Skocz do zawartości

World Domination Tour


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Profesor
Polska: Lech [+17]

:omg:

 

Jak radzi sobie Xerez?

 

Piąte w lidze, wyszło z grupy LM

 

Na początku stycznia otrzymałem propozycję poprowadzenia francuskiego Niort.

 

W przerwie zimowej najważniejsze były wzmocnienia, gdyż moich piłkarzy kusiły bogatsze kluby z zachodu i ze wschodu, i niektórzy z nich zademonstrowali koszmarny brak lojalności. Jako pierwszy zbuntował się Marcin Stachowiak (26, DC; Polska), nasz najlepszy środkowy obrońca, który oświadczył, że pragnie przejść do mocniejszego klubu. Jako że dla ludzi, którzy nie mieli Lecha w sercu, nie było miejsca w moim zespole, przy kolejnej propozycji nie stawiałem już przeszkód i Marcin za 1.800.000 euro odszedł do Dynama Kijów. Stachowiak przez trzy sezony spędzone w Kolejorzu rozegrał 58 spotkań, w których zdobył jednego gola i zaliczył trzy asysty przy średniej [7.27].

Odnośnik do komentarza
Jako że dla ludzi, którzy nie mieli Lecha w sercu, nie było miejsca w moim zespole, przy kolejnej propozycji nie stawiałem już przeszkód i Marcin za 1.800.000 euro odszedł do Dynama Kijów.

Daleko na zachód zajechał. :keke:

 

 

(...)gdyż moich piłkarzy kusiły bogatsze kluby z zachodu i ze wschodu(...)
Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Przypomnieli sobie o mnie Rosjanie, którym bardzo zależało, abym po raz drugi poprowadził sborną. Pokusa była wielka, bo wciąż żywiłem do tej drużyny wielką sympatię, ale miałem ważny kontrakt z grecką federacją i zamierzałem go wypełnić.

 

Drugim po Stachowiaku zawodnikiem, który w styczniu opuścił Poznań, był Martin Suško (22, AMLC; Słowacja: 19/1) [15-0-10, 7.60, 1s]. Już gdy Słowak przychodził do Kolejorza, zdawałem sobie doskonale sprawę, że odchodzi ze Sieny wyłącznie po to, by odbudować formę i wrócić na zachód. Suško okazał się trafionym transferem, między innymi bijąc klubowy rekord w liczbie asyst, ale gdy zaczęły nadpływać dla niego oferty, nie zdołałem go zatrzymać. Ostatecznie Martin odszedł do francuskiego pierwszoligowca Grenoble za 2.000.000 euro i 30% wartości kolejnego transferu.

 

Ale to jeszcze nie był koniec — niemalże jednocześnie ciężkie kontuzje wyeliminowały na 2-3 miesiące Radovicia, Wróblewskiego i Wiśniewskiego. Tym samym posypała się nam obsada środka obrony i bramki, zmuszając mnie do pospiesznego uaktywnienia się na rynku transferowym.

 

Styczeń 2036

 

Bilans: 0-0-0, 0:0

Liga: 1. [—], 51 pkt, 48:11

Puchar Polski: ćwierćfinał (z Koroną Kielce)

Puchar UEFA: 1. runda (0:1, 0:4 z Leeds)

Finanse: 24.499.331 euro (+2.293.318 euro)

Nagrody: —

 

Transfery (Polacy):

1. Marek Kaczmarek (25, AM/FC; Polska: 32/6) z Barcelony do Osnabrück za 8.250.000 euro

2. Marcin Woźniak (22, DC; Polska U-21: 23/0) z Coventry do Portsmouth za 4.300.000 euro

3. Mateusz Jarczyk (27, ST; Polska U-21: 12/5) z Norwich do Hull za 3.100.000 euro

 

Transfery (cudzoziemcy):

1. Matteo Orlandi (24, DL; Włochy U-21: 7/1) z Lecce do Milanu za 50.000.000 euro

2. Juan Carlos Vázquez (27, DR; Hiszpania: 46/1) z Arsenalu do Milanu za 34.500.000 euro

3. Antonio Moreno (25, AM/FC; Hiszpania: 5/2) z Leicester do Lazio za 28.500.000 euro

Ligi europejskie:

 

Anglia: Chelsea [+8]

Bułgaria: Lewski Sofia [+1]

Francja: Monaco [+8]

Hiszpania: Barcelona [+4]

Niemcy: Werder Brema [+1]

Polska: Lech [+17]

