Skocz do zawartości

Newsy ze świata piłkarskiego


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, bo hajs musi się zgadzać, a jak za szybko się odpadnie, to miliony w plecy... Głupota. I nikt na to nie pójdzie, bo dzięki temu nawet na poziomie 1/8 trafiają się fajne mecze, które ogląda kupa ludzi, a jakby były same mecze Atletico-PSV, to (pomimo emocji w tym meczu) ludziom by się nie chciało włączać TV.

Odnośnik do komentarza

 

 

a jakby były same mecze Atletico-PSV, to (pomimo emocji w tym meczu) ludziom by się nie chciało włączać TV.

 

Odpaść w fazie pucharowej po rzutach karnych. To takie... holenderskie. Serio ktoś myślał, że to się może inaczej skończyć? :P

Odnośnik do komentarza

 

Bayern chce wprowadzenia rozstawienia w fazie pucharowej LM. W dupach już się zaczyna przewracać.

na czym miałoby to polegać ? teraz chyba są już koszyki przecież...

 

 

Na tym, że drużyny po wyjściu z grupy byłyby rozstawione, co chroniłoby przed meczami na szczycie we wczesnej fazie. Jak w tenisie.

Odnośnik do komentarza

Przecież to chodzi o atrakcyjność rozgrywek – stąd odwołania do tego jak to funkcjonuje w tenisie. Chcą żeby najlepsze zespoły trafiały na siebie w odpowiednio wysokich fazach, półfinałach-finale, żeby w ten sposób zmaksymalizować ilość klasyków na tym poziomie rozgrywek. Obecnie Bayern może trafić na Juve i je wyrzucić w 1/8, a Wolfsburg może teraz mieć szczęście, trafić na Benficę i skończyć w półfinale, gdzie trafi na Barcelonę i dostanie 0-5 w nudnym dwumeczu bez historii. Ciężko nie zauważyć, że to rozumowanie ma sporo sensu. Owszem, zmniejsza szansę słabszych klubów na dojście do dalszych etapów, ale hej, jeśli mają to robić to niech to robią wygranymi z lepszymi, a nie szczęściem w losowaniu.

Odnośnik do komentarza

Ale przecież to nie jest losowość. Wszytko zależy od osiągnięć zespołu w grupie. Jeżeli Bayern jest ultra-genialny, to i tak pojedzie wszystkich. Dlaczego Bayern miałby nie trafiać na Real Madryt tylko dlatego, że ten zajął 2. miejsce w grupie. W LM nie chodzi o atrakcyjność rozgrywek, tylko o wyłonienie najlepszego zespołu w Europie i nie widzę powodu, by komukolwiek to ułatwiać.

Odnośnik do komentarza

Ja może opisze sytuację zgoła odwrotną. W snookerze odeszli już w większości turniejów od drabinki rankingowej regulowanej rankingiem, na rzecz losowań. I wyszło to temu sportowi na dobre. Pojawiło się kilka nowych twarzy (np. Ben Woolaston, czy Keiran Wilson). Taki zamknięcie będzie oznaczało dla piłki 4-5 drużyn, które co roku zajmują miejsca półfinałowe w LM i tak do pożygu. Gdzie miejsce na futbolowy romantyzm?

Odnośnik do komentarza

Tak raz w życiu splusuje Keitha. Obecny system dał wygrać LM Porto, zagrać w finale Monaco, Atletico i innym drużynom nie z tego najwyższego topu. Czy to komuś coś złego dało? Bo ja widzę same plusy.

 

Nie zgadzam się. Co stoi na przeszkodzie żeby takie scenariusze się powtórzyły? Przypominam, że Porto wygrało LM bo w drodze do tego finału pokonało m.in. Manchester United, a Monaco wyeliminowało Real Madryt i Chelsea. Ergo – wygrały bo były na tyle dobre, a nie miały farta i uniknęły najlepszych zespołów. Kto teraz broni Benfice wygrać z Bayernem? Z kolei, z drugiej strony dochodzi do sytuacji gdzie takie Schalke nie grając nic specjalnego, dzięki fartowi potrafi dojść nagle do półfinału i po dwóch nudnych i pozbawionych emocji meczach odpaść w końcu z Manchesterem.

Odnośnik do komentarza

Ale chwila, to nie chodzi o to by taki Bayern ZACZYNAŁ grę w LM od, dajmy na to 1/2? To gdzie tu sprawiedliwość :D ? Sorry, ale to zawęża słabszym zespołom możliwości. Bo one będę musiały gotować formę na więcej spotkań. Albo odpuszczać ligę krajową. A taki Bayern rozjedzie ligę, potem na luzaczku wejdzie do LM i też jebnie. I w jaki sposób niby miałoby to dać awans słabszym drużynom? Jak tak to zwiększmy współczynniki tym, którzy grają więcej, własnie z tego powodu.

Odnośnik do komentarza

Eee, to ja zupełnie inaczej zrozumiałem ten pomysł. Przecież tak jak to opisujesz to byłoby kompletnie bez sensu, bo te najlepsze kluby straciłyby na mniejszej ilości meczów :D. To byłby jakiś absurd, przecież nie o to chodzi żeby zaczynać grę od półfinału. Ja to rozumiem tak: rozgrywamy grupy tak jak teraz, awansują po dwie drużyny i losowanie 1/8 nie odbywa się na zasadzie: „zespoły z pierwszych miejsc vs zespoły z drugich miejsc” tylko zgodnie z rozstawieniem (na bazie odpowiedniego rankingu). Tak jak w tenisie. Zespoły z pierwszy 8 miejsc tego rankingu, które awansowały grałyby z zespołami z miejsc 9-16, które awansowały z grupy. W rezultacie po prostu przestałoby się liczyć miejsce w grupie, co rozwiązałoby też problem o którym pisał Hawkeye (czyli kombinowania z którego miejsca wyjść).

Odnośnik do komentarza

Ale chwila, to nie chodzi o to by taki Bayern ZACZYNAŁ grę w LM od, dajmy na to 1/2? To gdzie tu sprawiedliwość :D ? Sorry, ale to zawęża słabszym zespołom możliwości. Bo one będę musiały gotować formę na więcej spotkań. Albo odpuszczać ligę krajową. A taki Bayern rozjedzie ligę, potem na luzaczku wejdzie do LM i też jebnie. I w jaki sposób niby miałoby to dać awans słabszym drużynom? Jak tak to zwiększmy współczynniki tym, którzy grają więcej, własnie z tego powodu.

nie o to chodzi. chodzi o to zeby zespoly ktore wyszly z grupy byly rozstawione odpowiednio do wspolczynnika (nie wiem jak dokladnie chca to obliczac) i druzyny z miejsc 1-8 nie mogly trafic na siebie.

 

edit: no, tak jak kaderr napisal, tez tak to rozumiem.

Odnośnik do komentarza

Padło nawiązanie do tenisa więc pomyślałem o systemie gdzie liderzy rankingu wchodzą w turniej w późniejszych rundach. Chyba jest tak, że wchodzą 2,3 rundy później, prawda? O to mi chodziło. W LM już jakby tak jest, ale miałem wrażenie, że Rummenige (czy który tam) mówił o tym by później jeszcze zaczynać. Ale może źle skumałem :D


Ok, dzięki.

Ja tam wolę jednak losowość. W ten sposób właśnie ów Schalke czy inne słabsze drużyny mogą zyskać. A bogatsze kluby sobie odbiją ten jeden przegrany ćwierćfinał czy 1/8, a zanim takie Schalke znowu zagra w 1/2 LM...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...