Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna i prawo


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Cos czuje, ze slowa obecnego premiera w czyny sie obracaja - wladzy raz zdobytej dobrowolnie nie oddamy. Moim skoromnym zdaniem, przedstawianie materialu dowodowego na konferencjach jest moze i ciekawe dla opinii publicznej ale jest sprzeczne z naczelnymi zasadami polskiego prawa.

Odnośnik do komentarza

Ponoć zgoda prokuratury jest - w sumie to dziwne jakby prokuratura takiej zgody nie wydała, gdy chodzi o dobro partii ;]- ale chodzi o inne rzeczy, że CBA i PiS to jedność, że kampania PiSu jest powiązana z działaniami CBA, wręcz zsynchronizowana.

 

W ogóle jak oglądam tą reklamę w tak dramatyczny sposób ukazującą prywatyzację szpitali to nie wiem, czy się śmiać, czy płakać - ja jestem zapisany do prywatnej przychodni - oczywiście nic nie płacę - a standart, obsługa, personel jest na strasznie wysokim poziomie, publiczna przychodnia do której należałem wcześniej nawet nie zbliżyła się profesjonalizmem do tego poziomu. Wiem, że jest różnica między szpitalem a przychodnią, ale może warto dać szansę temu pomysłowi...

Odnośnik do komentarza

Sawicka mozna bylo aresztowac 8 wrzesnia i tak powinni zrobic funkcjonariusze CBA. Do tej pory milczalem na temat pracy Biura, nawet twierdzilem, ze Kaminskiego trzeba zostawic po wyborach. Po dzisiejszym zmienilem zdanie, bo to byla konferencja zorganizowana i pomyslana z mysla o kwestiach politycznych. Jeszcze dzis o godzinie 11 spotkalem sie z Piterem (moze kojarzycie?) i go przekonywalem, ze Kaminski nie jest zlym szefem CBA, on twierdzil, ze jest on prostu wziety z partii i dziala w interesie PiSu. Kto mial racje - teraz juz wiemy ;)

 

Aha - co i rusz bawi mnie, ze pisowczyki maja prawo do 11152613612 ludzi o marnej reputacji, a jak jeden pojkawi sie taki w opozycji, to jest to "koronny dowod". W gruncie rzeczy dobrze, ze wycieli Sawicka. Lepiej teraz, niz pozniej. Zreszta, tyle mowilo sie o CBA, dajac sie wpuscic w kanal pokazala, ze inteligencja i przewidywanie nie jest jej najmocniejsza strona ;).

Odnośnik do komentarza

Patryk, tyle że tutaj sprawa jest poważniejsza. Tam są w tle jacyś dwaj inni posłowie PO. I choć zgadzam się, że termin i sposób ujawnienia przypadkowe nie są, lecz cios PiS wymierzony został przerażająco celnie. Chcieliście układu, macie go (Sawicka sama bodaj użyła tego sformułowania w odniesieniu do siebie i swoich kolesiów). mam wrażenie, że dziś PiS wygrało wybory.

Odnośnik do komentarza
Patryk, tyle że tutaj sprawa jest poważniejsza. Tam są w tle jacyś dwaj inni posłowie PO.

I choć zgadzam się, że termin i sposób ujawnienia przypadkowe nie są, lecz cios PiS wymierzony został przerażająco celnie. Chcieliście układu, macie go (Sawicka sama bodaj użyła tego sformułowania w odniesieniu do siebie i swoich kolesiów). mam wrażenie, że dziś PiS wygrało wybory.

 

Ja bym sprawy nie przesądzał. Afera Sawickiej jest niezłą bombą ale sposób jej "detonacji" razi aż w oczy swym prymitywizmem. Zarzekanie się szefa CBA, że termin opublikowania nagrań nie ma nic wspólnego z końcem kampanii jest krotochwilą - delikatnie rzecz ujmując. To wcale nie musi zniechęcic "niezdecydowanych" do PO. Co do wyniku wyborów przeczuwam remis miedzy PO i PiS co przy napierającym na LiD, dobrym wyniku PSL'u może dac w efekcie rządy liberalno-ludowe ;-) Wszystko oczywiście z założeniem, ze Platforma nie zeszmaci się POPiSem...

