Skocz do zawartości

Siatkówka


yonack

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobił nam sie kwas w kadrze, którego efektem jest rezygnacja Łukasza Żygadły z gry w reprezentacji.

Oświadczenie Łukasza Żygadło dotyczące rezygnacji z Reprezentacji Polski.

Z wielką przykrością muszę oświadczyć, iż zaistniała sytuacja zmusiła mnie do rezygnacji z kadry Polski. Jako zawodnik Itasu Diatec Trentino po długim, ale jakże owocnym sezonie w bardzo dobrej formie i z wielką energią do pracy stawiłem się na zgrupowaniu reprezentacji Polski, chcąc być częścią drużyny, który ma walczyć o medale. Jednak zaistniała sytuacja w jakiej zostałem postawiony, brak treningu rozegrania będąc rozgrywającym, przez okres dwóch weekendów i będąc w dobrej kondycji fizycznej (bez kontuzji), jak również po dwóch rozmowach z trenerem, które w tym czasie niczego nie zmieniły. Brak czynnego konkurowania o pozycję w składzie, zmusiła mnie w obecnym momencie do zrezygnowania z powołania kadrowego. Jako zawodnik sportu drużynowego mam pełną świadomość i czuję obowiązek wspierać drużynę będąc w najlepszej kondycji fizycznej i sportowej.Będąc zawodnikiem, który w swojej karierze z sukcesami reprezentował barwy zarówno polskie, greckie, tureckie, rosyjskie i włoskie, wkomponowanie się w zespół jest dla mnie nieodzowną umiejętnością. Jako zawodnik ligi włoskiej obecnego Klubowego Mistrza Świata i Europy nie mogę pozwolić sobie na brak treningów, bierne obserwowanie zajęć z ławki i nie zgrywania się z drużyną przed selekcją składu na tak ważną imprezą jak Siatkarski Mundial we Włoszech. Będąc profesjonalistą nawet w okresie międzysezonowym obowiązuje mnie trening rozpisany przez trenera atletycznego. Mój obecny klub w pełni podziela moją decyzję będąc na bierząco z przebiegiem wydarzeń od momentu mojego przyjazdu do Polski.Marzeniem każdego sportowca jest reprezentowanie własnego kraju w rozgrywkach międzynarodowych, zawsze byłem, jestem i będę gotowy do gry dla kadry Polski i zawsze będę robił wszystko aby moja dyspozycja sięgała najwyższego poziomu moich możliwości dla zespołu. Lukasz Zygadlo

Cóż, Żygadło tak naprawdę nigdy nie był faworytem DC, na ten sezon reprezentacyjny został powołany prawdopodobnie z musu po dobrej grze w Trentino. Castellani od początku ma swoją wizję kadry, w której brak miejsca dla Łukasza, szkoda tylko że włóczył go z kadrą po całym świecie i nie dawał wielu szans na grę. Razem z Łomaczem mógł tam jechać Drzyzga, któremu takie doświadczenie wiele by dało.

 

Kolejną zastanawiającą sytuacją jest brak Świderskiego na zgrupowaniu kadry, wrócił już do zdrowia i myślę, że ktoś powinien go do Spały ściągnąć, nawet gdyby na początku miał trenować z kadrą B :-k

Odnośnik do komentarza

Jeśli Żygadło strzela fochy w mediach, że nie gra, to nie ma dla niego miejsca w kadrze - niech zaciśnie zęby i walczy, nie ma się co obrażać, Bąkiewicz pokazał, że można. Wielka strata dla kadry to nie jest. IMO są na podobnym poziomie jeśli chodzi o rozegranie z Łomaczem. Żygadło ma lepszy blok, Łomacz zagrywkę. No big deal. Szczególnie, że to tylko 2. sypacz. Bardziej mnie martwi to, że Zatorski tam mało gra(ł) w tegorocznej LŚ. Bo jak dla mnie to on już na ten moment jest lepszy od Gacka, szczególnie z obronie. I nikt mi nie wmówi, że "doświadczenie" tego drugiego się bardziej przyda, bo w LŚ gra co najwyżej poprawnie, nie wyobrażam sobie jego jako pierwszego libero na MŚ :| Oczywiście nr 1 pod względem umiejętności jest póki co Ignaczak, ale widocznie DC nie pasuje jego charakter.

