Skocz do zawartości

Plotki transferowe


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

Tych psedopismaków za takie bzdury to powinni karac :doh!: . Ja rozumiem, plotki plotkami, sezon ogórkowy i te sprawy ale na pierwszej stronie napisac cos totalnie z kosmosu, bez ani jednej przeslanki to przesada. :|

 

Rownie dobrze mogli by napisac " Siadaczka na celowniku Liverpoolu!" :doh!:

 

 

Tymaczasem sprawa Chivu w punkcie wyjscia:

 

 

Wczoraj FC Barcelona otrzymała od Cristiana Chivu i jego agenta, Giovaniego Becaliego, zachętę do dalszej walki o Rumuna. Godzi się on na niższą od oczekiwanej pensję i chciałby przywdziać koszulkę Barcelony.

 

24 godziny temu wydawało się, że szanse na pozyskanie Chivu do Barçy są znikome. AS Roma wymagała za swojego zawodnika kwoty 18 milionów euro, a on sam życzył sobie poborów w wysokości 7 milionów euro. Jego agent, znając rynek, prosił jednak o 4 miliony.

 

 

Trudno przewidzieć co zrobią włodarze Blaugrany, ponieważ mogą oni stwierdzić, że transakcja nie ma sensu, jeśli 1 stycznia 2008 roku Chivu będzie wolnym zawodnikiem. Płacenie 18 milionów euro, kiedy za pół roku można nie płacić nic, może być, zdaniem działaczy FC Barcelona, absurdalne.

 

Ponadto Barça dała wczoraj jasno do zrozumienia, że nie ma zamiaru wdawać się w publiczną aukcję, z której wycofał się już oficjalnie Inter Mediolan. Do walki włączył się Real Madryt, którego przedstawiciel, Pedja Mijatovic, spotkał się we wtorek z dyrektorem sportowym AS Roma, Daniele Prade, by przedłożyć mu ofertę klubu z Santiago Bernabeu. Włosi zachowali się jednak bardzo honorowo dzwoniąc do Barcelony, by zapytać czy Katalończycy chcą przebić lub wyrównać ofertę Realu.

 

Włodarze FC Barcelona rozumieją, że jeśli chcą mieć Chivu w zespole, muszą zapłacić odpowiednie pieniądze. Tymczasem Rumun oraz jego przedstawiciel stwierdzili wczoraj, że oprócz finansów liczy się także aspekt sportowy. Słowa piłkarza i menedżera miały następujący sens: Pieniądze są bardzo ważne, jednak projekt sportowy FC Barcelona także. Klub z Katalonii ma od czterech lat tego samego trenera, Franka Rijkaarda, który potrafił skonsolidować ekipę, a teraz ma pod opieką takich piłkarzy jak Henry, Ronaldinho, Eto'o, Deco, Puyol etc. Dla kontrastu, Real Madryt po triumfie w La Liga jest dopiero w przebudowie, na dodatek nie ma trenera.

 

SPORT dowiedział się (nie jest to jednak pewna informacja), że wczoraj Giovani Becali był widziany w Barcelonie, do której przybył z Palma de Mallorca, gdzie spędzał swoje wakacje. Podobno rozmawiał on z Txikim Begiristianem i Ferranem Soriano, by prowadzić dalsze negocjacje po tym, jak kilka dni temu stanęły one w martwym punkcie.

 

Kilka dni temu włodarze i kibice Realu Madryt zacierali ręce, że Cristian Chivu będzie mógł tworzyć z Fabio Cannavaro parę środkowych obrońców. Po chwili szczęścia nastąpił zimny prysznic, ponieważ na pole bitwy powróciła Barça. Włodarze klubu z Katalonii zrobili to z wielką siłą, ponieważ mówi się, że doszli już nawet do porozumienia z samym zawodnikiem!

 

Nie wiadomo jednak na ile te wiadomości są prawdą i czy Barcelona naprawdę chce zakontraktować Rumuna, bowiem krążą plotki o przybyciu na Camp Nou Gabiego Milito. W najbliższych godzinach powinno okazać się, który z piłkarzy będzie zatrudniony w klubie. Teraz pozostaje tylko wybrać. Tego komfortu nie ma Real Madryt, dla którego zakup Chivu przez Barçę mógłby być prawdziwym policzkiem. Prasa madrycka informowała nawet o tym, że Chivu zaakceptował warunki "Królewskich", a dziś okazuje się, że piłka znajduje się po stronie Barcelony.

