Skocz do zawartości

Duma & Tradycja


Jamal

Rekomendowane odpowiedzi

Juan Ignacio Gimenez - zastanawia mnie to, że nie zagrał w reprezentacji...

 

Odcinek 1346

 

Zapewne ostatnim transferem był Brazylijczyk Rogério z Panathinaikosu Ateny. Prawy skrzydłowy od razu wskoczy na pierwszego składu, a ja miałem szczęście, że pomocnik był wystawiony na listę transferową na własne życzenie i zapłaciłem za niego jedyne 1,6 miliona euro, choć wart jest o wiele więcej.

 

Od 2. rundy eliminacyjnej w Lidze Mistrzów zaczęła Jagiellonia Białystok. Polski zespół pokonał 3:0 estońską Levadię i jedną nogą jest w kolejnej rundzie.

 

Mój debiut przypadał na 8 sierpnia, kiedy to wybraliśmy się do Lubeki na mecz w 1. rundzie DFB-Pokal. Sądziłem, że przeprawa z drugoligowym zespołem będzie łatwa i przyjemna, ale rzeczywistość okazała się inna. Do ataku przeszliśmy dopiero w 24. minucie. Ale prawdziwym cyborgiem w bramce gospodarzy był ich bramkarz – Pono, były reprezentant Peru, który wyczyniał cuda. Pokonał go dopiero własny piłkarz w 32. minucie, po tym jak Rogério skierował piłkę głową, a Zöllner pomylił się w obliczeniach i zamiast na rzut rożny, to wpakował futbolówkę do własnej bramki. Drugą połowę zaczęliśmy już po swojemu. Soner kapitalnie zagrał w tempo do Pazdana, który płaskim strzałem obok bramkarza podwyższył na 2:0. Szans na podwyższenie mieliśmy multum, ale wszystkie akcje gasił golkiper rywali, który zasłużenie został bohaterem meczu. Jednak jeden piłkarz nie wygra pojedynku za cały zespół.

 

Data: 8.08.2026

Stadion: Lohmühle, Lubeka

Widzów: 14 920

Sędzia: Oliver Lehmann

MoM: José Luis Pono (9) [VfB]

 

Rodriguez – Meza, Bönig, Woźniak, Morris (Klein 45’) – Soner, Alex, Hlongwane (Rac 69’), Rogério, Grote – Pazdan (Kostal 69’)

 

(2B) VfB Lübeck – (1B) 1. FC Nürnberg 0:2 (0:1) [Zöllner sam. 32’, Pazdan 50’]

-DFB-Pokal, 1. runda

 

Tydzień później pojawiliśmy się z zespołem w Hanowerze. Tamtejszą drużynę uważałem za mocnego rywala, dlatego nie przewidywałem zdobycia kompletu punktów. A nie słusznie, bo już w 10. minucie do siatki rywali trafił Alex, który świetnie uderzył sprzed pola karnego. Prowadzenie utrzymało się do końca pierwszej połowy, a w przerwie ktoś musiał potrząsnąć gospodarzami, bo po wznowieniu gry oglądaliśmy inny zespół. W 58. minucie do naszej bramki trafił Barbosa. Chwilę później na liście strzelców dołączył Ya’acov, a następnie Orozco i sprawa była już przesądzona. Honor uratował nam Rac, który 4 minuty przed końcem huknął z lewej nogi i nie dał szans bramkarzowi. Oczywiście golkiper został bohaterem meczu, przez którego nie odnieśliśmy zwycięstwa.