Portugalia: Marítimo [+7]

Włochy: Lazio [+3]

 

1 lutego w Polsce otworzyło się zimowe okno transferowe. Nie udało mi się przeprowadzić zbyt wielu spektakularnych transferów, choć paru upolowanych przeze mnie młodziaków miało papiery na granie na wysokim poziomie — ale za parę lat. Do pierwszego zespołu dołączyło tylko trzech zawodników. Słowak Marek Perniš (25, DR; Słowacja: 18/1), kupiony za 14.000 euro z Bełasicy, miał rozwiązać nasze problemy z obsadą prawej obrony, gdzie starzejący się Malinowski po prostu już nie dawał rady, a młodzi Zając i Woźniak mieli jeszcze za małe umiejętności, by na nich postawić. Wszechstronny Nebojša Janković (25, DC/DM; Serbia U-21: 10/1), za którego zapłaciłem 100.000 euro Koronie Kielce, miał zastąpić na środku obrony sprzedanego do Kijowa Stachowiaka. I wreszcie Bośniak Goran Sarić (21, AMRL; Bośnia U-21: 3/0), sprowadzony za 20.000 z Sarajeva, wypełnić miał lukę na lewej pomocy, powstałą po odejściu Suški do Grenoble.

 

Czterech innych młodych piłkarzy musiało jeszcze sporo się napocić na treningach, zanim znalazłoby się dla nich miejsce w pierwszym zespole. Najbliżej osiągnięcia tego celu był Ivica Petrović (21, AMRC; Serbia U-21: 8/1), kupiony za 26.000 z niemieckiego Fürstenfeldbruck. W przypadku Briana Watsona (17, DC; Irlandia Północna U-21: 11/0), sprowadzonego za 5.000 euro z Nesebaru, wygrałem rywalizację o jego podpis z paroma całkiem znanymi klubami angielskimi. Spore nadzieje wiązałem też z Maksymem Czystiakowem (20, ST; Bułgaria U-19), wyjętym z Rodopy za 35.000 euro, oraz Jensem Franssonem (18, MC; Szwecja), za którego zapłaciłem 22.000 euro działaczom Widimy-Rakovskiego.

 

Z drugiej strony, udało mi się również pozbyć z klubu paru nieprzydatnych zawodników. Bardzo nietrafiony transfer sprzed roku, napastnik Grzegorz Białek (24, ST; Polska) [3-0-1, 6.67, 2s], odszedł do Zagłębia Lubin, które zapłaciło za niego 450.000 euro. Natomiast Michał Kłos (34, DM; Polska U-21: 2/0) [2-0-0, 7.00, 2s], który przegrał rywalizację z Zającem i Łazarowem, za 100.000 euro przeniósł się do drugoligowej Arki Gdynia.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Plaga kontuzji, jaka dotknęła naszych bramkarzy, zmusiła mnie do szybkiego zakontraktowania jeszcze jednego zawodnika, mogącego grać na tej pozycji. Młody Veljko Ristić (21, GK; Serbia U-21: 8/0), kupiony za 10.000 euro z Górnika Łęczna, był piłkarzem przeciętnym, ale mógł poratować nas w razie kontuzji Kostadinowa. Serb zagrał nawet w drugiej połowie sparingowego spotkania z estońskim Vaprusem, ale, podobnie jak reszta jego kolegów z rezerw, nie pokazał niczego szczególnego. Zagraliśmy ten mecz osłabieni, gdyż prawie dwudziestu piłkarzy Lecha rozgrywało mecze międzypaństwowe w różnych kategoriach wiekowych. Jeden z nich, Paweł Smółka, w wieku 18 lat zadebiutował nawet w dorosłej reprezentacji Polski w spotkaniu z Katarem.

 

06.02.2036 Bułgarska: 1.081 widzów

TOW Lech — Vaprus 2:0 (2:0)

 

22. H.Bogdanow 1:0

28. H.Bogdanow 2:0

69. T.Nikołowski (Lech) knt.

 

MoM: Hristo Bogdanow (ST; Lech) — 8

Odnośnik do komentarza
taa, ja w Karpatach trzy razy sprzedałem Lazara Popowicia za ponad milion euro, żeby po roku ściągnąć go za darmo do siebie ponownie :lol:

 

Dlatego nie gram w FM06. W 07 zdecydowanie bardziej realistycznie rozwiązana jest sprawa transferów.

