugą, dodatkową - zrobiłem wolne miejsce - jest już 75gb wolnego (z 232gb), a mimo to jak klikam create partition to mam:

 

Wizard did not find space that can be used for creating a new partition

Odnośnik do komentarza

Jeśli dobrze rozumiem to masz jedną partycję na całym dysku i usunąłeś z niej pliki i zwolniłeś 72 gb miejsca na niej, tak?

Ale aby utworzyć nową partycję nie wystarczy zwolnić miejsca. Musisz zrobić coś jeszcze.

 

Aby utworzyć nową partycję musisz mieć tę wolną przestrzeń "wykrojoną" z partycji C. Czyli musisz zmniejszyć wielkość partycji C i w ten sposób będziesz miał wolną, niezagospodarowaną (bez żadnej literki) przestrzeń dyskową z której możesz zrobić nową partycję.

 

Jednak radzę uważać przy grzebaniu w partycji systemowej bo może ją "położyć". A jeśli już musisz przy niej grzebać, zrób jakiś backup ważniejszych danych.

Odnośnik do komentarza

Gabe poleciłeś program Paragon Partition Manager™ 2010 Free Edition do robienia partycji. Mam jedną - systemową C, chciałbym z niej utworzyć drugą, dodatkową - zrobiłem wolne miejsce - jest już 75gb wolnego (z 232gb), a mimo to jak klikam create partition to mam:

 

Wizard did not find space that can be used for creating a new partition

 

Ja polecałem? Ja w życiu nie słyszałem o takim programie :) Mogłem ci co najwyżej o GParted mówić.

 

A do tego co mówi zovalik dodaj jeszcze defregmentację dysku, zmniejsza to ryzyko utraty danych

Odnośnik do komentarza

Ok jeszcze raz wytłumaczę co chcę zrobić i niech mi ktoś napisze dokładnie jak i co po kolei :>

 

Mam jedną partycję - systemową. Ma ona 232 gb. Chciałbym ją podzielić na dwie - rozmiar nie ma znaczenia. Chciałbym to zrobić PRZED formatem, bo mam 2/3 pliki, które nie zmieszczą mi się na pendrive już i chciałbym je przenieść z systemowej na tą nową partycję. Potem będzie format tej systemowej i wgranie XP.

Odnośnik do komentarza

Już Ci napisałem co masz zrobić ;)

 

Zaznaczasz tę swoją partycję, dajesz zmniejsz rozmiar partycji (nie mam tego programu więc nie wiem jak się dokładnie nazywa ta opcja). Zmniejszasz o powiedzmy 90% wolnego miejsca, które masz na tej partycji (przypominam, że to dość ryzykowna operacja i jest duże ryzyko, że coś pójdzie nie tak). Po tej opercji pojawi Ci się niezagospodarowana przestrzeń z której możesz zrobić drugą partycję.

Odnośnik do komentarza

A więc ściągam Gparted. Mam go rozpakować i zawartość nagrać na CD, potem odpalić, żeby z niej bootowało?

 

Zwykłe GParted dla Win instalujesz na dysku i z niego uruchamiasz (tylko nie wiem, czy wszystko wtedy będzie w stanie zrobić).

 

Lepiej ściągnij obraz płyty (120MB) i jego nagraj na płytę, wtedy za jej pomocą zbootujesz kompa i wtedy hulaj dusza :D Tylko pamiętaj o backupie najważniejszych danych, nikt ci nie zagwarantuje, że nic im się nie stanie :>

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...