 

Oczywiście nie jest wykluczone, że Chivu zawita do stolicy Hiszpanii. Na chwilę obecną jednak palmę pierwszeństwa dzierży Blaugrana i to od niej zależy dalszy rozwój wypadków. Barça może zrezygnować z zakupu Chivu, ponieważ może uznać, że lepszym graczem na pozycję środkowego obrońcy będzie Gabriel Milito.

 

"Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie..."

 

 

IMO Rumun na CN nie trafi, a ten flirt ma na celu wynegocjowania wiekszej gazy dla pilkarza w Realu, ktory bal by sie przegrac prestizowy pojedynek z Barceloną.

 

Polityka placowa wladz Barcy jest klarowna i watpie by zdecydowali sie placic Chivu 7 mln rocznie, podczas gdy Puyol zarabia 3,5.

 

 

a tak na podniesienie na duchu : http://blaugrana.pl/index.php?goto=news&news=9917 :D

Odnośnik do komentarza
Francuski napastnik Nicolas Anelka w wypowiedzi dla L'Equipe zdradził, że rozważa możliwość transferu do Valencii. Nie byłby to pierwszy kontakt Anelki z Primera Division, gdyż w sezonie 2000/2001 przez jedną rundę występował w barwach Realu Madryt.

 

Napastnik Boltonu znajduje się także na celowniku Arsenalu, lecz po transferze na Emirates Stadium Chorwata Eduardo da Silva zmalały jego szansę na występy w Kanonierach.

 

- Transfer do Hiszpanii jest bardzo atrakcyjną propozycją - powiedział Anelka. - Valencia to wielki klub. W przyszłym sezonie będzie występować w Lidze Mistrzów, jak również włączy się do walki o czołowe miejsca w lidze - perspektywa gry w takim zespole jest niezwykle kusząca - dodał.

 

Valencia zajęła w minionych rozgrywkach czwarte miejsce, i wystąpi w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.

[LINK]

 

Niewątpliwie byłoby to dla Valenci znaczące wzmocnienie.

Odnośnik do komentarza

http://sport.onet.pl/0,1248675,1567776,wiadomosc.html

 

Wielkie pieniądze za Janczyka

 

Dwa moskiewskie kluby - CSKA i Spartak zgłosiły się do Legii Warszawa po napastnika Dawida Janczyka. Napastnik stołecznego klubu z bardzo dobrej strony pokazuje się podczas mistrzostw świata do lat 20, które odbywają się w Kanadzie - pisze "Przegląd Sportowy".

Mirosław Trzeciak, dyrektor sportowy klubu, potwierdził, że "istnieje temat". Dziennikarzom "PS" udało się jednak ustalić, że Legia zażądała za swojego zawodnika abstrakcyjną sumę 6 milionów euro.

 

Więcej szczegółów w "Przeglądzie Sportowym"

 

Zaczyna się. Kierunek wschód? Zdecydowanie nie.

Odnośnik do komentarza
Atletico Madryt wielokrotnie w te wakacje wykazywało zainteresowanie piłkarzem Barçy, Rafaelem Marquezem. Piłkarz jednak za każdym razem rezygnował z propozycji klubu z Vicente Calderon deklarując, że chce pozostać w Katalonii.

 

Stanowisko Meksykanina może ulec zmianie po tym, jak do Barcelony przeniesie się Gabriel Milito. Blaugrana będzie wtedy miała aż czterech środkowych obrońców i może to być okazja dla Atletico na przeprowadzenie ofensywy w celu sprowadzenia Marqueza do Madrytu. Rodak piłkarza Barçy i trener Rojiblancos, Javier Aguirre, stwierdził, że Rafa jest jego priorytetem na trwające obecnie okienko transferowe.

Rafa zrobi interes życia jak się przeniesie do Atletico :lol: Przecież tam mają Pablo, Pereę i Ze Castro. O ile jeszcze z Ze Castro Meksykanin mógłby walczyć o pozycję w składzie, o tyle już miejsce Pablo i Perei na środku obrony jest raczej niezagrożóne :-k

Odnośnik do komentarza
Jak pisze kataloński dziennik "Sport" pojawiły się plotki o ewentualnym transferze reprezentanta Brazylii - Elano do Barcelony.

 

Pomocnik Shakhtara Donetsk, obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Brazylii, niemniej jednak jest w stanie poświęcić resztę wakacji na rozmowy z włodarzami Barçy. "Obecnie jestem skoncentrowany tylko na turnieju, takie pogłoski bardzo mnie cieszą, to upewnia mnie w przekonaniu, iż moja praca nie idzie na marne", stwierdził. "Oczekuję na potwierdzenie tych informacji, Barcelona to wielki klub, a grać dla niej to zaszczyt".

