Skocz do zawartości

Legia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Protest dotyczy zakazów stadionowych nałożonych na Nieznanych Sprawców w tym na Starucha za odpalenie ich na meczu przed którym, klub wydał ustną zgodę na ich użycie.

 

O ile się nie mylę race są obecne również na stadionach we Francji, Grecji czy w Niemczech.

 

 

Tym klubem we Włoszech jest Lazio podobnie sprawa wygląda chyba w PSG.

 

Cóż, Polska to nie Francja, Niemcy, ani nawet Grecja.

Odnośnik do komentarza
W Niemczech jest zakaz pirotechniki na stadionach, przynajmniej w lidze. Byłem na ~20 meczach ligowych BuLi na kilku stadionach i nigdy nie widziałem piro. Ultrasi liczą się z tym zakazem, bo jest on bezwzględnie egzekwowany.

 

Tymczasem frekwencja na meczach BuLi jest największa w Europie. Atmosfera z tego co opowiadał me_who czy barry też jest nienajgorsza :) .

Czy ta pirotechnika naprawdę jest polskim kibicom aż tak potrzebna? Nie możecie się bez niej obejść? Dobrze wiecie, że atmosferę można zrobić i bez niej.

Odnośnik do komentarza
Protest dotyczy zakazów stadionowych nałożonych na Nieznanych Sprawców w tym na Starucha za odpalenie ich na meczu przed którym, klub wydał ustną zgodę na ich użycie.

to ciekawe, że klub stoi ponad prawem, bo z tego co się orientuję, to pirotechniki (tak jak siekier, granatów czy maczet) na stadion wnosić nie można.

"nieznani sprawcy" których każdy zna :] jak organizowanie dopingu, to każdy wie kto to Staruch, a jak sprawa dotyczy zakazów, to nagle jest "nieznanym sprawcą".

Odnośnik do komentarza
Czy ta pirotechnika naprawdę jest polskim kibicom aż tak potrzebna?

tak

Nie możecie się bez niej obejść?

nie

Dobrze wiecie, że atmosferę można zrobić i bez niej

to nie to samo

 

 

 

"nieznani sprawcy" których każdy zna jak organizowanie dopingu, to każdy wie kto to Staruch, a jak sprawa dotyczy zakazów, to nagle jest "nieznanym sprawcą".

:_eek: czy Ty wiesz, ze Nieznani Sprawy to jest po prostu nazwa grupy? :rotfl: www.nieznanisprawcy.com/

Odnośnik do komentarza
Czy ta pirotechnika naprawdę jest polskim kibicom aż tak potrzebna?

tak

Nie możecie się bez niej obejść?

nie

Dobrze wiecie, że atmosferę można zrobić i bez niej

to nie to samo

Więc niech żaden kibol który myśli w ten sposób, nie dziwi się, że przez kibiców jest uważany za chuligana i część bydła stadionowego.

Wystarczy przecież obejrzeć mecze, które dopingują ludzie bardziej cywilizowani - Bundesligę, Premiership - żeby zobaczyć, jak ograniczony jest tok myślenia - "pirotechnika niezbędna, nie da się bez niej obejść".

Odnośnik do komentarza

Gacek kto to jest wg Ciebie "bydlo stadionowe"? Ultrasi ktorzy robia max bezpieczne/kolorowe oprawy? Wes prosze nie obrazaj ludzi z pasja, ktorzy poswiecaja czasem cale tygodnie by zrobic ladna oprawe. Tak Ci sie podobaja mecze w Anglii? Mi szczerze srednio jak widze caly siedzacy stadion klaszczacy jak na operze. Nie da sie ukryc ze zywiolowy doping, sektorowki, race dodaja wlasnie smaczku i kolorytu. Ale to wszystko ma byc robione przez osoby do tego przeszkolone na legalu. Przeciez byla juz o tym glosna dyskuja kilka tygodni temu....

co do kar we Wloszech to federacja ustalila jasno ze (strzelam, bo nie znam dokladnie sum) za odpalenie rac jest kara 2000e i zgadza sie kluby to pokrywaja a nie rezygnuja z opraw. U nas to jest wlasnie nieprecyzowane i Lech dostal 2 zakazy wyjazdowe. Jakby ustalili ze np za race jest np 5000pln kary to luz, bedzie wliczona w koszt oprawy a i kibice i federacja bedzie zadowolona (wymogi uefa).

