Skocz do zawartości

Newsy ze świata piłkarskiego


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Rummenige już raz zabłysnął, że nie podoba mu się że niemieckie kluby muszą grać eliminacje z zespołami z Europy Wschodniej. Dlatego właśnie Bayernowi nie potrafię kibicować nawet jeśli gra tam Polak, przez to ich poczucie wyższości. Już są rozstawieni, w grupie, w 1/8. Kto bronił Juve wygrać grupę. Już i tak LM robi się coraz nudniejsza bo i tak w półfinałach grają ciągle te same marki, a oni chcą żeby była jeszcze nudniejsza.

Odnośnik do komentarza

 

Tak raz w życiu splusuje Keitha. Obecny system dał wygrać LM Porto, zagrać w finale Monaco, Atletico i innym drużynom nie z tego najwyższego topu. Czy to komuś coś złego dało? Bo ja widzę same plusy.

Nie zgadzam się. Co stoi na przeszkodzie żeby takie scenariusze się powtórzyły? Przypominam, że Porto wygrało LM bo w drodze do tego finału pokonało m.in. Manchester United, a Monaco wyeliminowało Real Madryt i Chelsea. Ergo – wygrały bo były na tyle dobre, a nie miały farta i uniknęły najlepszych zespołów. Kto teraz broni Benfice wygrać z Bayernem?

No a kto broni Bayernowi wygrać z Benfiką. Dla mnie takie rozwiązanie to była by porażka sportu z jakąś tam "atrakcyjnością" - w dodatku na Barcelonę też mówiono, że nudno gra, a drużyny z Włoch brzydko i "na pograniczu moralnego smaku".
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

http://www.sport.pl/pilka/1,64946,19839433,prezydent-fifa-infantino-rozszerzenie-mistrzostw-swiata-mozliwe.html#MT_3Zdjecia

 

Osobiscie jestem przeciwny rozszerzeniu mundialu o kolejne ekipy. Juz teraz prestiz MS jest w Europie duzo nizszy niz Mistrzostwa Europy, bo na mundialu duzo czesciej zdarzaja sie mecze druzyn przecietnych, ktore sa najlepsze w swoich rejonach. W efekcie na mundialu pojawiaja sie ekipy pokroju Trynidadu i Tobago, czy Iranu. Jesli mialoby zostac dolaczonych kolejnych osiem ekip, to raczej nie przyniosloby to podwyzszeniu poziomu tej imprezy, a skutkowaloby jedynie koniecznoscia rozegrania wiekszej liczby meczow (przynajmniej dwoch - jednego w grupie i pewnie jednego w dodatkowej fazie, ktora nalezaloby stworzyc). A to raczej nie pomogloby zawodnikom w zachowaniu swiezosci i wysokiej formy fizycznej na kolejne, decydujace fazy turnieju.

 

Zreszta pomysl rozszerzania zostal wprowadzony rowniez w Euro, przez co teraz bedziemy miec takie "szlagiery" jak Albania - Szwajcaria, co jeszcze kilka lat temu bylo nie do pomyslenia. Teraz trudno o grupy smierci, jakie byly norma na poprzednich turniejach Euro.

Odnośnik do komentarza

http://www.sport.pl/pilka/1,64946,19839433,prezydent-fifa-infantino-rozszerzenie-mistrzostw-swiata-mozliwe.html#MT_3Zdjecia

 

Osobiscie jestem przeciwny rozszerzeniu mundialu o kolejne ekipy. Juz teraz prestiz MS jest w Europie duzo nizszy niz Mistrzostwa Europy, bo na mundialu duzo czesciej zdarzaja sie mecze druzyn przecietnych, ktore sa najlepsze w swoich rejonach. W efekcie na mundialu pojawiaja sie ekipy pokroju Trynidadu i Tobago, czy Iranu. Jesli mialoby zostac dolaczonych kolejnych osiem ekip, to raczej nie przyniosloby to podwyzszeniu poziomu tej imprezy, a skutkowaloby jedynie koniecznoscia rozegrania wiekszej liczby meczow (przynajmniej dwoch - jednego w grupie i pewnie jednego w dodatkowej fazie, ktora nalezaloby stworzyc). A to raczej nie pomogloby zawodnikom w zachowaniu swiezosci i wysokiej formy fizycznej na kolejne, decydujace fazy turnieju.

 

Zreszta pomysl rozszerzania zostal wprowadzony rowniez w Euro, przez co teraz bedziemy miec takie "szlagiery" jak Albania - Szwajcaria, co jeszcze kilka lat temu bylo nie do pomyslenia. Teraz trudno o grupy smierci, jakie byly norma na poprzednich turniejach Euro.

Trynidad i Tobago na mundialu w Niemczech pokazał się akurat z niezłej strony.

Albania w eliminacjach wyprzedziła Danię i Serbię.

Szwajcaria zdobyła tyle samo punktów, co Polska, a grupę przegrali tylko z Anglią.

Nikt im za darmo awansu na EURO nie dał.