 

Data: 16.08.2026

Stadion: AWD-Arena, Hanower

Widzów: 47 470

Sędzia: Sven Weiss

MoM: Juan Antonio López (8) [Hannover]

 

Rodriguez – Krieger, Bönig, Woźniak (Benmoussa 64’), Morris – Litvinko, Alex, Hlongwane (Rac 45’), Robson, Peres (Grote 76’) – Pazdan

 

(-) Hannover 96 – (-) 1. FC Nürnberg 3:2 (0:1) [barbosa 58’, Ya’acov 65’, Orozco 76’ – Alex 10’, Rac 86’]

-Bundesliga [1/34]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1347

 

Jagiellonia, po wygraniu z Levadią w dwumeczu 5:0, zmierzyła się w 3. rundzie z Fenerbahce. Turcy odprawili Polaków z wynikiem 0:2. Lepiej spisał się Lech Poznań, którzy przy Bułgarskiej zdołał wygrać z APOEL-em 3:0. W Pucharze UEFA polskie zespoły zaczęły od 2. rundy eliminacyjnej. Górnik Zabrze ograł Spartak Nalczyk 3:0, a Wisła Kraków wygrała na wyjeździe z Czernomorcem 2:1.

 

W 2. kolejce wydawało się, że zdobędziemy pierwsze punkty. Podejmowaliśmy Freiburg i to my byliśmy zdecydowanymi faworytami do zwycięstwa. Nawet zaczęło się po naszej myśli, bo już w 11. minucie do siatki trafił Pazdan, wykorzystując doskonałe dośrodkowanie z lewego skrzydła. W 27. minucie wynik podreperował inny z Polaków – Woźniak zdobywając gola z rzutu rożnego. Do szatni schodziliśmy prowadząc 2:0 i wszystko wskazywało na to, że 3 punkty zostaną w Norymberdze. Niestety, znowu zabójcza dla nas okazała się druga połowa. W 59. minucie Richter zdobył kontaktową bramkę, a 10 minut później Otto wyrównał rezultat meczu i zrobiło się nieciekawie. W 76. minucie stało się to, czego kibice nie chcieliby oglądać – Petkov dał prowadzenie swojej drużynie z Fryburga. Skórę uratował nam Litvinko, autor kompletnie przypadkowego gola z 83. minuty, który dał nam jeden punkt. Nadal pozostajemy bez wygranej, choć to dopiero drugi mecz w lidze.

 

Data: 22.08.2026

Stadion: easyCredit-Stadion, Norymberga

Widzów: 45 031

Sędzia: Torsten Binder

MoM: Michael Richter (8) [Freiburg]

 

Rodriguez – Krieger (Schütte 73’), Bönig, Woźniak, Morris – Litvinko, Alex, Hlongwane, Robson, Grote (Kralj 45’) – Pazdan (Doll 73’)

 

(11) 1. FC Nürnberg – (6) SC Freiburg 3:3 (2:0) [Pazdan 11’, Woźniak 27’, Litvinko 83’ – Richter 59’, Otto 68’, Petkov 76’]

-Bundesliga [2/34]

 

Pod koniec miesiąca wylądowaliśmy w Koblencji, gdzie przedostatnie TuS podejmowało mój zespół. Gospodarze już w 4. minucie wyszli na prowadzenie po golu Polaka – Cichego. Utalentowanego juniora zapisałem sobie w notesie, by w przyszłości pamiętać o nim przy powołaniach w reprezentacji. Słaba Koblencja opierała nam się przez cały mecz. To my atakowaliśmy jak szaleni, ale na drodze stanął nam bramkarz, którego znowu nie mogliśmy pokonać. Trzeba będzie coś zrobić i poprawić naszą skuteczność, bo kiepsko to widzę, jeżeli zawsze problemem ma być golkiper rywali.

