Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko w tej sprawie akurat nie chodzi o Bednarza, a o pieniądze...Sam Bednarz przedstawił zarządowi 20 nazwisk, klub zaakceptował tylko tych co byli w Austrii na testach, a oni okazali się za słabi. Wszyscy byli do pozyskania za darmo, więc wychodzi na to, że zarząd nie chce nic wydać na transfery, a brać wszystko co za darmo, a tak się nie da...

 

Wczoraj zarząd postanowił wkurzyć kibiców, by nie nie było nudno. Graliśmy sparing z Petrą Płock, a oficjalnym o czasie i miejscu poinformował o 16:05, gdy wcześniej mówione, że mecz odbędzie się o 17 na stadionie Wawelu, a okazało się, że o 18 na boisku treningowym... Jako, że na dojazd do stadionu Wawelu potrzebuje około godziny to wyjechałem przed 16...Mimo usilnych prób zarządu zjawiliśmy się w dużej liczbie. Tylko teraz nasuwa się pytanie po co ta "szopka"? Ukrywanie się przed Izraelczykami...? Pełen profesjonalizm oraz szacunek wobec kibiców i tyle...

 

Jeśli chodzi o grę to między pierwszym, a drugim składem jest ogromna przepaść...Pierwszy zagrał na tyle ile mu się chciało, natomiast druga połowa to był pokaz bezsilności z naszej strony...

Odnośnik do komentarza
Tylko w tej sprawie akurat nie chodzi o Bednarza, a o pieniądze...Sam Bednarz przedstawił zarządowi 20 nazwisk, klub zaakceptował tylko tych co byli w Austrii na testach, a oni okazali się za słabi. Wszyscy byli do pozyskania za darmo, więc wychodzi na to, że zarząd nie chce nic wydać na transfery, a brać wszystko co za darmo, a tak się nie da...

Tak patrzę na to co się dzieje w Wisełce i obym się mylił ale chyba Bogusiowi powoli nudzi się piłka. Szkoda, że nie ładował kasy w szkolenie młodej Wisełki. Jak Wam wypadnie wskutek kontuzji(tfu, odpukać!) środek obrony lub pomocy to cienko to widzę. Bramka też niepewna.

Odnośnik do komentarza

Liverpool - Wisła 1:1 (1:1)

1:0 Andrij Woronin 6 min

1:1 Tomas Jirsak 12 min

 

Sędziował: Frederic Studer (Szwajcaria)

Widzów: 1 000

 

Liverpool: 1 Diego Cavalieri (71 min - 13 Dawid Martin) - 3 Stephen Darby (71 min - 25 Jack Hobbs), 23 Jamie Carragher (46 min - 4 Sami Hyypia), 5 Daniel Agger (46 min - 6 Martin Skrtel), 2 Andrea Dossena (64 min - 22 Emiliano Insua) - 7 Damien Plessis (46 min - 24 Jay Spearing), 21 Lucas Leiva (46 min - 20 Javier Mascherano), 33 Sebastian Leto (46 min - 12 Fabio Aurelio), 15 Yossi Benayoun (64 min - 9 Daniel Pacheco) - 19 Ryan Babel (46 min - 16 Jermaine Pennant), 10 Andrij Woronin (71 min - 18 Dirk Kuyt)

 

Wisła: 81 Mariusz Pawełek, 4 Marcin Baszczyński, 6 Arkadiusz Głowacki, 25 Cleber Guedes de Lima, (75 min - 2 Peter Singlar), 8 Piotr Brożek, (71 min - 18 Andrzej Niedzielan), 9 Rafał Boguski, (80 min - 19 Patryk Małecki), 20 Mauro Cantoro, (46 min - 15 Junior Diaz), 16 Tomas Jirsak, (75 min - 10 Krzysztof Mączyński), 7 Radosław Sobolewski, 17 Marek Zieńczuk, 23 Paweł Brożek (83 min - 11 Tomasz Dawidowski)/źródło: wislakrakow.com

 

Mecz momentami całkiem dobry w wykonaniu Wisełki choć to tylko sparing. Szwankuje gra w obronie ale na Beitar powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Tak szczerze mówiac, to od pewnego czasu wyglada to tak, że Cupiał chce odzyskac to co wlozyl i wycofac sie z Wisełki :-k

A gdyby tak raz dobrze zainwestowal i awansowali by do Fazy Grupowej LM, to odzyskał by kase momentalnie..

