Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

Serio uważasz, że Otamendi będzie niekoniecznie tańszy? http://www.football365.com/la-liga/9882364/Valencia-want-163-36m-for-Utd-target-Otamenditutaj mowa o 36mln funtów, najwyższa cena jaka się przewinęła wśród szybkiego googlowania to 50mln€. Oprócz tego obaj są młodsi od Ramosa i obaj raczej sprawdzeni na najwyższym poziomie (zwłaszcza Hummels).

Ramos to wielkie nazwisko, które wiąże się z gigantycznym przepłaceniem za niego. No i ma 29 lat. Jego charakterystyka przypomina mi nieco Rio Ferdinanda (dobry fizycznie i szybkościowo obrońca potrafiący grać piłką), pewnie dobrze pamiętasz jak zaczęła wyglądać gra Ferdinanda gdy zatracił z wiekiem szybkość, zrywność itp. Nie będzie żadnej niespodzianki jak okaże się, że zapłacimy 70mln€ (też nie wierzę w znacznie niższą cenę niż ta) za obrońcę na 2 dobre sezony, a potem będzie gigantyczny zjazd w dół/USA/Emiraty. Nawet sobie nie wyobrażam jaką tygodniówkę musielibyśmy mu płacić. Przykładowi Hummels i Otamendi też by nie robili za przysłowiową czapkę gruszek, ale nie ma opcji byśmy płacili im tyle ile będziemy musieli płacić Ramosowi.

Odnośnik do komentarza

Hummelsa nie widzę sensu rozważać - gdyby nie to, że sam potwierdził pozostanie w BVB to jego bym najbardziej chciał, nawet i za 50 mln funtów. W przypadku Ramosa na razie się mówi o ofercie w okolicach 35 milionów funtów (niecałe 50 mln euro). Jasne, mówi się, że Real nie puści za mniej niż 70 mln euro, ale prędzej uwierzę w powtarzające się 30 kilka milionów z większości źródeł. W przypadku Otamendiego klauzula (nie wiem czy potwierdzona) wynosi 50 mln euro, z tymże kontrakt Otamendiego wygasa w 2019, więc to Valencia może sobie dyktować cenę. W przypadku Realu jest to krótszy okres, plus to Real, który potrafi sprzedać świetnego zawodnika bo czemu nie, więc mam wrażenie, że cena może być podobna. I szczerze, jako że to nie mój hajs to wali mnie czy to będzie 35 mln euro czy 50 mln euro. Ramos wydaje mi się (przez doświadczenie, jednak na wyższym poziomie niż Otamendi) lepszą opcją, chociaż bardzo cenię Nico i trochę go oglądałem w tym roku ;)

 

Fakt, faktem, może być jak z Rio, tu masz rację. Tylko, że ja uważam, że to jest warte tego ryzyko.

Odnośnik do komentarza

No różnimy się głównie kwestią oceny ryzyka. Moim zdaniem nomen omen hazard kwotą 70mln€ to średni pomysł, nawet, jeżeli jesteśmy jednym z najbogatszych klubów świata.

Z podobnej beczki kontrakt do 2019 przedłużył Phil Jones. Bardzo mnie to cieszy, w tym sezonie zdawały się nieco bardziej omijać go kontuzję i widzę bardzo duży progres względem poprzedniego roku. Trochę to naiwne, ale wierzę, że Smalling i Jones mogą być filarem naszej defensywy, grali kilka naprawdę bardzo solidnych meczów w obronie w duecie.

Odnośnik do komentarza

Nowy kontrakt Jonesa to świetna wiadomość - ten chłopak ma na pewno papiery na granie na bardzo wysokim poziomie, oby tylko omijały go urazy. Swoją drogą, kilka razy sam sobie zrobił kuku, gdy nazbyt angażował się w grę. Musi zrozumieć, że czasami jemu jako środkowemu obrońcy można odpuścić jakąś interwencję w środku boiska (gdy idzie na pełnym ryzyku dla własnego zdrowia przede wszystkim), zwłaszcza jeśli za plecami nie hula jeszcze wiatr, a są partnerzy z defensywy czy asekurujący defensywę pomocnik. Jones czasami po prostu zapomina się w grze, a wtedy o kontuzje bardzo łatwo. Lubię go bardzo i cenię chyba nawet bardziej od Smallinga, więc chciałbym, żeby na dłużej zagościł w defensywie United.

 

A Ramos? Wielkie nazwisko, ogromne doświadczenie z ligi hiszpańskiej i areny międzynarodowej (reprezentacyjnej oraz klubowej), ale liga angielska to wciąż trochę inna bajka niż Primera Division czy Liga Mistrzów. Mniej jest klepania piłki w środku pola, a dużo więcej szybkiej gry, na którą potrzeba końskiego zdrowia defensorom. Widać to było doskonale po Vidiciu czy wspominanym już Ferdinandzie, którzy byli obrońcami z najwyższej półki, ale z wiekiem tracili szybkość, zwrotność i mobilność na boisku, czego skutkiem były błędy w kryciu, nienadążanie za rywalami, a w konsekwencji tracone coraz częściej przez kierowaną przez nich defensywę bramki.

 

Owszem, nie obraziłbym się, gdy Ramos trafił na OT, ale tylko za sensowną cenę (a takową na pewno nie jest 70 mln euro).

Odnośnik do komentarza

Nani do Fenerbahce, a może dołączyć do niego Robin. Holender nie grał w tym sezonie najlepiej, a w Turcji o bramki pewnie łatwiej. Szkoda mi Naniego, bo to moim zdaniem bardzo dobry skrzydłowy, w Sportingu grał całkiem nieźle.

 

Nie ma Falcao, możliwe odejście Persyla, więc ciekawe kogo do ataku sprowadzą.

Odnośnik do komentarza

Dziś Koeman potwierdził, że odrzucono ofertę United za Schneiderlina. Biorąc pod uwagę doniensienia mediów o kwotach, wydaje się że transfer będzie klepnięty do końca tygodnia United rzuci te dodatkowe parę milionów. I ten transfer mnie cieszy. Schneiderlin to dobry, ograny zawodnik. Spokojnie będzie można go wystawiać z różnymi partnerami w środku pola ze względu na jego wszechstronność, a jest młody, więc wiele przed nim. W przyszłości zastępca Carricka? Czemu nie!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...