 

Data: 29.08.2026

Stadion: Oberwerth, Koblencja

Widzów: 11 582

Sędzia: Torsten Binder

MoM: Guido Lichte (8) [TuS]

 

Rodriguez – Meza (Schütte 45’), Bönig, Woźniak, Morris – Litvinko, Alex, Hlongwane (Rac 61’), Robson, Peres – Pazdan (Kostal 73’)

 

(17) TuS Koblenz – (15) 1. FC Nürnberg 1:0 (1:0) [Cichy 4’]

-Bundesliga [3/34]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1348

 

Podsumowanie (sierpień):

 

Ranking: 1. Brazylia (2042); 2. Meksyk (1959); 3. Włochy (1840); 9. Polska (1461)

 

Bilans spotkań (klub): 4 (1-1-2) 7:7

Bilans spotkań (reprezentacja): -

Najlepszy strzelec (klub): Waldemar Pazdan – 2 gole

Najlepszy strzelec (reprezentacja): -

Bundesliga: 16. miejsce

DFB-Pokal: 1. runda (vs. VfB Lübeck 2:0)

Kwalifikacje do ME: - [0/8] (vs. Bośnia, Anglia, Luksemburg, Austria)

Finanse: € 16,17 mln (+ 734 tys.)

 

Transfery (Świat):

 

1. Jorge Pitanga (Gimnástic) -> AC Milan za € 27,5 mln

2. Grégory Nicollin (Palermo) -> Arsenal za € 24 mln

3. Jeroen Eerhart (Real Saragossa) -> Newcastle United za € 18,25 mln

Transfery (Polska):

 

1. Nicolás Longo (Lech Poznań) -> PSG za € 3,7 mln

2. Jon Ander Iribarren (Lech Poznań) -> Real Sociedad za € 3,1 mln

3. Grzegorz Machaj (Wisła Kraków) -> GKS Bełchatów za € 1,6 mln

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: Sunderland (+0)

Francja: Marseille (+1)

Niemcy: Dortmund (+2)

Grecja: Veria (+0)

Włochy: Torino (+0)

Holandia: PSV (+2)

Polska: Widzew (+2)

Portugalia: Penafiel (+0)

Irlandia: Drogheda United (+12)

Rosja: Spartak M. (+3)

Szkocja: Hibernian (+2)

Hiszpania: Espanyol (+0)

Szwecja: Djurgården (+7)

Serbia: Banat (+0)

Odnośnik do komentarza

Majdan sobie radzi :P

 

Odcinek 1349

 

Lech Poznań wywalczył sobie awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów, po tym, jak w rewanżu pokonał 4:0 APOEL. Natomiast Jagiellonia Białystok będzie musiała zadowolić się Pucharem UEFA, kiedy to przegrała z Fenerbahce 0:2. Rewanż w 2. rundzie eliminacyjnej zakończył się pomyślnie dla obu polskich drużyn. Wisła Kraków wygrała z Czernomorcem 3:0, a Górnik Zabrze odniósł zwycięstwo nad Spartakiem Nalczyk 2:0.

 

W najbliższych dniach poprowadzę reprezentację Polski w dwóch sparingach, kolejno z Chorwacją i Kubą. Będzie to przygotowanie przed eliminacjami do Mistrzostw Europy, które odbędą się za 2 lata w Danii.

 

Bramkarze

 

Damian Borkowski (Jagiellonia Białystok – 1A/0)

Marcin Kaczorowski (Ionikos Pireus – 0A/0)

Michał Skrobacz (Stade Caen – 32A/0)

 

Obrońcy

 

Bogusław Stefański (Real Saragossa – 58A/1)

Endri Berisha (Watford – 7A/0)

Maciej Gancarczyk (Inter Mediolan – 59A/6)

Marcin Adamczyk (Śląsk Wrocław – 2A/0)

Łukasz Fedoruk (Jagiellonia Białystok – 18A/0)

Maciej Kucharski (Parma – 29A/0)

Adrian Woźniak (FC Nürnberg – 12A/3)

Mariusz Pazdan (Aston Villa – 24A/0)

Krzysztof Majewski (PSV Eindhoven – 28A/0)

 

Pomocnicy

 

Antoni Baran (Beauvais – 8A/0)

Michał Żuk (Napoli – 12A/0)

Piotr Dadasiewicz (Bayer Leverkusen – 50A/6)

Dariusz Blacha (Dinaburg – 5A/0)

Zbigniew Jastrzębski (Middlesbrough – 12A/0)