Odnośnik do komentarza

Feanor. To jest cykajaca bomba, ktora uruchomiono jakis czas temu, ale wbrew pozorom ona bardzo PO nie zaszkodzi, jesli Tusk i spolka podejma rozsadna decyzje, by wszystkich, ktorzy maja z tym cos wspolnego, usunac z partii. Sawickiej juz nie ma i tylko to ratuje w obecnej sytuacji PO. PiS sie przeliczyl, efekt bedzie, ale nie taki piorunujacy, jak w sytuacji, w ktorej bylby to rzeczywiscie hot news. Jak wrocilem z BUWu to po wejsciu na onet sie nawet specjalnie nie zdziwilem.

 

Smutno mi tylko o tyle, ze w prywatnych rozmowach bronilem CBA (a za akcje z Sawicka wrecz chwalilem), a nagle okazalo sie, ze to specsluzba na zamowienie PiSu, bo powiedzmy sobie szczerze - co rzekoma prywatyzacja (wiadomo, ze w Polsce nie bedzie pelnej prywatyzacji) sluzby zdrowia ma wspolnego z lapowka w/s ziemi na Helu? :) Wspolny ma tylko 21 pazdziernika.

 

Tytuilem dopowodzienia: samo zas podsluchiwanie Sawickiej, mimo ze sluszne, dowodzi, iz poslowie opozycji prawdopodobni sa i byli podsluchiwani. Poslanka Sawicka przeciez przez telefon nie mowi tylko i wylacznie na temat szpitali i ziemi na Helu, a na pewno porusza tez rozne sprawy partyjne, a jaki z tego uzytek mozna zrobic - latwo sobie wyobrazic...

Odnośnik do komentarza

To jest ten problem z PO, jest spora grupa mądrych ludzi, ale niestety też sporo "rodzynków" w rodzaju Sawickiej, rządy PO bez koalicji z PiSem mogą pod względem korupcji przypominać panowanie SLD. Domyślam się że powodem nieudanej koalicji tych dwóch partii w I wyborach mogło być obsadzenie resortu sprawiedliwości przez PiS, z drugiej strony, koalicja PiSu z Samoobroną też "ubrudziła" trochę PiS, bo obniżył się standard moralności. Tak czy siak, mam nadzieję że PO z PiSem zdobędą razem 75% głosów w sejmie, i pokusa zmiany konstytucji razem, będzie tak duża dla obu ugrupowań że liderzy zrobią wszystko, aby się dogadać. Oby to nie było tylko political fiction. Tylko błagam, niech nikt przypadkiem nie oskarża PiSu o korupcję, bo biorąc pod uwagę standardy w tym zakresie poprzednich ekip, afery PiSu to przedszkole.

Odnośnik do komentarza

Chyba jednak nie doceniacie tej sprawy.

 

Sawicka mówi w tych nagraniach rzeczy straszne. Mówi dokładnie to samo, co sugerował kiedyś Rywin. Nie wierzę, by niezdecydowani wyborcy tego nie zauważyli. Moim zdaniem reakcja Platformy nie jest idealna. Idealną byłaby reakcja w stylu Pitery: ujawnijcie pozostałych winnych, byśmy i ich mogli wyrzucić.

 

Prywatyzacja służby zdrowia wyszła "przy okazji" afery helskiej. I to jest właśnie najbardziej obrzydliwe. Sawicka sugeruje, iż pewne ustawy mogą być bardzo na rękę jego trójkowemu układowi. IMHO straszną siłą rażenia ma medialny fakt użycia przez nią słowa "układ". Muszę powiedzieć, iż nawet ja się zawahałem, pomimo iż zawsze uważałem głosowanie na PO za jedynie mniejsze zło.

