Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

A to coś złego, ze uważam, ze wierszyk uwłaczający innym narodowościom, bazujący na staroświeckich stereotypach nie jest najlepszą lekturą dla dziecka? Przecież nie chcę wstrzymania druku tej książeczki, ale jak to ma być "tradycja" literacka kraju, który ma 4 noblistów, to ja dziękuję bardzo.

Odnośnik do komentarza

Ale o co Ci chodzi Vami, bo nie wiem już.

Uważasz, że dla małego dziecka, które nie ma jak skonfrontować wiedzy z książeczek z rzeczywistością takie potrzebne jest pisanie, że jedni śmierdzą, drudzy kradną trzeci ciągle pijani a następni biją kobiety choć nie ma to żadnego odniesienia do rzeczywistości?

O ile dla dorosłych takie coś może być śmieszne, bo mamy jakieś doświadczenie życiowe, to czytanie dziecku takich bzdur może spowodować, że będzie się "wyrazał" poprzez hajlowanie czy krzyczenie "Żydzi do gazu". To takie ważne dla Ciebie? Jeśli tak, to nie chrońmy dzieci przed niczym, niech se oglądają gołe baby, strzelaniny, grają w GTA i bawią zapałkami.

Odnośnik do komentarza
Polecam znaleźć odcinek "Warto rozmawiać" o wychowaniu seksualnym. Tam były demonstrowane podręczniki do tego przedmiotu z Hiszpanii, Danii i innych krajów. Niech sobie każdy odpowie czy chciałby aby jego dziecko uczyło się tego.

A widziałeś tego posta?

Ty byś nie chciał żeby dzieci uczyły się z "takich podręczników" a ja nie chcę, by mojemu dziecku ktoś - np. w przedszkolu - czytał o śmierdzących Niemcach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli porównujesz tradycyjne rymowanki zakorzenione głęboko w kulturze (tak jak i stereotypy, które śa jej integalną częścią a lewactwo chce nas z tej tradycyjnej kultury obedrzeć by zastąpić ją hasłami o "tolerancji") z książkami o lizaniu sobie odbytu to gratuluję :picard:

Odnośnik do komentarza

Ale znajdzie się taki co powie, że lizanie odbytu to sama natura, jeszcze bardziej zakorzeniona niż te stereotypy ;)

Chce Ci tylko pokazać, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

I smutno, że za cześć kultury, godną chronienia i nauczania dzieci uważasz rymowanki robiące z innych ludzi śmierdzieli, złodziei czy porywaczy tylko ze względu na ich pochodzenie. Do jakiej chlubnej tradycji jeszcze powrócimy? Łamanie kołem? Pogromy?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...