Odnośnik do komentarza

Niestety postawa Gacka nie napawa optymizmem. Po słabym sezonie pod wodzą Nawrockiego liczyłem, że Castellani odbuduje jego formę jednak na razie nic z tego. Do MŚ pozostało jeszcze troche czasu i miejmy nadzieję, że prawdziwy Gato powróci. To z nim na libero odnieśliśmy dwa największe sukcesy ostatnich lat. Ignaczak miał jakąś tam kontuzję, wątpie aby troche uprzedzony DC brał go jeszcze pod uwagę. :-k Zatorski niestety nie dostał szansy na pokazanie się w LŚ, ale na niego jeszcze przyjdzie czas.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

A tymczasem:

 

Klub spoza PlusLigi zatrudnił właśnie mistrza Europy! Roczny kontrakt z Treflem Gdańsk, który nie zdołał wywalczyć awansu do PlusLigi podpisał słynny hiszpański siatkarz Enrique De La Fuente

 

za www.podsiatka.pl.

 

Moze to i juz emeryt, ale i tak wciaz wielkie nazwisko

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Znamy już skład JW na następny sezon:

 

 

rozgrywający - Grzegorz Łomacz, Grzegorz Pająk;

atakujący: Igor Yudin, Mitja Gasparini

środkowi: Adam Nowik, Bartosz Gawryszewski, Łukasz Polański, Mateusz Przybyła

przyjmujący: Benjamin Hardy, Lukas Divis, Marcin Wika, Maciej Pawliński, Adrian Buchowski, Damian Dobosz;

libero: Paweł Rusek.

 

Ma dojść jeszcze zagraniczny środkowy, ale nie Millar, o którym mówiło się ostatnio w kontekście przejścia do JW. Słychać pewne narzekania, ale wydaje mi się, że Divis to bardzo dobry wybór - ok, nie jest tak medialny, ale to bardzo dobry przyjmujący, MVP FF Ligi Mistrzów '07, w Turcji też grał dobrze i równo, zdobył mistrzostwo ze swoim klubem. Rozgrywający, libero i atakujący zostali, zobaczymy co z Gasparinim. Gawryszewski ma sporo do udowodnienia i być może zrobi postęp jak Czarnowski w zeszłym sezonie. Gdyby jeszcze Wika wrócił do swojego normalnego poziomu to byłoby naprawdę dobrze, chociaż mam poważne wątpliwości, czy to starczy na Skrę/Kędzierzyn/Resovię. Co do Prielożnego to sam nie wiem, w Austrii mistrza nie zdobył, zobaczymy co pokaże po powrocie do Polski.

Odnośnik do komentarza

Tym składem Jastrzębiu może być ciężko nawiązać walkę z Resovią/Skrą/KK, a takie tam są zapewne ambicje po ostatnim sezonie. :-k Szczególnie środek siatki nie wygląda dobrze, choć nie wyklucza się sprowadzenia zagranicznego środkowego. Bardzo dobry transfer Divisa, Abramowem to on nie jest ale i tak powinien razem z Yudinem stanowić o sile Jastrzębian. Wika ma chyba ostatnią szansę na udowodnienie, że potrafi grać tak jak w 2008 roku.

Szkoda, że Buchowski nie będzie miał chyba zbyt wielu okazji do gry :/ Zapewne będziemy go często widywać na parkietach Młodej PlusLigi (która na chwile obecną zapowiada sie na ogromną klapę i pomyłkę...).

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Trener reprezentacji Polski Jerzy Matlak podał nazwiska piętnastu zawodniczek, które będą kontynuować przygotowania do tegorocznych mistrzostw świata. Wielką niespodzianką jest nieobecność w tej grupie Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty.

