Skocz do zawartości

Duma & Tradycja


Jamal

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie grałem głównie z zespołami z dołu tabeli, więc nie było trudno. Skład nie jest najlepszy, ale za to zgrany i doświadczony. Powinienem się utrzymać w Premiership....jeśli awansuję :)

Odcinek 1167

 

Dwa tygodnie wolnego pozwoliło nam trochę odetchnąć i nabrać sił przed meczem z Hull City. Ponownie musieliśmy zmierzyć się z outsiderem walczącym o utrzymanie w lidze. Zarząd klubu ogłosił, że to spotkanie będzie „dniem kibica”, by zebrać większą liczbę fanów, którzy mogliby przekonać się do naszej drużyny. Niemal 40 tysięcy osób było żądnych emocji i ładnych goli, ale to dostarczyliśmy im dopiero w 29. minucie. Nie mogło się skończyć inaczej, gdy Fleck otrzymał podanie przed polem karnym przeciwnika. 1:0 dla Newcastle. Szkot zaimponował wszystkim również w 41. minucie. John odebrał piłkę rywalowi i zdecydował się uderzyć z dystansu. Efekt? Gol na 2:0. Myśleliśmy że zejdziemy do szatni z czystym kontem, ale piłkarze Hull City nie dawali za wygraną. Barry dośrodkował z rzutu rożnego, a Penttila nie dał najmniejszych szans mojemu bramkarzowi. W drugiej połowie wyraźnie dało się zauważyć, że uszło z nas powietrze. Nie mieliśmy już tej werwy potrzebnej do atakowania rywali, a wynik nadal nie był taki pewny. Stało się to, czego się najbardziej obawiałem – w 78. minucie Pentilla dośrodkował w nasze pole karne, a Woodward głową skierował futbolówkę do naszej bramki. W tym meczu pokazaliśmy, że wcale nie jesteśmy tacy mocni i nie gromimy każdego outsidera.

 

Data: 26.11.2022

Stadion: St. James’ Park, Newcastle

Widzów: 39 651

Sędzia: Mark White

MoM: John Fleck (9) [Newcastle]

 

Wood – McVittie, Shahrour, Rose, Rowlands – Pröll, Marcelo (McManaman 45’), Fleck, Jinliang (Thomas 70’), Oswald – Missiroli (Bruce 70’)

 

(1) Newcastle United – (17) Hull City 2:2 (2:1) [Fleck 29’, 41’ – Pentilla 45’, Woodward 78’]

-Championship [18/46]

 

Po tym remisie spadliśmy na drugie miejsce. Derby County wskoczyło na fotel lidera kontynuując serię efektownych zwycięstw. My nie mieliśmy teraz łatwego zadania, musieliśmy zmierzyć się z czwartym Watford, które depcze nam po piętach. Byliśmy faworytami, co dodatkowo nas zmotywowało i pozbawiło pewnej części stresu. Porażka nie wchodziła w rachubę. Chociaż nie byłem tego taki pewien, gdy w 19. minucie w głupi sposób straciliśmy gola. Rose niepotrzebnie ciągnął rywala za koszulkę i sędzia był zmuszony podyktować rzut wolny. Stały fragment wykorzystał Barnes i Watford objęło prowadzenie. Ten gol podciął nam skrzydła, a wkrótce padł następny – arbiter był jednak blisko całego zdarzenia i odgwizdał spalonego. Moim najważniejszym zadaniem w przerwie było zmotywowanie podopiecznych do tego, by wyrównali i wywieźli stąd chociaż jeden punkt. Od 75. minuty było łatwiej, gdyż czerwoną kartkę otrzymał jeden z rywali. Z każdą upływającą minutą przestawałem wierzyć w jakiekolwiek punkty, aż tu nagle w 93. minucie oddaliśmy serię celnych strzałów. Jeden z nich zakończył swój lot za linią bramkową gospodarzy i na naszej ławce zapanowała ogromna radość. Dzięki temu nie mamy zbyt dużej straty do pierwszego miejsca.

