Skocz do zawartości

Euro 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem Turcy byli wczoraj o niebo lepiej przygotowani fizycznie - a to niby Chorwaci tak sie tym chelpili w przedmeczowych wywiadach. Jak w sto ktorejs minucie zobaczylem 20-30-metrowy sprint Nihata po to, by utrzymac pilke w boisku i dosrodkowac w pole karne Pletikosy, to naprawde szczeka mi opadla. Praktycznie caly doliczony czas gry Chorwaci stali i wybijali na oslep, a Turcy grali pilka i konstruowali calkiem skladne akcje. No i fenomenalna koncowka, w ktorej najwieksze znaczenie miala chyba jednak psychika - fartowna bramka po ewidentnym bledzie Rustu, eksplozja radosci i zaraz potem zimny prysznic, a zamiast polfinalu - jedenastki. Abstrahujac juz od wiekszego zmeczenia, powodujacego dekoncentracje i niedokladne strzaly, mysle ze druzyna Bilica podchodzila do karnych z tak podcietymi skrzydlami, ze naprawde trudno bylo im to wygrac. I jeszcze dobor strzelcow fatalny: moze zamiast dwoch mlodzieniaszkow i goscia, ktory ewidentnie nie wszedl w mecz, nalezalo do karnych wystawic starych wyjadaczy, ktorzy mieli juz do czynienia z taka presja?

 

Tak czy inaczej, niezly mecz.

Odnośnik do komentarza

Co Turcy wyprawiają na tym turnieju, wygrali trzeci mecz z rzędu, we wszystkich trzech przegrywali i strzelali bramki w końcówkach :o Mam nadzieję, że kolejny też wygrają.

Ciekawy jestem czy dziś Holandia zagra podobnie jak w dwóch pierwszych meczach fazy grupowej. Może być pogrom Rosji. Ale nie musi.

Odnośnik do komentarza

Z taka gra to jak dla mnie Rosja moze wygrac te Mistrzostwa. Arshavina widzialem chyba pierwszy raz i naprawde urzekla mnie jego gra. Maly, krepy, z pokretlem - no i do tego bardzo dobry kondycyjnie (w koncowce dogrywki przebiec na pelnym sprincie 40m i wyprzedzic obronce to naprawde sztuka) - no normalnie krecil dzisiaj obrona masakrycznie.

 

Nie wiem co powiedziec, juz przeciw Hiszpanii podobala mi sie ich gra bo tak naprawde do momentu straty bramki byli lepsi, ale nie spodziewalem sie, ze sa w stanie zagrac na takim poziomie, no i ze tak sa przygotowani. W dogrywce to zabiegali Holendrow, ktorzy chyba zabalowali ostro. Juz samo to, ze bardzo prosty jest wybor najlepszego gracza Holandii - bramkarz VdS, swiadczy o tym, ze Holandia dzis musiala poplynac. Zastanawiam sie jak z innym zespolem by sie zaprezentowali. Z jednej strony Holandia miala ewidentny kryzys, a z drugiej strony Rosja chyba w zyciowej formie.

 

No ale to jest futbol, to jest holenderska szkola - z przodu zawodnicy niscy, szybcy, techniczni (Arshavin !!! k***a w FM powinien miec staty CA/PA pokrojue 180-200) i tylko jeden prawdziwy striker. Normalnie grali dzis pieknie - Hiddink to jednak fachowiec. Przeciez taka Australia to powinna wywiezc Wlochy z MS, gdyby nie karny z kapelusza, Korea - ok sedziowie ich pchali, ale nie mozna odmowic im tego, ze grali futbol zorganizowany. No a to co dzis Rosja pokazala - zwlaszcza w dogrywce to juz w ogole szok.

 

 

Powtorze tez to co na livescore napisalem: Futbol > Marketing

 

Ilu z was kojarzyla takiego Arshavina ? Pewnie niewielu, ja przyznam, ze tez nie bardzo. Wszyscy sie podniecali, ile to mln nie kosztuja na papierze Van Persie, Van Der Vaart i inne gwiazdki wciskane przez media, przed agentow, przez ta cala otoczke (ktora najlepiej chyba w premiership dziala). Wszystko to zostalo dzis zniszczone przez zawodnika z dalekiej Rosji - przez Arshavina, do ktorego pod koniec to juz sie bali podchodzic obroncy i tylko na wstecznym bronili czekajac na jego ruch. Zawsze sie podsmiewalem jak slyszalem porownania typu Maradona Karpat, "to nowy Maradona" itd. itp. Dzis jak uslyszalem Maradona Rosji - tez sie zasmialem. Ale po meczu szacunek - podobna sylwetka, niby banalny drybling (czesto prosty balans cialem), a mija rywali jak tyczki. Na pewno okreslenie "Maradona Rosji" w stosunku do Arshavina nie uwlacza Maradonie.

 

Gwoli sprawiedliwosci przyznam, ze Pavluchenko zagral tez swietnie - ciagle uciekal obroncom i przyjmowal podania od kolegow.

 

ps. 1. Portugalia, 2. Chorwacja, 3. Holandia - wszystkie te druzyny wychodzily z grupy jako pierwsze i mialy ostatnie spotkanie lightowe. Jednak mozna rozregulowac druzyne wystawiajac rezerwy. Nie wspominajac o tym, ze pewnie niektorym sie moze we lbach poprzewracac.

Odnośnik do komentarza

Greg, sluszna analiza:)

 

jestem ciekaw czy Pawlaczenka dalej interesuje sie Barca- bo cena skoczyla chyba o 2-3x.....

