Skocz do zawartości

Podaj dalej #4


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Owain ap Maredudd ap Tewdwr

 

Syn rzeczonego Maredudda oraz Margaret ferch Dafydd.

Może być ;) Jest potomkiem swojego ojca, nie da się ukryć, acz chodziło mi o to, że jest potomkiem Ednyfeda Fychana. Tym niemniej merytorycznie się zgadza ;)

Odnośnik do komentarza

Proszę o podanie przynajmniej trzech par bliźniaków, którzy są zarejestrowani w swoich zespołach w kadrach na sezon 2012 - chodzi o Super Rugby (Super 15). Trzech par dlatego, bo o tylu wiem (może jest więcej). Odpowiedź w formie: imię, nazwisko, zespół.

Odnośnik do komentarza

Wolałem się upewnić. To podaję i mam nadzieję, że nie zamotalem za mocno :D

 

Ten były piłkarz i trener urodził się na terenie dzisiejszej Ukrainy. Ma za sobą występy w dwóch reprezentacjach, które mogą się pochwalić srebrnymi medalami za mistrzostwo świata. Bohater zagadki znalazł się nawet w kadrze jednej z tych drużyn, gdy ta odniosła ten sukces, ale na Mundialu nie wystąpił. Co ciekawe oba zespoły przegrały swoje mecze z tym samym rywalem. Bohater zagadki jako trener pracował z wieloma zespołami, ma za sobą nawet epizod w Polsce. Podajcie imie i nazwisko tej osoby oraz nazwę klubu jaki prowadził w Polsce.

Odnośnik do komentarza

Będzie łatwiutko.

 

Piłkarz ten ma nazwisko znane w Anglii, gdyż nosiła je jedna z tamtejszej dynastii królewskiej. Ciężko jednak znaleźć jakąkolwiek inną analogię - piłkarz ten reprezentował kraj znad morza Adriatyckiego. Jego kariera przebiegała, można powiedzieć klamrowo. Zagrał jedynie w trzech klubach, a kolejność występowania była następująca: 1. klub => 2. klub => 3. klub (wyp.) => 2. klub => 1. klub. Dwukrotnie wystąpił na mundialu (w odstępie 8 lat między jednym a drugim). W jednym z nich zdobył brązowy medal oraz raz na Euro. Karierę zakończył w 2008 roku.

 

Podaj imię, nazwisko oraz 3 kluby w jakich występował.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...