Skocz do zawartości

Czwarty dzień mnicha


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Reputacja nie pozwala na sprowadzanie uznanych gwiazd, niestety.

 

Skoro dysponowałem już pokaźnym funduszem płac, postanowiłem zakończyć erę amatorszczyzny w Liwadii, oferując wszystkim moim współpracownikom profesjonalne kontrakty, a gdyby któryś nie był zainteresowany współpracą na nowych warunkach, byłem zdecydowany zakończyć z nimi współpracę. Z trenerami nie było większego problemu, natomiast spory opór stawili scouci i fizjoterapeuci. Dlatego też zacząłem sprowadzać do klubu ich następców; jako pierwsi w Dzierżyńsku zameldowali się dwaj nowi scouci, Oleg Wenglinskij (33; Ukraina: 22/6) i Soumaila Coulibaly (33; Mali: 50/4).

 

Podjąłem też być może i zaskakujące decyzje kadrowe, a mianowicie zdjąłem z listy transferowej Gonczara i Der Zakariana. Ukraiński obrońca nie chciał bowiem odchodzić z klubu, więc postanowiłem dać mu jeszcze jedną szansę na wiosnę, natomiast na naszego zbuntowanego ormiańskiego bramkarza po prostu nie było chętnych, a ja nie zamierzałem oddawać go konkurencji za garść kopiejek.

 

Styczeń 2012

 

Bilans (Liwadia): —

Wyższaja Liga: 1. [—]; 60 pkt, 61:17

Puchar Białorusi: 4. runda (z Dynamem Mińsk)

Puchar UEFA: 2. runda kw. (1:1, 0:0 z Saturnem)

Finanse: +4.704.649 funtów (+675.341 funtów)

Budżet transferowy: 5.840.388 funtów (100%)

Budżet płac: 14.170 funtów (34.000 funtów)

 

Transfery (Polacy):

 

1. Paweł Madej (20, MR; Polska U-21: 9/0) ze Slovana Liberec do Q.P.R. za 850.000 funtów

2. Kamil Ryłka (25, GK; Polska U-21: 4/0) z Legii do Sparty Praga za 150.000 funtów

3. Marcin Kikut (28, AMR; Polska) z Příbramu do Sparty Praga za 150.000 funtów

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Andrea Domeniconi (25, DM; San Marino: 39/1) z Chelsea do Interu za 21.000.000 funtów

2. Rafinha (26, D/WB/MR; Brazylia: 30/10) z Schalke do Chelsea za 20.000.000 funtów

3. Miguel Ángel Torres (20, ST; Hiszpania U-21: 10/2) z Liverpoolu do Chelsea za 19.750.000 funtów

 

Ligi świata:

 

Anglia: Arsenal [+5]

Białoruś: Liwadia [+14] (M)

Czechy: Slavia Praga [+1]

Francja: Marseille [+6]

Hiszpania: Sevilla [+4]

Niemcy: Bayern [+2]

Polska: Wisła [+10]

Rosja: — [+0]

Słowacja: Artmedia [+12]

Ukraina: Dnipro [+4]

Włochy: Milan [+1]

 

Polskie kluby w pucharach: brak

 

Reprezentacja Polski: brak

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1381), 2. Anglia (1153), 3. Francja (1148), 83. [12] Polska (488)

Odnośnik do komentarza

Pierwsza połowa lutego przyniosła Liwadii sporo zamieszania. Do sztabu szkoleniowego dołączyli dwaj nowi fizjoterapeuci, Pawło Parchomienko (36; Ukraina) i Janis Nazarow (38; Łotwa), sprowadziłem też dwóch ciekawych juniorów — Marcin Sarna (17, MC; Polska) kupiony został za 22.000 funtów z Poštornéj, a Lukáš Brož (18, GK; Czechy) przeszedł do nas za darmo z Letohradu. Ja otrzymałem ofertę objęcia 15. zespołu Orange Ekstraklasy, Arki Gdynia, ale bardzo grzecznie udzieliłem odpowiedzi jak najbardziej odmownej.

 

Spotkanie podsumowujące rok 2011 było szczególnie podniosłym wydarzeniem, gdyż prezes z dumą oświadczył, iż z dniem 14 lutego 2012 Liwadia Dzierżyńsk stała się klubem w pełni zawodowym. Kibice przyznali swoją nagrodę Anatolijowi Ponomariewowi, który zaliczył najbardziej udany sezon w swojej karierze, a do zespołu rezerw dołączyło dwóch młodych wychowanków naszej akademii, Siergiej Szuszkiewicz (15, GK; Białoruś) i Roman Dienisow (15, DC; Rosja). BTV przekazało na nasze konto 65.000 funtów opłaty za prawa do transmisji naszych spotkań, a zarząd udostępnił mi przyprawiające o zawrót głowy fundusze — 4.100.000 funtów na transfery i 55.000 funtów tygodniowo na wynagrodzenia. Działacze wyrazili swe wielkie zadowolenie z wyników osiągniętych przez zespół, a na sezon 2012 wyznaczyli mi jako zadanie zajęcie bezpiecznego miejsca w środku tabeli.