Hubert Wojciechowski (Portsmouth – 4A/0)

Wojciech Maliszewski (FC Köln – 29A/8)

Dawid Mazurkiewicz (Lech Poznań – 4A/0)

Daniel Pietroń (Lech Poznań – 3A/0)

Dominik Topolski (Fulham – 40A/7)

 

Napastnicy

 

Artem Sarychev (Lech Poznań – 0A/0)

Andrzej Jeleń (Schalke 04 – 0A/0)

Mirosław Maliszewski (Liverpool – 64A/41)

Waldemar Pazdan (FC Nürnberg – 49A/49)

Odnośnik do komentarza

Dostał obywatelstwo, to od razu dodałem go do reprezentacji, bo zaczął grać i regularnie strzelać gole, więc prawdopodobne, że Rosja by się zainteresowała.

 

Odcinek 1350

 

Okienko transferowe już zamknięte, piłkarze zakupieni, a my nadal pozostawaliśmy bez zwycięstwa w lidze, przynajmniej nie jako jedyni. To tego grona należał również klub Rot-Weiβ Essen, który znajdował się dwa miejsca za nami, dokładniej na ostatniej pozycji. Z wygraniem nie powinno być problemów, ale na pierwszego gola czekaliśmy prawie półgodziny. Dopiero Pazdan otrzymał dobre podanie i mocnym strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik spotkania. 2 minuty później Waldek zdobył swojego drugiego gola i do szatni schodziliśmy przy wyniku 2:0. Do tej pory bywało tak, że jak prowadziliśmy do przerwy, to w drugiej połowie rywale odrabiali starty i zazwyczaj wygrywali z nami. Tym razem tak nie było. Już w 50. minucie Grote oddał podkręcony strzał z daleka, a piłka w miły dla oka sposób wpadła do siatki. Kwadrans później rywale zaczęli grać w 10, po tym jak czerwoną kartkę otrzymał Wolf. To ustawiło już spotkanie do ostatniego gwizdka sędziego, a my mogliśmy trochę spuścić z tonu i bronić wyniku na własnej połowie. Pierwsze trzy punkty stały się faktem.

 

Data: 5.09.2026

Stadion: easyCredit-Stadion, Norymberga

Widzów: 34 601

Sędzia: Christian Baier

MoM: Waldemar Pazdan (9) [Nürnberg]

 

Cisneros – Meza, Bönig, Woźniak (Klein 67’), Garza – Litvinko, Alex, Grote, Hlongwane, Robson (Rogério 81’) – Pazdan (Doll 45’)

 

(16) 1. FC Nürnberg – (18) Rot-Weiβ Essen 3:0 (2:0) [Pazdan 28’, 30’, Grote 50’]

-Bundesliga [4/34]

 

Trzy dni później, zanim wyjechałem na zgrupowanie reprezentacji Polski, pojawiłem się w Augsburgu, gdzie podejmowała nas tamtejsza drużyna zajmująca 17. miejsce, więc szanse na odniesienie kolejnego zwycięstwa były ogromne. Co prawda gospodarze non-stop atakowali naszą bramkę, ale to my strzeliliśmy gola w 23. minucie po dobrze wykonanym rzucie rożnym. Bramkarza pokonał obrońca Benmoussa. W drugiej połowie zaczęło się to, czego chciałem uniknąć. Rywale zaczęli odrabiać straty, najpierw w 52. minucie wyrównał Wittwer, a następnie w 65. minucie Schmid dał prowadzenie swojej drużynie. Powoli zaczynałem mieć tego dość, bo wygrywamy do przerwy, a później przestajemy grać i robią z nami co chcą. Do końca meczu staraliśmy się wyrównać, ale wszystko szło na marne. Zwłaszcza, że w 93. minucie Ranković ustalił wynik spotkania.

