Skocz do zawartości

Kącik egzaminacyjny


adamus

Rekomendowane odpowiedzi

IMO trzeba dokonać analizy tematu. Tekst taki nie musi odpowiadać rzeczywistości, czy wpisywać się w czyjeś poglądy. Trzeba to po prostu zrobic;)

Ta, i całe szczęście, że tylko tyle. ;)

 

Barton - jak dla mnie ten tekst był bełkotem i bełkotem pozostał, ile razy bym go nie czytał. A ludzie śmiali się, bo najwyraźniej mieli podobne odczucia co do tego, jak ja - najwyraźniej tu, w Katowicach, jest o wiele, wiele więcej osób, które szczerze wierzą w kreacjonizm jako fakt, a nie jako kształtowanie człowieczeństwa, czy jak to tam było opisane :P I zdanie autora na temat koegzystencji ewolucji i kreacjonizmu też jest gigantycznie naciągane, jak się spojrzy na niektórych członków kleru. ;)

Odnośnik do komentarza
A jak miałeś w Przedwiośniu mit o szklanych domach, to też byś na ten temat nie pisał, bo w nie nie wierzysz?

Jest spora różnica między marzeniami Seweryna z Przedwiośnia a tym, co dziś czytałem. Mnie ten tekst po prostu zniesmaczył, i tyle, a że zrobiłem wszystkie zadania, to inna sprawa. ;) To moja własna opinia, bo według mnie ten tekst był zwyczajnie głupi, argumentacja była nieprawdziwa. I z wielu matur próbnych i normalnych, jakie pisałem, to był chyba najgłupszy tekst, z jakim miałem do czynienia.

Odnośnik do komentarza

Gacek, z ciekawości chciałbym, żebyś mi napisał, które argumenty Ci się nie podobały i dlaczego, jeśli oczywiście znajdziesz chwilę, żeby się na ten temat wypowiedzieć.

 

Co do tematu, to dziś rozszerzony angielski i dość przyjemny temat na rozprawkę, trochę mnie zszokowało pierwsze zadanie z listeningu - tytuły newsów dopasować do newsów, ponieważ szczerze mówiąc nie rozumiałem samych tytułów, ale generalnie nie powinno być źle.

Odnośnik do komentarza
Mnie rozłożyło pierwsze słuchanie z poziomu rozszerzonego, prawie nic nie zrozumiałem. Reszta całkiem w porządku.

 

Dokładnie gość nawijał niezmiernie szybko. Później true or false nie było takie złe, a zadanie o muzyku raczej prościzna.

 

Nawet fajne tematy dali do zadania 3 (dłuzsza wypowiedz pismna) mysle ze kazdy mógł znaleźć cos dla siebie.

Odnośnik do komentarza

Powróciłem z próbnej matury z geografii. Poziom podstawowy pisałem. Trudny nie był, szczególnie godnych zapamiętania zadań brak. Poszedł szybko, dużo wody można było lać. Teraz czekać tylko na wyniki.

 

A nie, przepraszam. Z mapy Tatr w okolicy Zakopanego trzeba było spisać nazwy obiektów sportowych ;). To godne zapamiętania, bo śmieszne.

Odnośnik do komentarza
Pisałem WOS i faktycznie były pytanie co to za flaga. I to z tym obrońcą też było :keke: Cała matura z WOSu dosyć prosta. Spodziewałem się czegoś trudniejszego. W sumie nie było zadania, które by sprawiło większą trudność. Jak podobny będzie na normalnej maturze to będzie dobrze.

 

 

Też pisałem WOS na podstawie i zastanawiam się nad rozszeżeniem na maturce.

 

Może jest ktoś oczytany na forum?? Potrzebuje tytułów książek w literaturze XX wieku z motyweami ojca, syna i męża do maturki.

 

Tak brzmi temat: Syn - mąż - ojciec. Omów obrazy mężczyzn w literaturze XX wieku. Oceń funkcje różnych kreacji postaci.

 

Na oku mam Gnój Kuczoka i Tato Whartona, ale myślałem żeby wszystko oprzeć na książkach jednego autora. Zna ktoś??

Odnośnik do komentarza
Pisałem WOS i faktycznie były pytanie co to za flaga. I to z tym obrońcą też było :keke: Cała matura z WOSu dosyć prosta. Spodziewałem się czegoś trudniejszego. W sumie nie było zadania, które by sprawiło większą trudność. Jak podobny będzie na normalnej maturze to będzie dobrze.

 

 

Też pisałem WOS na podstawie i zastanawiam się nad rozszeżeniem na maturce.

 

Nie radziłbym :]

 

 

Co do polskiego to tak średnio mi poszedł bez przygotowywania się. Całkiem przyjemnie się pisało.

Angielski rozszerzony ? Dla mnie to katastrofa, słuchanie to w ogóle inny świat. Muszę brać się do roboty :].

Matma rozszerzona.. do nauczenia, czasami zapomniałem co w jakim momencie się robiło, ale pamiętałem, że ten cały materiał był na lekcji i tego typu zadania też.

Słabo mi poszło, ale to może być tylko w postaci mobilizacji do tego głównego egzaminu :). Wiem, że stać mnie na dobre wyniki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...