Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

Boss: Tevez deal is close

Sir Alex Ferguson has confirmed that United are trying to sign Argentine striker Carlos Tevez, and he hopes to complete a deal in the near future.

Frenzied speculation in the latter half of last week predicted that United would have wrapped up a deal for the West Ham star over the weekend.

No deal has yet been completed, but Sir Alex claims that - as far as he is aware - there are no complications in a deal which is ready to go through.

"We are in negotiations, which has been well documented," he said, speaking at a press conference to unveil new signings Owen Hargreaves and Nani.

"[Club Solicitor] Maurice Watkins has been working on it for a month, maybe more, to make sure the deal is perfectly clear and there are no side issues.

"To be honest I thought it would have all been sorted by the weekend just gone. It must be the Premier League that is holding it up.

"From what David [Gill] and Maurice said everything was ready to go. Unless something's being held back from us, I don't know of anything that's holding it up.

"The essential parts of the deal are all agreed, hopefully it will be finalised soon.

 

Tymczasem Tevez jest blisko, coraz bliżej.

Odnośnik do komentarza
Tevez block

Manchester United are ready to call in FIFA and the FA to force through their signing of Carlos Tevez.

The Argentina striker has seen his move to Old Trafford from West Ham blocked by the Premier League who insists any fee paid must go straight into the Upton Park coffers.

But lawyers for United, Tevez's owner Kia Joorabchian and West Ham now feel the League are not acting as independent arbiters and want FIFA and the FA, who both rule on transfers, to step in.

Duncan Wright, Daily Star

Teg można było się spodziewać - burdel wokół kontraktu i sprawy właścicielstwa karty zawodniczej Argentyńczyka jest z lekka zamieszany i niewykluczone, że trochę jeszcze przyjdzie nam poczekać, nim ta saga się zakończy.

 

Elsewhere, The Daily Telegraph report Fiorentina are interested in signing United striker Giuseppi Rossi. Rossi spent the second half of last season on loan at fellow Italian club Parma, where he played a vital role in keeping the team in Serie A.

 

The Daily Mirror continue to link Kieran Richardson with a move to Everton, who apparently value the United winger at £3million. The paper claim Richardson has been told he is surplus to requirements at Old Trafford.

 

Tucked away in The Guardian's transfer column is a line or two suggesting United are closing in on 18-year-old Brazilian midfielder Rodrigo Possebon. He currently plies his trade at Internacional.

Rossiego chętnie widziałbym w zbliżającym się sezonie w barwach MU (chętniej niż Sahę). Co do Richardsona, to jestem zdania, że jeśli np. Everton chce za Anglika dać 3 mln funtów, to czym prędzej klepnijmy ten transfer i do widzenia. Lewoskrzydłowych mamy, lewych obrońców również (tutaj zostawiłbym Gabiego i Evrę, a Silvestre'a posłał byle dalej od OT - w razie czego łatać dziury może też pierwszy "dziurołatacz MU", czyli Dżon Oł'Szej ;]). Co do tego Brazylijczyka, to pojęcia nie mam, kim jest i jak gra...

Odnośnik do komentarza
Keane closes on £5m Kieran

Roy Keane is going back to Manchester United to sign winger Kieran Richardson for Sunderland in a £5.5million deal.

And the big-spending Black Cats boss is also offering England wide boy Richardson £35,000 a week to talk him into joining his Premiership campaign.

Keane has decided to spend Sunderland's millions in a hurry after being frustrated on several fronts – and his cash will see off rival interest from Everton who were thinking of half of that sum and a fraction of the salary.

Ricahrdson, who has two goals in eight internationals, is likely to follow his former skipper to Wearside by the weekend.

Alan Nixon, Daily Mirror

Cóż, skoro jest zainteresowanie, to powtarzam - sprzedawać, sprzedawać, sprzedawać... ;] Są na to szanse, bo jak sugeruje to samo źródło, SAF poinformował Kierana, że nie zamierza zabrać go na dalekowschodnie tournee, które zespół rozpoczyna w niedzielę.

Odnośnik do komentarza

Pozbywanie sie Louisa, ktory jako jeden z nielicznych napastnikow w Europie jest swietnie wyszkolony technicznie, szybki, dobrze grajacy glowa, a do tego wysoki i silny, bedzie IMO glupota. Nawet jesli Francuz ma rozegrac 20 meczow w sezonie, to warto go miec. Ja w niego wierze...

 

A Tevez przejdzie do United. Jestem tego pewien.

Odnośnik do komentarza

Ale tak jakos malo bramek strzela w United (przez 3 lata cos okolo 30 w lidze) a indolencja strzelecka przypomina Andiego Cola, ktory zeby cos ukloc musial miec z piec albo siedem setek w meczu. I te wieczne dolegliwosci... Na sprzedaz IMO.

Odnośnik do komentarza

No juz tak nie narzekajmy na skutecznosc Louiego bo w zeszlym sezonie pokonal bramkarza rywali 15 razy. To niezly wynik jak na 30 rozegranych spotkan...