Poza tym 06 jest za prosta. Scouci znajduja tabuny graczy. Dobry trening robi z nich "wymiataczy". A te nierealistyczne zyski ze sprzedazy graczy powodują, że przecietny polski klub w pare sezonów ma budzet porównywalny z Barceloną.

Może się czepiam, ale dla mnie osobiście FM06 był nieudaną wersją gry.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Grzegorz Szamotulski długo nie męczył się na bezrobociu i został nowym menedżerem Sportingu Lizbona z zadaniem odbudowy potęgi tego zasłużonego klubu.

 

Do Lecha przyszedł kolejny utalentowany junior, Mirosław Kiriłow (16, ML; Bułgaria), kupiony za 80.000 euro z Freialdenhoven. A w drugim sparingu, już w najmocniejszym składzie i ze wszystkimi nowymi zawodnikami, rozbiliśmy Skonto Ryga aż 5:0.

 

12.02.2036 Bułgarska: 1.107 widzów

TOW Lech — Skonto 5:0 (4:0)

 

8. H.Bogdanow 1:0

18. K.Kaźmierczak 2:0

31. K.Kaźmierczak 3:0

42. K.Kaźmierczak 4:0

71. Ł.Król 5:0

90. A.Żurawlows (Skonto) knt.

 

MoM: Krzysztof Kaźmierczak (ST; Lech ) — 10

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

W 1. rundzie zasadniczej Pucharu UEFA Groclin napotkał na mur o nazwie Barcelona i rozbił się na nim dokumentnie, przegrywając w Grodzisku 0:2. Do Lecha przyszedł kolejny utalentowany młodzik, Wojciech Sikora (19, GK; Polska U-19) z Chrobrego Głogów, za którego zapłaciłem 30.000 euro. Było to dobre posunięcie, gdyż w sparingowym spotkaniu z litewską Vetrą bardzo niepewnie zagrał Ristić i obie stracone przez nas bramki obciążały jego konto.

 

18.02.2036 Bułgarska: 1.098 widzów

TOW Lech — Vetra 5:2 (2:0)

 

8. H.Bogdanow 1:0

31. H.Bogdanow 2:0

52. B.Łazarow 3:0

61. A.Žutautas 3:1

73. D.Slavickas 3:2

78. D.Ilić 4:2

82. M.Kowalczyk 5:2

 

MoM: Hristo Bogdanow (ST; Lech) — 8

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

W meczu rewanżowym 1. rundy Pucharu UEFA Groclin przegrał na wyjeździe 0:1 z Barceloną i zakończył swoje występy w tegorocznej edycji rozgrywek pucharowych. Otrzymałem parę ofert sprzedaży Krzysztofa Malinowskiego (33, D/WBR; Polska) [63-1-3, 7.18, 3s], a że jego czas w Lechu szybko dobiegał końca, nie zamierzałem go zatrzymywać i za 200.000 euro oddałem do Pogoni Szczecin, co bardzo ucieszyło naszych kibiców. A w ostatnim sparingu przed rozpoczęciem rundy wiosennej ograliśmy po sąsiedzku Wartę Poznań.

 

24.02.2036 Droga Dębińska: 2.937 widzów

TOW Warta Poznań — Lech 1:2 (0:1)

 

21. Ł.Wiśniewski (Warta) knt.

44. P.Smółka 0:1

83. M.Kowalczyk 0:2

88. A.Kucharski 1:2

90+1. M.Łazarow (Lech) knt.

 

MoM: Grzegorz Sokołowski (GK; Warta Poznań) — 8

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor
18.02.2036 Bułgarska: 1.098 widzów

TOW Lech — Vetra 5:2 (2:0)

Czemu u siebie? Stadionu w Wilnie jeszcze nie odbudowano? :keke:

 

Akurat miał miejsce marsz przez Wilno weteranów Warszawskiego Legionu 8. Lipca i siły interwencyjne NATO postawiono w stan podwyższonej gotowości :>

Odnośnik do komentarza
18.02.2036 Bułgarska: 1.098 widzów

TOW Lech — Vetra 5:2 (2:0)

Czemu u siebie? Stadionu w Wilnie jeszcze nie odbudowano? :keke:

 

Akurat miał miejsce marsz przez Wilno weteranów Warszawskiego Legionu 8. Lipca

18 lutego szli :>:lol: To jakas okragla rocznica? :keke:

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor
18.02.2036 Bułgarska: 1.098 widzów

TOW Lech — Vetra 5:2 (2:0)

Czemu u siebie? Stadionu w Wilnie jeszcze nie odbudowano? :keke:

 

Akurat miał miejsce marsz przez Wilno weteranów Warszawskiego Legionu 8. Lipca

18 lutego szli :>:lol: To jakas okragla rocznica? :keke:

 

Promocja na piwo w wileńskich marketach

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Ostatniego dnia okna transferowego kadrę Lecha Poznań zasiliło jeszcze dwóch zawodników. Z bułgarskiego Marka Dupnica do Polski powrócił Marek Markiewicz (20, ST; Polska U-21: 1/0), który kosztował nas 24.000 euro, a z Widimy-Rakowskiego za 20.000 euro kupiłem młodziutkiego Petara Todorowa (17, DL; Bułgaria U-19).

