Skocz do zawartości

Siatkówka


yonack

Rekomendowane odpowiedzi

Koniec końców pewnie i tak Skra zwycięży, ale Jastrzębie to obecnie jedyny zespół, który może im urwać coś więcej niż seta ;)

 

Tymczasem mamy już pierwsze ruchy transferowe. Do ofensywy jako pierwszy przystąpił AZS Olsztyn, który za rządów Mariusza Szyszki ewidentnie staje na nogi.

Miło nam poinformować, iż zostały podpisane już pierwsze kontrakty na sezon 2010/2011. W nowym sezonie Kert Toobal i Samuel Tuia będą reprezentować barwy AZS UWM Olsztyn.

 

Kert Toobal, to estoński rozgrywający, który z klubem AZS UWM związał się umową na najbliższy sezon. W minionym sezonie zawodnik rozgrywał we francuskim klubie Saint-Quentin. Zespół występuje w najwyższej klasie francuskiej ligi. W ćwierćfinale rozgrywek Saint-Quentin odpadł z rywalizacji z AS Cannes po dwóch minimalnych przegranych 2:3. Drużyna zakończyła sezon na wysokim 6. miejscu.

 

Kert Toobal jest reprezentantem kraju. Estonia aktualnie zajmuje 50. miejsce w rankingu FIVB, jednak w kwalifikacjach do mistrzostw Europy w 2009 r. zdołała pokonać i wyeliminować wicemistrzów świata – Polskę. Reprezentacja Estonii zajęła również 2. miejsce w VI Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, gdzie przegrała tylko jeden mecz – z Polską właśnie.

 

Imię: Kert

Nazwisko: Toobal

Data urodzenia: 03.06.1979

Wzrost: 189 cm.

Pozycja w polu: rozgrywający

Kluby:

2000 – 2002: ESS Falck Pärnu (EST)

2002 – 2004: Sylvester Tallinn (EST)

2004 – 2005: Stade Poitevin Poitiers (FRA)

2005 – 2006: GFCO Ajaccio Volley-Ball (FRA)

2007 – 2008: VC Menen (BEL)

2009 – 2010: Saint-Quentin (FRA)

 

Samuel Tuia, to francuski przyjmujący. Młody zawodnik po wieku juniorskim zdołał od razu przebić się do najwyższej klasy rozgrywek francuskiej ligi. W minionym sezonie reprezentował barwy AS Cannes, z którym nadal rywalizuje o wejście do finału. W pierwszym meczu półfinałowym drużyna Samuela Tuii pokonała Arago de Sète 3:2. Drugi mecz zostanie rozegrany już dzisiaj (28.04.2010). Rywalizacja trwa do dwóch zwycięstw.

 

Samuel Tuia jest również reprezentantem kraju. Największy sukces osiągnięty z reprezentacją Francji, to wicemistrzostwo Europy.

 

Imię: Samuel

Nazwisko: Tuia

Data urodzenia: 24.07.1986

Miesce urodzenia: Wyspy Matautu-Vahake (Wallis i Futuna)

Wzrost: 195 cm.

Pozycja w polu: przyjmujący

Zasięg w ataku: 345 cm.

Zasięg w bloku: 325 cm.

Kluby:

2005 – 2008: Rennes Volley 35

2008 – 2010: AS Cannes

O Toobalu zbyt wiele nie mogę powiedzieć, ponieważ nigdy nie widziałem go w akcji. Tuia powinien być ogromnym wzmocnieniem i być liderem drużyny. Dobre kontakty Sordyla i Szyszki we Francji przynoszą efekty. W tym sezonie na środku siatki szalał Brazylijczyk Marcelo, który także zostal ściągnięty z Francji i którego prawdopodobnie nie uda się zatrzymać w AZSie.

 

Ponadto klub poinformował, że przedłużono umowę z Dawidem Gunią a do tego ważne kontrakty mają trener Sordyl i Tomasz Tomczyk.

