Skocz do zawartości

The Golden Path


Vetr

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś byliśmy zjednoczeni w przeżywaniu porażek. A dziś już jest wielki pan Vetr i dalej cienias timon :(....

 

będzie dobrze :przytul::)

 

***

 

10.12.2010

 

Kibice od rana świętowali ten sukces. Ja niestety musiałem zająć się innymi sprawami.

 

450 tysięcy euro kosztował mnie szwedzki napastnik Joakim Sjohage, który się marnował w Red Bull Salzburg. Wciąż jednak dysponuje ogromną szybkością. A jest to niemały atut. Przy tym ma łeb na karku.

50 tys mniej kosztowało mnie ściągnięcie z Nautico Capibaribe prawego obrońcę Luiza Felipe. Myślę, że będzie dobrą alternatywą dla Haarali.

 

PODSUMOWANIE SEZONU 2010:

 

- Mistrz kraju trzeci raz z rzędu

- odpadnięcie z finału Suomen Cup po głupio straconej bramce

- AWANS z fazy grupowej Ligi Mistrzów

 

NAJMOCNIEJSZA JEDENASTKA:

 

GK – Santtu Malm [20 lat, 7 występów, 3-krotnie zachował czyste konto, 7.43] – całkowitym przypadkiem znalazł się w tym rankingu. Wskoczył do składu, gdy Matsi odniósł kontuzję. Zagrał przyzwoicie, ale, paradoksalnie, prawdopodobnie rozstaniemy się z nim, bowiem przestał się rozwijać [zdaniem asystenta osiągnął szczyt swoich możliwości]. Niech się cieszy swoimi pięcioma minutami.

 

O P – Ville Taulo [25 lat, 14(2) występów, - bramek, 2 asysty, 7.31] – również jego się nie spodziewałem w tym rankingu. Haarala sam sobie jest winny, obniżył znacznie loty, przez co musiałem szukać kogoś na jego miejsce. Taulo sprawdził się nieźle. Wszechstronność już mu tak bardzo nie przeszkadza w graniu na równym poziomie.

 

O L – Bjornar Holmvik [25, 6, -, 3, 7.67] – grał mało, ale za to poradził sobie najlepiej spośród wszystkich grających na tej pozycji. Grał solidnie, i…nic poza tym. Nie miał w sobie tego błysku Clebera. Zresztą Drame również nie.

 

O Ś – Tatu Makela [22, 21, 1, -, 7.38] – grał bardzo solidnie. Niepokoić mogła jego gra w Lidze Mistrzów, gdzie radził sobie nieszczególnie. Mimo to był jednym z lepszych zawodników.

 

O Ś – Matthieu Fontaine [23, 7(1), -, -, 7.38] – nienajgorszy sezon w jego wykonaniu, ale też bez hurraoptymizmu. Musi się jeszcze oswoić z grą w Finlandii.

 

P P – Felix Siivonen [24, 13, 2, 6, 7.31] – w końcu, w myśl pewnej piosenki, pokazał na co go stać.

 

P L – Andreas Ivanschitz [27, 12(3), 3, 7, 7.79] – Austriak był zawodnikiem, którego potrzebowaliśmy. Wniósł sporo ożywienia w nasze akcje ofensywne. Szkoda tylko, że stracił sporo czasu na leczenie kontuzji.

 

P Ś – Jacob Rasmussen [23, 20, 6, 3, 7.50] – Duńczyk ładnie wprowadził się do drużyny. Grał bardzo pewnie, nie mam do niego zastrzeżeń.

 

P Ś – Marko Perović [26, 17(1), 3, 2, 7.33] – w tym sezonie ustawiałem Serba na środku, i było to dobre posunięcie. Wespół z Rasmussenem tworzył zaporę prawie nie do przejścia.

 

N – Radek Novotny [22, 17, 14, 6, 7.71] – młody Czech z łatwością zastąpił Djebboura. W lidze grał jak natchniony, zasłużenie został Królem Strzelców Veikkausliigi. Niestety szybko sodówa uderzyła mu do głowy, dlatego postanowiłem go sprzedać.

 

N – Markus Paatelainen [27, 15(3), 9, 5, 7.22] – 27-latek przypomniał sobie w końcu, że potrafi grać na poziomie. Bardzo mnie to ucieszyło, bo inni nieco zawodzili.

 

ROZCZAROWANIE SEZONU:

 

- Jarko Parikka [24, 0(9), 3, -, 6.56] – zawiódł na całej linii. Nie przekonał mnie do tego, żeby dać mu szansę gry od pierwszych minut. Lista transferowa.

 

POZYTYW ROKU:

 

- Marko Sihvonen [17, 7(2), 3, 4, 7.11] – bardzo miła niespodzianka 2010 roku. Chłopak ma talent, co pokazał w kilku meczach [zwłaszcza w LM]. Jeżeli nadal będzie się rozwijać, to kto wie…

 

14.12.2010

 

Jarno Parikka został sprzedany do FC Haka za 600 tys euro.

 

17.12.2010

 

W dalszej fazie Ligi Mistrzów o awans będziemy walczyć z Chelsea FC.

 

01.01.2011

 

Radek Novotny za 4,5 mln euro przeszedł do Middlesbrough.

 

Piłkarz Roku w Finlandii: Tatu Makela

 

07.01.2011

 

Piłkarz Roku według kibiców: Jacob Rasmussen

 

Dwunastu nowych juniorów dołączyło do drużyny U-20.