 

Data: 8.09.2026

Stadion: Rosenaustadion, Augsburg

Widzów: 31 844

Sędzia: Sven Weiss

MoM: Reinhard Schmid (8) [Augsburg]

 

Cisneros – Krieger, Bönig, Woźniak (cz.k. 13’), Garza – Litvinko (Benmoussa 14’), Alex (Kralj 68’), Hlongwane, Rogério, Peres – Pazdan (Kostal 45’)

 

(17) FC Augsburg – (12) 1. FC Nürnberg 3:1 (0:1) [Wittwer 52’, Schmid 65’, Ranković 90’+3’ – Benmoussa 23’]

-Bundesliga [5/34]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1351

 

Przed podjęciem walki w eliminacjach do ME, rozegraliśmy dwa sparingi. Na pierwszy ogień poszła Chorwacja, którą gościliśmy w Chorzowie na stadionie Śląskim. Zaczęliśmy bardzo dobrze, jak przystało na ósmą drużynę świata. W 21. minucie Topolski otworzył wynik spotkania, ale z prowadzenia cieszyliśmy się zaledwie kwadrans, kiedy to Matić wyrównał. Remis utrzymywał się przez większość czasu, aż w końcu, 3 minuty przed końcem Topolski ponownie trafił do siatki rywali i dał nam zwycięstwo! Do rankingu wpadły kolejne punkty.

 

Data: 12.09.2026

Stadion: Śląski, Chorzów

Widzów: 33 270

Sędzia: Dan Hodge (ENG)

MoM: Dominik Topolski (9) [Polska]

 

Skrobacz – M. Pazdan, Fedoruk, Gancarczyk, Woźniak – Żuk, W. Maliszewski, Topolski, Wojciechowski, Pietroń – W. Pazdan

 

(POL) Polska – (CRO) Chorwacja 2:1 (1:1) [Topolski 21’, 87’ – Matić 35’]

-Towarzyski

 

Cztery dni później podejmowaliśmy w Grodzisku Wielkopolskim reprezentację Kuby. Słaba drużyna od pierwszych minut dzielnie się broniła, ale gola zdobyliśmy już w 16. minucie. Kubańskiego bramkarza pokonał debiutujący w Polsce Saryczew. Goście niespodziewanie odpowiedzieli ogniem w 43. minucie, a do siatki trafił Miranda. Musiałem przyznać, że ciężko nam się grało z Kubą, wszystkie ataki kończyły się dosyć wcześnie. W 61. minucie prowadzenie dał nam Dadasiewicz, które utrzymaliśmy już do końca. Wynik 2:1 nie zadowalał mnie, ale zawsze była to wygrana, która dodawała nam pewności siebie.

 

Data: 16.09.2026

Stadion: ul. Powstańców Chocieszyńskich, Grodzisk Wielkopolski

Widzów: 5 369

Sędzia: Stefano Russo (ITA)

MoM: Piotr Dadasiewicz (8) [Polska]

 

Borkowski – Berisha, Fedoruk, Woźniak, Kucharski – Baran, W. Maliszewski, Topolski, Wojciechowski, Dadasiewicz – Saryczew

 

(POL) Polska – (CUB) Kuba 2:1 (1:1) [saryczew 16’, Dadasiewicz 61’ – Miranda 43’]

-Towarzyski

Odnośnik do komentarza

Z szarakami gra się najtrudniej :P Jeszcze przegram :keke: W 2017 roku zdobyli 3. miejsce na CONCACAF Gold Cup, żadnych udziałów w MŚ. Ciekawostką może być to, że wygrali 4:2 z Jamajką w 2012, zremisowali 2:2 z Meksykiem (mistrzowie Świata) w 2024, a najlepszy zawodnik - Blas Perez, wystąpił w 97 meczach i strzelił 83 gole (:o).