Na pewno z klubu odejdą Maciej Kusaj, Jakub Oczko, Krzysztof Andrzejewski i Paulo, który miał być bardzo dobrym skrzydłowym a okazał się średniakiem.

Czyli można spodziewać się jeszcze jednego rozgrywającego (zapewne jakiś młody Polak) i libero (chodzą głosy o Mierzejewskim z KK, który pochodzi z Olsztyna).

 

Karuzela transferowa zaczyna się kręcić! :)

Odnośnik do komentarza

Właśnie miałem o tym napisać. ;)

Paulo rzeczywiście nie błyszczał, za to jeżeli uda im się utrzymać Marcelo to będą mieli mocny środek. A jak wygląda sytuacja z Mierzejewskim? Spisywał się przecież bardzo dobrze, Zaksa nie ma kasy na kontrakt czy o co chodzi?

 

Chociaż Gunia mnie nie przekonuje i wydaje mi się, że przedłużenie z nim umowy to błąd.

Odnośnik do komentarza

Hmm, jak dla mnie jeśli Kędzierzyn chce zrobić skok jakościowy (a chyba o to im chodzi) to mimo wszystko powinni pozbyć się Mierzeja. IMO on po prostu pewnego poziomu nie przeskoczy ;)

Mieli u siebie młodego Adama Swaczyne, który podobno talentem nie ustępuje Zatorskiemu, jednak puścili go i Swaczyna podpisał kontrakt z Fartem Kielce.

Odnośnik do komentarza

Przez większą cześć sezonu snuto domysły, że w przyszłych rozgrywkach barwy Resovii reprezentować będzie Michał Ruciak. Nic z tego, na jego oficjalnej stronie pojawiła się informacja o przedłużeniu na najbliższe dwa lata umowy z Kędzierzynem. Trzeba uznać to za sukces prezesa Pietrzyka, jednak jeśli chcą w przyszłym sezonie powalczyć o coś więcej niż brąz to powinien zjawić się tam jakiś ofensywny przyjmujący, który będzie lepszy niż Sammelvuo czy Martin. :-k

Odnośnik do komentarza

W sumie Resovia mogłaby zaryzykować i postawić na Mikę, kiedy już nabierze siły i doświadczenia, to może być rewelacyjnym przyjmującym, o dziwo właśnie świetnie przyjmuje pomimo takiego wzrostu, jest całkiem sprytny, ma nieprzyjemny serwis, technicznie też jest OK. Za to Wika w tym sezonie grał strasznie kiepsko, dziwie się, czemu dopiero w play-off Travica postawił na niego. Mario, jak to wygląda w Częstochowie z transferami na przyszły sezon? Bo ztcp to Nowakowskiemu się kończy kontrakt i raczej odejdzie, ciekawe dokąd... :-k

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie oglądam program Punkt, Set, Mecz i zaczynam się zastanawiać czy Bartman nie pójdzie do Resovii. W sumie sezon miał słaby, ale jeżeli chcą Polaka na tej pozycji, to może być dobre wyjście. Tylko jak Ljubo zapanuje nad jego charakterem. ;)

 

A ZAKSA faktycznie musi poszukać przyjmującego, bo Sammelvuo się według mnie nie sprawdził.

Odnośnik do komentarza

No tak, Bartman to też jakaś opcja dla Resovii - jeszcze jest Świderski, ale on jest po kontuzji, więc nie wiadomo, jakby to wyglądało, poza tym podobno do niego się JW przymierza. Co do Sammelvuo to +1, ZAKSA potrzebuje zdecydowanie kogoś z lepszym atakiem i kogoś wyższego, bo oni i tak już mają chyba najniższy skład z czołówki, a samą obroną jak było widać w półfinałach, nie da się za wiele zdziałać. Wydaje mi się że Masny też jest do wymiany, jakoś mnie nie przekonał. Szczerbaniuk się też starzeje i to też już nie jest ten gracz sprzed kilku lat, a Kazimierczak to jednak nie ten poziom.

