Skocz do zawartości

Widzew Łódź


Rekomendowane odpowiedzi

To jest skandaliczne że niektóre drużyny traktuje się na innych zasadach. Nie zdziwiłbym się gdyby uratowano Lubin. KGHM ma swoje wpływy. Mimo że jestem kibicem Legii żal mi że Widzew leci bo to marka, świetna ekipa kibicowska. OE traci na atrakcyjności, już w tym roku weszły zespoły kompletnie nie przygotowane do 1 ligi sportowo ( Sosnowiec) i przede wszystkim organizacyjnie (Polonia Bytom). Wywalić Lubin do 3 ligi i wprowadzić abolicję.

Odnośnik do komentarza
Poza tym mecenas Tomczak ze swoją nienawiścią do Widzewa i Bońka nie jest chyba obiektywny..(przypominam- przed otrzymaniem dowodów mowił, że będzie degradacja.. Gdzie domniemanie niewinności?) Poza tym myślę, że Zagłębie nie poleci..

Biedny Widzew, pan Tomczak tyle czasu musiał szukać na nich kwitów, żeby w końcu się zemścić na Widzewie i Bońku.

 

Wywalić Lubin do 3 ligi i wprowadzić abolicję.

Bo? Możesz rozwinąć?

Odnośnik do komentarza
Szczurek, jak już się zabierają za korupcję to niech dobiorą się do tyłków wszystkich. Będzie czysto i tyle.

 

 

a masz konkretne informacje o dowodach w ww. sprawie ? to nie masz wiedzy, kto za co dokldanie i na mocy czego dostanie "kare", na Widzew widac byl konkretny material dowodowy, na Zaglebie moga byc malo konkretne i poszlaki, przez co np. (nie mowie ze tak bedzie) dostana ujemne punkty jak Podbeskidzie ...

Odnośnik do komentarza
Szczurek, jak już się zabierają za korupcję to niech dobiorą się do tyłków wszystkich. Będzie czysto i tyle.

Ale czemu kolega chce wprowadzać abolicję akurat po ukaraniu Zagłębia?

Btw, zauważ, że się na ten temat nie wypowiadałem tylko poprosiłem o rozwinięcie, dlatego nie wiem czemu piszesz do mnie jakbym bronił Zagłębie.

Odnośnik do komentarza
Od środy piłkarzem Widzewa jest Wojciech Szymanek. 26-letni obrońca zdaniem trenera Marka Zuba będzie dużym wzmocnieniem zespołu.

 

Marek Zub: - Znam Wojtka od kilku lat. Obserwowałem jego karierę jeszcze, gdy grał w Polonii Warszawa, a potem w Grecji. Zaproponowaliśmy mu powrót, bo to świetny obrońca. Jest nieustępliwy w walce na boisku, ma prawdziwie widzewski charakter. Szymanek będzie silnym punktem naszego zespołu.

 

- To jest zawodnik, który ma zastąpić Oshadogana?

- Nie wiem, czy akurat on musi zastępować Oshadogana. Mamy przecież również Ugo Ukaha i Piotrka Stawarczyka. Poza tym, przyglądamy się jeszcze jednemu zawodnikowi. Oshadogan jest jeden i nikt go nie zastąpi. Po prostu inny zawodnik będzie grał na jego pozycji.

 

- Mówił pan wcześniej, że pozyskacie zawodnika o podobnych umiejętnościach jak Włoch. To właśnie Szymanka miał pan na myśli?

- Tak, dokładnie.

 

- Jak pan ocenia trzech testowanych Brazylijczyków?

- Wciąż jeszcze za mało czasu minęło, by dokonać oceny. Brali udział dopiero w jednym treningu na boisku. Cierpliwości, oni zostaną do końca zgrupowania w Spale. Potem ich ocenimy. Na razie najlepiej wygląda Gustavo. To dobry chłopak, szybki i dynamiczny. Wydaje się, że umie strzelać bramki. Ale nie jestem jeszcze przekonany, czy będzie on rzeczywistym wzmocnieniem, a tylko tacy zawodnicy nas interesują.