 

Data: 29.11.2022

Stadion: Vicarage Road, Watford

Widzów: 18 621

Sędzia: Ray Palmer

MoM: Bryan Barnes (8) [Watford]

 

Wood – Vaneslander, Shahrour, Rose, Christiansen – Pröll, Fleck (Wright 82’), Marcelo, Jinliang, Oswald – Missiroli (Bruce 72’)

 

(4) Watford FC – (1) Newcastle United 1:1 (1:0) [barnes 19’ – Marcelo 90’+3’]

-Championship [19/46]

Odnośnik do komentarza

Oby. Martwić będę się później. :]

 

Odcinek 1168

 

Podsumowanie (listopad):

 

Ranking: 1. Argentyna (2444); 2. Brazylia (2441); 3. Francja (2229); 70. Polska (396)

 

Bilans spotkań: 4 (2-2-0) 11:5

Najlepszy strzelec: John Fleck – 5 goli

Championship: 2. miejsce

FA Cup: -

Carling Cup: odpadliśmy w 3. rundzie

Finanse: € 51,41 mln (- 3,48 mln)

 

Transfery (Świat):

 

1. Lassina Konan (Troyes) -> Nancy za € 525 tys.

2. Ake Olsson (Norrköping) -> Göteborg za € 450 tys.

3. Calle Larsson (Malmö) -> Helsingborg za € 400 tys.

 

Transfery (Polska): brak

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: Arsenal (+3)

Francja: Lyon (+0)

Niemcy: Köln (+0)

Grecja: AEK (+2)

Włochy: Juventus (+4)

Holandia: Ajax (+7)

Polska: Korona (+2)

Portugalia: Vit. Setubal (+1)

Irlandia: mistrz – Cork City (+15)

Rosja: mistrz – Spartak M. (+4)

Szkocja: Celtic (+1)

Hiszpania: Real Madryt (+6)

Szwecja: mistrz – AIK (+2); puchar – Halmstad

Serbia: Wożdowac (+1)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1169

 

Derby County powiększyło swoja przewagę nad nami do czterech punktów, choć nie to mnie martwiło, bo i tak z drugiego miejsca da się awansować bezpośrednio do Premiership. Martwiło mnie to, że zaczęliśmy czuć oddech reszty zespołów plasujących się za naszymi plecami. A dogonić Derby nie będzie tak łatwo, gdyż zacznie się teraz seria spotkań z drużynami, które również walczą o awans. Mimo to byłem bardzo spokojny, gdy po 30 sekundach w meczu z Cardiff prowadziliśmy 1:0. Pierwsza akcja zakończyła się celnym uderzeniem Missiroli’ego i uciszyła kibiców gospodarzy. Jednak po tym trafieniu zablokowaliśmy się i każde kolejne ataki przychodziły nam z wielkim trudem. Rywale zamurowali dostęp do własnej bramki, a my nie mieliśmy pomysłu na skonstruowanie czegoś skutecznego. W końcu w 71. minucie doczekaliśmy się tego momentu, w którym to podwyższamy na 2:0. Oswald popisał się fantastycznym podaniem do Fleck’a, a Szkot nie zmarnował swojej okazji. Spotkanie zakończyliśmy ładnym golem Bruce’a w 88. minucie i spokojnie zgarnęliśmy komplet punktów.

 

Data: 3.12.2022

Stadion: St. David Stadium, Cardiff

Widzów: 28 721

Sędzia: Danny Rowley

MoM: John Fleck (8) [Newcastle]

 

Wood – Vaneslander, Shahrour, Rose, Christiansen – Pröll, Fleck, Marcelo (Thomas 63’), Oswald, Jinliang – Missiroli (Bruce 74’)

 

(5) Cardiff City – (2) Newcastle United 0:3 (0:1) [Missiroli 1’, Fleck 71’, Bruce 88’]

-Championship [20/46]

 

Nie było mowy o zbliżeniu się do lidera, kiedy ten również efektownie wygrał swój mecz. Nie mogliśmy pozwolić sobie na jakiekolwiek straty punktów w następnych spotkaniach, szczególnie z siódmym Leicester City, które było naszym następnym przeciwnikiem w drodze po awans. Spokojnie tworzyliśmy akcję, aż w końcu dopięliśmy swego i Fleck pokonał bramkarza swoim strzałem z dystansu. 2 minuty później Shahrour chciał wykonać dalekie podanie w pole karne, ale przypadkiem zrobił się z tego strzał, który zaskoczył samego bramkarza. Goście strzelili kontaktowego gola w 45. minucie dającego im nadzieję na korzystny wynik. Ta nadzieja na szczęście zgasła na samym początku drugiej połowy, kiedy to Missiroli wykorzystał sytuację sam na sam. Festiwal goli zakończyliśmy dopiero w 91. mincuie. Fleck sprawił, że kibice na stadionie dostali orgazmu – w końcu nie w każdym meczu uderza się z 50 metrów na bramkę rywala i zdobywa gola!