Odnośnik do komentarza

No ogólnie to na pewno on jest w TOP3 jeśli chodzi o Plusligę. Miałem na myśli same półfinały, grał falami (chociaż w sumie jak cała ZAKSA). Bardziej chodzi o wskoczenie na wyższy poziom, sprowadzenie kogoś widocznie lepszego - Kędzierzyn chyba już osiągnął maksimum swojego potencjału na ten moment, jeśli chcą finału/medalu w przyszłym sezonie (bo nie sądzę żeby coś ugrali z Resovią) to muszą pomyśleć o bardziej klasowych graczach, m. in. libero, co już było wyżej wspomniane. Ale chylę czoła przed Stelmachem, dopiero zaczyna jako trener, a widać jego pracę w ZAKSie, widać pewien styl gry, dla mnie to naturalny następca Castelaniego po IO w Londynie.

Odnośnik do komentarza

Co do Bartmana, to już rok temu mógł trafić do Resovii. W jakimś starszym "Punkt, Set, Mecz" sam powiedział, że Travica zadzwonił do niego zaledwie dzień po podpisaniu kontraktu z Surgutem. Na pytanie Iwańczyka, co by było gdyby Travica zadzwonił wcześniej odpowiedział: "Myślę że byśmy sie dogadali..." ;) Także jest to poważny kandydat do gry w Rzeszowie. Tylko zestawianie Bartman - Akhrem jest typowo ofensywne, rzekłbym ultraofensywne, co kłóci się z filozofią Ljubo, który stawiał raczej na jednego defensywnego i jednego ofensywnego. :-k Zobaczymy jak to się potoczy, na większe ruchy trzeba poczekać do zakończenia MP.

 

Mario, jak to wygląda w Częstochowie z transferami na przyszły sezon? Bo ztcp to Nowakowskiemu się kończy kontrakt i raczej odejdzie, ciekawe dokąd...

Kontrakty kończą się Nowakowskiemu, Janeczkowi, Zatorskiemu, Kaanakaampie, nie wiem jak z Wroną i Wierzbą.

Już przed tym sezonem Pakosz powiedział, że Nowakowskiemu oferte złożył Sisley, jednak z powodu ważnej umowy został w AZSie. Dodał też, że będzie bardzo trudno go zatrzymać, więc można ze 100% pewnością stwierdzić, że Piter nas opuści :( Walkę o niego powinny stoczyć kluby włoskie, Resovia i Jastrzębie, ponieważ tam potrzebują polskich środkowych. Z racji jego słabszego sezonu oferty z Włoch moga nie być tak kuszące jak z polskich drużyn, co zapewne też będzie odgrywało dużą rolę...

 

Ciekaw jestem co zrobią Janeczkiem, jak ma dzień to sam może wygrać z każdym, niestety jego forma w tym sezonie była mocno niestabilna :/

No i pozostaje sprawa Wagnera, w dzisiejszym meczu drużyna ma radzić sobie bez niego. Oficjalnie z powodu choroby, nieoficjalnie został odstawiony za fatalną postawę w drugiej części sezonu. Jeśli to prawda to bardzo dobrze, może zarząd troche przejrzy na oczy, mieli robiącego wyniki Panasa i zachciało im się zmian.

 

Świderski na 99% wróci do Polski, dla mnie faworytem w wyścigu po jego podpis mimo wszystko jest ZAKSA :-k

Odnośnik do komentarza
Daniel Castellani podał 19-osobowy skład reprezentacji Polski na tegoroczną edycję Ligi Światowej.

 

 

 

W "19" zabrakło Krzysztofa Ignaczaka, Fabiana Drzyzgi i Marcela Gromadowskiego. Okazję do gry dostali natomiast powracający na reprezentacyjne salony Łukasz Żygadło, a także Patryk Czarnowski i Mateusz Mika.

