Skocz do zawartości

AC Milan


Rekomendowane odpowiedzi

Robinho już w kilku klubach miał szaleć. Z Realu uciekł z płaczem do Premiership bo w Realu nie mógł wygrać Złotej Piłki. Chciał do Chelsea skończył w City. W City też nie udało mu się wygrać ZP i chciał być wypożyczonym do Santosu. Teraz to w Milanie ma pokazać pełnie możliwości. Zobaczymy czy znowu coś mu nie przeszkodzi. Umiejętności ma do grania na najwyższym poziomie ale z głową raczej nie wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza

Wszystko fajnie tylko, że brakuje mi tam ofensywnego pomocnika. Np. chętnie widziałbym van der Vaarta. Boki obrony to dramat, ale teraz już się tego nie zmieni. Po tych transferach nie bardzo wiem jak Allegri chce grać - 4-3-3, 4-5-1?? Ciężko to będzie poukładać, bo wydaje mi się, że ktoś z tercetu Robinho-Ibrahimovic-Ronaldinho będzie siedzieć na ławie, a to dobrze nie wróży. Pato wydaje się pewniakiem.

Odnośnik do komentarza

Pewniakiem na ławkę jest Robinho, pewnym ustawieniem jest 4-3-3. Na ten moment wygląda to tak:

Abbiati - Zambrotta, Nesta, Silva, Antonini - Pirlo, Ambrosini - Seedorf - Pato, Ibrahimovic, Ronaldinho.

Nie wiem, dlaczego Zambrotta nie grał z Lecce, pozycja Seedorfa jest uzależniona od formy Boatenga i jego pozycji na murawie. Dla Robinho miejsca nie ma - nie wygryzie Ronaldinho i Pato, na wysuniętego napastnika się nie nadaje, tak samo jak na pozycję Seedorfa. Chyba że Allegri wymyśli przesunięcie Ronaldinho na środek i Robinho na lewą stronę, ale wtedy tracimy znakomitego rezerwowego.

Odnośnik do komentarza

Wszystko fajnie tylko, że brakuje mi tam ofensywnego pomocnika. Np. chętnie widziałbym van der Vaarta. Boki obrony to dramat, ale teraz już się tego nie zmieni. Po tych transferach nie bardzo wiem jak Allegri chce grać - 4-3-3, 4-5-1?? Ciężko to będzie poukładać, bo wydaje mi się, że ktoś z tercetu Robinho-Ibrahimovic-Ronaldinho będzie siedzieć na ławie, a to dobrze nie wróży. Pato wydaje się pewniakiem.

 

I tak zrobiliśmy kilka naprawdę porządnych transferów, więc nie ma co płakać, bo jest nadzieja, że Silvio w połówce sezonu lub przed nowym dokupi brakujące ogniwa. Tymczasem przyjdzie się nam modlić, aby ktoś z dwójki: Zambrotta, Oddo przypomniał sobie, że umie grac w piłkę ;)

Odnośnik do komentarza

Wszystko fajnie tylko, że brakuje mi tam ofensywnego pomocnika. Np. chętnie widziałbym van der Vaarta. Boki obrony to dramat, ale teraz już się tego nie zmieni. Po tych transferach nie bardzo wiem jak Allegri chce grać - 4-3-3, 4-5-1?? Ciężko to będzie poukładać, bo wydaje mi się, że ktoś z tercetu Robinho-Ibrahimovic-Ronaldinho będzie siedzieć na ławie, a to dobrze nie wróży. Pato wydaje się pewniakiem.

 

ofensywnym pomocnikiem moze byc Ronaldinho, co automatycznie tworzy miejsce na boisku dla Robinho, wowczas wygladaloby to mniej wiecej tak:

Abbiati - Zambrotta, Nesta, Silva, Antonini - Pirlo, Ambrosini - Ronaldinho- Pato, Ibrahimovic, Robinho.

 

Bardzo dobre transfery Milanu. Ten klub jest ekspertem od odzyskiwania formy piłkarzy. Ibra i Robinho ostro namieszają

 

a ze tak zapytam - kto wczesniej odzyskal forme w Milanie?

Odnośnik do komentarza
a ze tak zapytam - kto wczesniej odzyskal forme w Milanie?

Ronaldinho, Ronaldo, Seedorf, Favalli, skreślony już w Lazio Pancaro, skazywany na emeryturę Cafu... Można by wymienić spokojnie jeszcze więcej zawodników. Ze względu na politykę ściągania wypalonych piłkarzy grubo po 30 w Milanie znalazło się sporo zawodników w ostatniej dekadzie, którzy skreśleni w Romie/Interze/Lazio/itp. nagle wygrali LM. ;)

Odnośnik do komentarza
a ze tak zapytam - kto wczesniej odzyskal forme w Milanie?

Ronaldinho, Ronaldo, Seedorf, Favalli, skreślony już w Lazio Pancaro, skazywany na emeryturę Cafu... Można by wymienić spokojnie jeszcze więcej zawodników. Ze względu na politykę ściągania wypalonych piłkarzy grubo po 30 w Milanie znalazło się sporo zawodników w ostatniej dekadzie, którzy skreśleni w Romie/Interze/Lazio/itp. nagle wygrali LM. ;)

 

Bo mamy taki dziwny zwyczaj brać zawodników na rozdrożach kariery ;) I albo się uda (Roni-bo jego występy w Milanie można zaznaczyć na +) albo i nie (Rivaldo :D )

Odnośnik do komentarza
Seedorf źle grał w Interze, że musiał szukać formy w Milanie?