 

Odcinek 1352

 

Po powrocie do Norymbergii czekał mnie ligowy mecz z Werderem Brema, niegdyś silną drużyną, dzisiaj typowym średniakiem. Nasi rywale z północy znajdowali się dokładnie za naszymi plecami, dlatego byliśmy dzisiaj faworytami, a to trzeba było udowodnić na boisku. Już w 17. minucie do siatki Werderu trafił Rogério, który przed sezonem borykał się z kontuzją, a teraz szaleje na murawie. 4 minuty później głową z rzutu rożnego podwyższył Morris i w pięknym stylu wygrywaliśmy 2:0, a wynik dowieźliśmy do końca połowy. Teraz musiałem uważać, by nie wpaść jak w poprzednich meczach. Tam także prowadziliśmy do przerwy, a obraz gry ulegał zmianie w kolejnej części spotkania. Dobrze dobrane słowa, drobne zmiany w taktyce i można ruszać. Rywale nie atakowali nas, bo nie mieli takiej możliwości. Nasi zawodnicy gasili ich ataki daleko przed polem karnym, więc zagrożenia praktycznie nie było. Wynik spotkania ustalił Grote, który wpisał się na listę strzelców w doliczonym czasie gry.

 

Data: 18.09.2026

Stadion: easyCredit-Stadion, Norymberga

Widzów: 42 838

Sędzia: Mario Hornig

MoM: Rogério (8) [Nürnberg]

 

Rodriguez – Meza, Bönig, Morris, Benmoussa – Litvinko, Alex, Hlongwane (Rac 45’), Rogério, Peres (Grote 62’) – Pazdan (Kostal 74’)

 

(15) 1. FC Nürnberg – (16) Werder Brema 3:0 (2:0) [Rogério 17’, Morris 21’, Grote 90’+1’]

-Bundesliga [6/34]

 

Lech Poznań trafił do dość trudnej grupy w Lidze Mistrzów. Za przeciwnika będzie miał FC Barcelonę, Olympique Lyon i Beitar Jerozolimę, z którym wygrał na wyjeździe 2:1. W 1. rundzie zasadniczej Pucharu UEFA, Jagiellonia Białystok ograła 2:1 Anderlecht, Górnik Zabrze zremisował z Gimnástic Tarragona 1:1, a krakowska Wisła poległa z Freiburg’iem 0:1.

 

Tydzień po spektakularnym zwycięstwie nad bremeńczykami, wybraliśmy się do Kolonii. FC Köln zajmował wówczas 2 miejsca za nami (12.), ale nie byli traktowani przeze mnie z góry, bowiem sami byli faworytami. Staraliśmy się od początku coś skonstruować, ale nic nam nie wychodziło, natomiast gospodarzom jak najbardziej. W 17. minucie do siatki trafił Hansen, a później mogło być tylko gorzej, gdyby nie to, że piłkarze z Kolonii nie pracowali chyba nad celnością swoich strzałów. W szatni zobaczyłem rozbity zespół, zdekoncentrowany, który nie potrafił grać dzisiaj w piłkę. Musiałem poważnie z nimi porozmawiać przez 15 minut, żeby chociaż uratowali honor klubu i zremisowali. Moje słowa najwyraźniej trafiły do głów zawodników, bo w drugiej połowie widziałem inny zespół. Atakowali, kiwali się, stwarzali groźne sytuacje, a nawet…strzelili gola w 68. minucie autorstwa Bönig’a. Do szczęścia brakowało nam już tylko drugiego trafienia, którego doczekaliśmy się 10 minut przed końcem meczu. Bramkarza gospodarzy pokonał Alex i Brazylijczyk był noszony na rękach po tym wyczynie. Na ostatnie minuty nastawiliśmy się bardzo defensywnie i dzięki temu dowieźliśmy wynik do końca, a 3 punkty pojechały z nami!