 

Nagrody UEFA:

 

Bramkarz Roku: Iker Casillas [Real Madrid]

Obrońca Roku: Lucio [Nie_ma_takiego_numeru_znaczy_klubu]

Pomocnik Roku: Steven Gerrard [FC Liverpool]

Napastnik Roku: Fernando Llorente [Real Betis]

Odnośnik do komentarza

To teraz jeszcze pokaż swoje miejsce w CL. Novotny nic nie grał w meczach o wyższą stawkę, więc nie powinno być problemów z zastąpieniem go. Nie jestem pewien, czy Sjohage wskoczy do pierwszej jedenastki, więc pewnie jeszcze jakiś transfer szykujesz :] .

Powodzenia.

Ten Felipe fajny misiek byłby, gdyby miał 5 lat mniej

Ciekawe, ciekawe :keke: .

Odnośnik do komentarza

23.02.2011

 

FC Lahti – Chelsea FC [Liga Mistrzów pierwsza runda eliminacyjna 1\2]

 

Matsi (k) – Luiz Felipe, Haarala, Makela, Lagerblom – Morais, Ivanschitz, Edu, Rasmussen – Pukki, Paatelainen

 

W końcu zaczęliśmy. Pierwsze minuty to niezłe ataki gości. Na szczęście nie dość dobrych, żeby pokonać Matsiego. Niestety później mecz był wielkim rozczarowaniem. Dla mnie oczywiście. Najpierw straciliśmy bramkę po ewidentnym błędzie Matsiego, który sparował strzał wprost pod nogi Drogby. Chwilę później znowu został pokonany przez napastnik Wybrzeża Kości Słoniowej. Tym razem zawalili obrońcy, którzy w ogóle go nie pokryli. Goście dobili nas jeszcze przed przerwą, dokładając trzecie trafienie. Teraz w snajpera zabawił się Wright-Phillips. Na otarcie łez gola zdobył Pukki. Z około czterdziestu metrów skierował piłkę do pustej siatki.

Po przerwie byliśmy w stanie się jedynie bronić, dzięki czemu nie straciliśmy więcej bramek. Ała…

 

FC Lahti – Chelsea FC (1:3)

 

MoM: Wayne Bridge [Chelsea]

Odnośnik do komentarza

06.03.2011

 

Otrzymałem ofertę z klubu FC Pasching. Prezes wręcz na kolanach błagał mnie, żebym pomógł uratować klub przed spadkiem. Przyznam, że zacząłem się tym interesować. Z Lahti zrobiłem bardzo dobrą drużynę, która, nie oszukujmy się, nie miała sobie równych Veikkausliidze. A ciągłe wygrywanie też jest nużące.

Uchronienie klubu przed spadkiem to wyzwanie, którego brakowało mi w Lahti...

Odnośnik do komentarza
To już sam nie wiem. Warto byłoby zostać i dalej walczyć, ale z kolei po kilku dobrych sezonach gdyby nagle przyszedł gorszy, a Ty byś odszedł to dobrej sławy byś nie miał... Nie zagmatwałem? ;)

Idzie zrozumieć.

 

Znam ten ból - połowa składu odchodzi po sezonie, ale w beniaminkach jest podobnie. Wybierz, co Ci będzie pasować, Vetr.

Odnośnik do komentarza

07.03.2011

 

Ku rozpaczy Austriaka, odrzuciłem ofertę poprowadzenia Pasching. Jestem zdania, że powinienem pracować w lepszym klubie.

 

09.03.2011

 

Chelsea FC – FC Lahti [Liga Mistrzów pierwsza runda eliminacyjna 2\2]

 

Matsi – Luiz Felipe, Haarala, Makela (k), Lagerblom – Morais, Ivanschitz, Edu, Rasmussen – Pukki, Paatelainen

 

Skład bez zmian, bo lepszych nie ma. W rewanżu graliśmy w sumie tylko po to, by potem móc powiedzieć wnukom „Byliśmy na murawie Stamford Bridge”, a na pytanie czy graliśmy w Chelsea mogliśmy odpowiedzieć wielce wymownym atakiem kaszlu…

Gospodarze nie byli dla nas gościnni. Dwadzieścia minut po pierwszym gwizdku przegrywaliśmy dwoma bramkami. Ukarał nas Sinclair, a chwilę później Terry.

Po przerwie rywale zaczęli pudłować, przez co kibice zaczęli buczeć. Przy rzucie wolnym dla nas poprosiłem do siebie Makelę.

- Słyszysz buczenie? Kibicom nie podoba się widowisko. Sprawcie, żeby zaczęli buczeć na swoich ulubieńców. Pamiętajcie, wierzę, że jesteście w stanie to zrobić. Tatu odpowiedział jedynie skinieniem głowy. Moi piłkarze wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności, a może nawet wyżej. Ivanschitz minął świetnie Wright-Phillipsa, dośrodkował w pole karne. Tam Rasmussen wygrał pojedynek z Diarrą i pokonał Cudiciniego uderzeniem głową. Chwilę później podobny schemat. Ivanschitz wrzuca piłkę w pole karne, tym razem do niej wyskoczył Pukki. Kibice Lahti byli wniebowzięci. Nie zmieniła nawet tego bramka Lamparda w 90 minucie.

 

Chelsea FC – FC Lahti (3:2)

 

MoM: Jacob Rasmussen

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...