Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

Na dzisiejszej konferencji prasowej Alex Ferguson powiedział, że Carlos Tevez zadebiutuje w barwach United już w środowym meczu na Fratton Park z Portsmouth. Szkot potwierdził również, że absencja Rooney'a potrwa aż 2 miesiące.

 

Dla Anglika oznacza to, że nie wystąpi w ważnych dla "Synów Albionu" czterech meczach eliminacyjnych do Mistrzostw Europy. Popularny "Wazza" opuści również ligowe spotkania Manchesteru United z Portsmouth, Manchesterem City, Tottenhamem, Sunderlandem, Evertonem i Chelsea.

 

Rooney kontuzji doznał w ostatnim meczu ligowym z Reading, kiedy w starł się z obrońcą przyjezdnych Michaelem Duberry.

 

***** ! Sezon zaczynamy wspaniale...A tak liczylem na Wazze ;/

Odnośnik do komentarza
Saha wznowil w tym tygodniu treningi, pododbnie Ole. Jest jeszcze Nani, Anderson, Ronaldo czy nawet Giggs. Ja nigdy nie widizalem problemu w przodzie...

Żaden z wymienionej czwórki nie jest napastnikiem i doskonale o tym wiesz*. Zresztą, brak klasycznego napastnika w drugiej połowie meczu z Reading był aż nadto widoczny. Sezon zaczął się źle, ale sami sobie jesteśmy winni - zamiast pozostawić w składzie zdrowego i mniej podatnego na kontuzje Rossiego, postawiliśmy na Rooneya (pech), Teveza oraz duet wiecznych rekonwalescentów. I obyśmy na tym wyborze nie "popłynęli", a wiele to zapowiada.

 

*do pola karnego dobiec potrafił każdy z nich, po przekroczeniu linii 16 metrów zaczynały się schody, a najgroźniejszym graczem MU był... O'Shea :roll:

Odnośnik do komentarza

Wytłumacz mi więc, dlaczego ci piłkarze, których wymieniłeś, zachowywali się niczym dzieci we mgle, gdy przyszło im przekroczyć "16" rywala? Ano dlatego, jak sądzę, że grywają regularnie na innych niż napastnik pozycjach. Ot, cała filozofia. Oby nam się czkawką za kilka tygodni nie odbiła...

Odnośnik do komentarza

A to, ze Scholes zagral padake znaczy, ze jest to kiepski pilkarz? Nie. Nie mial dnia. To, ze Hehnemann zagral swietny mecz oznacza, ze jest wielkim bramkarze? Nie. Byl po prostu swietnie dyponowany.

 

Nieraz tak bywa, ze gra sie calkiem niezle, ale pilka do siatki wpasc nie chce. W tamtym sezonie pododbnych meczow mielismy rowniez kilka...

 

A przeciez nie powiesz mi chyba, ze taki zawdonik jak np. Ronaldo nie potrafi sie zachowac w polu karnym?

Odnośnik do komentarza
Saha wznowil w tym tygodniu treningi, pododbnie Ole. Jest jeszcze Nani, Anderson, Ronaldo czy nawet Giggs. Ja nigdy nie widizalem problemu w przodzie...

 

Choc kontuzja Wazzy mnie przbyila :( To mial byc jego sezon...Mam nadzieje, ze mimo wszystko bedzie.

 

Chyba na powaznie ktos powinien sie zajac jego stopami bo zbyt czesto lamia sie mu tam kosci. Moze to efekt zbyt duzych obciazen przy zbyt wczesnie rozpoczetej karierze jako zawodowiec? Zobaczcie co z Owena zostalo, a tak sie cudownie zapowiadal....

 

CO do taktyki i braku egzekutorow. Moze i ustawieniu 4-5-1 futbol w wydaniu MU (przynajmniej w zeszlym sezonie) byl atrakcyjny dla oka i w miare skuteczny (wystarczylo na EPL) ale pragne zauwazyc, ze najwieksze sukcesy swietowalismy z typowymi 2 straikerami na szpicy (Cole-Yorke plus zmiennicy Teddy Sheringham i Ole Gunnar).

Odnośnik do komentarza

Grał jako napastnik tyle, że miał siłe i ochotę aby często pomagać drużynie w defensywnie, stąd pewnie Twoje wątpliwości. Ale mniejsza o to. MU zawsze lepiej prezentowało się z dwoma nomilaymi napastnikami w ataku.

 

W zasadzie w tej sytuacji zarazykowałbym na miejscu SAF 433

 

...............VdS

Brown.....Vidic.......Rio........Evra

......Carrick....Scholes....Owen

...Giggs....Tevez.....Ronaldo

Odnośnik do komentarza

:huh::huh: :roll: :roll: :eusa_doh::eusa_doh::-k:-k

 

Dwa mecze mamy za soba i no kurde cos mi tu nie gra...