 

Biało-czerwoni w fazie grupowej zmierzą się z Niemcami, Arentyńczykami i Kubańczykami.

 

Reprezentacja Polski na Ligę Światową 2010:

 

Rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Paweł Zagumny, Łukasz Żygadło

 

Przyjmujący: Zbigniew Bartman, Michał Bąkiewicz, Bartosz Kurek, Mateusz Mika, Michał Ruciak, Michał Winiarski

 

Atakujący: Piotr Gruszka, Jakub Jarosz, Mariusz Wlazły

 

Środkowi: Patryk Czarnowski, Karol Kłos, Piotr Nowakowski, Marcin Możdżonek, Daniel Pliński

 

Libero: Piotr Gacek, Paweł Zatorski

źródło: volley24.pl

 

Dziwi mnie brak powołania dla Gromadowskiego, bo miał przecież znakomity sezon we Francji, gdzie praktycznie sam ciągnął grę swojej drużyny. Spokojnie mógłby wskoczyć na miejsce Gruszki, który miał delikatnie mówiąc bardzo słaby sezon albo Jarosza, który miał spore wahania formy. Z kolei cieszy mnie powrót Żygadły i obecność w kadrze Czarnowskiego, chociaż pewnie i tak będzie trzecim środkowym za duetem ze Skry. Nie wiem też czy potrzebnie Castellani zabierał Mikę. W Resovii przecież jeszcze mało grał, no ale może nabierze trochę doświadczenia oglądając kolegów z trybun. ;)

Odnośnik do komentarza

Gdzieś jest taki temat jak siatkówka reprezentacyjna ;) choć nie wiem czy nie lepiej byłoby gdyby jakiś mod połączył te tematy.

Do kadry mam tylko jedno zastrzeżenie, zdecydowanie wolałbym Gromadowskiego niż Gruszke, który po ME miał lekko mówiąc słaby sezon. Zator trochę pogra :)

 

Z ligi spadła Politechnika Warszawa :( Będzie pare ciekawych zawodników do wzięcia, ależ bym sie cieszył gdyby Rafał Buszek przyszedł do Częstochowy :)

 

AZS wczoraj wygrał z Bydzią i piękna passa gry w europejskich pucharach będzie kontynuowana :jupi: Świetny debiut w roli pierwszego trenera miał Michał Gogol, pod którego wodzą chłopaki wygrali obydwa mecze.

Teraz przydałyby się jakieś wzmocnienia, niestety przez najbliższe dwa miesiące będziemy zapewne słuchać o tym jak "trudno jest pozyskać sponsorów", "budżet dalej jest niedopięty" i "nie chcemy podpisywać kontraktów bez pewności, że będzie mieli je z czego wypłacić" :roll:

Podobno Janeczek jedną nogą w Resovii... :/ Jeśli to prawda to nie rozumiem Cichego, jeśli Oivannen zostanie to pcha się na pewną ławkę. Oby znalazła się kasa na utrzymanie go Czewie.

Odnośnik do komentarza

Nie widzę przyszłości dla Janeczka w Resovii. Według mnie to nie ta liga i chyba pewnego poziomu już nie przeskoczy. Co do Politechniki to właściwie oprócz Buszka (który też nie wiadomo w jakiej formie będzie po tej kontuzji) to tylko Kapelus się wyróżniał. Ale on z kolei jako obcokrajowiec jest za słaby, żeby się załapać do jakiegoś klubu z czołówki. No i szkoda, że spadł właśnie klub z Warszawy, bo wydaje mi się, że przed nimi była jakaś przyszłość, a Jadar to znowu będzie takie balansowanie na krawędzi.