 

Spośród zawodniczek, które występowały w World Grand Prix, w piętnastce zabrakło Skowrońskiej, Katarzyny Skorupy oraz Klaudii Kaczorowskiej. W ich miejsce Matlak powołał Małgorzatę Glinkę, Aleksandrę Jagieło, Maję Tokarską i Joannę Wołosz.

 

Do 14 września skład zostanie uzupełniony o kolejne cztery siatkarki, gdyż zgodnie z wymaganiami FIVB do mistrzostw świata zgłasza się 19 zawodniczek. Dopiero z tej grupy zawodniczek zostanie wybrana czternastoosobowa grupa, która pojedzie na mistrzostwa.

 

Selekcjoner Jerzy Matlak postanowił, że przygotowania do MŚ będą kontynuować:

 

Rozgrywające: Milena Sadurek, Joanna Wołosz.

Przyjmujące: Aleksandra Jagieło, Anna Werblińska, Karolina Kosek, Joanna Staniucha-Szczurek.

Atakujące: Joanna Kaczor, Katarzyna Zaroślińka, Małgorzata Glinka.

Środkowe bloku: Katarzyna Gajgał, Berenika Okuniewska, Agnieszka Bednarek-Kasza, Maja Tokarska.

Libero: Mariola Zenik, Paulina Maj.

 

Trochę się opuściłem w oglądaniu żeńskiej siatkówki ostatnimi czasy. Czy Kaśka naprawdę tak słabo sobie radziła żeby nie brać jej na MŚ?

Odnośnik do komentarza

Kasia potrzebuje czasu, aby dość do odpowiedniej formy. Ogólnie w WGP grała dość słabo, ale w niektórych meczach miała przebłyski dobrej gry. Myślę, że jest to błąd Matlaka. Nie do końca rozumiem powołanie Glinki. Jeżeli dobrze mi się wydaje to Glinka nie grała ostatnio i ona jest wielką niewiadomą. Zobaczymy. Mam nadzieje, że tak jak powiedział Matlak jest jeszcze szansa, aby Skorupa i Skowrońska dostały dodatkowe powołania.

Edyta dodaje, że dodatkowa Skowrońska jest obecnym kapitanem Naszej drużyny narodowej.

Odnośnik do komentarza

Matlak powolal Wolosz? o_O

ciekawe, ile szans Aśka dostanie, ale boje sie, ze ta dziewucha sie spali psychicznie :-k obym sie mylil

ale fajnie, ze jest w kadrze miejsce dla Wroclawianki :)

hyh, szukalem Ani Baranskiej w skladzie, a teraz sobie przypomnialem, ze ona przeciez juz pod nazwiskiem Werblinska bedzie wystepowac ;]

Odnośnik do komentarza

W Sporcie po Wiadomościach twierdzą, że przyczyną braku powołania Skowrońskiej jest jej konflikt z Matlakiem.

Konflikt jest między Barańską, a Skowrońską podobno. Więc Matlak pozbył się jednej by w drużynie była dobra atmosfera. Skowrońska grała słabo to fakt (choć według mnie ma taki potencjał że może wystrzelić w każdej chwili) Anka natomiast jest obecnie w najlepszej formie zdecydowanie, więc to ona została.

 

Poszło o kilka spraw, które się nawarstwiły między nimi (numer na koszylce który był w tamtym roku Barańskiej, wybór kapitana czy też takie rzeczy jak wywiad Skowrońskiej na temat rozbieranej sesji Barańskiej).

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiscie, umknelo mi to.

Chociaz jakos specjalnie jej z meczow w sezonie nie zapamietalem, wiec chyba niczym specjalnym sie nie wyroznila :-k

Także Zuzanna Efimienko dostała powołanie do szerokiej kadry (a w zasadzie Matlak uzupełnił skład o cztery nazwiska, w tym Efimienko, bez konieczności dołączania, z tego co zrozumiałem, żadnej z tej czwórki do będącej na zgrupowaniu w Szczyrku reprezentacji).