 

Mamy pake najmocniejsza od kilku lat, Czelscy plage kontuzji i juz po dwoch meczach mamy do nich 5 pkt. straty... :doh!: Nie mam pytan. Mam nadzieje, ze Murynjo i ska cos straca z Pool w weekend a my zerzniemy City. Bo poki co City ma tyle punktow co my a my mamy o dwa za duzo niz powinno miec City :keke:

Odnośnik do komentarza

Mnie to nie dziwi, ze nie mozemy wygrac. Nie mamy klasycznych egzekutorow. Niby ladnie, porywajaco i ekscytujaco ale nie przeklada sie to na bramki i wynik koncowy. A te 4 punkty to bedzie ciezko odrobic do Chevski - graja jak grzmoty ale skutecznie. Z calym szacunkiem do SAFa ale jak desygnuje sie Giggsa do gry w ataku, ktory cale zycie gral jako pomocnik (lewy badz srodkowy), a potem sie go zmienia na J.Oshea to znaczy, ze mamy jedno wielkie nic w ataku.

Odnośnik do komentarza

Chelsi plage kontuzji? ROTFL

 

Przypomne, ze u nas nie zagrali Hargreaves, Rooney, G.Neville i Saha. To malo? Nie, dziekuje. Nie chce w zaden sposob tlumaczyc naszych grajkow, ale akurat wyniki mnie nie martwia. Gramy dobrze, ale nieskutecznie. Swoje rowniez zrobily wojaze po Azji.

 

A Giggs w ataku to chyba gral tylko na papierze. Czesto biegal po lewej stronie, czesto byl lacznikiem pomiedzy napadem i pomoca. To pozycja gdzie ostatnio gral lepiej niz na skrzydle. Co z tego jak akurat Ryan jest kompletnie bez formy i szkoda, ze kontuzje doprowadzily do tego, ze Walijczyk po prostu musi grac.

 

Co mnie martwi? Kontuzja Roo i czerwien Ronaldo. Oj bedzie trudno w derbach, ale z pewnoscia mamy wystarczajaco dobrych grajkow, aby ten mecz wygrac. A te gadki o klasycznym egzekutorze sa smieszne(achh, te schematy z Ruudem. Phii, co za piekna, porywajaca, acz drwniana gra! Wroccie te czasy!). A mielismy go rok temu? A Roma takowego miala?

Tevez wroci do pelni formy to moze raz trafi do bramki z 5m. kiedy bramkarz juz lezy. Bedzie dobrze.

 

PS ostatnio zremisowalismy dwa pierwsze mecze na starcie ligi w sezonie 98/99 :D

 

PS2 Ron nie zagra z City, Tottenhamem i bodaj Sunderlandem

Odnośnik do komentarza
Ale za to jak potrafimy wszystkich rozklepać do "16". No, klękajcie narody...

Nawet nie do, w tez - gdyby nie James i tragiczna nieskutecznosc to powinno byc z 5-1... Fakt, ze nie mamy typowego "wykonczeniowca". Mam nadzieje, ze w koncu odnajda sposob na trafianie do siatki, bo cala reszta wyglada dosc dobrze - moze poza gra obrony, ktora momentami nie za bardzo wiedziala co sie dzieje, szczegolnie przy szybkich kontrach.

 

Szczerze mowiac to powoli zaczynaja mnie frustrowac niektore zagrywki Ronaldo - ja rozumiem, ze umie zrobic cudne rzeczy z pilka, ale momentami moglby powstrzymac swoje zapedy do indywidualnej gry, bo wyglada to ta jakby zlewal na caly zespol... :/

Odnośnik do komentarza
Nawet nie do, w tez - gdyby nie James i tragiczna nieskutecznosc to powinno byc z 5-1... Fakt, ze nie mamy typowego "wykonczeniowca". Mam nadzieje, ze w koncu odnajda sposob na trafianie do siatki, bo cala reszta wyglada dosc dobrze - moze poza gra obrony, ktora momentami nie za bardzo wiedziala co sie dzieje, szczegolnie przy szybkich kontrach

 

Co do obrony, czemu gra Brown ? Poprzez kontuzję innych obrońców, czy może SAF się do niego przekonał ?

Odnośnik do komentarza
Nawet nie do, w tez - gdyby nie James i tragiczna nieskutecznosc to powinno byc z 5-1... Fakt, ze nie mamy typowego "wykonczeniowca". Mam nadzieje, ze w koncu odnajda sposob na trafianie do siatki, bo cala reszta wyglada dosc dobrze - moze poza gra obrony, ktora momentami nie za bardzo wiedziala co sie dzieje, szczegolnie przy szybkich kontrach

 

Co do obrony, czemu gra Brown ? Poprzez kontuzję innych obrońców, czy może SAF się do niego przekonał ?

Bo Gary nie jest jeszcze gotowy do gry, a wśród zawodników, którzy mogą grać na prawej obronie oprócz Browna jest tylko Bardsley.

 

Wczorajszego spotkania nie udało mi się obejrzeć, ale już po meczu z Reading było widać, że po prostu brak nam skuteczności. Wierzę, że to się w końcu zmieni, tylko mam nadzieję, że stanie się to już w najbliższym meczu z City bo inaczej trudno będzie dogonić Chelsea.

Odnośnik do komentarza
A Brown jest niezwykle solidny w defensywie. Tyle tylko, ze w ofensywie ma niewiele do zaoferowania.

Czyli i tak więcej niż Silvestre. Oczywiście, moim skromnym zdaniem...

Fakt, ze nie mamy typowego "wykonczeniowca".

Jak nie mamy? Mamy, tylko albo ma już swoje lata albo więcej czasu spędza "u doktorów" niż na treningach. A skoro egzekutorzy w kadrze są, to można młodego za parę melonów do Villareal,a wyleczonego do NUFC puścić...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...