Odnośnik do komentarza
Gacek kto to jest wg Ciebie "bydlo stadionowe"? Ultrasi ktorzy robia max bezpieczne/kolorowe oprawy? Wes prosze nie obrazaj ludzi z pasja, ktorzy poswiecaja czasem cale tygodnie by zrobic ladna oprawe. Tak Ci sie podobaja mecze w Anglii? Mi szczerze srednio jak widze caly siedzacy stadion klaszczacy jak na operze. Nie da sie ukryc ze zywiolowy doping, sektorowki, race dodaja wlasnie smaczku i kolorytu. Ale to wszystko ma byc robione przez osoby do tego przeszkolone na legalu. Przeciez byla juz o tym glosna dyskuja kilka tygodni temu....

Tytulem delikatnego oftopu - jak sie patrzy na to z tej perspektywy, z ktorej Ty, to mozna odniesc mylne wrazenie. :) Mi osobiscie nie podoba sie zadymianie calej plyty boiska, palnie szalikow, rzucanie petard na plyte i do innych sektorow, czy inne wojny na to, kto komu ukradnie wiecej flag. A przeciez wszystko po to, by bylo kolorowo... :doh!:

Odnośnik do komentarza

spoko jakos doping w Anglii mnie nie podnieca (w porownaniu np z balkanami czy Turcja, ameryka poludniowa) I zeby nie bylo tez jestem przeciwny rzucaniu petard/kradzieży flag. Za takie cos kary byc powinny, ale nie za robienie oprawy przez PRZESZKOLONA ekipe. Jesli raz nawala/rzuca na boisko/sektor gosi-duza grzywna, za 2 razem zakazy wyjazdowe itd....

Odnośnik do komentarza

Wszystko jest dla ludzi. Pokazy pirotechniczne też. Grunt, żeby -tak jak napisał Qcz- robili je przeszkoleni i odpowiedzialni ludzie.

Jeżeli jednak na razie funkcjonuje zakaz organizowania na meczach pokazów pirotechnicznych to trzeba go respektować. Chociażby dlatego, żeby nie narazić klubu na kary. Chyba, że walczymy z zarządem lub właścicielami klubu :] .

Odnośnik do komentarza
:_eek: czy Ty wiesz, ze Nieznani Sprawy to jest po prostu nazwa grupy? :rotfl: www.nieznanisprawcy.com/

nie do końca się zrozumieliśmy. irytuje mnie przypadłość, że jak coś złego dane osoby robią, to nagle Stowarzyszenie umywa ręce.

teraz trwa nagonka, każdy rzekomo chce zniszczyć klub i kibiców, zarząd jest zły bo przestrzega prawa (tego oficjalnego, a nie 'prawa' kolesiostwa z 'Żylety'), gadanie farmazonów o cenzurze (może ciszę albo wychodzenie przed końcem władze klubu chciały ocenzurować?), mówienie o odpowiedzialności zbiorowej gdy sprawa dotyczy kilku zakazów. Stowarzyszenie popiera protest, ale za wszystko są odpowiedzialni kibice, Stowarzyszenie nie ma nic wspólnego z zachowaniem 'Żylety' podczas spotkań... to wszystko jacyś źli kibice, a Stowarzyszenie wystąpi tylko w roli odpowiedzialnego mediatora, żałosne.

 

Czy ta pirotechnika naprawdę jest polskim kibicom aż tak potrzebna? Nie możecie się bez niej obejść?

widziałeś stronę Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa? :>

 

Wyczytałem we wczorajszym PS-ie, że Smoliński szukuje się do przeprowadzki do Polonii. Ciekawe czy to prawda :-k .

źródła tej informacji: Fakt oraz Przegląd Sportowy. chyba nie trzeba więcej tłumaczyć

komentarz Smolińskiego: "Polonia jest ostatnim klubem, w którym mógłbym zagrać"

Odnośnik do komentarza

Tu taj jest informacja Stowarzyszenia odnośnie protestu i nie widzę w nim nic odnośnie odcinania się Stowarzyszenia od obecnej sytuacji na trybunach.

