Skocz do zawartości

Podaj dalej #4


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

W żadnym wypadku nie masz racji. Istnieją tylko trzy możliwości tego, gdzie może być kulka: kubek nr 1, nr 2 i nr 3. Jako, że my wybieramy nr 1, a później zmieniamy to przegrywamy tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy kulka znajduje się w nr 1 (prawdopodobieństwo tego zjawisko wynosi dokładnie 1/3). Jeśli znajduje się w nr 2, albo 3 to jesteśmy zwycięzcami. To czy prowadzący w sytuacji, gdy kulka jest w jedynce odsłoni 2 czy 3 nie ma najmniejszego znaczenia i nie może mieć wpływu na prawdopodobieństwo tryfumu przy zmianie decyzji.

 

Mogę to rozszerzyć również o możliwości, gdy najpierw wybierzemy 2 lub 3, lecz jest to chyba bezcelowe, bo raczej każdy rozumie, iż sytuacja będzie analogiczna do wyboru na początku nr 1.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam, że jeszcze powrócę, ale ośmielę się nie zgodzić

 

2/3, co najlepiej pokazuje tabelka. Załóżmy, że wybieramy nr 1:

 

1. Nagroda w 1

2. Nagroda w 2

3. Nagroda w 3

 

W sytuacji 1 prowadzący odsłoni nr 2, albo 3, my zmieniamy - przegrywamy

W sytuacji 2 prowadzący odsłoni nr 3, my zmieniamy - wygrywamy

W sytuacji 3 prowadzący odsłoni nr 2, my zmieniamy - wygrywamy

 

Tryumfuje w 2 sytuacjach na 3, ergo z 66,6% prawdopodobieństwem.

 

Otóż gdy nagroda jest w kubku pierwszym, to odsłonięcie przez prowadzącego kubka drugiego lub odsłonięcie trzeciego to DWIE OSOBNE SYTUACJE. Wliczanie to do "sytuacji 1" poprzez proste "odsłoni nr 2, albo 3" jest manipulacją. W rzeczywistości, gdy rozpatrzymy to jako dwie osobne sytuacje, wychodzi dokładnie po dwie przegrane i po dwie wygrane, niezależnie od tego, czy zmienimy czy nie. Szansa wynosi więc 1/2.

 

Niech mnie ktoś naprostuje, jeśli się mylę, bo profesorem matematyki nie jestem.

 

mylisz sie. poczytaj sobie o paradoksie Monty Halla.

Odnośnik do komentarza

Nigdy nie grałem w żadną część Diabla ale widziałem(bądź czytałem) kiedyś jakąś recenzje. W pierwszej części Diablo znajduję swojego pogromcę ale ostatecznie przejmuję jego ciało. W Drugiej części Diablo w tym ciele opuszcza Tirstram jako Mroczny Wędrowiec i udaje się do jakiejś świątyni uwolnić swoich braci.

 

Być może coś tu namieszałem ale jak mówię nigdy nie grałem w żadną część tej gry.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Mroczny Wędrowiec to pogromca Diablo, który ulega opętaniu przez Diablo i rzeczywiście jego wędrówka zaczyna się Tristram, ale to jest historia, która nie jest ukazana w grze, a jedynie podana jako opis tego co się działo między I a II częścią. Chodzi mi o moment w czasie gry kiedy widzimy Mrocznego Wędrowca.

Odnośnik do komentarza

Jedynym Polakiem, który wygrał Turniej Czterech Skoczni jest Adam Małysz. Jak się jednak okazuje bliski dokonania tej sztuki w przeszłości był także inny Polak. Przed ostatnim skokiem wydawało się, że zwycięstwo w całym turnieju a w najgorszym razie miejsce na podium jest na wyciągniecie ręki - niestety Turnieju nie wygrał. Mało tego nie znalazł się także na podium.

 

O kim mowa? W którym roku miało to miejsce i co się stało, że nie było zwycięstwa ani podium dla tegoż zawodnika?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...