 

- Spodziewa się pan jeszcze jakichś nowych zawodników?

- Spodziewam się przyjazdu jeszcze jednego napastnika, dobrze znanego w polskiej lidze.

 

Napastnik? Dobrze znany w polskiej lidze? Tomek Frankowski? ;).

 

Najprawdopodobniej wzmocni nas Wojciech Szymanek, ma zastąpić Oshadogana. Oby tylko w klubie zostali kluczowi gracze: Kuklis, Napoleoni, Fabiniak, czy też Budka.

Odnośnik do komentarza

Na razie jedynym zawodnikiem, który tej zimy podpisał kontrakt z Widzewem, jest Wojciech Szymanek, środkowy obrońca greckiego Egaleo. - Kiedy planowaliśmy transfery, doszliśmy do wniosku, że potrzebujemy nowego stopera - mówi Grzegorz Bakalarczyk, wiceprezes klubu odpowiedzialny za sprawy sportowe. - Po pierwsze analizowaliśmy jesienne mecze i okazało się, że to był nasz słaby punkt. Traciliśmy gole po indywidualnych błędach w środku obrony. A po drugie - Ugo Ukah i Piotr Stawarczyk mają na koncie sporo żółtych kartek i szybko może się zdarzyć, że będą pauzować. Pozyskaliśmy więc Szymanka. Naszym zdaniem to piłkarz, który będzie wzmocnieniem.

Rywalem 25-letniego wychowanka Polonii Warszawa był Brazylijczyk Jonothan Da Silva, który tydzień temu rozpoczął testy w Widzewie. Obrońca brazylijskiego Clube Esportivo był nawet sprawdzany w piątkowym sparingu ze Stalą Niewiadów. Niczym szczególnym się nie wyróżnił. - To solidny piłkarz, ale skoro mamy Szymanka, to Brazylijczykowi podziękujemy - twierdzi Bakalarczyk. - Już w listopadzie rozesłaliśmy informację do menedżerów, jakich graczy szukamy. Dostaliśmy bardzo dużo materiałów i po ich analizie zaprosiliśmy na testy właśnie jego, a także dwóch jego rodaków.

I tylko jeden z nich zdał test - napastnik Gustavo, który ostatnio występował w drugiej lidze japońskiej. Rodrigo Cesar podzieli los Jonothana. - Gustavo to gracz, jakiego szukaliśmy. To napastnik grający podobnie jak Maciej Kowalczyk z Korony Kielce - uważa wiceprezes Widzewa.

Jak udało nam się dowiedzieć, 23-letni Brazylijczyk nie będzie jedynym zawodnikiem, jakiego klub pozyska do pierwszej linii. - Jeszcze w tym tygodniu powinien dołączyć do nas jeden piłkarz - zapowiada Bakalarczyk. Chodzi najprawdopodobniej o Vuka Sotirovicia z Jagiellonii Białystok. 25-letni Serb zdobył jesienią pięć goli dla drużyny z Białegostoku. Do uzgodnienia pozostały jeszcze warunki transferu z Jagiellonią.

Widzew interesował się również dwoma piłkarzami Znicza Pruszków - Bartoszem Wiśniewskim i Robertem Lewandowskim. Obaj to młodzi i zdolni napastnicy. Ten pierwszy przeniósł się jednak do Wisły Płock. Drugi (dziewięć goli jesienią w drugiej lidze) wciąż jest na liście życzeń łódzkiego klubu.

sport.pl

 

Myślę, że pozyskanie Sotirovica jest jak najbardziej słuszne. Co do Brazylijczyków to jakoś nie mam do nich przekonania. Ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W drugim meczu sparingowym podczas przygotowań do rundy rewanżowej, widzewiacy pokonali w Bełchatowie tamtejszy PGE GKS 2:1 (1:0). Obie bramki dla Widzewa zdobył testowany piłkarz z Węgier - Gabor Vayer (na zdjęciu), natomiast honorowego gola dla gospodarzy strzelił Mateusz Centarski.

