Skocz do zawartości

Arsenal Londyn


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy wymieniamy się tylko smutnymi informacjami dotyczącymi Arsenalu, to teraz coś troszkę bardziej optymistycznego.

 

Wczoraj na Emirates Stadium został rozegrany pierwszy mecz FA Youth Cup w którym pokonaliśmy młodzików z Liverpoolu ( z Laurim Dalla Valle znanym doskonale z FMa ;) ) aż 4:1. Do tego sędzia nie zaliczył prawidłowo strzelonej bramki przez Rhysa Murphy'ego, nie podyktował jednego karnego dla Arsenalu i do tego dwukrotnie karał tylko żółtymi kartkami zawodników Liverpoolu kiedy ci faulowali zawodników Arsenalu w sytuacjach 1 na 1.

 

Byliśmy lepsi o klasę, a przecież wielu młodych zawodników w tym meczu nie grało ( choćby Gibbs czy Ramsey, a nawet Randall). Fajnie się to oglądało, bo nie dość, że ci młodzi chłopcy mieli szanse zagrać na Emirates przy prawie komplecie publiczności (no trochę przesadzam, ale 3/4 stadionu na pewno zajęte było), to do tego ten mecz transmitowała Setanta Sports. Ciężko wyobrazić sobie coś takiego w Polsce.

Z fantastycznej strony pokazał się Jack Wilshere, strzelił gola z karnego na 2:0, ale miał duży udział przy wszystkich innych bramkach. Również duet napastników Giles Sunu (powracający po długiej kontuzji, w końcu zaczyna świetnie grać) oraz James Sanchez-Watt który grał zresztą tylko dla tego, że kontuzje złapał Frimpong. Obaj strzelili po golu i pokazali, iż posiadają świetną szybkość i technikę.

 

Również trzeba wspomnieć o Coquelinie zakupionym przed rozpoczęciem tego sezonu z Laval. Już dziś robi piorunujące wrażenie i ma wszystkie walory fantastycznego defensywnego pomocnika. Już dziś wolałbym oglądać w 1 składzie, bardziej jego niż Diaby'ego. Na koniec wspomnę również o lewym pomocniku i kapitanie drużyny Jayu Emmanuelu-Thomasie (który btw kapitanem drużyny U-18 został w wieku 16 lat). Posturę ma Adebayora i na początku nie mogłem się przemóc z tego rodzaju skrzydłowym (świetny technicznie, bardzo silny, praktycznie nie do przejścia, ale nie demon szybkości), ale tym meczem mnie zdecydowanie "kupił". Jeszcze tylko słowo pochwały dla obrońcy Kyle'a Bartleya i kończę.

 

Oczywiście, to ciągle dzieciaki, nie wiadomo co z nich wyrośnie, ale kiedy ton gry pierwszego zespołu nadają ledwie pełnoletni Walcott, Bendtner, Fabregas, Nasri czy Denilson, do pierwszego składu pukają Vela, Gibbs, Djourou itp, w obwodzie wciąż są np. Merida, Ramsey, Barazite, a tutaj w składzie U-18 jest 5 czy 6 naprawdę ogromnie utalentowanych chłopaków to wypada się tylko cieszyć.

 

Ps. Warto zwrócić uwagę, że w pierwszym składzie wczoraj grali praktycznie sami Anglicy, wydaje mi się, że Sunu i Coquelin to jedyni obcokrajowcy którzy wystąpili w naszych barwach (oczywiście Francuzi :) )

 

Oto wszystkie gole z tego meczu:

 

 

 

 

Sanchez-Watt 3:1

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

I Adebayor w City za 25 mln funtów (około).

 

Lepiej być nie mogło, on wielki nie będzie nigdy, a 25 mln mogą się przydać. Teraz tylko zróbmy z nich użytek. Kupmy DM i Haagelanda. Pozbądźmy się Gallasa i Silvestra i liczmy, że może w tym sezonie będziemy mieć szczęście.

