Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna i prawo


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

powszechna edukacja, podatki, ubezpieczenie zdrowotne

Polecam przyjrzeć się gospodarce Zjednoczonych Emiratów Arabskich. I nie, nie polega ona na wydobywaniu ropy (jedynie 6% PKB).

reszta to przetwórstwo i inne gałęzie przemysłu paliwowego?

 

a jak już tak sobie polecamy, to ja polecę Hobbesa. o wiele lepiej poczytać niż jakiś anarchizujących fanów JKM. i warto zwrócić uwagę na suwerenność, stan natury i funkcje państwa.

Odnośnik do komentarza
Oczywiście, bo dziecko należy do rodziców, tak jak kobieta należy do mężczyzny i to rodzice powinni decydować o jego edukacji a nie państwo! Dzieci są rodziców a nie państwowe! To jest tylko przykład ta edukacja, tu chodzi o całą ideologię. Dzisiaj dzieci zabierane są rodzicom i kontrolowane przez państwo. W takiej Wielkiej Brytanii (która ostatnio jest uosobieniem wszelkich absurdów) kobietę aresztowano, bo poszła zapłacić za parking zostawiając niemowlę w samochodzie. Niech państwo trzyma łapy przy sobie, z daleka od moich dzieci.

chwila moment - najpierw wklejasz tu jakies glodne kawalki o wolnosci, a teraz mowisz, ze kobiety i dzieci naleza do innych :rotfl:?

 

moglbys sie na cos zdecydowac? bo jak na razie to wynika z tego, ze wolnosc owszem, ale tylko dla tych ktorych Ty wskazesz palcem.

Odnośnik do komentarza

Vami przykro mi pisać, ale takie wypowiedzi bardziej pasują do kącika absurdalnego. To nie złośliwość ale fakt: ośmieszasz się takimi stwierdzeniami. Poglądy które prezentujesz są niespójne, nielogiczne, a niejednokrotnie wewnętrznie sprzeczne. Najpierw przytaczasz artykuł który mówi o niby-wolności, następnie stwierdzasz że kobieta jest własnością mężczyzny, aż wreszcie przebąkujesz coś o społeczeństwie kastowym. To wszystko nie trzyma się kupy i jest nielogiczne.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie JKM to polityczny oszołom :P swoją popularność buduje na tym, żeby za wszelką cenę być kontrowersyjnym. Z tego co mi wiadomo konserwatywny liberalizm reprezentowała Margaret Thatcher ( thatcheryzm ? :P ) a czy jej pomysły na rządzenie pokrywały się z tym co obecnie w programie ma UPR. Hmm ? :>

Odnośnik do komentarza

Chyba nie bardzo. Właśnie to jest wada JKM, że nie umie budować wizerunku. Ja go szanuję i w zasadzie cenię za to, że ma swoje poglądy, nie zmienia ich i nie idzie na ugodę z polityczną poprawnością. Dlatego zawsze będzie w cieniu, a u góry będą takie partie jak SLD czy PO, które w zasadzie nie wypowiadają się w żadnej sprawie przed dogłębnym zbadaniem opinii publicznej, no i PiS, który ma silne zaplecze i elektorat zagłosuje tak jak im nakaże ojciec dyrektor.

A co do poglądów JKM to w większości się nie zgadzam, szczególnie tymi związanymi z polityką społeczną, ale już w gospodarce ma kilka ciekawych pomysłów.

Odnośnik do komentarza

A'propos monarchii, to kto miałby zostać królem? Ostatni dynastyczni królowie, tacy polscy, że tak powiem to Jagiellonowie :-k

Czy chcą restauracji Wazów a może Wettinów? A może carów rosyjskich? Co prawda Mikołaj II zrzekł się tytułu królewskiego, no ale kto wie czy ktoś tam nie rości sobie pretensji :keke:

Odnośnik do komentarza
Aaa, czyli elekcja? Tylko czym ona by sie różniła od wyborów prezydenckich? :-k

Czy najpierw elekcja a potem sukcesja? Tylko ten Ludwik XX ma córkę tylko :-k I dlaczego on? To już w duńskiej rodzinie królewskiej jest jakiś ułamek polskiej krwi :>

Bzdury gadacie ;) . Najważniejszym pretendentem do polskiego tronu jest Maria Emanuel, spadkobierca Wettinów którym rolę dynastii dziedzicznej wyznaczyła konstytucja 3 V. Względnie Dymitr z Romanowów, władców Królestwa Kongresowego (aczkolwiek ich pretensje są niepewne biorąc pod uwagę detronizację Mikołaja I).

 

Żadna elekcja :)

Odnośnik do komentarza
Ludwik gdzieś tam ma koneksje rodzinne z Anną Jagiellonką.

Wiesz, stawiam duże pieniądze na to, że współcześni Windsorowie też mają trochę jagiellońskiej krwi, podobnie dynastie skandynawskie (nie wiem, jak z Bernadotte jest :) ). Nie o to chodzi. Jeśli już bawić się w ścisły legitymizm, to największe prawa do tronu mają Wettinowie (przy założeniu, iż Konstytucja 3 V obalona została nielegalnie) lub Romanowowie (przy założeniu, iż pomimo braku koronacji w Polsce następcy Mikołaja I nadal byli legalnymi królami Polski).

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...