Został co prawda wymieniony aż za Coco (który był wysoko wtedy ceniony, później wyszedł psikus), ale w Interze nigdy oczekiwań nie spełnił, w przeciwieństwie do tego, co prezentował w Milanie.

Ronaldo, ten wielki Ronaldo (również brzuchem). Grał w Milanie bardzo dobrze, złapał uraz i było po robocie - póki jednak grał, póty grał naprawdę dobrze. 20 meczów i 9 bramek, parę asyst, szkoda tylko, że zjadły go już urazy.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

No i mecz z pierwszym poważnym rywalem za nami. Milan dostał łomot, co nie dziwi, bo w tym sezonie przegrywaliśmy już Ceseną czy remisowaliśmy z Catanią.

 

Niestety polityka ściągania odrzutów po Realu i Barcelonie wychodzi nam bokiem. Ściągamy kopaczy, którzy szczyt kariery mają za sobą (Ronaldinho, Ibrahimović) albo bez formy, bo po prostu w poprzednich klubach grzali regularnie ławę (Huntelaar w zeszłym roku, teraz Robinho), zamiast ściągać takich, którzy są w formie i są głodni sukcesów. W dodatku dotychczasowi liderzy Milanu są już mocno wyeksploatowani, wypaleni i coraz starsi - jak Pirlo, Gattuso czy Seedorf. Następców nie widać. Od 2008 roku ciężko jakiegokolwiek Włocha nazwać gwiazdą piłki.

Po mundialu nie próbowano w ogóle sięgnąć po takich piłkarzy jak Ozil czy Khedira, którzy w klubowym futbolu wygrali niewiele - teraz błyszczą w Realu. W zeszłym sezonie nie próbowano sięgnąć po Sneijdera, który ostatni sezon miał znakomity, a wcześniej w Realu mimo dobrej gry, był sadzany na ławce. Teraz ten sam błąd popełniono w stosunku do van der Vaarta, który praktycznie z miejsca stał się liderem Tottenhamu. O takiego Huntelaara to trzeba było starać się jak był jeszcze w Ajaxie.

Odpuszczono temat Dżeko, zainteresowania Suarezem nie wykazujemy wcale.

 

To powoduje, że Serie A jest coraz słabsza i nic nie zapowiada, że będzie lepiej. Z grupy w LM pewnie wyjdziemy, ale w 1/8 będzie wpierdol jak trafimy na kogoś bardziej rozgarniętego od Auxerre i Ajaxu.

Odnośnik do komentarza

Piszesz, że nie potrzeba Milanowi odrzutów z Barcelony czy Realu, a potem piszesz, że szkoda, że nie przyszedł Sneijder, Vaart chociaż też można nazwać ich odrzutami. Z tą dobrą grą i sadzaniem na ławce Sneijdera to przesadzasz. Pierwszy sezon miał bardzo dobry ale drugi po którym był sprzedany był fatalny. Nie grał kompletnie nic. Podobno nie najlepiej się prowadził i zamiast Wesley było Whiskey Sneijder. Nie wiem ile w tym prawdy ale grał bardzo słabo. Co do Vaarta to pierwszy sezon bardzo słaby potem coraz lepiej.

Odnośnik do komentarza

Ale różnica między nimi a zawodnikami typu Ronaldinho jest taka, że byli (Sneijder) czy są (van der Vaart) zawodnikami, którzy w klubach osiągnięć nie mieli, a prezentowali się na tyle korzystnie, że można po nich sięgnąć. Drugi sezon w Realu Sneijdera to była też walka z kontuzjami, więc to nie do końca jest tak, że grał słabo. Tym bardziej, że długo pauzował na początku sezonu.

Odnośnik do komentarza

Milan generalnie oszczędza w sumie nie wiem czemu. Oszczędza na transferach, trenerze, pensjach. Mimo tego obecna polityka tranferowa może okazać się skuteczna gdyby skupiono się na obronie. Zambrotta to jedyny klasowy boczny obrońca ale też ma już 33 lata. Nesta już na pewny poziom nie wróci, Silva może kiedyś się do tego poziomu zbliży ale to kiedyś. Ronnie w formie fizycznej z zeszłego sezonu +Ibra i Pato są w stanie zapewnić gole ale podstawą zawsze muszą być pewne tyły.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

 

Podczas piątkowego treningu piłkarzy AC Milan doszło do spięcia napastnika Zlatana Ibrahimovica z Amerykaninem występującym na pozycji środkowego obrońcy Oguchi Onyewu. By nie doszło do bijatyki musieli ich rozdzielić koledzy z drużyny.

 

Ibrahimović brawurowo zaatakował będącego przy piłce Onyewu, na co ten zareagował gwałtownie. Nerwowość nie może dziwić, bo ostatni rok Amerykanin spędził poza zespołem, przechodząc rehabilitację kontuzjowanego kolana.

 

- Rywalizacja była ostra, ale sprawa jest zamknięta. Obydwaj piłkarze wszystko sobie wyjaśnili. Cieszę się, że widziałem jakiś błysk walki, a nie nudną sesję treningową - skomentował zajście dyrektor wykonawczy AC Milan Adriano Galliani.

 

 

 

 

Słów nie znajduję żeby wyrazić jak kocham tego zawodnika...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...