 

ak dla mnie to będzie plus jeśli w jego miejsce przyjdzie Huntelaar albo Eto

 

Nie liczyłbym na to, Chamakh to maks na co nas stać. Jednak nasza linia ataku nie potrzebuje wielkich zmian. Bendtner ładnie się rozwija i nie widzę czemu miałby nie zostać następcą Ade, do tego wraca Eduardo jest Robin i Arsz. A w szerszym planie Walcott i Vela. Starczy. Pomyślmy o defensywie, bo tam wciąż dziury wielki.

 

Dzisiaj 45 minut zagrał Tomas Rosicky, świetnie widzieć go z powrotem. Oby tylko kontuzje nie wróciły, bo to świetny zawodnik, tylko "troszkę" pechowy.

Odnośnik do komentarza

Pewnie tak. Ale Adebayor po bardzo walecznych i zachęcających początkach, stał się gwiazdeczką, najpierw był jeszcze w fantastycznej formie i to wystarczało, jednak forma troszkę spadła i z Togonatora został już tylko cień tego piłkarza. Jak na moje to Citizens popełniają błąd, ale to już ich sprawa :).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Manchester City defender Kolo Toure says he decided to leave Arsenal because the club failed to strengthen their squad in recent seasons.

 

Toure, who joined City for a reported £16m, said Arsenal's reliance on youth has meant they have lacked leadership.

 

"When you look at Arsenal you see all the great players have left and are now in the past," said the 28-year-old.

 

"Thierry Henry, Patrick Vieira and Ray Parlour have gone. We lost too many leaders at Arsenal."

 

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/teams/a/arsenal/8180200.stm

 

Wychodzi z tego, że w szatni Arsenalu nie jest za ciekawie.

Odnośnik do komentarza

Oprócz Fabregasa nie macie na Emirates gracza o takim talencie, więc nie użyłbym tutaj słowa "kolejny".

 

Wislhere wygląda świetnie. Jak dla mnie tylko od Wengera, a w zasadzie o tego, jak czesto będzie desygnował tego młodzika do gry, zależeć będzie czy Anglik pojedzie na MŚ. Młodzieżowa piłka angielska wygląda ostatnio świetnie i o dziwo całkiem duża zasługa w tym Arsenalu.

Odnośnik do komentarza
Oprócz Fabregasa nie macie na Emirates gracza o takim talencie, więc nie użyłbym tutaj słowa "kolejny".

 

A Arszawin choćby ?

 

Poza tym graczy o wielkim talencie nie brakuje. Brakuje zepsołu, dzięki której jednostki mogły by się wspiąć na szczyt. Indywidualności są, ale większość w stylu gry jest podobna do siebie.

 

Chyba, że uznajesz talent Wilshere'a za kosmiczny :P.

Odnośnik do komentarza
Chyba, że uznajesz talent Wilshere'a za kosmiczny

Uznaję, że Anglia w ostatnich dwudziestu latach(a pewnie i więcej) miała tylko dwóch zawodników o podobnej skali talentu - Wazza i Gazza.

 

Możemy się jarać Welbeckiem, Machedą, Jamesem, Petruccim, Lansburym, Gibsem, Ramseyem, Murphym czy Velą, ale to jedynie w przypadku WIlshere'a można mieć pewność, że wcześniej czy później będzie world class. To po prostu widać na pierwszy rzut oka. Jako fan United, ale również angielskiej piłki, zazdroszczę takiego zawodnika, ale równocześnie trzymam kciuki, żeby w pełni swój potencjał wykorzystał :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

I jak tam panowie przed sezonem? Nastrój nadal pogrzebowy? Ja szczerze mówiąc nie mogę się już doczekać, ale za nim o tym to dwie plotki:

- Barca do wtorku chce wykupić Fabregasa (choć jego ojciec dementuje).. wiem, wiem już to wałkowaliśmy 100 razy, ale Wenger pokazuje w tym okienku, że sprzedaż graczy bardzo go wciągnęła:) To jednak chyba raczej niemożliwe (nikt normalny nie sprzedaje najlepszego gracza nie dając sobie czasu na uzupełnienie luki- przecież jak odpadniemy z LM to może naprawdę skończyć się katastrofą..)