 

Brazylijczyk ma ważny kontrakt z ukraińskim klubem do grudnia 2009 roku, jednak młody piłkarz poinformował już o chęci odejścia z tego klubu. "Powiadomiłem już prezydenta i trenera o tym, iż chcę odejść. Na razie nie zamierzam niczego komentować".

 

IMO zwykła plotka, nie ma się czym emocjonować, bo ofensywa Barcy jest już raczej skompletowana [no chyba, że mamy liczyć się odejściem Ludo, Woodiego i Santiego], niemniej jednak - warto wspomnieć o tym newsie.

Odnośnik do komentarza
Hiszpańskie media donoszą, a za nimi również włoskie, że Jerzy Dudek, który do niedawna bronił barw FC Liverpool, został zawodnikiem Realu Madryt. Polski bramkarz będzie więc pierwszym piłkarzem z naszego kraju w drużynie "Królewskich"

 

 

Polak będzie w ekipie "Królewskich" zmiennikiem Ikera Casillasa, którego pozycja w bramce mistrza Hiszpanii jest niepodważalna.

Za sprowadzenie Dudka opowiedział się też Bernd Schuster, nowy szkoleniowiec Realu, który ceni sobie u Polaka międzynarodowe doświadczenie oraz ambicję.

 

Dudek w Realu?

Odnośnik do komentarza
Manager Tottenham Hotspurs, Martin Jol chce mieć w swoim składzie kolejna po Aaronie Lennonie młodą perełkę Leeds United. Mowa tu o pomocniku Dannym Rose.

 

Urodzony w Doncaster pomocnik z chęcią przeniósłby się White Hart Lane by powalczyć o miejsce w składzie jednej z najlepszych drużyn w Anglii, które chce powalczyć w tym sezonie o miejsce premiowane grą w Champions League. Jednak Jol powiedział że byłby skłonny wyłożyć na gracza 1 mln funtów co w zupełności nie zadowala Kena Batesa. Jak twierdzą angielskie media sprawa ewentualnej przeprowadzki może sie wyjaśnić w ciągu najbliższych 48 godzin.

 

W Tottenhamie grają obecnie trzej byli piłkarze Leeds:Aaron Lennon, Paul Robinson oraz Robbie Keane.

I znowu stracimy młody talent (bo nie mam wątpliwości gdzie będzie chciał kontynuować karierę), to jak Pawie mają się odrodzić???Źle się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Chivu wściekły na swojego agenta

 

Rumuński obrońca jest wściekły na swojego agenta za to, że zerwał negocjacje z dwoma hiszpańskimi gigantami. Okazuje się, że Inter, z obawy przed niezadowoleniem Romy, trzyma się od Chivu z daleka. Cristian przyznał, ze jest gotowy zwolnić swojego przedstawiciela, gdyż nie znalazł mu nowego klubu. Rumun chce, aby Gigi Becali teraz wszystko rozwiązał i rozpoczął negocjacje od początku.

 

- Postawiłeś mnie i Inter w trudnej sytuacji. Masz wszystko naprawić. Zaufaliśmy tobie, a skutek jest taki, że teraz wszyscy mają przeze mnie problemy - powiedział Chivu włoskim mediom.

 

Cristian przez ostatnich kilka tygodni miał okazję dołączenia do Barcelony lub Realu Madryt. Jednak negocjacje zerwał sam przedstawiciel piłkarza, Becali. Dwa hiszpańskie kluby nie chciały dłużej czekać. Do Katalonii przeszedł Gabriel Milito, a do stolicy Hiszpanii został ściągnięty z Porto za 30 milionów euro Pepe.

 

- Zostawiłeś mnie samego. Po tym, jak szansa do gry w Realu Madryt czy Barcelonie już minęła - kontynuował rumuński gwiazdor. - Jeśli pojawiają się oferty z takich klubów, trzeba z nich jak najszybciej skorzystać. Jeśli tego nie zrobisz, to już nie będzie na to drugiej okazji. Tak dłużej być nie może - zagroził Chivu.

 

Pomimo tego, że oficjalnie Roma nie miałaby nic przeciwko, aby Cristian został w Rzymie, to Rumun wie, że relacje z klubem zdecydowanie się pogorszyły i musi poszukać sobie nowej drużyny.

