Skocz do zawartości

Widzew Łódź


Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, ze Nakoulma odchodzi.

 

A ja Nakoulmy nie żałuję. Nie przy takiej cenie, jakiej Łęczna zażądała. Co do Michniewicza... na pewno bardzo nieładnie to wyszło i pożegnanie nie tak powinno wyglądać. Natomiast co do samej decyzji - zależy, kto będzie w zamian. Czesław jednak w sporej części meczów mi podpadł, a to przeprowadzanymi zmianami (lub ich brakiem), a to taktyką. Wiadomo, był lepszy niż Zub :P jednak nie wiemy o jakie kwoty się wszystko rozbiło. Być może poskąpiono mu tyle, na ile zasługiwał, a być może to on oczekiwał więcej, niż jest wart...

Odnośnik do komentarza

Nakoulma to akurat najmniejszy problem (drogi, chimeryczny, tylko jeden gol). Michniewicz nie jest moim ulubieńcem (np. sprawa Pinheiro ;) ), ale raczej rozchodzi sie o to, że za bardzo nie widać następcy. Obawiam się, że głównym kryterium będzie uległość wobec Cacka. Na zasadzie, że trener jest tylko od treningów i ew. od taktyki, do reszty niech się nie wpierdala. Cacek powinien zejść na ziemie i powiedzieć wprost: mamy przeciętny (słaby) zespół, w kasie pustki, nie ma co liczyć na jakieś dobre transfery, brakuje również pomysłu co do przyszłości klubu - czyli jednym słowem dziadostwo, bida z nędzą i walczymy o utrzymanie. Bo na razie to tylko jest mydlenie oczu i udawanie, że już niebawem Widzew będzie walczył o czub tabeli. Ktoś to w ogóle wierzy?

Odnośnik do komentarza

Jest i wywiad z Michniewiczem: http://www.weszlo.com/news/7114

 

- Gdzie był więc konflikt? Dlaczego nie zostałeś w Widzewie?

- Gdyby pan Sylwester Cacek mieszkał na co dzień w Łodzi, a nie w Szwajcarii, to myślę, że pracowałbym w Widzewie jeszcze długo i że ten klub jeszcze szybciej by się rozwijał.

 

- Przecież mówi się, że Sylwester Cacek szuka trenerów uległych.

- Całkowity nonsens. To jest człowiek, który lubi twórcze kłótnie, lubi wymianę poglądów. Niestety, nie ma on tyle czasu, by wszystkim zajmować się osobiście. Jestem mu jednak bardzo wdzięczny, że dał mi szansę powrotu na trenerską ławkę.

 

Czyli co, jednak Mateuszek się popłakał, że nie może się bawić, bo ktoś mu inaczej klocuszki układa, to ciotki i wujkowie razem z tatusiem pozbyli się Czesia??

Odnośnik do komentarza

kto jak kto, ale do tej pory uważałem, że Widzew był jednym z lepiej poukładanym klubem w płaszczyźnie organizacyjnej, a włodarze byli jednymi z bardziej ogarnietych w całej lidze, po tej akcji z Czesiem, odnoszę wrażenie, że Cacki zbliżają się poziomem do Daniela 'tanie wino' G.

 

tak jak za Widzewem nie przepadam, miło było popatrzeć jak chociaż za miedzą klub wygląda na profesjonalny, teraz mam wrażenie, że w całej Łodzi rządzi "prowizorka"

Odnośnik do komentarza

może Płatek za Michniewicza? Za pobyt w Szczecinie ma u mnie ogromnego plusa i życzę mu powrotu do pracy w ekstraklasie :)

 

Raczej Radosław Mroczkowski. Czyli podobny pomysł co z Kretkiem. Trener bez charyzmy, doświadczenia, sukcesów... Ot, nie będzie narzekał na pieniądze i brak dobrych transferów. Po prostu rewelacja.

Odnośnik do komentarza

Obecnie nie spodziewam się niewiadomo jakich transferów, do tego przyjdzie pewnie jakiś mało ogarnięty trener dodajmy jeszcze przeciętnych piłkarzy jakich posiadamy to wyjdzie z tego bardzo ciężka walka o utrzymanie. Tak widzę najbliższy sezon(y).

 

W ostatnim sezonie udało nam się tylko dlatego że cały tabela ligowa była bardzo płaska. Gdyby tablea nie wyglądała tak jak wyglądała to obstawiam, że bylibyśmy na 2pozycje nad barażami.

Odnośnik do komentarza

EOT: baraży od ładnych paru lat nie ma ;)

 

a jeśli chodzi o nowego trenera, to jeśli będziecie się ograniczać tylko do polskich nazwisk to, moim zdaniem, skazujecie się na co najwyżej średniactwo i (z dużym prawdopodobieństwem) bez stylu

Na pewno Cacek weźmie sobie Twoje słowa do serca! :)

Odnośnik do komentarza

EOT: baraży od ładnych paru lat nie ma ;)

 

a jeśli chodzi o nowego trenera, to jeśli będziecie się ograniczać tylko do polskich nazwisk to, moim zdaniem, skazujecie się na co najwyżej średniactwo i (z dużym prawdopodobieństwem) bez stylu

Na pewno Cacek weźmie sobie Twoje słowa do serca! :)

tak samo jak Twoją radę z Płatkiem...
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Sernas w Zaglebiu Lubin. Co oni robia z Widzewem :doh!:

 

Doprowadzają klub do porządku. Smutne, ale prawdziwe. Według ujawnionych danych w sezonie 2010/11, przychody klubu wyniosły 9,2 miliona złotych. Jednocześnie wydatki na SAME PENSJE wyniosły 15 milionów. W poprzednim sezonie pensje zawodników stanowiły 250% przychodów klubu. Taki stan rzeczy co prawda pozwolił na dwukrotne wygranie 1. ligi i powrót do Ekstraklasy, za co piłkarzom i działaczom chwała. Ale dalsze podtrzymywanie tego stanu byłoby dla klubu zabójcze (tak wiem, te X milionów może dać Cacek... tylko, że klub, który chce wejść na giełdę, a zwłaszcza - który chce marzyć o grze w pucharach, musi być zbilansowany. I pensje dla zawodników nie mają prawa przekroczyć wpływów do klubu. Co z tego wynika, nie muszę chyba tłumaczyć?)

Odnośnik do komentarza

No ok, sprzedaż Sernasa można zrozumieć, ale k***a nie zwolnienie trenera...

 

Ale trenera przecież nikt nie zwalniał. Tylko nie przedłużono umowy. Nie wiem. Może trener nie chciał właśnie się zgodzić na obcinanie składu i program oszczędnościowy? Może doszli do wniosku, że jednak nie są w stanie mu płacić tyle, ile zadeklarowali wstępnie (i nie, nie próbuję bronić, szukam tylko możliwych wyjaśnień). A i do Michniewicza o wiele spraw można byłoby się przyczepić za tę rundę - co prawda, wierzę, że w kolejnej te niedociągnięcia dałoby się usunąć...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...