 

Data: 7.12.2022

Stadion: St. James’ Park, Newcastle

Widzów: 31 747

Sędzia: Mark White

MoM: John Fleck (9) [Newcastle]

 

Wood – Vaneslander, Shahrour, Rose, Christiansen – Pröll, Marcelo, Fleck, Oswald (McVittie 75’), Jinliang (Richards 59’) – Missiroli (Bruce 75’)

 

(2) Newcastle United – (7) Leicester City 4:1 (2:1) [Fleck 23’, 90’+1’, Shahrour 25’, Missiroli 53’ – Harris 45’]

-Championship [21/46]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1170

 

Mogliśmy trochę odetchnąć i połapać punktów w meczach ze średniakami, gdyż do końca tego roku nie graliśmy z żadną silną drużyną. Chociaż takie określenie pasowało do Charlton, z którymi mieliśmy małe problemy. Liczyłem, że szybko strzelimy pierwszego gola, a tymczasem po nudnej pierwszej połowie schodziliśmy do szatni przy wyniku 0:0. Podejrzewałem, że nasza słaba postawa jest spowodowana tym, że nie mógł wystąpić dzisiaj Fleck, który został zawieszony za przekroczenie limitu żółtych kartek. Wydawało się, że do zwycięstwa poprowadzi nas Bruce, który w 76. minucie otworzył wynik spotkania, ale los nie był dla nas zbyt łaskawy i w 94. minucie gospodarze wyrównali ratując sobie jeden punkt.

 

Data: 10.12.2022

Stadion: The Valley, Londyn

Widzów: 26 434

Sędzia: Charlie Brown

MoM: Jason Wood (8) [Newcastle]

 

Wood – Vaneslander, Shahrour, Rose, Christiansen – Pröll, Wright, Marcelo (Thomas 74’), Jinliang, Oswald (McVittie 90’) – Missiroli (Bruce 45’)

 

(11) Charlton Athletic – (2) Newcastle United 1:1 (0:0) [Cooper 90’+4’ – Bruce 76’]

-Championship [22/46]

 

Tydzień później teoretycznie kończyliśmy rundę jesienną meczem z Crystal Palace. Mieliśmy więc do czynienia z kolejną drużyną ze stolicy, która okupuje dół tabeli. Już po 5 minutach z grą pożegnał się Jinliang, którego trzeba było znieść z boiska na noszach. To niczego nie zmieniło na gorsze w mojej drużynie, i w 30. minucie wyszliśmy na prowadzenie po golu Missiroli’ego. 8 minut później włoski napastnik w podobny sposób (głową) pokonał golkipera z Londynu i było już 2:0. Pochwaliłem swoich podopiecznych w przerwie, bo innego wyjścia nie miałem, a w drugiej połowie widziałem, jak kontynuujemy niszczenie przeciwnika. W 49. minucie Marcelo pokonał bramkarza swoim mocnym strzałem z rzutu wolnego, a 2 minuty później Missiroli wykorzystał błąd obrony przeciwnika, minął golkipera i płaskim strzałem po ziemi zaliczył hat-tricka. Fleck nie miał dobrego dnia. Wszystkie jego strzały mijały się z bramką, a w 63. minucie pechowo trafił w słupek z ponad 30 metrów.

 

Data: 17.12.2022

Stadion: St. James’ Park, Newcastle

Widzów: 31 983

Sędzia: Charlie Brown

MoM: Simone Missiroli (9) [Newcastle]

 

Wood – Vaneslander, Shahrour, Rowlands (McManaman 70’), Christiansen – Pröll, Marcelo, Fleck, Jinliang (Richards 5’), Oswald – Missiroli (Bruce 82’)

 

(2) Newcastle United – (16) Crystal Palace 4:0 (2:0) [Missiroli 30’, 38’, 51’, Marcelo 49’]

-Championship [23/46]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1171

 