Odnośnik do komentarza
1. Andrea Domeniconi (25, DM; San Marino: 39/1) z Chelsea do Interu za 21.000.000 funtów

 

Co ? :o

 

Andrea Domeniconi

 

Ja mam prawie 2015 rok i nie ma u mnie tak fajnych transferów obywateli ,,egzotycznych'' krajów. :> Zawsze liczę, że będę miał tak uzdolnionych Polaków, jak Ty miałeś w każdej dłuższej karierze.

 

Egzotyczne transfery to robota Bomboniery, joł :]. Dlatego tak lubię z nią grać. A zdolni Polacy... dziwne, może w FM 08 ogólnie fredzi są słabsi?

 

Jak zatrudniasz fizjo to na co patrzysz poza zdolnosciami medycznymi?

 

Absolutnie nic, przy podobnych umiejętnościach po prostu biorę tego, który ma wyższą sumę pozostałych artybutów.

Odnośnik do komentarza

Nie, Ponomariewa nikt nie chce. A o juniorów się spytaj za trzy lata, teraz nic nie da się o nich powiedzieć.

 

Pod koniec lutego obywatelem Białorusi został Anatolij Ponomariew, zwalniając w meczowej osiemnastce miejsce dla cudzoziemca. Zwolniło się też miejsce w naszym sztabie szkoleniowym, gdyż przygotowywany do wyrzucenia z klubu scout Oleg Babienko (42; Ukraina) wyczuł pismo nosem i za odszkodowaniem w wysokości 2.000 funtów przeniósł się na analogiczne stanowisko do Homla.

 

Luty 2012

 

Bilans (Liwadia): —

Wyższaja Liga: —

Puchar Białorusi: 4. runda (z Dynamem Mińsk)

Puchar UEFA: 2. runda kw. (1:1, 0:0 z Saturnem)

Finanse: +4.868.354 funtów (+163.705 funtów)

Budżet transferowy: 4.055.158 funtów (100%)

Budżet płac: 14.612 funtów (55.000 funtów)

 

Transfery (Polacy):

 

1. Sebastian Nowak (30, GK; Polska) z Groclinu do Wisły za 450.000 funtów

2. Grzegorz Kiszka (26, DL; Polska) z Cracovii do Arki za 375.000 funtów

3. Dariusz Rolak (25, ST; Polska) z Arki do Legii za 275.000 funtów

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Paweł Mamajew (23, ST; Rosja U-21: 1/1) z Saturna do Torpeda Moskwa za 2.800.000 funtów

2. Jewgienij Jesin (20, AMC; Ukraina U-19) z Saturna do Rubinu za 2.500.000 funtów

3. Jurij Lebiediew (24, DC; Rosja U-21: 6/0) z Metalurga D do Szachtara za 1.300.000 funtów

 

Ligi świata:

 

Anglia: Arsenal [+8]

Białoruś: —

Czechy: Slavia Praga [+1]

Francja: Marseille [+10]

Hiszpania: Sevilla [+3]

Niemcy: Schalke [+4]

Polska: Wisła [+10]

Rosja: — [+0]

Słowacja: Artmedia [+12]

Ukraina: Dnipro [+4]

Włochy: Milan [+1]

 

Polskie kluby w pucharach: brak

 

Reprezentacja Polski:

08.08.2012 TOW Polska — Katar 3:0

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1332), 2. Anglia (1158), 3. Francja (1148), 77. [+6] Polska (508)

Odnośnik do komentarza

Przygotowania do nowego sezonu zaczęliśmy 3 marca. W pierwszym zespole pojawiło się kilka nowych twarzy, nowy rezerwowy bramkarz Siergiej Wichlianow, rozgrywający Jaroslav Toman, a także dwaj młodzi lewoskrzydłowi, Siergiej Gołubiew i Walerij Zacharow, sami wychowankowie Liwadii, którzy powalczyć mieli o miejsce w szerokiej kadrze. Na pierwszego rywala wybrałem trzecioligową Soż Kryczew, by po trzech miesiącach odpoczynku od piłki nożnej nie musieć martwić się o wynik. Tak też się stało, zaaplikowaliśmy amatorom pół tuzina bramek, ale już na pierwszy rzut oka było widać, że lewa pomoc bez Litwinki nie prezentuje się póki co równie okazale.

