Skocz do zawartości

Praca


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Jako, że na CMF można znaleźć ekspertów od wszystkiego, mam do was pytanie, może coś doradzicie.

 

Szukam sposobu, żeby sobie dorobić. Chodzi mi o jakieś rzeczy z freelancerki, ale problem jest taki, że nie mam odpowiednich umiejętności i musiałbym nad tym popracować. Wydaje mi się, że językiem operuję przyzwoicie, wiec rozważam copywriting, ew. tłumaczenia. Tylko w przypadku tłumaczenia na razie rozważałbym tylko opcję angielski > polski, na pewno nie w drugą stronę. Choć tutaj jest ogromna konkurencja, a moja znajomość angielskiego raczej nie jest na tyle duża, żeby móc rywalizować na rynku. Nie wiem np. czy, a jeżeli tak, to kiedy, udałoby mi się nauczyć szwedzkiego w takim stopniu, żeby móc coś przetłumaczyć. Szczególnie, że uczę się na własną rękę i nie wiem ile czasu zajęłoby mi dojście choćby do płynności w posługiwaniu się tym językiem, nie mówiąc już o tłumaczeniu tekstów. Poza tym nie jestem pewien czy ucząc się na własną rękę można w ogóle dojść do takiego poziomu biegłości.

Rozważam też naukę programowania, choć tu startowałbym kompletnie od zera i nie wiem, w którym kierunku miałbym się szkolić. Mam ogólne pojęcie i jak zawsze interesują mnie bardziej niszowe rzeczy, np. Ruby, choć nie wiem czy to by mi dało kasę, a to jest moja główna motywacja (ale oczywiście dobrze by było, gdybym czerpał z tego jakąś przyjemność ;)).

 

Może macie jakieś rady albo inne pomysły? Nie chciałbym robić czegoś np. przez pół roku, żeby potem się okazało, że było to totalnie bez sensu (choć wiem, że taka opcja zawsze wchodzi w grę).

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Że tak zapytam....Szczurek Ty liceum skończyłeś czy co do chuja, że takie pytania zadajesz? Naucz się obsługi cada, będziesz mógł zawsze parę rysunków przerysować w danej firmie, parę groszy wpadnie jak ta lala, ewentualnie składanie papieru w formatach wyższych niż A4. A tak zupełnie poważnie, na Twoim miejscu bym podszedł do tego tematu od dupy strony, czyli nie brał czegoś co mi wpada w rękę, wymaga 6 miesięcy inwestycji energii i siły a potem ni chuja mi się do niczego nie przyda jak dany event się skończy. Po czym dokładnie jesteś jeżeli chodzi o studia?

Odnośnik do komentarza

Szczurek ile masz kapitalu? Kopiuj to, na co jest boom na zachodzie Polski. O ile w Poznaniu jest juz sporo multitapow, w Bialymstoku posucha. Gdy w Poznaniu juz powstawal 10 burgerhouse, w Bialymstoku niesmialo pierwszy. Trzymaj reke na pulsie i otwieraj biznes w Lublinie wzorujac sie na tym, co sie sprzedaje na zachodzie. Oczywiscie to bedzie biznes na maksymalnie rok-dwa, potem totalna zmiana profilu. Ja gdybym zostal na wschodzie to bym tak kombinowal.

Odnośnik do komentarza

Pytanie urlopowe

 

Skończyłem studia licencjackie. Do tego pracowałem 11 miesięcy w jednym miejscu na 3/4 etatu, potem 9 miesięcy na 3/4 w innym miejscu. Teraz już leci czwarty miesiąc całego etatu. Chyba przysługuje mi już 26 dni urlopu? Wg tego co czytałem do stażu urlopowego nie ma znaczenia wymiar etatu. Do tego studia niezależnie od tego czy magister czy licencjat to 8 lat.

 

Kalkulator stażowy pokazuje mi staż ponad 10 lat. Czy to oznacza, że od przyszłego roku mam już 26 dni urlopu czy są jeszcze jakieś obostrzenia?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

I jak Szczurek, uczysz się coś tego Ruby? Vami albo ktoś inny ogarnięty w temacie - dla osoby bez certyfikatów i doświadczenia jest możliwe złapać teksty do tłumaczenia ang>pl? Sporo czasu w domu siedzę i nawet z tym stażem na pół etatu, który teraz złapałem, myślę, że dałbym radę coś takiego wykonywać, tylko pytanie czy jest w ogóle sens startować?

Odnośnik do komentarza

6/7 gr za słowo? to sie nazywa dumping i to jest karalne ;) Nawet Hindusi placa 0.03 EUR, czyli dwa razy tyle.

 

Wszystko zalezy od marketingu. Czasy dyplomow minely. Licza sie UMIEJETNOSCI. Przekonaj zleceniodawce ze jestes zajebisty, to mozesz byc nawet smieciarzem z zawodu.

Odnośnik do komentarza

Mam zapis w umowie o pracę dotyczący dodatkowego ubezpieczenia:

 

Niniejszym oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie informacji identyfikacyjnych i teleadresowych przez spółki powiązane z XXX w rozumieniu kodeksu spółek handlowych w celu promocji i marketingu oferowanych przez nie produktów i usług

 

 

Rozumiem, że nie muszę na to wyrażać zgody

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Tak, zlecenia do 200 zł opodatkowane są ryczałtowo - czyli zleceniodawca odprowadza podatek ryczałtowy a zleceniobiorca nie musi się już z takich dochodów rozliczać w PIT.

 

Najlepszy program do zeznań to PITy firmy IPS. Darmowa wersja domyślnie podaje dane jakieś fundacji do odliczenia 1% ale nie ma przeszkód by wprowadzić tam swoje dane. Ponadto program bezproblemowo wysyła zeznanie przez interneto do urzędu. Czasami tylko próbuje być mądrzejszy od użytkownika. Ale ma wbudowaną porządną bazę wiedzy, łącznie z broszurami informacyjnymi. Używam go zawodowo od lat.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...