Tegoroczne święta spędziłem w Newcastle razem ze swoją córką. Przy okazji zaprosiłem do siebie rodzinę z Polski, by poznali moje jedyne i pewnie zarazem ostatnie dziecko (chyba że jeszcze o którymś nie wiem). Dla mnie nie było jednak czasu wolnego. Musiałem pomęczyć piłkarzy, żeby nie byli zbyt leniwi w meczu z Reading. Nie wiem czy to jakiś zwyczaj tutaj, ale niektórzy zawodnicy przynosili mi ciasta, mówiąc że to od mamy. Dzięki temu nie byłem tak bardzo zły po pierwszej połowie, którą bezbramkowo zremisowaliśmy nie oddając ani jednego celnego strzału na bramkę gości. Wszystko wróciło do normy dopiero na początku drugiej odsłony. W 59. minucie Oswald uderzył z 25 metrów, a piłka zatrzepotała w siatce rywali. 20 minut później Fleck oddał podobny strzał, tyle że futbolówka nabrała niebywałej rotacji, dzięki czemu zmyliła golkipera i przekroczyła linię bramkową. Kibice nie byli zadowoleni z tego, że zabrakło emocji, na które tak bardzo liczyli po syto spędzonych świętach.

 

Data: 26.12.2022

Stadion: St. James’ Park, Newcastle

Widzów: 31 383

Sędzia: Tom Bridges

MoM: Pierre Oswald (8) [Newcastle]

 

Wood – Vaneslander, Shahrour, Rose, Pröll – Mullen, Fleck, Marcelo (Wright 82’), Richards (Thomas 69’), Oswald – Missiroli (Bruce 45’)

 

(2) Newcastle United – (16) Reading FC 2:0 (0:0) [Oswald 59’, Fleck 79’]

-Championship [24/46]

 

Ten rok oficjalnie mieliśmy zakończyć pojedynkiem z ostatnią drużyną Championship – Crew Alexandra. Uznałem, że to dobra okazja, by wprowadzić do gry kilku zawodników, którzy do tej pory nie mieścili się w pierwszej jedenastce. Pierwszy raz wypróbowałem innego bramkarza. Już w 2. minucie mogliśmy prowadzić 1:0, ale Missiroli strzelił pechowo w słupek. Następne ataki kończyły się na bramkarzu, który był po prostu w dobrym miejscu o dobrym czasie. Gospodarze nawiązali z nami walkę, ale byli bez szans w starciu z doświadczonym golkiperem. W 25. minucie Fleck podał do nie pilnowanego Thomas’a, a ten z kolei strzelił na długi słupek i otworzył wynik spotkania. Wstrzymałem się ze zmianą Missiroli’ego w przerwie, mimo że napastnik trzy razy trafił dzisiaj w słupek! Ale w drugiej połowie nadal grał poniżej oczekiwać, a my za to straciliśmy gola w 71. minucie, co było dla mnie ogromnym szokiem. Hall dośrodkował w nasze pole karne i Franks pokonał mojego bramkarza z kilku metrów. Nie wiem tylko, dlaczego nikt go nie pilnował i dał mu dojść do podbramkowej sytuacji. Nie było sensu panikować, bo 4 minuty później Bruce znalazł się sam na sam z bramkarzem i pięknym strzałem po ziemi dał nam prowadzenie. Dzięki temu udało nam się wyjechać z Crew z kompletem punktów, ale rundę jesienną zakończyliśmy na drugim miejscu.

 

Data: 28.12.2022

Stadion: The Alexandra Stadium, Crew

Widzów: 4 209

Sędzia: Anthony Taylor

MoM: Ryan Thomas (8) [Newcastle]

 

Mitrović – McVittie, Shahrour, Rose, Pröll – Mullen, Marcelo (Wright 71’), Oswald, Fleck, Thomas (Richards 83’) – Missiroli (Bruce 67’)

 

(24) Crew Alexandra – (2) Newcastle United 1:2 (0:1) [Franks 71’ – Thomas 25’, Bruce 75’]

-Championship [25/46]

 

Championship - półmetek

Odnośnik do komentarza

Ej! Ledwo wygrałem z ostatnią drużyną i jestem drugi :keke:

 

Odcinek 1172

 

Podsumowanie (grudzień):

 

Ranking: 1. Brazylia (2315); 2. Argentyna (2179); 3. Francja (2105); 69. Polska (404)

 

Bilans spotkań: 6 (5-1-0) 16:4

Najlepszy strzelec: Simone Missiroli – 5 goli

Championship: 2. miejsce

FA Cup: 3. runda (vs. Preston ?:?)