 

Wybór czasu uderzenia troszkę przypadkowo się zbiegł z debatą z Kwachem, ale w związku z tym, iż eksprezydent solidnie tam przywalił Tuskowi własnie sprawami związanymi z prywatyzacją służby zdrowia (częściową, ale kto by tam na taki niuansik zwracał uwagę), materiały na Sawicką mają szczególnie fenomenalną siłę rażenia. Jestem przekonany, iż w ostatnich dniach kampanii służba zdrowia wypłynie jako temat numer jeden. Już Kwaśniewski jako wytrawny gracz wyczuł to wczoraj i uderzył w ten bęben. A CBA uderzyło jeszcze silniej.

 

Jarek dysponujący służbami to doprawdy straszny przeciwnik.

Odnośnik do komentarza
To jest ten problem z PO, jest spora grupa mądrych ludzi, ale niestety też sporo "rodzynków" w rodzaju Sawickiej, rządy PO bez koalicji z PiSem mogą pod względem korupcji przypominać panowanie SLD. Domyślam się że powodem nieudanej koalicji tych dwóch partii w I wyborach mogło być obsadzenie resortu sprawiedliwości przez PiS, z drugiej strony, koalicja PiSu z Samoobroną też "ubrudziła" trochę PiS, bo obniżył się standard moralności. Tak czy siak, mam nadzieję że PO z PiSem zdobędą razem 75% głosów w sejmie, i pokusa zmiany konstytucji razem, będzie tak duża dla obu ugrupowań że liderzy zrobią wszystko, aby się dogadać. Oby to nie było tylko political fiction. Tylko błagam, niech nikt przypadkiem nie oskarża PiSu o korupcję, bo biorąc pod uwagę standardy w tym zakresie poprzednich ekip, afery PiSu to przedszkole.

Popełnianie mniejszych grzechów nie czyni nikogo świętym. Standardy PiSu są zaiste ciekawe: z otwartymi ramionami przyjmują polityków wywalonych z innej partii za nepotyzm, z publicznych pieniędzy finansują werbunek do swojego klubu parlamentarnego, śledztwom w sprawie machlojek "swojaków" "ukręcają główki" itp.

A propos "rodzynków" to znajdziesz ich w każdej partii, bez względu na jej zabarwienie polityczne...

Odnośnik do komentarza
Jarek dysponujący służbami to doprawdy straszny przeciwnik.

 

No właśnie, mimo że zagłosuję na PiS, to jednak perspektywa przekroczenia przez nich 50%, tak jak i w przypadku PO jest trochę niepokojąca. Władza demoralizuje, a nie kontrolowana władza to już lepiej nie mówić, nawet koalicjant w postaci Samoobrony jest lepszy niż brak koalicjntów i "nasze sobie państwo" w służbach, pokusa ich użycia jest za duża, by ich nie nadużywać. Jak w tych wyborach żadne z tych ugrpowań nie zdobędzie 50% i nie stworzą później koalicji, to Ja na żadne wybory przez następne 10 lat nie pójdę, a jak za parę lat będzie referendum "czy chcesz aby Polską rządziła UE" to mimo iż jestem "eurosceptykiem" to będę "za".

 

Popełnianie mniejszych grzechów nie czyni nikogo świętym.

 

Owszem, ale wolę wandala od mordercy.

Odnośnik do komentarza
Że się wtrącę bo razi mnie jedna rzecz - większość w sejmie wystarczającą do rządzenia można spokojnie zdobyć nie przekraczając progu 50% głosów. Podział miejsc nie jest procentowy. Broniłem pracę na studiach z wyborów i muszę zwrócić Wam na to uwagę ;)

 

Wiem o tym, sam kończę politologię, ale piszę skrótowo, sens pozostaje niezmieniony.