- Barca (!!) chce kupić od nas Eboue! Niby jako zmiennik dla Alvesa, ale i tak uważam że na głowę upadli.. Jak dadzą 8mln to sprzedajemy i kupmy prawdziwego DR (chyba że jest w szkółce drugi Gibbs- jak to wygląda, ktoś wie? bo głównie słyszy się o graczach ofensywnych?)

 

Tyle, a teraz jeśli chodzi o mój nastrój na start Premiership. Jakie plusy widzę?

- Arshavin- nasza największa nadzieja na udany sezon, wydaję się, że naprawdę będzie wielką gwiazdą całej europejskiej piłki, w poprzedniej "rundzie" grał świetnie, teraz w sparingach bodaj jeszcze lepiej.. To jego czas.

- Eduardo- Ostatecznie okaże się, czy Arsenal to odpowiedni klub dla niego. Przyznam, że podoba mi się styl gry naszego Chorwatobrazylijczyka i liczę na wiele jego bramek w tym sezonie..

- Rośnie doświadczenie- Osobiście nie wierzę w to za bardzo, ale Wenger często powtarza (co rok), że drużyna okrzepła i jest gotowa do zdobywania tytułów (po czym część kadry wyprzedaje, ale co tam). Może teraz będzie inaczej.

- o Jacku wiele już napisano wyżej, ale znając Wengera to raczej nie będzie on przesadnie eksploatowany (choć dużo zależy od kontuzji/odejścia Cesca)

- Nasz Ulubiony Duńczyk z nowym numerem (52)- Mam nadzieję, że w każdym poście cały sezon wraz z Fornem będziemy odszczekiwać nasze słowa o nim- choć ja wolałbym, żeby to Eduardo więcej grał...

 

Minusy (wymienię tylko część, po co się dołować już przed startem:P):

- Kontuzje Walcotta (czy on w końcu zagra cały sezon i pokaże pełnie swoich możliwości??) i Rosickiego ( czy wróci w ogóle?) oraz kontuzjogenność pozostałych zawodników (RvP!, Nasri itp)

- Brak DMC- Naprawdę nie rozumiem dlaczego znów Denilson ma być najbardziej eksploatowanym graczem w ekipie Kanonierów. No chyba, że zmieni go Song. Nie wiem, jak to możliwe że nadal nie mamy żadnego nowego DMC.. Ale co poradzić Wenger się uparł.. Ja czuję, że znów co twardsze zespoły będą wchodzić w nas jak w masło... Lekki promyk nadziei daje mi fakt, że sezon przed wystrzeleniem z formą Flaminiego, jechałem po nim jeszcze ostrzej.. Nawet zakładając taki wariant to i tak jeszcze jeden by się przydał..

 

- Środek obrony- nie wiadomo jak zaadaptuje Vermaelen (o to jestem bardziej spokojny) i czy Gallas nie ma już najlepszych lat gry za sobą (mniej spokojny), mogą stworzyć świetny duet, a może to być znów porażka

 

- Brak Charakteru (od bramki po atak, ciążko o naprawdę twardego zawodnika, który poderwałby grę- chodzi mi o kogoś kto krzyknie, zmobilizuje, sfauluje. )

 

- Zbyt dużo silnych zespołów- Osłabił się najlepszy zespół w Anglii, ale i tak kadrowo są od nas mocniejsi, reszta wiadomo: raczej w górę, lub w najlepszym razie na remis, o City wiele już napisano daruję sobie:) Siła Evertonu do zobaczenia już w najbliższej kolejce.. Villa też będzie bardzo mocna. Naprawdę może być o miejsce 1-4 jak nigdy.. Choć z drugiej strony zrównanie MU z resztą zespołów może na tyle pogmatwać sytuacje.. że nawet my mamy szanse na tytuł.. Na co po cichu bardzo liczę :)

 

P.S Wśród plusów i minusów, wiele przeoczyłem i zapomniałem.. ale jednego wydarzenia nie zamieściłem celowo: Toure i Adebayor- Szczerze mówiąc ich odejście nie zasmuciło mnie tak bardzo (tym bardziej mając na wzgląd PNA), jak brak zakupu choćby jednego zawodnika na ich miejsce..