Carling Cup: odpadliśmy w 3. rundzie

Finanse: € 47,79 mln (- 3,62 mln)

 

Transfery (Świat):

 

1. Cristian Rivas (San Lorenzo) -> Atlas za € 3 mln

2. Carlos (Cruzeiro) -> Veracruz za € 2,8 mln

3. Sergey Samoilov (CSKA Moskwa) -> Szynnik Jarosław za € 2,2 mln

Transfery (Polska): brak

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: Arsenal (+4)

Francja: Marseille (+0)

Niemcy: Werder (+2)

Grecja: AEK (+0)

Włochy: Juventus (+8)

Holandia: Ajax (+12)

Polska: Jagiellonia (+1)

Portugalia: Porto (+2)

Irlandia: mistrz – Cork City (+15); puchar – Cork City

Rosja: mistrz – Spartak M. (+4)

Szkocja: Celtic (+7)

Hiszpania: Real Madryt (+4)

Szwecja: mistrz – AIK (+2); puchar – Halmstad

Serbia: Wożdowac (+0)

Odnośnik do komentarza

Żeby jeszcze ktoś dobry chciał przyjść...

 

http://img120.imageshack.us/img120/8173/premieryc4.jpg

 

Odcinek 1173

 

W sylwestra musiałem się oszczędzać, żeby następnego dnia na trzeźwo i bez bolącej głowy przyjąć do zespołu nowego zawodnika. Byłem zadowolony ze swojego pierwszego zakupu w nowym klubie. Chilijski defensywny pomocnik z Chelsea Londyn – Jorge Donoso, kosztował mnie aż, a może tylko 13,75 miliona euro. Zawodnik był pod obserwacją moich scoutów bardzo długo, więc nie wahałem się przy jego zakupie. Jorge miał okazję zadebiutować już w pierwszym meczu przeciwko Blackburn Rovers. Rywali załatwiliśmy już w 6. minucie strzałem z rzutu wolnego autorstwa Marcelo. Skuteczni byliśmy również w 19. minucie. Missiroli zagrał do Fleck’a, a Szkot uderzył z półwoleja i podwyższył na 2:0. Niestety, Missiroli zderzył się w tej sytuacji z przeciwnikiem i musiał opuścić boisko na noszach, a jego uraz wyglądał groźnie. W 36. minucie straciliśmy gola. Pollard dośrodkował na długi słupek, a Currie zdołał uciec moim obrońcom i pokonał bramkarza główką. Gospodarze nie mieli jednak zbyt wielkich nadziei na korzystny wynik, kiedy to w 45. minucie sprokurowali rzut karny, a jedenastkę wykorzystał Marcelo. W drugiej połowie atakowali już tylko piłkarze Blackburn, ale nie znaleźli żadnego sposobu na pokonanie mojego bramkarza. Lekko rozpoczęliśmy nowy rok zgarniając przy tym komplet punktów.

 

Data: 2.01.2023

Stadion: Ewood Park, Blackburn

Widzów: 19 754

Sędzia: Kieran O’Neill

MoM: Marcelo (9) [Newcastle]

 

Wood – Vaneslander, Shahrour, Rose, Christiansen – Donoso, Marcelo (Wright 73’), Fleck, Oswald, Thomas – Missiroli (Bruce 20’)

 

(15) Blackburn Rovers – (2) Newcastle United 1:3 (1:3) [Currie 36’ – Marcelo 6’, kar. 45’, Fleck 19’]

-Championship [25/46]

 

