Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

PSG jako rywal byli znacznie bardziej miarodajni niż Barcelona, bo prawie nikt w BPL nie gra jak Barcelona, a bardzo wiele drużyn gra jak PSG. Mieliśmy kilka ładnych szans, ale brakowało zawsze czegoś, wydawało mi się, że Rooneyowi trochę się odechciało po pierwszej połowie. Oprócz tego dwójka holding midfielderów zdawała się przy niektórych kontrach nie nadążać, włączając w to bardzo ofensywnie grających fullbacków niejednokrotnie była sytuacja, gdzie podczas szybkiego ataku PSG do krycia pozostawało 3 zawodników. Obrona przeciwko atakom pozycyjnym może cieszyć, wydaje mi się, że wygląda solidniej niż w ubiegłym sezonie, ale właśnie przemieszczanie się zawodników podczas kontrataku pozostawia wiele do życzenia.

Van Gaalowi nie chodzi raczej o to, by mieć rozgrywającego obrońcę (każdy obrońca musi umieć rozgrywać piłkę), tylko o to, by jako lewy środkowy obrońca grał obrońca lewonożny, obecnie do tego konceptu pasuje tylko Blind (Rojo pewnie nie będzie miał miejsca w pierwszym zespole po tym, jak opuścił cały tour przez niewyrobienie sobie paszportu, sam piłkarz dostał zresztą za to karę finansową). Uczciwie mówiąc podczas touru Blind grał tam naprawdę dobrze, w dzisiejszym/wczorajszym meczu na pewno był znacznie lepszy niż Jones. Odnoszę wrażenie jednak, że mimo, że Blind ma naprawdę wyróżniający się odbiór i umiejętność czytania gry, to brakuje mu trochę przede wszystkim umiejętności ustawiania się, która jest cholernie ważna przy kontratakach jak na złość. Naprawdę przydałby się nam nowy środkowy obrońca.

Odnośnie fullbacków jeszcze to odnoszę wrażenie, że są to obecnie nasze najmocniejsze punkty, Darmian podczas touru był naprawdę fantastyczny, zdecydowanie wyróżniał się w każdym meczu, był nie do przejścia, otwierał i stwarzał świetne opcje w ofensywie niejednokrotnie udanie dośrodkowując po dryblingu, ale przede wszystkim mimo cholernie ofensywnego nastawienia jakimś cudem zawsze był tam gdzie być powinien w obronie. Naprawdę, zupełnie jakby miał idealne wyczucie jeżeli chodzi o ustawianie się zarówno w ofensywie jak i w defensywie, będziemy mieli z niego mnóstwo pożytku. To samo Shaw, kilkukrotnie podczas preseasonu dawał iskrę, potrafiąc przebiec z piłką przy nodze prawie 40 metrów na połowie rywala, i nie były to bezmyślne rajdy jeźdzca bez głowy, tylko w zasadzie nie przypominam sobie rajdu zakończonego bezproduktywnie, zawsze stwarzał przewagę czy bardzo groźnymi dośrodkowaniami, czy, w najgorszym razie, przenosił ciężar gry pod bramkę rywala umożliwiając Youngowi lub Pereirze wykonaniu ich franchise moveów w postaci zejścia na prawą nogę na lewym skrzydle.

O Pereirze w takim razie, to zdecydowanie największe odkrycie tego touru, był naprawdę fantastyczny, mam nadzieję, że będzie bardzo bliskim numerem dwa na lewe skrzydło w nadchodzącym sezonie, bo jego dośrodkowania, umiejętność prowadzenia piłki i kreatywność są wyróżniające się, Za każdym wejściem na boisko wprowadzał nową energię i stawał się kołem zamachowym ataków, waham się, czy na nowy sezon brać koszulkę Pereiry czy Depaya :keke:.

Jeszcze warto chociaż wspomnieć o Seanie Gossie, wydaje mi się, że usłyszymy jeszcze o nim, zagrał tylko 10 min na tym tourze, ale jestem tego dość pewny. Może nie w tym sezonie, ale w następnym bądź kolejnym po nim. To kompilacja z meczów U-21 w jego wykonaniu.