 

Tak czy inaczej: Go Gunners!

Odnośnik do komentarza
- Barca (!!) chce kupić od nas Eboue! Niby jako zmiennik dla Alvesa, ale i tak uważam że na głowę upadli.. Jak dadzą 8mln to sprzedajemy i kupmy prawdziwego DR (chyba że jest w szkółce drugi Gibbs- jak to wygląda, ktoś wie? bo głównie słyszy się o graczach ofensywnych?)

Może młodszy z klanu Hoyte? ;)

Odnośnik do komentarza

Osobiscie zawsze podchodzę do analizy i do szans moich Gunnersów z pewnym optymizmem, aczkolwiek zauważyłem, że nawet ja już zaczynam narzekać na Frenchmana, praktycznie jako jeden z ostatnich do końca go broniłem, długo będąc pod wrazeniem pracy Arsene'a przez tyle lat. Oto moje przemyslenia odnosnie naszej ekipy:

 

- Wpierw polityka transferowa, bez wątpienia oceniam ją negatywnie, transfery i aktywnosc na rynku ma dwa znaczenia: raz wzmocnienie zespołu w walce o tytuł, dwa podniesienie prestiż klubu poprzez głosne zakupy, dając znak, że tutaj buduje się mocną ekipę. Sprzedaż Adebayora i Toure budzi mój sprzeciw, obaj zawodnicy mieli co prawda gorszy sezon, ale co z tego. Adebayor udowodnił, że potrafi grać jak światowj klasy napastnik, a Toure przekonuje mnie doświadczeniem, poza tym bardzo go lubię, był z drużyną wiele lat. Na takich transferach traci również sama ekipa, fakt mamy spory wybór napastników, więc lukę po Emmanuelu da się załatać, wciaż jednak jestesmy klubem, który już ukształtowanych, sprawdzonych piłkarzy sprzedaje i zastępuje ich młodymi żółtodziobami: Thomas Vermaelen. Nie jestem negatywnie nastawiony do zakupu Belga, pewnie Wenger dokładnie mu sie przyjrzał i dostrzegł w nim cechy i zalety dobrego środkowego obrońcy. Czy jednak Thomas bedzie od razu gotów do walki o mistrzostwo z Arsenalem? Pewnie również potrzebuje sezon, dwa aby się dostosować do poziomu i stylu ligi, własnie o to mi chodzi.

 

- Kadra: Zasadniczo zgadzam się z opinią, że druzyna dorasta, zawodnicy są o rok starsi i wiecej bedzie pozytku z najmłodszych. Chciałbym umiejetnego wprowadzania do druzyny Wilshere'a, chłopak jest utalentowany i w ciagu kilku sezonów powinien stać się gwiazdą druzyny, tutaj mam duże zaufanie do trenera, który w kierowaniu juniorami zawsze wykazywał sie rozsądkiem i oceną ich przydatności. Liczę na Walcotta, na taki jego przełomowy sezon, podobnie Djourou, który ma potencjał i nie chciałbym zeby tak łatwo pogodzil się z ławką rezerwowych. Wreszcie mój ulubieniec Diaby, któremu życzę zdrowia, aby w spokoju mógł pracować nad formą, to jego chcę widzieć w srodku pola obok Cesca. A co z Ramsey'em? :-)

- Skoro mowa o hiszpanie, to warto wspomniec o tych, na których najbardziej liczę :-) Obok Cesca, na pewno Arszawin, zdrowy Van Persie, Nasri. Technicznie zaawansowani, błyskotliwi w grze ofensywnej, są w stanie stworzyć potężną formację generującą duzo bramek. Wreszcie Clichy i Sagna, duża solidnosc, oby tak grał równieź środek bloku def.