Lekarz przyszedł do mnie cały blady i wręczył plik kilku kartek dotyczących Missiroli’ego. Dowiedziałem się z nich, że włoski napastnik ma zerwany mięsień łydki i wyleci ze składu na około 4 miesiące. Najgorsze jest to, że straciłem najskuteczniejszego atakującego, a na jego miejsce mam tylko Bruce’a. Wyszedłem jednak z założenia, że w ataku może zagrać również Fleck, i to na niego postawiłem w meczu z jedenastym Plymouth. Ponownie szybko objęliśmy prowadzenie, które ustawiło całe spotkanie. W 7. minucie Pröll wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego i wpakował piłkę do bramki gości. Minęło kolejne 7 minut i było już 2:0. Marcelo uderzył z dystansu, co nie dało najmniejszych szans golkiperowi. W 18. minucie Shahrour dośrodkował w pole karne przeciwnika, a na listę strzelców wpisał się Richards. Zdobywaliśmy bramki w ekspresowym tempie, a to nie było ostatnie słowo z naszej strony. W 23. minucie bramkarza gości pokonał Fleck i kibice wpadli w ekstazę. Zmartwiło mnie jedynie to, że rywale zaczęli „eliminować” moich piłkarzy, zaczynając od Shahrour w 34. minucie. Festiwal goli trwał również w drugiej połowie. Marcelo dośrodkował z rzutu rożnego w 58. minucie, a McVittie wpakował futbolówkę do odkrytej bramki. W 65. minucie Marcelo strzelił z rzutu wolnego, piłka odbiła się rykoszetem od muru i przeleciała przez linię bramkową. Myślałem, że skończymy z większym wynikiem, ale niestety licznik zatrzymał się na sześciu.

 

Data: 4.01.2023

Stadion: St. James’ Park, Newcastle

Widzów: 31 339

Sędzia: David Snowdon

MoM: Marcelo (9) [Newcastle]

 

Wood – Vaneslander, Shahrour (McVittie 36’), Rose, Christiansen – Pröll, McManaman (Wright 60’), Oswald, Richards, Marcelo – Fleck (Bruce 71’)

 

(2) Newcastle United – (11) Plymouth Argyle 6:0 (4:0) [Pröll 7’, Marcelo 14’, 65’, Richards 18’, Fleck 23’]

-Championship [26/46]

Odnośnik do komentarza

Kupiłem od nich dwóch ciekawych piłkarzy, ale tak poza tym to mają straszną biedę. Chyba dwa razy Chelsea była bankrutem, kilka razy spadli do Championship. Prezes - Toby Thomas (Anglik). Józef Młynarczyk w sztabie szkoleniowym...

 

Odcinek 1174

 

Kolejnym transferem do klubu okazał się brazylijski prawy obrońca z Chelsea Londyn – Edmilson. Londyńczycy otrzymali za niego równe 13 milionów euro i od razu zaczęli planować inwestowanie tych pieniędzy. Złożyli więc ofertę za mojego piłkarza Vaneslander’a, któremu nie podoba się już w Newcastle, a ja zgodziłem się na 6 milionów euro.

 

W końcu mogliśmy trochę odpocząć od rozgrywek ligowych i zagrać w FA Cup. Nie wylosowaliśmy zbyt dobrze swojego rywala, bo już w 3. rundzie musieliśmy grać z Preston. Przegrana oznaczała, że straciłbym zaufanie zarządu, więc dla mnie było to niemniej prestiżowe spotkanie. Ale początek meczu okazał się dla nas katastrofą. Już w 2. minucie Carrick wpakował piłkę do naszej bramki i rywale objęli prowadzenie. Ten gol zadziałał na moich piłkarzy, na szczęście, jak czerwona płachta na byka. Rzuciliśmy się do ataku, ale do końca pierwszej połowy nie mogliśmy pokonać bramkarza. Dopiero w 58. minucie cudowne podanie Marcelo otworzyło nam drogę do bramki rywali, a akcję wykończył Thomas, dzięki któremu wyrównaliśmy wynik spotkania. Po tym jakby uszło z nas całe powietrze i utraciliśmy zdolność atakowania przeciwnika. Nie przechyliliśmy szali na swoją stronę, dlatego przyjdzie nam zagrać jeszcze jeden mecz z Preston, tym razem na ich terenie…

 

Data: 7.01.2023

Stadion: St. James’ Park, Newcastle

Widzów: 37 114

Sędzia: Leon Taylor

MoM: Ryan Thomas (8) [Newcastle]

 

Wood – McVittie (Edmilson 60’), Sekulić, Rose, Christiansen – Donoso, Wright, Marcelo, Oswald, Thomas – Fleck (Bruce 73’)

 

(CH) Newcastle United – (CH) Preston North End 1:1 (0:1) [Thomas 58’ – Carrick 2’]

-FA Cup, 3. runda

 