Odnośnik do komentarza
Nowy atakujący w Treflu

 

Trefl Gdańsk S.A. informuje, że nowym zawodnikiem drużyny został Thomas Edgar. Australijski zawodnik związał się z Treflem na okres czterech lat.

 

 

 

Nowy nabytek gdańszczan ma 21 lat, mierzy 212 cm i gra na pozycji atakującego. Przez ostatnie dwa lata występował w lidze szwedzkiej, w ostatnim sezonie zdobywając mistrzostwo tego kraju z Linkoping VC. Sam zawodnik jest zadowolony, iż będzie mógł grać w Polsce: - Polska siatkówka jest prawdopodobnie słabsza jedynie od rosyjskiej i włoskiej. Sport w tym kraju jest bardzo ważny - mówi. - Może siatkówka nie jest tak popularna jak, porównywalnie, piłka nożna i rugby w Australii, ale jak netball - jak najbardziej - dodaje Edgar.

 

Aktualnie zawodnik przebywa ze swoją reprezentacją, z którą przygotowuje się do Mistrzostw Świata we Włoszech. Po powrocie do Gdańska o miejsce w składzie będzie rywalizował z Danielem Wilkiem i Pawłem Gajowczykiem.

źródło: volley24.pl

 

To jest ten taki (podobno) niesamowity talent, którym interesował się Jastrzębski? Jednak okazał się takim rozczarowaniem, że trafił do Trefla czy zespół trochę zwiększył budżet przez brak awansu w poprzednim sezonie?

Odnośnik do komentarza

Pojutrze zaczyna się siatkarski mundial :) W Polsce balon został nadmuchany bardzo mocno i brak medalu będzie dla wszystkich dużą porażką. Co ciekawe, w tym roku także siatkarze i sztab szkoleniowy bardzo odważnie wypowiadają się o tym turnieju :-k Castellani i jego ekipa są bardzo pewni siebie i dają do zrozumienia, że interesuje ich pokonanie wszystkich z Brazylią włącznie. Wszystkie ostatnie sparingi były zamknięte dla prasy i publiczności, więc ciężko prorokować kto w jakiej jest formie. W kadrze zabrakło dwóch jej wieloletnich filarów, czyli Plińśkiego i Świderskiego. O ile rok temu bez Świdra sobie poradziliśmy, tak teraz któryś z dwójki Nowakowski/Czarnowski będzie musiał wznieść się na wyżyny, abyśmy nie odczuli braku Daniela na środku.

Zobaczymy jak to wszystko będzie wyglądać w trakcie turnieju. Kuriozalny system rozgrywek może doprowadzić do wielu niejasnych i pachnących przekrętami spotkań. FIVB tradycyjnie musi kombinować na wszelkie sposoby, niestety przeważnie ich kombinacje negatywnie wpływają na rywalizację.

 

:polska:

Odnośnik do komentarza

Obejrzalem wlasnie sklady grup na MS i to jak one wygladaja, to jakies nieporozumienie:

 

A:Iran, Japonia, Egipt, Wlochy :doh!:

B:Brazylia, Hiszpania, Kuba, Tunezja

C:Rosja, Kamerun, Australia, Portoryko :doh!:

D:Wenezuela, Argentyna, Meksyk, USA :doh!:

E:Francja, Czechy, Bulgaria, Chiny

F: Niemcy, Polska, Serbia, Kanada

 

 

Mamy 3 bardzo mocne grupy i 3 grupy w ktorych wygraja zespoly, grajace nawet trzecim skladem. FIVB sux.

Odnośnik do komentarza

Ale Kanada ograła Serbię. Ładny mecz, Kanada pokazała klasę w grze obronnej. Tylko w 3 secie się trochę posypali ale dość szybko się pozbierali. Grali konsekwentnie, na dodatek wykazują na razie w tym turnieju dużą koncentrację, opanowanie, mobilizację - z Serbią grali ciągle "swoje", a Serbom nie bardzo wychodziło w tym meczu, w wyniku czego w czwartym secie trochę za bardzo zaczęły brać nad nimi emocje i presja, i Kanada wygrała 3:1 :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...