Odnośnik do komentarza
Ewa Kopacz - szefowa sejmowej komisji zdrowia, to "macher numer jeden" - jak nazwała ją Beata Sawicka - dowiedział się nieoficjalnie tvn24.pl. Takie same informacje podaje "Rzeczpospolita". Inny z posłów PO - Wojciech Picheta nie wyklucza zaś, że to on jest na taśmach CBA.

 

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się także, że posłanka Beata Sawicka, korzystając z przysługującego jej prawa do powiadomienia jakiejś osoby o swoim zatrzymaniu, wskazała klubowych kolegów – Julię Piterę i Grzegorza Schetynę.

 

W jednej z podsłuchanych rozmów Sawicka rozmawia zaś - jak powiedział Kamiński - z "kolegą z parlamentu", którego głos jest zmodulowany. Podczas tej rozmowy Sawicka mówi m.in., że jest szansa by załatwiła sprawę (nie sprecyzowała jaką), ale dużo ryzykuje.

 

Wcześniej w mediach pojawiły się informacje, że tajemniczym kolegą posłanki Sawickiej jest Marek Biernacki. Były szef MSWiA przyznał jednak jedynie po raz kolejny, że przekazał Sawickiej numer telefonu do burmistrza Helu, z którym posłanka weszła w korupcyjny układ. Ale - jak zapewnił - nie rozmawiał z nią o inwestycjach na Wybrzeżu.

 

O tym, że Sawicka rzeczywiście miała szerokie kontakty, a nie tylko się nimi przechwalała, może świadczyć fakt, że w dniu zatrzymania była gościem rodziny Wałęsów. Reporter "Faktów" TVN Jarosław Kostkowski przypomina sobie, że dzwonił do Sawickiej w dniu jej zatrzymania przez CBA.

 

- Przeprosiła mnie, że nie może rozmawiać, bo jest w tej chwili - jak się wyraziła - "u Wałęsów". Prosiła o telefon za godzinę – mówi Kostkowski tvn24.pl. - Próbowałem się tego dnia z nią umówić, bo przygotowywałem materiał o zbliżającej się eksmisji betanek, a posłanka Sawicka jest siostrą jednej z zakonnic - dodał.

 

Te informacje potwierdza w rozmowie z portalem tvn24.pl poseł PO Jarosław Wałęsa: - Jedliśmy tego dnia obiad na gdańskiej Starówce - mówi Wałęsa. Dodaje, że Sawicka nie jest bliską znajomą jego czy jego rodziny, a jedynie koleżanką z klubu: - Zadzwoniła, powiedziała, że jest w mieście. Wydawało mi się naturalne, żeby zaprosić ją na obiad - relacjonuje naszemu portalowi.

 

Pytany czy ich rozmowa przy obiedzie dotyczyła inwestycji na Wybrzeżu, Jarosław Wałęsa zaznaczył, że nie inwestuje w nieruchomości na Helu: - Rozmawialiśmy o listach, o wyborach, o wszystkim, ale nie o Helu.

 

BIERNACKI, KOPACZ, PICHETA, SCHETYNA, PITERA, WAŁĘSA

 

By żyło się lepiej....

Odnośnik do komentarza

Janusz Kaczmarek, Tomasz Lipiec, Krzysztof Putyra, koalicja z Samoobroną, kokaina w Kancelarii Prezydenta

 

Zasady zobowiązują

 

Można się tak przerzucać i co to da? Dowodów w Twoich ploteczkach jest tyle co kot napłakał. Ciekawe dlaczego nie byłeś taki aktywny przy wykryciu szwindli w Ministerstwie Sportu czy przy odstrzeliwaniu Kaczmarka. Ten to dopiero miał kontakty...

 

I najlepsze jest łykanie wszystkiego jak młody delfin. Skąd są te "nieoficjalne wieści"? Z prokuratury albo CBA. Kto nimi kieruje? PiS. Komu zależy na "nieoficjalnych przeciekach"? PiSowi. Kto dawkuje wiedzę? PiS.

No kabaret, a ty to dajesz jako prawdę objawianą.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...