Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

Ja proponuję zmianę w menu restauracji sejmowych - żadnych tłustych mięs, napojów gazowanych, ALKOHOLU i kawy - tylko woda i warzywa gotowane na parze. Posłowie to w końcu nasi reprezentanci i wspólne dobro, więc należałoby zadbać o ich zdrowie. Ustawą.

 

 

Jak tak sobie absurdujemy, to ja proponuje zaprzestać polowań na dilerów w szkołach. Po co dziecko ma biegać po ciemnych zaułkach i rozmawiać z podejrzanymi typami kupując towar niewiadomego pochodzenia. Szkoła może to ułatwić. Przecież na przerwach może być w każdej toalecie kulturalny młody człowiek z wszelkim zestawem dragów - bezpiecznie i czysto. A o to, żeby dzieci nie brały niech zadbają rodzice dobrze wychowując dziecko!!

No i wprowadźmy sklepy z fajerwerkami do szkół. Dzieci bardzo lubią fajerwerki i szkoda, żeby biegały na przerwie i szukały jakiś chińskich podróbek, jak pan zrzeszony w Lewiatanie może im sprzedawać oryginalne, bezpieczne petardy. Oczywiście w asortymencie miałby też zapałki, żeby dzieci nie musiały biegać do kiosków! Albo lepiej - otwierajmy w każdej szkole małe galerie - żeby dziecko na przerwie mogło sobie - tylko w teorii - wszystko kupić - przecież na dziecko nie działają żadne pokusy, reklamy w telewizji i inne sygnały, a wszystkie są dobrze wychowane przez swoich rodziców i na pewno nic nie kupią.

Odnośnik do komentarza

O barach mlecznych już zapomnieliscie? :) Poza tym ten przepis hula również w liceach - to dopiero jest absurd.

 

W ogóle odnosząc się jeszcze do tych przedsiębiorców to widzę tu pewną niekonsekwencje. Jak Korwin mówi o redukcji etatów w budzetowce to podnosi się larum: "ludzi bedo pracy pozbawiać kurwiesyny!!!", ale już jakaś zdebilala ustawa, nierozwiazujaca w ogóle problemu, powodująca straty (lub całkowitą utratę) dochodów tysięcy ludzi kompletnie wam nie przeszkadza. Rozumiem, że " nie przykładanie ręki szkoły" jest tego warte?

 

Mewho - uspokoj się. Rozmawiamy o zabojczych czipsach, a nie petardach czy dopalaczach.

Odnośnik do komentarza

Smutne, że tak łatwo lykacie rządową propagandę. Zamiast zakazów bardziej efektywne byłoby zwiększenie ilości godzin WF-u. Chociaż pewnie i tak ogrom rodziców zalatwialby całoroczne zwolnienia swoich pociech, żeby się nie spocily i nie smierdzialy :)

 

Czekam na ewolucję tej ustawy i zakaz sprzedaży smieciowych produktów w promieniu 700 metrów od szkoły.

Odnośnik do komentarza

Smutne, że tak łatwo lykacie rządową propagandę. Zamiast zakazów bardziej efektywne byłoby zwiększenie ilości godzin WF-u. Chociaż pewnie i tak ogrom rodziców zalatwialby całoroczne zwolnienia swoich pociech, żeby się nie spocily i nie smierdzialy :)

 

Czekam na ewolucję tej ustawy i zakaz sprzedaży smieciowych produktów w promieniu 700 metrów od szkoły.

Na większość zwolnień, poza sytuacjami gdy są wskazania zdrowotne, typu ryzyko zerwania siatkówki jest bat, poza tym zmieniono sposób oceniania tych lekcji.

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Odnosząc się do WF, nie wiem jak Wasz, ale mój był chujowy w liceum i gimbazie. W podbazie było lepiej - basen, tenis, pelnowymiarowa bieżnia itepe. Ale gdybym nie grał dalej w tenisa i nie miał dobrego metabolizmu to na samym WFie szkolnym byłbym rubasem pewnie ;)

Ja w wieku szkolnym byłem chudzina, bo zamiast napierdalac w League of Legends albo CS, biegalem z piłka po podwórku. Tyc zacząłem w liceum, gdzie moja aktywność fizyczna drastycznie spadła. I to jest problem, a nie kurwa chrupki w szkole. Sorry, ale trzeba być totalnym ignorantem żeby nie dostrzegać zależności.
Odnośnik do komentarza
Ja w wieku szkolnym byłem chudzina, bo zamiast napierdalac w League of Legends albo CS, biegalem z piłka po podwórku. Tyc zacząłem w liceum, gdzie moja aktywność fizyczna drastycznie spadła. I to jest problem, a nie kurwa chrupki w szkole. Sorry, ale trzeba być totalnym ignorantem żeby nie dostrzegać zależności.

 

Okej, ale jest jeszcze jedna zależność: dzieci się nie ruszają + mają nieograniczony dostęp do słodyczy w szkole -> są pulchne ;) Więc usuwa się jedną część tej układanki - może jest to zbyt drastyczne, może będzie nieskuteczne, ale daje jakiś impuls i szkołę jako taką uwalnia od pretensji rodziców, że dziecko się spasło, bo ma sklepik w szkole :]

W tej ustawie kłopotem jest raczej zbyt drastyczne podniesienie norm dla szkolnych kuchni, bo im koszty przy takich przepisach rosną czasem o 100%, a wiadomo, że o tyle nie wzrosną dopłaty z samorządu.

Odnośnik do komentarza

Nawet najlepiej odżywiane dziecko świata łatwo skusić czekoladą/chipsami więc to nie tylko wina rodziców.

A nie do końca się zgodze. Moje (prawie 6 letnie) dziecko np. nie zna smaków czipsów, coca-cole wzięła raz do ust i wypluła. No może z tą czekoladą by się trochę zgadzało ;)

Ale jak widze na placu zabaw 2-3 latki z paczką lejsów w łapie i mamuśki które dają im do popicia sprajta to mi się nóż w kieszeni otwiera.

Ja za zmianami jestem jak najbardziej. Szkoła nie musi przykładac łapy do tworzenia złych nawyków. A jak dzieciak mimo wszystko będzie siegał po fastfooda, to juz problem rodzicow.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Lepsze cyrki są z przyprawianiem obiadów w stołówkach. Moja córa nosi ze sobą (jak i pół szkoły) sól w saszetkach i cukier. W niektórych szkołach nauczyciele i tego bronią dzieciakom. Zaczęły się powoli podnosić głosy niezadowolenia rodziców, że jak nie będą obiady serwowane normalnie to przestaną za nie płacić.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...