 

http://legialive.pl/news/23953_Stowarzysze...ie_kibicow.html

 

Wiele osób za wzór dopingu podaje Anglię. Jednak o ile mi wiadomo ma on charakter zdecydowanie bardziej wulgarny niż na stadionach w Polsce.

A co do dopingu to ja zdecydowanie wolę model Bałkański

np. Dinamo Zagrzeb;

 

:]

http://youtube.com/watch?v=py30ooLioWo

 

a także Argentyński

np. Boca Juniors;

 

:]

http://youtube.com/watch?v=mQ90RKwIols

Odnośnik do komentarza
Wiele osób za wzór dopingu podaje Anglię. Jednak o ile mi wiadomo ma on charakter zdecydowanie bardziej wulgarny niż na stadionach w Polsce.

A co do dopingu to ja zdecydowanie wolę model Bałkański

np. Dinamo Zagrzeb;

 

:]

No, szczególnie ten krzyż celtycki jest zajebisty :]

 

Skąd: (Fry)Wolne Miasto Gdańsk

 

:keke:

 

Krzyż celtycki (ang. Celtic Cross) - forma krzyża, od wieków znana wyznawcom religii przedchrześcijańskich, w którym czteroramienny krzyż umieszczony jest w okręgu, symbolizującym celtyckie wianki, tzw. ruta. Współcześnie (mimo swego przedchrześcijańskiego pochodzenia) krzyż celtycki jest jedną z form krzyża akceptowanego przez Kościół Katolicki jako religijny symbol chrześcijan. Przede wszystkim stał się on jednak charakterystyczny dla celtyckiego chrześcijaństwa. Mimo to stosunkowo często jest również spotykany w ofercie tzw. sklepów ezoterycznych jako amulet lub talizman.

 

Skąd wiesz co symbolizuje ten krzyż na ich fladze ? Chorwacja to bardzo katolicki kraj więc być może po prostu wykonany przez kogoś głęboko wierzącego bo przecież ''krzyż celtycki jest jedną z form krzyża akceptowanego przez Kościół Katolicki jako religijny symbol chrześcijan'' a może ktoś po prostu kupił taką flagę w sklepie ezoterycznym? To nie pomaranczowa ekstraklasa, że przez zacisnieta czerwona reke na fladze przerywa sie mecz, bo tacy debile to tylko w PZPNie pracują.

 

Dinamo! Dinamo!

 

Lazio! Lazio!

 

:kekeke:

Odnośnik do komentarza

Drogi profesorze - może to nie temat ani miejsce ale... BZDURA! To że w przeszłości ktoś ''wycierał sobie mordę'' krzyżem celtyckim czy też swastyką to nie znaczy że owe znaki mogą być tylko utożsamiane z neonazizmem, faszyzmem czy neopogaństwem. Jak słyszę takie rzeczy to na prawdę śmiać mi się chce z ludzi którzy na każdym kroku widząc cokolwiek kojarzącego się z czymś (w ich mniemaniu złym) zaczynają to piętnować choć nie mają o tym pojęcia. Doszukiwanie się wszędzie faszystów, cyklistów, masonów, piratów czy ufoludków jest na prawdę chorobą wielu Polaków. Jestem ciekaw czy Ci którzy tak jednoznacznie odbierają np. krzyż celtycki tak samo reagują na koszulki z Leninem, Guevarą czy sierpem i młotem. Ciekaw jestem czy podchodzą do takiego kolesia i mówią ''zdejmij śmieciu tą koszulkę bo ten system wymordował więcej ludzi niż Hitler, Mussolini i Franco razem wzięci.'' Nie twierdze że ten krzyż nie był wywieszony przez skinów...ba! jestem w 99 procentach pewien że tak było ale jeżeli pozostaje ten 1% a symbol nie jest jednoznaczny to nie można niczego z całą pewnością oceniać.

 

Symbolika krzyża celtyckiego była wykorzystywana przez NSDAP i dlatego w Niemczech jest prawnie zakazana

 

Pierwsze słyszę, mógł byś w jakiś sposób udowodnić ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...