 

I cieszy mnie bardzo wygrana Częstochowy, bo jak już chyba wspominałem nie lubię Bydgoszczy. ;)

Odnośnik do komentarza

Generalnie to można stwierdzić, że to Częstochowa spuściła Polibude, ponieważ puściła mecz Wieluniowi, który zapewnił sobie wtedy utrzymanie. Z całym szacunkiem dla Dacewicza i jego zawodników, to gdyby znaleźli się w grze o utrzymanie to chyba nie wyszliby z tego obronną ręką. Ale teraz można sobie już tylko gdybać ;)

 

Z Warszawy do wyjęcia jest jeszcze niezły Neroj, który nie powinien mieć problemów ze znalezieniem nowego klubu. Tak samo Kapelus. Kłos zapewne wróci do Skry i będzie zmiennikiem Plińskiego i Możdżonka.

Odnośnik do komentarza

Przecież Neroj jest baaaaardzo przeciętnym rozgrywającym, wydaje mi się że właśnie porządnego rozgrywającego zabrakło w Warszawie - rozgrywa wolno, ma problemy z techniką odbicia, właściwie tylko wzrost, serwis i lewa ręka jakoś go ratują.

A Bydgoszcz to zdecydowanie największe rozczarowanie sezonu - chociaż w sumie nic dziwnego, jeśli bierze się takich drogich i przereklamowanych graczy (Gruszka, Woicki, Szymański, Jurkiewicz) + jeszcze Lambourne. Wydaje mi się, że w Bydgoszczy powinni najpierw zatrudnić dobrego trenera, potem zajmować się budowaniem składu. Strasznie szkoda mi Konarskiego, bo przecież w zeszłym sezonie też grał dobrze, Szymański to chyba najbardziej przereklamowany gracz w całej lidze :]

 

Co do Final Four - wielka szkoda. Skra zupełnie nie miała przyjęcia, Antiga zupełnie bez formy, Gacek słabo (to nie jest poziom na Ligę Mistrzów, Ignaczak bije go na głowę samymi umiejętnościami). Falasca jak już miał dobre przyjęcie, to właściwie każda akcja przez środek była czytana i blokowana - zresztą mniej więcej tak to wygląda przez cały sezon, coś się nie może dogadać ze środkowymi, Skra właściwie nie gra przez środek. Cieszy jedynie Wlazły w formie, no i Kurek też dał radę. Jeszcze jedna sprawa - serwis. Dynamo zagrało wczoraj świetnie na zagrywce, w Skrze tylko Wlazły, może czasami Kurek/Winiarski grają naprawdę mocno. Flot, który mi się wydawał trudny, był w większości przypadku przyjmowany na palce z łatwością, Skra właściwie nic tą zagrywką Rosjanom nie zrobiła.

Drugi półfinał - tu jestem bardzo mile zaskoczony grą Bledu, naprawdę próbowali się przeciwstawić, grali ciekawą siatkówkę (bardzo dobrze w obronie przede wszystkim). Radzili sobie nieźle z mocnymi zagrywkami Włochów, naprawdę przyjemnie się na nich patrzyło. Trentino jest jednak bez formy, grają wolno, widać, że Żygadło to 2. rozgrywający.

 

Liczę dzisiaj na dobry finał, chociaż to Dynamo jest IMO zdecydowanym faworytem.

Odnośnik do komentarza

No i zgodnie z prognozami Trentino ponownie wygrało Lige Mistrzów. W finale po prostu zmiażdżyli Dynamo, które po dobrym meczu ze Skrą mocno spuściło z tonu. Łukasz Żygadło został zasłużenie wybrany najlepszym rozgrywającym Final Four :) Ciekaw jestem przyszłości Łukasza, w Trydencie wyraźnie odżył i podczas tego okienka transferowego ma szansę na jakiś dobry kontrakt :-k Choć jak sam przyznaje, dobrze mu w obecnym klubie.

 

Z innych wieści, Fart Kielce wygrał drugie spotkanie o awans do PLS z Treflem i wyrównał stan rywalizacji.