..Arshavin duzo by mowic....najlepszy kontrakt w rosyjskiej lidze...wyciagnac go bedzie ciezko...jezli Arshavin odejdzie to powinien pojsc tylko do jakiegos top klubu...facet wydolnosciowo jest dla mnie mistrzem swiata....

Odnośnik do komentarza
Po pierwsze, Arszawin, nie Arshavin, miota mną jak widzę te anglicyzmy.

po pierwsze: http://en.wikipedia.org/wiki/Andrey_Arshavin

 

?????? ????????? ???????

 

Nie pasuje to nie czytaj

 

Po drugie, sądzę, że większość doskonale go zna, to nie jest anonimowy piłkarz, tylko lider reprezentacji Rosji i zdobywca pucharu UEFA.

Po drugie - no jasne, tyle to kazdy wie, ale ile razy go ludzie widzieli w akcji ? Na pewno nie tyle co tych wszystkich mlodych Holendrow bo wszyscy ogladaja Premiership, a rosyjska lige na pewno niewielu.

 

 

ps. zajebiscie konstruktywne posty piszesz - normalnie pasuje do topiku EURO 2008 jak cholera. Idz sobie w temacie o kolejeczkach popieprzyc...

 

facet wydolnosciowo jest dla mnie mistrzem swiata....

No ten sprint pod koniec dogrywki to mnie zmiazdzyl. Marze o tym, aby kiedys nasi w meczach o stawke dawali z siebie tyle co dzis Maradona Rosji

Odnośnik do komentarza
Po pierwsze, Arszawin, nie Arshavin, miota mną jak widzę te anglicyzmy.

po pierwsze: http://en.wikipedia.org/wiki/Andrey_Arshavin

 

Андрей Сергеевич Аршавин

 

Po pierwsze: http://pl.wikipedia.org/wiki/Andriej_Arszawin Andriej Arszawin.

 

Nie pasuje to nie czytaj

 

A jak będę, to co?

 

ps. zajebiscie konstruktywne posty piszesz

 

"Nie pasuje to nie czytaj"

 

Idz sobie w temacie o kolejeczkach popieprzyc...

 

Widzę, że tęskno ci do moderatorstwa, ale z taką kulturką to co najwyżej możesz pomoderować na http://forum.mam.furę.i.dres.pl

Odnośnik do komentarza
po pierwsze: http://en.wikipedia.org/wiki/Andrey_Arshavin

 

?????? ????????? ???????

 

Nie pasuje to nie czytaj

 

Po tysiącpińcetdwudzieste jesteśmy w Polsce.

 

Po drugie - no jasne, tyle to kazdy wie, ale ile razy go ludzie widzieli w akcji ? Na pewno nie tyle co tych wszystkich mlodych Holendrow bo wszyscy ogladaja Premiership, a rosyjska lige na pewno niewielu.

 

To w końcu znasz go czy nie? W pierwszym poście nie, w drugim już tak :-k.

Odnośnik do komentarza
Po drugie - no jasne, tyle to kazdy wie, ale ile razy go ludzie widzieli w akcji ? Na pewno nie tyle co tych wszystkich mlodych Holendrow bo wszyscy ogladaja Premiership, a rosyjska lige na pewno niewielu.

 

Co ty, masz jakiś kompleks Premiership ? Oglądają bo jest lepsza.

 

Tak poważnie, to ile tych "gwiazdek" holenderskich masz ? Kto jest traktowany jako światowy top ?

 

Ruud, Snejider i Robben jak jest zdrowy. I tyle.

 

Robina ciężko tak traktować, bo ten to ostatni raz zagrał 10 meczów pod rząd w 2006 roku, van den Vaart ? bez żartów, jakby był takim wielkim graczem, to nie grałby w HSV.

 

Zresztą dzisiaj van Basten strzelił sobie w kolano. Postawienie Robina na prawym skrzydle, zostawienie na ławce Robbena, granie z VdV na DMC w drugiej połowie. Ojj Cruyff (czy Cruijff jak kto woli :) ) sobie ponarzeka nie mniej niż Kołtoń :-)

Odnośnik do komentarza

Wygrała drużyna, która dziś była lepsza. Z taką grą Rosjanie mogą wygrać ten turniej, ale tak samo mówiło się o Holendrach po dwóch pierwszych meczach. Rosjanie po prostu zmiażdżyli Holendrów w dogrywce. Fajny mecz. Hiddink to chyba najlepszy trener na świecie.

Odnośnik do komentarza

Ja uznam Hiddinka za Boga tylko wtedy jeśli obejmie reprezentacje Polski i wyjdzie z nią z grupy na mundialu albo ME :]

 

Ale tak serio to nie można mu odmówić umiejętności, bo i z Koreą i z Australią i teraz z Rosją ma sukcesy. Chciałoby się zapytać: who's next?

Odnośnik do komentarza

Kolejny turniej gdzie gwiazdy ligowe czy LM gasną na wielkim turnieju. Największy zachwyt sprawiają piłkarze, którzy aż tak dużo w nogach spotkań nie mają. Podolski gra świetny turniej ale cały prawie sezon przesiedział na ławce Bayernu. Villa był kontuzjowany i też nie miał tyle spotkań co reszta tych gwiazd. Rosjanie obalili Polski mit, że w naszym klimacie nie da się wychować ludzi, którzy potrafią grać w piłkę bo jest zimno itp. Wczoraj zdeklasowali Holendrów i nie tylko w dogrywce bo cały mecz grali świetnie. Holendrzy wyglądali jakby ktoś im światło zgasił. I mimo, ze kibicowałem Holendrom to trzeba przyznać, że wygrała drużyna lepsza.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...