- Najwieksze znaki zapytania: to oczywiscie Eduardo, Rosicky i generalnie zestawienie ataku. Z czechem nalezy sie pożegnać, ma zbyt wielu młodszych konkurentów, natomiast sam jest piłkarzem bardzo chimerycznym, kótry do tej pory nic nie pokazał. Chorwat jak najbardziej zasługuje na szansę, chciałbym sie wreszcie przekonać jaki to format piłkarza, na co go stać. Nie wiem tylko czy bedzie w stanie sie odbudowąc i osiagnac satysfakcjonujacy nas poziom, Eduardo budzi wiele watpliwosci.

 

 

Konkurencja: tutaj jest ciężko, ale kiedy nie było? Tottenham od kilku sezonów jest aktywny na rynku, zazdroszczę im niektórych posunieć i bardzo się obawiam Kogutów, ale jakoś zawsze lądują za nami w tabeli. Man City wzmocnione, konkretnie i bezmyślnie, transfer Santa Cruza jest takim symbolem ich polityki transferowej. Wielka trójka, raczej bez rewolucji i rewelacji, Chelsea z jednym dobrym wzomcnieniem, Pool i Man Utd sprzedały kluczowe nazwiska, część Diabłów bedzie konczyc karierę. Nie mam jednak wyczucia, kto bedzie z tej trójki najbardziej groźny.

 

Sporo pytań przed nadchodzącym sezonem, jak zawsze zresztą :-) Wszystko zweryfikuje boisku, liczę na równiejszą formę, kilka miłych nieoczekiwanych niespodzianek i progres naszej młodej kadry:-)

 

Go Gunners, go!

Odnośnik do komentarza

Ale start, genialny początek :-) Zwycięstwo 1-6 z Evertonem

 

Wyszlismy w składzie: Almunia - Sagna, Gallas, Vermaelen, Clichy - Fabregas, Song Billong, Denilson - Bendtner, van Persie, Arshavin (umownie).

Bramki: Denilson 26, Vermaelen 37, Gallas 41, Fabregas 48, Fabregas 69, Eduardo 88

 

Cieszy znakomita postawa, świetny występ Bendtnera, któy ośmieszał Bainesa. Cesc dwa gole i asysta, dobrze również van Persie (dwie asysty), gol Eduardo, po indywidualnej akcji i uderzeniu Arszawina.

 

Ciekawostki dotyczące meczu:

- w zeszłym sezonie jedynie Manchester City był w stanie wygrac na Goodison Park.

- to dla Arsenalu pierwszy wyjazdowy start w lidze od 2004 roku

- Everton w tym spotkaniu utrzymał swoją passę, w siódmym spotkaniu z rzędu przeciw Kanonierom na swoim boisku strzelił c najmniej jednego gola. Dziś uczynił to Saha w doliczonym czasie gry.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie to prawdziwymi bohaterami spotkania z Evertonem byli, w kolejnosci: Song, Vermaelen, Fabregas. Pierwszy znakomicie czyscil i wszystko wskazuje na to, ze Kamerunczyk ma papiery na to, by zastapic Vieire jako klasowy DMC. Vermaelen to jedyny, ale kapitalny zakup Arsenalu, przynajmniej tak zagral w tym meczu: od razu gol, a w obronie nie do przejscia. Fabregas na poczatek sezonu dwie bramki i dwie asysty - klasa sama w sobie. Niezle tez zagral Bendtner, ktory jednak powinien miec zakaz wracania sie pod wlasne pole karne :kekeke: Troche brakowalo aktywnosci bocznych obroncow. Najslabiej jednak moim zdaniem zagral Arshavin, ktory wyraznie nie czuje jeszcze pilki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...