Tydzień później musieliśmy podejmować jednego z najgroźniejszych rywali w lidze – Sheffield United. Jeden z najstarszych klubów plasuje się tuż za naszymi plecami ze stratą zaledwie dwóch punktów, i to właśnie oni mogą sprawić, że spadniemy na 3. miejsce tracąc szansę na bezpośredni awans do Premiership. Jednak w tym meczu byłem bardzo spokojny, bo od pierwszych minut kontrolowaliśmy całe boisko. Problemem był jedynie bramkarz, które nie sposób było pokonać. W 65. minucie Donoso zagrał dokładnie do wysuniętego Bruce’a, a świeżo wprowadzony napastnik zdecydował się na strzał sprzed pola karnego. Futbolówka odbiła się od rąk golkipera i wpadła do siatki! Rywalom o dziwo nie zależało na wyrównaniu i bez walki oddali mecz. Natomiast my podwyższyliśmy w 91. minucie, żeby wszystko było pewne – 3 punkty zostają na St. James’ Park.

 

Data: 14.01.2023

Stadion: St. James’ Park, Newcastle

Widzów: 33 450

Sędzia: Phil Clayton

MoM: Josh Wright (8) [Newcastle]

 

Wood – Vaneslander, Shahrour, Rose, Christiansen – Donoso, Wright, Marcelo (Pröll 73’), Oswald, Thomas (Richards 90’) – Fleck (Bruce 60’)

 

(2) Newcastle United – (3) Sheffield United 2:0 (0:0) [bruce 65’, Wright 90’+1’]

-Championship [28/46]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1175

 

Przypadła mi do gustu wymiana zawodników z Chelsea Londyn. Jak na razie to tylko z nimi rozmawiam na temat transferów, szybko się dogadujemy i są z tego pieniądze. Przykładem może być sprzedać do stołecznego klubu mojego obrońcy – Vaneslander’a za 6 milionów euro. Dołożyłem jeszcze 4 miliony i wysłałem okrągłą dychę na konto The Blues, pozyskując tym samym meksykańskiego obrońcę – Césara Tinoco.

 

Kwestia awansu do następnej rundy w FA Cup nadal była nierozstrzygnięta. Na własnym terenie zremisowaliśmy z Preston 1:1, dlatego konieczna była powtórka. Zarząd powiedział mi wprost: musimy dojść przynajmniej do 5. rundy, a jesteśmy dopiero w trzeciej. Zebrałem więc najlepszych piłkarzy, których miałem pod ręką i ruszyłem do Preston. John Fleck pokazał się z dobrej strony już na początku meczu. Najpierw postraszył trochę obronę gospodarzy, a w 10. minucie doprowadził do kapitulacji bramkarza. Nie spodziewałem się jednak, że rywale nie będą podłamani i nawiążą z nami walkę. 7 minut później McBride znalazł się w podobnej sytuacji co nasz szkocki napastnik, i strzałem pod poprzeczkę wyrównał wynik spotkania. Cóż, nie musieliśmy długo czekać, by Fleck znowu dał o sobie znać. W 25. minucie otrzymał podanie od Jinliang’a, który jest już jedną nogą poza Newcastle, i oddał ponad 20 metrowy strzał. Bramkarz minął się z piłką i za to został wygwizdany przez własnych kibiców. Ci za to mieli niezłą huśtawkę humorów, bo już minutę później znowu był remis. Na listę strzelców wpisał się McBride, i to on był dzisiaj naszą prawdziwą zmorą. Pierwsza połowa nie zakończyła się tak, jakbyśmy tego chcieli. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Ricketts i przechylił szalę zwycięstwa na korzyść swojego zespołu.

 

Moich piłkarzy czekała poważna rozmowa w czasie przerwy. Trzeba było ruszyć dupy i przycisnąć gospodarzy. Dwa razy nie musiałem tego mówić. W 62. minucie Fleck przyjął piłkę przed bramkarzem, minął go genialnym zwodem i skierował futbolówkę do pustej bramki! 5 minut później było już pozamiatane. Marcelo perfekcyjnie wykonał rzut wolny dając nam prowadzenie. Było widać zdezorientowanie przeciwnika, wiedziałem już, że awansujemy do kolejnej rundy. Zwłaszcza że później w przeciągu dwóch minut strzeliliśmy jeszcze dwa gole i skończyliśmy mecz z wynikiem 6:3…

 