 

Zreszta dla mnie bramki nie sa glownym czynnikiem swiadczacym o przydatnosci napastnika do druzyny. Fakty sa bowiem takie, ze Loui mial niemaly wklad w swietna gre United w drugiej polowie sezonu 2005/2006 oraz w pierwszej 2006/2007

Odnośnik do komentarza
To jak masz w pamieci tych dwoch skad inad swietnych napastnikow, to powinienes pamietac rowniez Andyego COle'a, ktory z trafianiem do bramki w prostych sytuacjach mial chyba jeszcze wieksze problemy niz Loui :D

 

toz kilka postow o tym "geniuszu" pola karnego wspominalem w kontekscie Sahy :) ale swoja droga gdyby Andy wykorzystal przynajmniej 50% zmarnowanych setek to rekord Shearera bylby grubo grubo przekroczony ;)

Odnośnik do komentarza
gdyby Andy wykorzystal przynajmniej 50% zmarnowanych setek to rekord Shearera bylby grubo grubo przekroczony

Cole nie chciał tego zrobić koledze z reprezentacji... :kekeke:

 

Co do Sahy - zdanie swoje wyraziłem kilka tygodni temu. Nadal je podtrzymuję i stoję zdecydowanie po stronie qwasa. Doceniam wkład Francuza w sukcesy MU, ale przy twardych jak skała Rooneyu i Tevezie (zakładając, że na OT trafi, a prawdopodobieństwo jest całkiem spore) oraz ewentualnym pozostawieniu kolejnego twardziela Smudge'a (myślę, że obu - jego i Sahy - Ferguson nie puści, więc odejście Sahy równałoby się pozostaniu na OT Alana), nieco łamliwy Louis jest nam zbędny. Ale skoro qwas twierdzi, że to SAF podejmuje decyzje kadrowe, a nie on, to i pewnie ja nie będę mógł o niczym decydować... :-k ;]

Odnośnik do komentarza
To jak masz w pamieci tych dwoch skad inad swietnych napastnikow, to powinienes pamietac rowniez Andyego COle'a, ktory z trafianiem do bramki w prostych sytuacjach mial chyba jeszcze wieksze problemy niz Loui :D

 

Andy to był miszcz, jak nikt potrafił spartolić najlepszą sytuacje, a za chwile, jak nikt strzelić kapitalnego gola z przewrotki..

Darze tego gracza dużą sympatią i do dziś uważam, że Cole-Yorke to był jeden z lepszych duetów atakujących w MU. :)

Odnośnik do komentarza
gdyby Andy wykorzystal przynajmniej 50% zmarnowanych setek to rekord Shearera bylby grubo grubo przekroczony

Cole nie chciał tego zrobić koledze z reprezentacji... :kekeke:

 

Co do Sahy - zdanie swoje wyraziłem kilka tygodni temu. Nadal je podtrzymuję i stoję zdecydowanie po stronie qwasa. Doceniam wkład Francuza w sukcesy MU, ale przy twardych jak skała Rooneyu i Tevezie (zakładając, że na OT trafi, a prawdopodobieństwo jest całkiem spore) oraz ewentualnym pozostawieniu kolejnego twardziela Smudge'a (myślę, że obu - jego i Sahy - Ferguson nie puści, więc odejście Sahy równałoby się pozostaniu na OT Alana), nieco łamliwy Louis jest nam zbędny. Ale skoro qwas twierdzi, że to SAF podejmuje decyzje kadrowe, a nie on, to i pewnie ja nie będę mógł o niczym decydować... :-k ;]

 

chyba, ze zalozymy spoleczny komitet i seria gwaltownych demonstracji jak i porywajacych wywiadow wymusimy odejscie kolezki "Wiecznie mi cos w stawach albo kosciach strzyka" ;)

Odnośnik do komentarza
Pamiętaj, że SAF ma tajne bojówki w osobie michala85 i może nas zaskoczenia wziąć... ;]

 

Lista potencjalnych zagrozen jest juz w przygotowaniu, a przy wspoludziale Antoniego M. oskarzymy ich o dzialalnosc na szkode MU i po klopocie ;)

Odnośnik do komentarza
Włodarzy Liverpoolu nie odstrasza cena sześciu milionów funtów za Gabriela Heinze. Wiadome jest jednak, że Manchester United niechętnie odda swojego zawodnika do drużyny odwiecznego rywala.

 

Wobec nowych zasad FIFA „Czerwone Diabły” mogą jednak zostać postawione w sytuacji, w której niewiele będą mogły zrobić. Heinze kontrakt z MU ma jeszcze ważny przez dwa lata. W takich przypadkach FIFA pozwala na spłacenie zobowiązań wobec klubu przez piłkarza i wykupienie karty zawodniczej. Liverpool z chęcią sprawdziłby jak te zasady działają w praktyce.

 

Manchester United walczy obecnie o pozyskanie Carlosa Teveza z West Ham United. Zarówno Tevez jak i Heinze przebywają obecnie na Copa America w Wenezueli. Przyszłość obydwu zawodników miałaby się wyjaśnić po tym turnieju.

 

Jeżeli transfer Gabriela Heinze rzeczywiście doszedłby do skutku, to Argentyńczyk byłby pierwszym zawodnikiem od ponad 40 lat, który przeszedłby z Manchesteru United do Liverpoolu FC.

 

 

Trochę dziwna sytuacja, IMO kolejna plota, jeśli Heinze miałby odejść do najpewniej do Hiszpanii, czy Włoch...

Odnośnik do komentarza

Yorke & Cole, przecież we "wspólczesnej" historii Man Utd, nie było lepszej pary napastników...

 

Jak to mawiali, dwa czarne diabły :)

 

Ps. Mam ja jeszcze koszulkę Cole'a z 99', o dziwo, dalej w niej gram, trochę obcisła (nie ciasna), ale mogę grać. Oczywiście młodsi kojarzą.. " Ashley? Joe?" .

Odnośnik do komentarza

Przebąkiwano o tym, że Heinze może odejść, ale nie brałem tej ewentualności zbyt poważnie i jestem mocno zaskoczony. Szkoda, bo zdecydowanie bardziej w kierunku wyjścia z OT powinien kierować się np. Silvestre czy Richardson (z piłkarzy mogących grać na lewej stronie defensywy).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...