Odnośnik do komentarza

Po prostu wolalbym, zeby na takich turniejach rzeczywiscie grali najlepsi na swiecie. Wtedy taki turniej faktycznie stalby sie Mistrzostwami. Teraz to sa po prostu rozgrywki ilustam niezlych reprezentacji.

Ja ogolnie rozumiem trend, bo im wiecej druzyn, tym lepiej biznes sie kreci, ale moim zdaniem rozszerzanie formuly troche obniza poziom. Tak bylo z Liga Mistrzow, z Euro i z Mundialem.

Odnośnik do komentarza

Poza tym przez rozszerzanie formuly, zwiekszana jest pula sedziow z dziwnych krajow. A o jakosci sedziowania arbitrow np z Salwadoru przekonalismy sie bodaj na mundialu w Niemczech (albo w RPA, nie pamietam juz dokladnie).

Ale widze, ze i tak was nie przekonam wiec EOT :)

Odnośnik do komentarza

Po prostu wolalbym, zeby na takich turniejach rzeczywiscie grali najlepsi na swiecie. Wtedy taki turniej faktycznie stalby sie Mistrzostwami. Teraz to sa po prostu rozgrywki ilustam niezlych reprezentacji.

Ja ogolnie rozumiem trend, bo im wiecej druzyn, tym lepiej biznes sie kreci, ale moim zdaniem rozszerzanie formuly troche obniza poziom. Tak bylo z Liga Mistrzow, z Euro i z Mundialem.

No to trzeba by było zrobić ogólnoświatowe eliminacje. Wtedy miałbyś najlepsze drużyny :)

Odnośnik do komentarza

Feno IMO trochę racji ma. LM gdzie gra tyle drużyn ciężko do końca nazwać Ligą Mistrzów, bo z takiej Hiszpanii czy Anglii mamy po cztery zespoły, a nie tylko mistrzów, no ale wiadomo, hajsy muszą się zgadzać. Mi się nie podobało rozszerzenie ME, kolejne rozszerzenie MŚ też mi się nie podoba, ponieważ będzie tam coraz mniej elitarnych i mocnych zespołów, a więcej egzotyki.

Odnośnik do komentarza

Też jestem przeciwko rozszerzeniu Mistrzostw Świata, ale Feno krytykuje obecną formę mówiąc, że ma ona prestiż niższy niż Mistrzostwa Europy, co uważam za bzdurę. Poza tym Liga Mistrzów to wiadomo, że tylko z nazwy, ale powrót do formuły, że grają tylko mistrzowie powodowałby obniżenie atrakcyjności, bo zamiast spotkań Real-Atletico, mielibyśmy mecze Lech-Sparta Praga.

Odnośnik do komentarza

Jeśli w LM graliby tylko mistrzowie to faktycznie można mówić wtedy o Lidze Mistrzów :> Chociaż oczywiście nawet dziesiąty zespół w Premiership do samych rozgrywek mógłby wnieść więcej jakości niż mistrz Białorusi czy Polski :P. No i w LM mimo wszystko ten system bym zostawił, to są rozgrywki klubowe, grane w każdym sezonie. Od reformy Platiniego i tak łatwiej się dostać zespołom ze słabszych lig.

 

MŚ i ME bym po prostu nie ruszał, dla mnie najlepsza wersja to odpowiednio 32 i 16 zespołów. Spójrzmy na Euro we Francji, znajdziesz gdzieś grupę tak mocną jak na ME 2012, gdzie mieliśmy Niemcy, Portugalię, Danię oraz Holendrów? W dodatku teraz można też awansować z trzeciego miejsca.

 

e: krzysfiol, no ja się z tym zgadzam :P. Chociaż wydaje mi się, że Feno w tym prestiżu miał raczej poziom spotkań. Na ME z szesnastoma zespołami na pewno było mniej meczów typu gigant - ogórek niż na MŚ, gdzie grają 32 zespoły. Więcej drużyn, większa różnica poziomu między najlepszymi i najsłabszymi. No ale to akurat nie odnosi się do prestiżu, więc Feno pewnie źle to określił po prostu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli w LM graliby tylko mistrzowie to faktycznie można mówić wtedy o Lidze Mistrzów :> Chociaż oczywiście nawet dziesiąty zespół w Premiership do samych rozgrywek mógłby wnieść więcej jakości niż mistrz Białorusi czy Polski :P. No i w LM mimo wszystko ten system bym zostawił, to są rozgrywki klubowe, grane w każdym sezonie. Od reformy Platiniego i tak łatwiej się dostać zespołom ze słabszych lig.

 

MŚ i ME bym po prostu nie ruszał, dla mnie najlepsza wersja to odpowiednio 32 i 16 zespołów. Spójrzmy na Euro we Francji, znajdziesz gdzieś grupę tak mocną jak na ME 2012, gdzie mieliśmy Niemcy, Portugalię, Danię oraz Holendrów? W dodatku teraz można też awansować z trzeciego miejsca.

Gr. D

Hiszpania

Czechy

Turcja

Chorwacja

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...