Data: 18.01.2023

Stadion: Deepdale, Newcastle

Widzów: 22 043

Sędzia: Leon Taylor

MoM: John Fleck (10) [Newcastle]

 

Wood – Edmilson (McVittie 71’), Shahrour, Rose, Christiansen – Donoso, Marcelo, Wright (Thomas 12’), Jinliang, Oswald – Fleck (Bruce 82’)

 

(CH) Preston North End – (CH) Newcastle United 3:6 (3:2) [McBride 17’, 26’, Ricketts 41’ – Fleck 10’, 25’, 62’, 77’, Marcelo 67’, Thomas 79’]

-FA Cup, 3.runda-powtórka

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1176

 

Włodarze Chelsea Londyn niechętnie opuszczali Newcastle. Co chwilę pojawiali się na moich treningach obserwując kolejnych piłkarzy. I tym sposobem pozyskali za 9,25 miliona euro rozgrywającego McManaman’a, którego w ogóle nie widziałem w swojej drużynie. Mój poprzednik dokonał fatalnego transferu, a ja musiałem to teraz naprawiać.

 

Na jakiś czas pożegnałem się z londyńczykami i ruszyłem do Leeds na mecz w 29. kolejce. Tamtejszy klub, który swego czasu prowadziłem, okupuje dół tabeli, ale wszystkiego można się było po nich spodziewać, skoro to jeden z wrogów Newcastle. Jednak po pierwszej połowie miałem wrażenie, jakby wszyscy się zmówili i grali piach. Padło kilka celnych strzałów, ale były one zbyt lekkie, by pokonać któregoś z bramkarzy. W drugiej odsłonie było już tylko gorzej. Z każdą minutą oddalała się od nas szansa na komplet punktów. Aż w końcu było jasne, że z Leeds wywieziemy tylko jedno oczko.

 

Data: 21.01.2023

Stadion: Elland Road, Leeds

Widzów: 25 449

Sędzia: Stewart Lewis

MoM: Jamie Sturrock (8) [Leeds]

 

Wood – Edmilson, Sekulić, Rose, Tinoco – Donoso, Wright, Oswald, Marcelo (Jinliang 45’), Thomas – Fleck (Bruce 80’)

 

(21) Leeds United – (2) Newcastle United 0:0

-Championship [29/46]

 

Okazało się, że wystarczy zremisować, by wskoczyć na pierwsze miejsce. W końcu doczekałem się porażki Derby County i zrównaliśmy się z nimi punktami, co dało nam fotel lidera. Nie musiałem go bronić już w następnym meczu, bo musieliśmy zmierzyć się z Norwich w FA Cup. Kanarki występują z powodzeniem w Premiership, więc jest to moja pierwsza styczność z kimś naprawdę lepszym. Zanim jednak sędzia zagwizdał pierwszy raz, dokonałem kilku transferów. Za pokaźne 15 milionów euro sprzedałem Jinliang’a do Birmingham, który miał wygórowane ambicje. Od razu zainwestowałem 9 milionów euro w australijskiego napastnika Danny’ego Holt’a z Grasshopper Zurych.

 

W meczu z Norwich byliśmy skazywani na porażkę. Nic dziwnego, skoro rywale na papierze byli o klasę lepsi. Ja jednak miałem zgrany zespół, w który mocno wierzyłem, a do tego miałem cel: awansować do 5. rundy. Ale widziałem mecz podobny do tego z Leeds – nudy. Pierwszy celny strzał padł dopiero w 51. minucie, ale Marcelo nie zdołał pokonać golkipera gospodarzy. Nagle zaczęła się seria strzałów w światło bramki Norwich, ale żaden nie był wstanie przekroczyć linii bramkowej. Byłem zły, że bezbramkowo zremisowaliśmy wygrany mecz. Rywale oddali tylko jeden celny strzał, my natomiast jedenaście…

 

Data: 28.01.2023

Stadion: Carrow Road, Norwich

Widzów: 25 164

Sędzia: Ben Jones

MoM: Elidon Aliaj (8) [Norwich]

 

Wood – Edmilson, Shahrour, Rose, Christiansen – Pröll, Wright, Marcelo (Mullen 63’), Oswald, Thomas (Richards 63’) – Fleck (Holt 71’)

 

(PS) Norwich City – (CH) Newcastle United 0:0

-FA Cup, 4. runda

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...