 

 

Bramki:

0:1 Vayer (22)

0:2 Vayer (65)

1:2 Cetnarski (79)

 

Składy:

Widzew: Hładowczak, Kłos (62, Szeliga), Szymanek, Stawarczyk, Budka, Juszkiewicz, Panka (76, Sokalski), Vayer, Masłowski, Gustavo (62, M. Broź), Grzelczak (54, Bogunović).

GKS: Lech (46, Kozik), Tosik (46, Kowalczyk), Cecot (46, Dąbrowski), Magdoń (46, Pietrasiak), Klepczarek (46, Popek), Janus (46, Jarzębowski), Poźniak (46, Rachwał), Marciniak (46, Strąk), Michalak (46, Cetnarski), Ujek (46, Wróbel), Sobal (46, Kuświk).

 

Sędzia:

Włodzimierz Bartos (Łódź)

 

Kolejny sparing za nami i wygrana nad PGE 2-1. Cieszą 2 gole nowego zawodnika - Gabora Vayera.

Odnośnik do komentarza
Vuk Sotirović będzie wiosną reprezentował barwy Widzewa. Jego transfer jest już przesądzony. Podpisanie kontraktu z zawodnikiem nastąpi w piątek, w Warszawie. Umowa będzie ważna przez trzy lata. "O nim, i o Mierzejewskim, myślę przede wszystkim, jeśli chodzi o linię ataku naszego zespołu" - podkreśla trener Marek Zub. Serb jednak w najbliższych dniach nie pojawi się na zajęciach łódzkiej drużyny. Do nowych kolegów dołączy dopiero w niedzielę, na lotnisku w Warszawie. Tuż przed wylotem do Antalyi.

 

Nie jest tajemnicą, że 26-letniemu napastnikowi bardzo zależało, żeby grać w Łodzi. Tu bowiem mieszka jego narzeczona. Serb nawet nie przestraszył się widma karnej degradacji klubu, gdyby uprawomocniła się decyzja WD. Choć nieoficjalnie wiadomo, że w jego umowie znajdzie się punkt pozwalający na odejście w razie spadku do niższej klasy rozgrywkowej.

 

Sotirović od trzech lat gra w Polsce. Występował w barwach ŁKS, Zawiszy Bydgoszcz i Jagiellonii Białystok. W pierwszej lidze grał jednak tylko w barwach tego ostatniego zespołu. Jesienią rozegrał 14 spotkań, w których zdobył 5 goli.

 

Mamy Vuka w Widzewie :).

Odnośnik do komentarza

Żeby tylko IMO po sezonie od nas nie odszedł:

 

Nie jest tajemnicą, że 26-letniemu napastnikowi bardzo zależało, żeby grać w Łodzi. Tu bowiem mieszka jego narzeczona. Serb nawet nie przestraszył się widma karnej degradacji klubu, gdyby uprawomocniła się decyzja WD. Choć nieoficjalnie wiadomo, że w jego umowie znajdzie się punkt pozwalający na odejście w razie spadku do niższej klasy rozgrywkowej.
Odnośnik do komentarza
Żeby tylko IMO po sezonie od nas nie odszedł:

 

Nie jest tajemnicą, że 26-letniemu napastnikowi bardzo zależało, żeby grać w Łodzi. Tu bowiem mieszka jego narzeczona. Serb nawet nie przestraszył się widma karnej degradacji klubu, gdyby uprawomocniła się decyzja WD. Choć nieoficjalnie wiadomo, że w jego umowie znajdzie się punkt pozwalający na odejście w razie spadku do niższej klasy rozgrywkowej.

jak sie nie sprawdzi to droga wolna :> spokojnie :>

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...