Skocz do zawartości

World Domination Tour


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Profesor

Obrońcy:

 

Lima (22, DRLC/DM; Brazylia U-21: 21/0) [29-5-2, 6.90] — przez cały sezon pierwszy rezerwowy, dzięki swojej wszechstronności wielokrotnie łatałem nim dziury w defensywie. Do tego doskonale egzekwował rzuty karne i oprócz pięciu w sezonie regularnym zdobył też jednego w finale Ligi Mistrzów.

 

Edu (29, DLC; Portugalia: 11/0) [46-1-6, 7.61] — wspaniały sezon Portugalczyka, który stał się jednym z filarów naszej defensywy, a do tego potrafił długim, precyzyjnym podaniem uruchomić zabójczy kontratak.

 

David O'Connor (28, DC; Irlandia: 17/0) [16-0-0, 7.63] — w tym sezonie stracił miejsce w wyjściowym składzie na rzecz Edu, ale i tak spisał się świetnie, stanowiąc przeszkodę nie do przejścia dla napastników rywala.

 

Paweł Wróbel (21, DC; Polska U-21: 15/1) [3-0-0, 6.00] — rezerwowy obrońca, który pomału przestawał już dobrze rokować i jego przyszłość w Xerez nie wyglądała najlepiej.

 

Nicolas Blondeau (27, DC; Francja: 12/0) [52-0-5, 7.67] — trzeci spośród naszych podstawowych obrońców, gdyby nie kontuzje, zagrałby we wszystkich meczach sezonu. Doskonale spisywał się w pojedynkach główkowych, a jego dośrodkowania z rzutów wolnych budziły panikę wśród rywali.

 

Bruno (20, DC/DM; Portugalia U-21: 10/2) [9-0-1, 7.00] — przyszłość Xerez należała do niego; Portugalczyk równie dobrze spisywał się w obronie, jak i na środku pomocy, dał też kilka naprawdę udanych zmian.

 

Vasco (18, DC/DM; Portugalia U-21: 1/0) [1-0-0, 7.00] — młodsza i odrobinę mniej utalentowana kopia Bruno.

 

Fabio Marini (21, D/WBR; Niemcy U-21: 17/2) [54-1-8, 7.28] — pewniak na prawej obronie, mimo młodego wieku. Gdyby nie siadł kondycyjnie, na pewno zagrałby i w Rzymie.

 

Marcin Wasilewski (20, D/WBR; Polska U-21: 10/0) [8-0-0, 7.25] — po odejściu Zielińskiego jedyny Polak z szansą na grę w pierwszym zespole i główny rywal Mariniego na prawej obronie.

 

Carlos (21, D/WBL; Portugalia U-21: 4/0) [1-0-0, 7.00] — dubler Marshalla na lewej obronie; wielki talent.

 

Alex Marshall (25, D/WBL; Anglia U-21: 7/1) [43-0-3, 7.65] — po sprzedaży Galána lewa obrona należała w końcu do niego; na wiosnę Alex dobitnie pokazał, że wart był każdego centa z wydanych na niego 10.000.000 euro.

 

Giuseppe Verde (23, WBR/DM/MR; Włochy) [2-0-0, 6.50] — jego wszechstronność była dla niego przekleństwem, jednakże nadal miał prawo liczyć na przebicie się do pierwszego zespołu.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Pomocnicy:

 

Marco Moretti (27, WB/ML; Włochy: 1/0) [50-13-13, 7.58] — w tym sezonie zdobył klasyczny dublet, zaliczając trzynaście asyst i trzynaście bramek, w większości z rzutów karnych. Na lewej pomocy nie było od niego lepszych.

 

Antonio Crespo (18, DM; Hiszpania U-19) [1-0-0, 7.00] — młody i bardzo utalentowany junior.

 

Angelo Graziani (21, DM; Włochy: 1/0) [53-4-8, 7.53] — fenomenalny defensywny pomocnik, który w tym sezonie zadebiutował w reprezentacji Włoch; wielka gwiazda zespołu.

 

Anthony Mercieca (23, DM; Malta: 35/3) [11-0-2, 7.27] — Maltańczyk pięć lat czekał na swoją szansę, a gdy ją otrzymał, nie zawiódł, stając się bardzo użytecznym rezerwowym.

 

Jordi González García (28, MRLC; Hiszpania U-19) [42-6-8, 7.40] — w tym sezonie po raz pierwszy od dawna zmuszony został do walki o miejsce w wyjściowym składzie, co dobrze mu zrobiło. Ogólnie rzecz biorąc, spisał się gorzej niż przed rokiem i być może jego kariera w Xerez powoli zbliżała się ku końcowi.

 

Patrick Kikunda (24, MRC; DR Konga: 15/1) [54-5-21, 7.39] — Patrick jak zawsze grał nierówno, zdarzały mu się słabsze mecze, ale i tak ustanowił nowy rekord klubu w liczbie asyst, tak więc nie miałem prawa na niego narzekać.

 

Mario Corona (19, ML; Włochy U-21: 5/2) [4-0-0, 6.75] — kto wie, czy nie większy talent od Morettiego; póki co był jeszcze odrobinę za słaby na pierwszy zespół.