 

W końcu zrozumiał tylko szkoda, że za późno.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Real Madryt oferuje 7 mln euro i Krzysztofa Króla za zawodnika Feyenoordu Rotterdam Roystona Drenthe - pisze "Marca"

SERWISY

 

20-letni Polak w poprzednim sezonie grał w Realu Madryt C, w najbliższym miał awansować do drużyny "B". Real jest gotowy go oddać i dopłacić, bo bardzo mu zależy na Drenthe. 20-letni Holender to jeden z bohaterów niedawno zakończonych mistrzostw Europy U-21. Głównie dzięki niemu "Pomarańczowi" wygrali ten turniej.

 

Od kilku tygodni lewy obrońca lub pomocnik Feyenoordu nie może opędzić się od ofert. Zainteresowane sa przede wszystkim Chelsea, Barcelona i Real. Król był podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski na mundialu U-20 w Kanadzie. W meczu z Brazylią dostał czerwoną kartkę.

Moim zdaniem Krzysiek zle by na tym nie wyszedl.. Tam chyba mialby lepszy start do profesjonalnej kariery..

Odnośnik do komentarza

Coś przebąkują na różnych stronkach, że JA Reyes dogadał się Rojiblancos. Uwierzę jak zobacze oficjalny komunikat, choć obawiam się, że to prawda. :roll: Ale mam nadzieję, że jednak tak jak rok temu w ostatniej chwili wyprzedzimy Atletico w tym wyścigu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Były napastnik Korony Kielce Grzegorz Piechna został wystawiony na listę transferową przez Torpedo Moskwa. Pozyskaniem najlepszego strzelca ekstraklasy w sezonie 2005/06, zainteresowane jest Zagłębie Lubin.

 

 

- Ostatnio prawie nie grałem trener stawia na innych zawodników, mnie nie daje szansy. Nie widzę sensu, żeby siedzieć na trybunach. Nawet jeśli działacze nie wystawiliby mnie na listę transferową, to sam poprosiłbym o możliwość wypożyczenia do innego klubu. Mam swoje ambicje i jeszcze pokażę, na co mnie stać. Jestem tym samym Piechna, co dawniej. Nie zapomniałem, jak się strzela bramki - mówi popularny "Kiełbasa".

 

Zawodnik nie potwierdza, że kontaktowali się z nim przedstawiciele lubińskiego klubu. - Na razie nic więcej nie powiem (śmiech). Proszę zadzwonić pod koniec sierpnia, może będę miał już konkretne informacje - dodaje Piechna.

Czyżby nie wystarczał im Włodarczyk? :keke: W sumie teraz u nas moda na powroty do kraju, więc ten transfer jest możliwy..

Odnośnik do komentarza
Chce mnie liga angielska i, o dziwo, działacze Palermo zgodzili się na negocjacje. Wiem, że we Włoszech każdy klub ma po 15 rezerwowych, ale ja nie chcę nim być - mówi napastnik reprezentacji Polski

- Rozmowy prowadzi mój menedżer, na razie poinformował mnie o propozycji z Derby. Anglicy chcą mnie wypożyczyć i zastrzec sobie opcję pierwokupu. Działacze rozpoczęli rozmowy. Wszystko wyjaśni się w przyszłym tygodniu - mówi były filar ataku GKS Bełchatów.

 

Cały wywiad w poniedziałkowej "Gazecie Sport" - dodatku do "Gazety Wyborczej"

 

Matusiak? Prawdopodobnie

 

Steve Nicholson, szef działu sportowego Derby Evening Telegraph:

Derby rozpaczliwie szuka napastnika, dlatego przyjście Matusiaka jest bardzo prawdopodobne.

 

Na razie jest w składzie tylko dwóch zawodników potrafiących zdobywać bramki. Najlepszy strzelec ubiegłego sezonu Steven Howard i sprowadzony za 3,6 mln funtów z Norwich Robert Earnshaw. A trener Billy Davies chce mieć w kadrze pięciu napastników. Prowadzone są też rozmowy z graczem Southampton Kenwyne Jonesem.

 

Czy Matusiak będzie miał miejsce w pierwszym składzie? To jest liga angielska, nikt mu niczego za darmo nie da. Właśnie po to ma być pięciu napastników, by była większa rywalizacja.

 

gazeta.pl

 

Dobrze by się stało, jak RadoMatu zostałby zawodnikiem Derby :] Gdzieś (óonet :-k) przebąkiwano również o Evertonie. Ciekawe jak Matusiak radziłby sobie w Serie A, gdyby naprawdę otrzymał szansę gry. Konkurencje w obecnym zespole ma silną, a szanse na grę znikome.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...