Odnośnik do komentarza

https://twitter.com/PeoplesPerson_/status/627057329159176192

 

Angel Di Maria został ukarany grzywną za niestawienie się na tourze w wysokości 360 000 funtów. Jakieś niecałe dwie tygodniówki, niezbyt dużo, ale zgaduję, że są jakieś prawne limity na ile można ukarać piłkarza.

LvG w rozmowie z dziennikarzami po wczorajszym meczu o Di Marii powiedział "I don't know where he is". W związku z tym zapraszam do zabawy :). http://p67.imgup.net/DiMaria72c5.jpg

 

jest przy tym jakby meleksie pod niebieskim domkiem

 

 

A Valencia zaszerował to na swoim fejsbuku :lol:

Odnośnik do komentarza

Rafael w Lyonie. Szkoda że Luj go nie chciał, moim zdaniem bardzo solidny zawodnik, a w formie czołówka ligi na tej pozycji nawet, w dodatku bardzo sympatyczny. No cóż. Oby Darmian nie okazał się gorszy (w sparingach ponoć niezły, ale ja nie oglądałem). Wkrótce do Francji wbije też pewno Angel.

Odnośnik do komentarza

No właśnie, głowa. Brazylijczyk ma z nią kłopot - w ważnych momentach nie wytrzymywał, spalał się, podejmował złe decyzje. Wspomniana czerwona kartka w meczu przeciwko Niemcom, czy co najmniej kilka innych sytuacji, gdy narażał zespół na problemy, atakując nierozważnie rywala w okolicach połowy boiska. Też go lubię i wcale nie należę do grona tych, którzy z radością machają mu na pożegnanie, ale martwić musi, że chłopak przez tyle lat nie był w stanie przeskoczyć pewnego poziomu juniorskich zachowań.

Odnośnik do komentarza

Mi jest cholernie smutno, w zasadzie zarządzanie Rafaelem to jedyny poważny zarzut jaki mam do rządów van Gaala. Szczerze uważam, że to mógłby być jeden z najlepszych prawych obrońców świata. Darmian jest świetny, może nawet i lepszy i w ogóle ale... od Rafaela wręcz biła miłość do United, naprawdę był gotów na boisku zrobić absolutnie wszystko dla klubu. Wiecie dlaczego wybrał koszulkę numer 20 w Lyonie? Dlatego. Po prostu czysta pasja, ta kłótna z Tevezem, spięcia z piłkarzami Liverpoolu... No i nie zapomnę właśnie tej bomby z QPR, albo jak z Fabio na skrzydłach roznieśli Arsenal...

Gdybym miał wybrać z obecnego składu jedną osobę, którą chciałbym do emerytury w United byłby to właśnie Rafael. Widać, że łamie mu się serce przez to pożegnanie :(. Tutaj jego pożegnalna wymiana wiadomości z obecnymi i byłymi zawodnikami United, tutaj zjednoczony aż nie umrze.

 

Dowidzenia kochany szalony łotrze :respekt:

 

 

 

e: https://www.reddit.com/r/reddevils/comments/3fo1o6/rant_the_rafael_sale_encompasses_everything_about/w sumie to się zgadzam

Odnośnik do komentarza

Zachował się jak frajer, jeszcze żeby chociaż nie grał tak koszmarnie chujowo. #niepłakałempodimarii

 

https://www.reddit.com/r/reddevils/comments/3fnlxz/how_di_marias_sale_will_actually_be_reflected_on/tutaj jest fajnie wyjaśnione, jak sprzedaż Di Marii faktycznie będzie widniała w księgach rachunkowych. tl;dr księgi rachunkowe na koniec sezonu 15/16 pokażą 22 miliony funtów zysku.

Odnośnik do komentarza

Ja mam mieszane uczucia odnośnie Pedro. Z jednej strony wkurwia mnie trochę jego morda i cwaniakowatość (może nie jest to poziom Busquetsa, czyli lvl99, ale wciaż), z drugiej to naprawdę świetny zawodnik. Póki co go nie lubię, ale sądzę, że mnie do siebie przekona jak trochę pogra.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...