 

Rogério (20, MC; Portugalia: 2/0) [37-6-5, 7.27] — zawodnik, za którego Chelsea chce płacić na wejście 20.000.000 euro, musi być wielkim talentem. W mojej ocenie Rogério był najbardziej utalentowanym graczem Xerez młodego pokolenia i spokojnie stać go było na to, by zostać kiedyś najlepszym piłkarzem świata.

 

Francisco Ortega (19, AMRC; Hiszpania U-21: 3/2) [25-0-3, 6.56] — ten chłopak miał papiery na granie, ale póki co tego nie pokazywał. Miałem wielką nadzieję, że się w końcu przełamie, gdyż prawa pomoc była jedyną słabiej obsadzoną pozycją w Xerez.

 

Timo Stuckmann (20, AMRC/FC; Niemcy U-21: 4/0) [7-0-0, 6.71] — młody Niemiec wskoczył do zespołu w końcówce sezonu, gdy ostatecznie zawiodłem się na Ortedze. Dzięki niezłej grze załapał się na finał Ligi Mistrzów, a nawet zdobył w nim gola z rzutu karnego.

 

Fernando Torres (22, AMR/ST; Argentyna U-21: 11/3) [6-1-0, 6.83] — rezerwowy, który dostał parę szans gry w pierwszym zespole, ale nie byłem pewien, czy stać go na grę na najwyższym poziomie.

 

Alberto Castillo (21, AML; Hiszpania U-21: 3/0) [1-0-0, 9.00] — przyszłość Xerez na lewej pomocy; za 2-3 lata mogła z niego być wielka gwiazda futbolu.

 

Silva (22, AMLC; Brazylia U-21: 39/4) [22-5-2, 7.14] — w tym sezonie młody Brazylijczyk wreszcie dojrzał piłkarsko, stając się solidną alternatywą dla Morettiego.

 

Jonathan Soler (21, AMC; Hiszpania) [4-1-1, 6.75] — młody rozgrywający, trzeci w kolejce do gry, co nie wróżyło mu najlepiej na przyszłość.

 

Napastnicy:

Daniel López Álvarez (17, AMC/FC; Hiszpania U-19) [1-0-1, 7.00] — wielki talent, szkoda tylko, że agenci zawrócili mu w głowie, wmawiając, że w Barcelonie osiągnie większe sukcesy. Z takim podejściem nie wróżyłem mu wielkiej kariery.

 

Markus Kaul (22, FC; Niemcy U-21: 2/1) [25-12-13, 7.32] — ściągany dla załatania dziur w ataku, nieoczekiwanie stał się bardzo wartościowym wzmocnieniem. Młody Niemiec potrafił nie tylko celnie strzelić, ale i podać; niestety dołek formy w końcówce sezonu kosztował go miejsce w samolocie do Rzymu.

 

Rubén Carrasco (19, ST; Hiszpania U-21: 6/2) [8-1-0, 6.63] — jeszcze za wcześnie było dla niego na grę w pierwszym zespole, ale talentu nie można było mu odmówić.

 

Dan Ciobanu (23, ST; Rumunia: 31/14) [53-44-18, 7.75] — megagwiazda, i tyle. Fenomenalny sezon trochę zapomnianego zawodnika, króla strzelców Primera División i Ligi Mistrzów, zdobywcy jedynego gola dla Xerez w wielkim finale.

 

Boubacar Doumbia (22, ST; WKS: 10/8) [41-21-7, 7.32] — spodziewałem się po nim odrobinę więcej, ale i tak sezon 2033/2034 mógł uznać za całkiem udany.

 

Sergio Durán (21, ST; Hiszpania U-21: 6/3) [3-1-0, 6.67] — rezerwowy napastnik, klasyczny łatacz dziur.

 

Mohamed Fellahi (19, ST; Algieria U-21: 10/10) [1-0-0, 7.00] — wciąż jeszcze obiecujący młody napastnik, który całkiem nieźle się zapowiadał.

 

Claudio Pereyra (21, ST; Argentyna U-21: 3/4) [18-6-2, 7.11] — duża niespodzianka w moich oczach; wyciągnięty z rezerw w chwili słabości, pokazał się z bardzo dobrej strony, zdobył kilka ważnych bramek, a także złotą jedenastkę w finale Ligi Mistrzów.

 

Thomas Reinhardt (18, ST; Niemcy U-19) [1-0-0, 7.00] — olbrzymi talent, piłkarz, którego chciałby mieć w swoim składzie każdy trener.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Dwa dni później nastąpiło rozdanie nagród w tej edycji Ligi Mistrzów, zdominowane oczywiście przez piłkarzy Xerez. Najlepszym zawodnikiem rozgrywek został Dan Ciobanu, on też odebrał nagrodę dla króla strzelców za swoje 12 trafień. Nicolas Blondeau zajął trzecie miejsce w plebiscycie na najlepszego piłkarza LM, a do jedenastki sezonu trafili oczywiście Blondeau i Ciobanu, a oprócz nich także Alex Marshall, Marco Moretti i Rogério.

 

Teraz, gdy wszystko było już rozstrzygnięte, podjąłem decyzję. Moja misja w Xerez dobiegła końca, zakończywszy się totalnym sukcesem. Nie miałem pojęcia, dokąd teraz powiedzie mnie droga, ale wiedziałem, że Xerez C.D. zajmie w moim sercu bardzo ważne miejsce, obok Bałkanu Botewgrad i reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej.

 

20 maja 2034 oficjalnie wręczyłem prezesowi Moralesowi moją rezygnację.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...