Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

To znaczy:

- jest posłem, prezydentem bądź innym Wybrańcem Narodu?

- jest pracownikiem administracji rządowej uprawnionym do wydawania decyzji administracyjnych?

a może - jest powołany do ochrony bezpieczeństwa publicznego?

 

Ja nie widzę analogii, jeśli mam być szczery.

Z pielęgniarkami? Lekarzami? Pracownikami administracji rządowej lub samorządowej? Nie ma analogii?

Odnośnik do komentarza

Fikander - bo podczas wykonywania swoich obowiązków służbowych narażony jest na niebezpieczeństwo. O ile w przypadku podstawówki jest ono znikome, to zapraszam do byle zawodówki - przejdź się po korytarzach z wysoko podniesioną głową i patrz w oczy mijanym chłopcom - życzę szczęścia i jednoosobowej sali w szpitalu ;)

Odnośnik do komentarza

Fikander - bo podczas wykonywania swoich obowiązków służbowych narażony jest na niebezpieczeństwo.

 

Górnik też jest narażony.

No tak, ale on nie jest przedstawicielem państwa/samorządu. Ja jestem. I nie piszę tego dlatego, że jakoś specjalnie mi na tych uprawnieniach zależy (nie zależy, pomijając okazjonalny miniaturowy napis na ścianie życzący mi śmierci, pracuje mi się znakomicie :) ). Chodzi mi tylko o to, że nie widzę różnic między pozycją moją a grup wymienionych wcześniej.

Odnośnik do komentarza

tylko górnik nie dba bezpośrednio o rozwój społeczeństwa*. A nauczyciel swoją codzienną pracą kształtuje rzeczywistość. Dawniej był to prestiżowy zawód, dziś jest często postrzegany jako średnio śmieszny. Serio uważacie, że nauczyciel nie zasługuje na specjalne przywileje?

 

* bezpośrednio - słowo klucz. Bo ani górnik, ani stolarz, tynkarz, szewc, drwal, ani żaden tego typu zawód nie kształtuje młodego umysłu. Nie twierdzę, że to zawody gorsze, mało wartościowe, ale z pewnością większy wpływ na młodych ludzi ma nauczyciel jak górnik. Stąd to, że czasami trzeba uczyć w szkole, w której zagrożenie jest szczególne, powinno zasługiwać na szczególną ochronę.

Odnośnik do komentarza
Z pielęgniarkami? Lekarzami? Pracownikami administracji rządowej lub samorządowej? Nie ma analogii?

 

Akurat pielęgniarki i lekarze też IMHO nie powinni mieć tych uprawnień.

I nie, nie ma analogii. Pracownicy administracji rządowej mają te uprawnienia tylko i wyłącznie wtedy, kiedy wydają decyzje administracyjne. Większa odpowiedzialność - większe przywileje. Nauczyciel korzysta wyłącznie z przywilejów.

 

No tak, ale on nie jest przedstawicielem państwa/samorządu. Ja jestem.

 

Ja też jestem, a bluzgać na mnie w internecie można ile wlezie (i śmiem twierdzić, że mój zawód jest nieco bardziej niebezpieczny, niż 'przysłowiowego' nauczyciela nauczania początkowego). I nie chodzi mi tu o rozgoryczenie z tego faktu, ale o wykazanie, że liczbę grup objętych tymi uprawnieniami można rozciągać w nieskończoność. Bo skoro nauczyciel, to czemu nie wykładowca akademicki? Czemu nie pani z dziekanatu? Też reprezentuje państwo i 'kształtuje młode umysły'. Czemu nie konduktor PKP, jak najbardziej państwowych/samorządowych kolei? Znacznie bardziej niebezpieczny zawód od nauczyciela.

 

Naprawdę, ze szkolnymi patologiami można walczyć na wiele sposobów, a to jest tylko działanie na alibi. Ogłosimy spektakularny sukces, złapiemy kilku licealistów popisujących się swoją elokwencją w internecie, nasramy im w papiery, będzie rewelacja. A bydło, jak się bydliło po korytarzach w zawodówce, tak bydlić się będzie.

Odnośnik do komentarza

Naprawdę, ze szkolnymi patologiami można walczyć na wiele sposobów, a to jest tylko działanie na alibi. Ogłosimy spektakularny sukces, złapiemy kilku licealistów popisujących się swoją elokwencją w internecie, nasramy im w papiery, będzie rewelacja. A bydło, jak się bydliło po korytarzach w zawodówce, tak bydlić się będzie.

 

Stop ;) Broń boże za nadużywaniem tego statusu w przypadku takim, jaki się tu pojawił. Ochrona nauczyciela jak funkcjonariusza publicznego tylko w przypadku naruszania nietykalności cielesnej. Bo w sporach słownych nauczyciel powinien sobie z "bydłem" radzić. Natomiast dotknięcie nauczyciela czy to ręką, czy koszem, powinno być szczególnie karane.

Odnośnik do komentarza

Akurat pielęgniarki i lekarze też IMHO nie powinni mieć tych uprawnień.

Ale mają. Mają też strażnicy więzienni. Co oznacza, że Twoja definicja funkcjonariusza publicznego jest najwyraźniej błędna. To nie wydawanie decyzji administracyjnych jest miarą spełniania funkcji publicznych. Mi państwo powierzyło współodpowiedzialność za wychowanie i wyedukowanie swoich obywateli, jestem państwowym wkładem w ich pierwotną klasyfikację, współtworzę na dobre i złe ich postawy wobec świata. Takie przynajmniej mam zadania. Jeśli nie można mnie nazwać funkcjonariuszem publicznym, to chyba się nie zrozumiemy. Pokaż mi prawną definicję takich działań która jednoznacznie nauczycieli wyklucza.

A czemu nie nauczyciel akademicki? Nie wiem, czy ja tworzę prawo? Nie mam nic przeciw temu.

Odnośnik do komentarza

Akurat pielęgniarki i lekarze też IMHO nie powinni mieć tych uprawnień.

Ale mają. Mają też strażnicy więzienni. Co oznacza, że Twoja definicja funkcjonariusza publicznego jest najwyraźniej błędna.

 

Bynajmniej. Uprawnienia pielęgniarek i lekarzy, podobnie jak nauczycieli, nie wynikają bezpośrednio z kodeksu karnego, lecz z innych ustaw, i zostały nadane w równie populistyczny i amerytoryczny sposób.

 

To nie wydawanie decyzji administracyjnych jest miarą spełniania funkcji publicznych.

 

Funkcjonariusz publiczny < osoba pełniąca funkcję publiczną.

Odnośnik do komentarza

To chińczyk też jest w takim razie grą losową, bo wynik zależy od rzutu kostką. Idźmy dalej - poniekąd wszystko jest grą losową.

Jak zwykle urzędnicy są ogarnięci obsesją kontroli każdego przejawu życia obywateli. Czym to się różni od PRL?

Najśmieszniejsze jest to, że ta zmiany wprowadza liberalna ponoć partia polityczna. Chyba zacznę uprawiać hazard w ramach protestu przeciw idiotyzmom.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...