 

Drzymała w ostatnim swoim wywiadzie mówił w podobnym tonie o Cupiale - prędzej czy później "ucieknie". Jednak nie ma co się facetowi dziwić, w grę wchodzą poważne pieniądze i trochę żal wtopić...

Odnośnik do komentarza

Chodzi zapewne o wywiad w Dzienniku:

- Przyszłość futbolu w naszym kraju widzi pan wyłącznie w czarnych barwach?

 

Proszę spojrzeć ilu inwestorów wspierających sport wycofało się w ostatnim czasie. Antoni Ptak, Krzysztof Klicki, Ryszard Krauze. Wiem, że następni w kolejce są Jacek Rutkowski i Bogusław Cupiał. Wcale im się nie dziwię. Dlaczego na każdym kroku krytykuje się Cupiała? Za to, że wkłada w futbol własne miliony? Wszyscy chcieliby, ba wręcz przymuszają go do tego, żeby włożył kolejnych kilkadziesiąt milionów tylko po to żeby mieć iluzoryczne szanse na awans do Ligi Mistrzów. A on nie chce aż tak bardzo ryzykować i wcale mu się nie dziwię.

cały wywiad jest nieco gorzki, ale wiele w nim prawdy. tyle lat starał się o ustawę wprowadzającą zachęty dla sponsorowania sportu, a niedługo nawet browary nie będą mogły się reklamować (out ze sportu, w tv od 24 do 6)... ponadto podejście władz, walki ze stowarzyszeniami itp.

 

Co do sparingu, to był na niezłym poziomie. Zejście Cantoro znacznie zmieniło obraz gry Wisły, Małecki próbował szarpnąć, a Diaz nie bardzo nadaje się do gry w obronie. Driga połowa, to dominacja kopaniny i chaosu.

Odnośnik do komentarza

No coz nasz szeroka kadra przegrala 2-1 z Legia, ktora w sumie cudow nie pokazala (szczegolnie wart 650 ojro Iwanski). Niestety co by nie mowic rezerowi w wieku powyzej 23 roku zycia nie prezentuja nic lub bardzo malo. Dzisiejsza gra Kmiecika (bajeczne, nieudane sztuczki + x bezsensownych fauli), Dawidowskiego (totalne dno), Cantoro (przetrzymam pilke jeszcze chwile), Diaza (rozregulowany radar) czy Niedzielana (zyje nadzieja ze wypadl tak slabo ze wzgledu na lewa pomoc, ale szczerze to wygladal na brak formy) pokazala, ze rezerw musimy szukac w mlodych zawodnikach pokroju Maleckiego, Maczynskiego czy Szabata. Mlodziki cos dzisiaj pokazaly, ale reszta to zal patrzec. Moze Cantoro i Diaz nie byli tragiczni, ale do dobrej formy im daleko. Mecz pokazal, ze niestety Wisla potrzebuje wzmocnien. Jesli dzis nie zobaczyl tego zarzad, to juz nie wiem czego on potrzebuje ...

Odnośnik do komentarza

Cantoro zaprezentował się całkiem nieźle jak na to, że dzień wcześniej grał 45min z Pool. A Kmiecik rzeczywiście tragedia, nie wiem czy chociaż raz przyjął piłkę, ciągle faulował. Tak samo Diaz biegał po całym boisku, w Kostaryce nie ma taktyki? Ciągle go musiał Cleber asekurować. W poprzednim sezonie myślałem, że potrzebuje czasu na aklimatyzację, ale on jest po prostu taki słaby.

Odnośnik do komentarza

Ze starszych zawodników jedynie Cantoro i Cleber się godnie zaprezentowali, i jak na złość Mauro zawalił bramkę. Od czasu do czasu próbował coś zdziałać Niedzielan, ale średnio mu wychodziło. Ale ten mecz pokazał , że Wisła ma dobrych młodych graczy, i warto w nich inwestować! Mączyński był najlepszym piłkarzem Wisły w tym meczu, świetnie zaprezentowali się także Małecki i Szabat.