 

Data: 25.09.2026

Stadion: RheinEnergieStadion, Kolonia

Widzów: 48 777

Sędzia: Christian Baier

MoM: Gerhard Bönig (8) [Nürnberg]

 

Rodriguez – Meza (Krieger 45’), Bönig, Woźniak, Morris – Litvinko (Pazos 80’), Alex, Hlongwane, Rogério, Grote – Pazdan (Doll 62’)

 

(12) 1. FC Köln – (10) 1. FC Nürnberg 1:2 (1:0) [Hansen 17’ – Bönig 68’, Alex 80’]

-Bundesliga [7/34]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1353

 

Wrzesień, bądź co bądź udany, kończyliśmy meczem z kolejnym outsiderem – Unterhaching. Ale to rywale jako pierwsi stworzyli groźną sytuację. W 7. minucie Zöhrer miał ogromną szansę na zdobycie gola otwierającego wynik spotkania, ale zmarnował akcję sam na sam. Odpowiedzieliśmy chwilę potem, ale mierzony strzał Grote zamiast w okienko, przeleciał minimalnie nad bramką. Później było już tylko lepiej, bramkarz gości miał ręce pełne roboty, a gol padł w 32. minucie. Meza dośrodkował w pole karne tam, gdzie stał akurat Pazdan, a polski napastnik głową skierował piłkę do siatki. Waldek ma to do siebie, że jak strzeli gola, to za kilka minut strzela drugiego i tak było tym razem. W 36. minucie otrzymał podanie od Rogério i wykorzystał je perfekcyjnie. Pierwszą połowę zakończyliśmy bramką w 45. minucie. Alex uderzył lewą nogą, a golkiper nie miał najmniejszych szans na obronę. W drugiej połowie zagraliśmy już bardziej ostrożnie, uważaliśmy z atakami i nie oddalaliśmy się zbytnio od własnej bramki. To było kluczem do sukcesu i zdobycia 3 punktów, które wyrzuciły nas na 6. miejsce.

 

Data: 30.09.2026

Stadion: easyCredit-Stadion, Norymberga

Widzów: 43 581

Sędzia: Sebastian Weiner

MoM: Waldemar Pazdan (9) [Nürnberg]

 

Rodriguez – Meza, Bönig, Woźniak, Morris – Pazos, Alex, Rac (Hlongwane 57’), Rogério, Grote (Peres 64’) – Pazdan (Doll 72’)

 

(10) 1. FC Nürnberg – (14) SpVgg Unterhaching 3:0 (3:0) [Pazdan 32’, 36’, Alex 45’]

-Bundesliga [8/34]

Odnośnik do komentarza

Oni wygrywają z jeszcze słabszymi od siebie :P Najwyższa wygrana, to chyba 6:0.

 

Odcinek 1354

 

Podsumowanie (wrzesień):

 

Ranking: 1. Brazylia (2069); 2. Meksyk (1995); 3. Włochy (1893); 8. Polska (1505)

 

Bilans spotkań (klub): 5 (4-0-1) 12:4

Bilans spotkań (reprezentacja): 2 (2-0-0) 4:2

Najlepszy strzelec (klub): Waldemar Pazdan – 4 gole

Najlepszy strzelec (reprezentacja): Dominik Topolski – 2 gole

Bundesliga: 6. miejsce

DFB-Pokal: 2. runda (vs. FC Kaiserslautern ?:?)

Kwalifikacje do ME: - [0/8] (vs. Bośnia, Anglia, Luksemburg, Austria)

Finanse: € 15,11 mln (- 1,05 mln)

 

Transfery (Świat):

 

1. Diego Goncalves (Cruzeiro) -> Internacional za € 5 mln

2. Gélson Costa (Figueirense) -> Ciriuma za € 475 tys.

3. Léonard Filnambu (Clermont) -> Séte za € 210 tys.

 

Transfery (Polska): brak

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: Aston Villa (+3)

Francja: Strasbourg (+2)

Niemcy: Wolfsburg (+1)

Grecja: AEK (+1)

Włochy: Juventus (+2)

Holandia: Roda (+1)

Polska: Górnik (+2)

Portugalia: Boavista (+1)

Irlandia: Drogheda United (+8)

Rosja: Spartak M. (+9)

Szkocja: Rangers (+1)