 

03.03.2012 Zawiety Ilicza, Dzierżyńsk: 73 widzów
TOW Liwadia [WL] — Soż Kryczew [3L] 6:0 (5:0)

5. W.Wołkow 1:0
10. A.Ponomariew 2:0
23. W.Wołkow 3:0
27. D.Szichowcew 4:0
38. W.Sorokin 5:0
47. W.Mychailenko 6:0

Odnośnik do komentarza

Na nasze konto wpłynął 1.000 funtów zysku z transferu Władimira Aksjonowa z Jednistu Pliskij do Wierasu.

 

Drugi sparingpartner Liwadii grał w tej samej lidze, co poprzedni. I tym razem mecz rozstrzygnął się w pierwszej połowie, za sprawą świetnie dysponowanego Wołkowa. Zmiennicy ponownie rozczarowali, tak że po tym spotkaniu do rezerw odesłany został Siergiej Gołubiew, natomiast na następne sparingi do kadry dołączyłem napastnika Tomasza Bednarka i wszechstronnego pomocnika Michaiła Osipowicza.

 

09.03.2012 Zawiety Ilicza, Dzierżyńsk: 95 widzów
TOW Liwadia [WL] — Torpedo Mińsk [3L] 3:0 (3:0)

7. W.Wołkow 1:0
32. W.Wołkow 2:0
34. W.Wołkow 3:0

Odnośnik do komentarza

Jeden z naszych scoutów polecił mi młodego bramkarza Zwiezdy Irkuck, Alberta Jermakowa (21, GK; Rosja), który jego zdaniem nadawał się na zmiennika dla Poliakowa. Kolejne obserwacje potwierdziły tę opinię, więc rozpoczęliśmy negocjacje i po paru dniach Jermakow zameldował się w Dzierżyńsku; jego karta kosztowała nas 40.000 funtów. Wraz z nim do zespołu rezerw dołączył młody Igor Jużanin (16, DM; Rosja).

 

Trzeci sparing nie był już tylko intensywniejszym treningiem, gdyż na Zawietach Ilicza zjawiło się borysowskie BATE, rywal trudny, ale niezbędny, by ocenić przydatność poszczególnych zawodników dla zespołu. Do przerwy prowadziliśmy 1:0 po golu niezawodnego Wołkowa, ale to piłkarze, którzy weszli na boisko po przerwie, najbardziej mnie interesowali. 45 minut wystarczyło, by Walerij Zacharow zdobył gola, zaliczył asystę i tym samym wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie na lewej pomocy. Bardzo dobrze spisali się też Osipowicz i Bednarek, na prawej obronie po raz kolejny udanie zagrał Szestakow — byłem pod wielkim wrażeniem postawy dublerów, a szeroki uśmiech na mojej twarzy wywołały wściekłe wrzaski dobiegające po meczu z szatni gości.

 

15.03.2011 Zawiety Ilicza, Dzierżyńsk: 67 widzów
TOW Liwadia [WL] — BATE [WL] 4:0 (1:0)

3. W.Wołkow 1:0
68. A.Nosow 2:0
77. A.Nosow 3:0
90+3. W.Zacharow 4:0

Odnośnik do komentarza

Kolejnym ciekawym transferem, jaki udało mi się przeprowadzić, było ściągnięcie z Torpeda Mohylew utalentowanego Wiktora Dawydowa (20, AMRLC; Rosja). Zapłaciłem za niego 50.000 funtów i odesłałem do rezerw, by nauczył się grać naszym systemem, ale kibice bardzo pozytywnie ocenili jego przyjście do klubu. Z wolnego transferu zatrudniłem też następnego juniora, Jurija Iwanowa (16, D/WBL; Rosja).

 

Do sparingu z Homlem przystąpiliśmy bez lekko kontuzjowanego Sorokina. Dało mi to sposobność sprawdzenia Gonczara, a także następnego wychowanka klubu, Pavla Dobeša. Znów zagraliśmy dobry mecz, goście pomogli nam w tym swoją brutalną grą i moim jedynym zmartwieniem była zbyt mała liczba interwencji, do jakich zmuszani byli moi bramkarze.

 

07.08.2011 Zawiety Ilicza, Dzierżyńsk: 70 widzów
TOW Liwadia [WL] — Homel [WL] 5:0 (3:0)

8. A.Ponomariew 1:0
30. L.Gilmulin (H) cz.k.
36. W.Wołkow 2:0
41. W.Wołkow 3:0
62. A.Nosow 4:0
90+2. A.Nosow 5:0

Odnośnik do komentarza

Naszym przedostatnim sparingpartnerem było drugoligowe Mołodeczno. Meczowa osiemnastka była już gotowa, więc nie eksperymentowałem dalej z ustawieniem. Rywal był od nas słabszy, więc poradziliśmy sobie z nim gładko, choć bez fajerwerków.

 

27.03.2011 Zawiety Ilicza, Dzierżyńsk: 83 widzów
TOW Liwadia [WL] — Mołodeczno [PL] 2:0 (2:0)

19. A.Ponomariew 1:0
21. W.Wołkow 2:0

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...