Odnośnik do komentarza

Trzeba sobie mimo wszystko jakoś radzić:

 

Wisła Kraków - Młoda Wisła 11:0

Bramki: Paweł Brożek (3), Tomasz Dawidowski (3), Mauro Cantoro (2), Tomas Jirsak, Marek Zieńczuk i Grzegorz Kmiecik.

 

Składy są owiane tajemnicą. Dawidowski mnie przeraża :]

Odnośnik do komentarza

Jak zwykle, ciesze się, że nie dałem nabrać się na kolejny awans polskiego klubu do Ligi Mistrzów :].

 

Jak zwykle:

 

a) Marek Zieńczuk piłkarz klasy międzywojewódzkiej :lol:.

b) Mariusz Pawełek deja vu Angelo Hughesa

 

Beitar jest dramatycznie słaby, a polski klub mimo to nie potrafi im szybko strzelić kilku bramek.

Odnośnik do komentarza

Katastrofalna gra w obronie, złe ustawianie się, brak jakiejkolwiek asekuracji. Nie wierzę, że ich Skorza nie uczy, po prostu potracili głowy... chyba :-k .

Zachowanie Sobolewskiego w polu karnym mnie nie dziwi, po nim wszystkiego się można spodziewać. Mógł spokojnie wjechać z piłką sam na sam, ale nie, musiał się przewrócić! Nawyki z polskiej ligi, ja się przewrócę, a sędzia może załatwiony to gwizdnie. Zieńczuk... brak słów. Gwiazdy ligi polskiej, nie mają sobie równych w ekstraklasie, to świadczy jaką ligę mamy.

A miałem nie oglądać, miałem się nie denerwować :x , ale chciałem koniecznie zobaczyć tego mistrza Polski :doh!: .

Odnośnik do komentarza

Poziom polskiej piłki jest żenujący. Na tle słabiutkich Żydów mistrz Polski był jeszcze słabszy. Kompletnie nie mieliśmy pomysłu na grę, graliśmy wolno, babraliśmy się w głupawych podaniach i kiwkach (Cantoro) zamiast szybkimi piłkami do napastników (?) rozrywać obronę rywali. W zasadzie w polskim zespole trudno kogokolwiek wyróżnić. No, chyba że za głupotę oczywiście Zieńczuka, za futbolową nędzę Pawła Brożka (nie trafił przynajmniej z dwóch doskonałych pozycji), za aktorską amatorszczyznę Sobolewskiego, za fikuśny goalkeeping Pawełka (niech ktoś pokaże Leo ten jego występ - rece Pawełka precz od reprezy! :blaga:). Oglądając mecz miałem wrażenie, że oglądam starcie gigantów piłki ormiańskiej z końca lat 90-tych. To była klepanina a nie futbol. Jeśli na takim etapie jest Wisła to gdzie jest reszta naszych klubów :doh!:

Od przeciętniaków z Europy dzieli nas przepaść.

Odnośnik do komentarza

Tylko się po tym meczu wk***łem. A oglądałem tylko drugą połowę :] Na początek Zieńczuk. Ten koleś to dla mnie debil. To, jak się zachował będąc na połowie Beitaru to kretyństwo. Sobolewski = <sciana> Nie pierwszy raz zachowuję się katastrofalnie. I pewnie nie ostatni. Pawełek to mi przypomina Angelo Hughesa. Tyle, że dziś miał i tak dużo szczęścia i pary razy obronił strzały graczy Beitaru.

Dawidowski - on jeszcze żyje? :o Niedzielan swój ostatni mecz o jakąś stawkę rozegrał z dwa lata temu. Strzału z prawej nogi to on nie ma :P

Żeby nie było, że na wszystko i wszystkich narzekam, to powiem, że Beitar wcale nie był dziś lepszy. Miał poprostu więcej szczęścia. Za tydzień los może się odwrócić. Czy tak będzie? Szczerze mówiąc nie sądze :]

 

Typ na mecz rewanżowy:

Szybka bramka ze strony Beitaru, rozsądna gra drużyny z Izraela, bicie głową w mur graczy Wisły. I po meczu narzekanie na wszystko :] Obym się mylił :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...