Hiszpania: Espanyol (+0)

Szwecja: Djurgården (+6)

Serbia: Radniczki (+1)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1355

 

Po serii spektakularnych zwycięstw w lidze czekał nas trudny pojedynek z trzecią drużyną Bundesligi – Borussią Dortmund. Byłem niemal pewny klęski, ale życie nauczyło mnie, że czasami moja drużyna potrafi sprawić niespodziankę. Tym razem nie było jednak mowy o żadnych niespodziankach, bowiem już w 13. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniu Hiden’a. Na drugiego gola czekaliśmy do 36. minuty, w której to Franke podwyższył na 2:0. Zrobiło się nieciekawie, ale nie z takich opresji się wychodziło. Mimo to porażki byłem już pewny pod koniec pierwszej połowy. Schweinsteiger głową skierował piłkę do naszej siatki i było już pozamiatane. W drugiej odsłonie meczu gospodarze kontynuowali swoje dzieło zniszczenia poprzez strzelenie mi gola w 65. minucie autorstwa Schweinsteiger’a. 5 minut później wynik podreperował Bogado (nie, nie ten z Lecha), a 5:0 oznaczało pogrom, który odbije się głośnym echem w całych Niemczech. Honor uratował nam Benmoussa strzelając bramkę w 93. minucie po dobrze wykonanym rzucie rożnym. Przegraliśmy 1:5, a co dziwne, wcale nie odbiegaliśmy poziomem od rywali, jedynie obrona zawiodła, czyli to, co najważniejsze w zespole.

 

Data: 3.10.2026

Stadion: Signal Iduna Park, Dortmund

Widzów: 74 872

Sędzia: Volker Link

MoM: Kevin Schweinsteiger (9) [Dortmund]

 

Rodriguez – Meza, Bönig, Woźniak (Benmoussa 66’), Morris – Litvinko (Pazos 45’), Alex, Hlongwane, Rogério, Grote – Pazdan (Doll 66’)

 

(3) Borussia Dortmund – (7) 1. FC Nürnberg 5:1 (3:0) [Hiden 13’, Franke 36’, Schweinsteiger 45’, 65’, Bogado 70’ – Benmoussa 90’+3’]

-Bundesliga [9/34]

 

W Lidze Mistrzów Lechowi udało się szczęśliwie zremisować 1:1 z Olympique Lyonem. Natomiast w rewanżowych spotkaniach w 1. rundzie Pucharu UEFA, polskie zespoły wypadły blado. Wisła zremisowała z Freiburg’iem i odpadła, a ten sam los spotkał Górnika Zabrze, który poległ z Gimnástic 0:4, podobnie jak Jagiellonię, która przegrała z Anderlechtem 0:1. W europejskich pucharach został już tylko Kolejorz.

 

Przed meczami reprezentacji zagrałem jeszcze jeden mecz w lidze. Z FC St. Pauli poszło gładko i po naszej myśli, choć do przerwy prowadziliśmy tylko 1:0 po golu Woźniaka z 8. minuty. Krótka i rzeczowa rozmowa z piłkarzami sprawiła, że w 48. minucie do siatki trafił Rac, a 10 minut później również Pazdan. Lekko zdobyliśmy 3 punkty i wskoczyliśmy na 6. miejsce, ale na jak długo tego nie wie nikt.

 

Data: 9.10.2026

Stadion: easyCredit-Stadion, Norymberga

Widzów: 34 944

Sędzia: Dominik Schiele

MoM: Hrvoje Rac (8) [Nürnberg]

 

Cisneros – Krieger, Bönig, Woźniak, Garza – Litvinko, Alex, Rac, Rogério (Robson 70’), Peres (Kralj 45’) – Pazdan (Doll 70’)

 

(9) 1. FC Nürnberg – (15) FC St. Pauli 3:0 (1:0) [Woźniak 8’, Rac 48’, Pazdan 59’]

-Bundesliga [10/34]

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...