Luty 2036

 

Bilans: 0-0-0, 0:0

Liga: 1. [—], 51 pkt, 48:11

Puchar Polski: ćwierćfinał (z Koroną Kielce)

Puchar UEFA: 1. runda (0:1, 0:4 z Leeds)

Finanse: 24.240.831 euro (-243.965 euro)

Nagrody: —

 

Transfery (Polacy):

1. Krzysztof Socha (24, ST; Polska U-21: 4/1) z Korony Kielce do Górnika Zabrze za 775.000 euro

2. Paweł Pietroń (24, AMR/ST; Polska) ze Śląska do Amiki za 675.000 euro

3. Grzegorz Białek (24, ST; Polska) z Lecha do Zagłębia za 450.000 euro

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Ronald (22, DC/DM; Brazylia U-21: 34/0) z Tenerife do Corinthians za 4.400.000 euro

2. Mario Marić (30, ST; Chorwacja: 38/19) z Chievo do CSKA Moskwa za 600.000 euro

3. Ronald (28, ML; Brazylia U-21: 9/0) z Rio Ave do Cruzeiro za 350.000 euro

 

Ligi europejskie:

 

Anglia: Chelsea [+1]

Bułgaria: Litex [+0]

Francja: Monaco [+4]

Hiszpania: Barcelona [+1]

Niemcy: Dortmund [+1]

Polska: Lech [+17]

Portugalia: Marítimo [+8]

Włochy: Lazio [+3]

 

Na inaugurację rundy wiosennej graliśmy w Kielcach z Koroną. Obawiałem się tego meczu, gdyż nasza obrona pierwszy raz grała w takim ustawieniu, więc tak naprawdę nie wiedziałem nawet, na co ją stać. Przekonałem się bardzo szybko i boleśnie. Korona z miejsca zaatakowała i w 3. minucie Kowalik kiwnął Perniša, dośrodkowując w pole karne, Kostadinow wybronił strzał Budki, ale przy dobitce Łukasza Pawłowskiego nie dał już rady i gospodarze objęli prowadzenie. Mało tego, zaraz po wznowieniu gry Koronie wyszła akcja-marzenie, nasza obrona została w dziecinny sposób rozklepana i Zając podwyższył na 2:0. I na tym gra gospodarzy do przodu w tym meczu się skończyła.

 

Przez następne 86 minut mecz toczył się do jednej bramki, na której stał fenomenalny Murdza, broniący praktycznie wszystko, a to, co przepuszczał, wybijali jego partnerzy z zespołu albo zatrzymywały słupki i poprzeczka. Czas upływał, moja frustracja narastała, a wynik nie ulegał zmianie. Dopiero w 84. minucie niewiarygodnym uderzeniem z ostrego kąta popisał się Djordje Ilić, zdobywając kontaktowego gola, lecz potem wszystko wróciło do normy, jeszcze dwie stuprocentowe sytuacje, w doliczonym czasie jeszcze jedna... koniec. Po 29 meczach bez porażki nasza passa dobiegła końca. Co z tego, że mieliśmy miażdżącą przewagę — taki właśnie jest futbol, a moim gwiazdkom przydał się taki zimny prysznic.

 

01.03.2036 Ściegiennego: 15.005 widzów

OE (20/30) Korona Kielce [10.] — Lech [1.] 2:1 (2:0)

 

3. Ł.Pawłowski 1:0

4. T.Zając 2:0

84. D.Ilić 2:1

 

Lech: D.Kostadinow — G.Sobański, J.Wróblewski, N.Janković, M.Perniš — P.Smółka, F.Selva (12. Ł.Król), P.Zając, Ł.Pawłowski — H.Bogdanow (58. D.Ilić), K.Kaźmierczak (58. M.Kowalczyk)

 

MoM: Paweł Smółka (ML; Lech) — 8

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...