Odnośnik do komentarza

No i zgodnie z prognozami Trentino ponownie wygrało Lige Mistrzów. W finale po prostu zmiażdżyli Dynamo, które po dobrym meczu ze Skrą mocno spuściło z tonu. Łukasz Żygadło został zasłużenie wybrany najlepszym rozgrywającym Final Four :) Ciekaw jestem przyszłości Łukasza, w Trydencie wyraźnie odżył i podczas tego okienka transferowego ma szansę na jakiś dobry kontrakt :-k Choć jak sam przyznaje, dobrze mu w obecnym klubie.

 

Z innych wieści, Fart Kielce wygrał drugie spotkanie o awans do PLS z Treflem i wyrównał stan rywalizacji.

 

Za te wystawy w 3 secie organizatorzy powinni zrezygnować z tej nagrody. ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W cieniu dzisiejszej kolejki piłkarskiej ekstraklasy padły ważne rozstrzygnięcia w PlusLidze.

Skra pokonała Jastrzębie 3:2 i po raz 6 z rzędu zdobyła Mistrzostwo Polski. Bleh. W dwóch meczach w Jastrzębiu bełchatowianie pokazali swą siłe i wyższość nad rywalami, choć zdarzyło im się puścić seta mimo prowadzenia 14:6. W ważnych momentach nie zawodził Michał Winiarski, co dobrze rokuje przed nadchodzącym sezonem reprezentacyjnym :) Troche pracy z Castellanim i może Winiarowi uda się zbliżyć do poziomu jaki prezentował przed kontuzją.

 

Resovia po wczorajszym dramatycznym zwycięstwie nad Zaksą dziś wygrała drugi mecz i o brązowym medalu zadecyduje piątkowy mecz. Ogromna przewaga psychologiczna leży po stronie Resovii i to w nich upatruję faworyta piątego spotkania. Nie skreślam Kędzierzyna, ale sam Kuba Jarosz może nie wystarczyć :-k

 

Ogromną niespodziankę sprawili siatkarze Farta Kielce, którzy wygrali decydujący mecz z Treflem Gdańsk i awansowali do PlusLigi. Czapki z głów dla tej drużyny, trzeba przypomnieć, że w tym sezonie byli oni beniaminkiem I ligi. Trefl czekają baraże z Jadarem.

Odnośnik do komentarza

Pojawia się coraz więcej informacji na temat transferów.

Niestety, zgodnie z przewidywaniami do Bełchatowa wraca Paweł Zatorski :( Podczas tych dwóch sezonów w Częstochowie wyrósł na reprezentacyjnego libero i teraz czas na grę o najwyższe cele w Skrze. Gacek prawdopodobnie trafi do Kędzierzyna, który przeszedł do ofensywy na rynku transferowym. Prezes Pietrzyk bardzo zabiegał o Patryka Czarnowskiego i wg najnowszych doniesień wczoraj został podpisany kontrakt. Trochę dziwna decyzja Czarnowskiego, który rezygnuje z Ligi Mistrzów w Jastrzębiu. :-k No i nie może być pewien, że współpraca z nowym rozgrywającym będzie mu się układać tak jak z Łomaczem. Chyba, że tym rozgrywającym będzie... Paweł Zagumny, który razem ze Świderskim otrzymał ofertę z Kędzierzyna.

Info o Czarnowskim oficjalnie jeszcze nie potwierdzone więc ręki sobie nie dam uciąć, że ten transfer rzeczywiście dojdzie do skutku ;)

 

Zagumny jest także pierwszą opcją w Rzeszowie, równie dobrze może zostać w Grecji. Na jakiekolwiek decyzji trzeba poczekać na koniec rozgrywek w Grecji, Olympiakos prowadzi w finale z Panathinaikosem 2:1.

 

Nieciekawie może wyglądać sytuacja w Jastrzębiu, gdzie ważne kontrakty mają tylko Łomacz, Yudin i Pęcherz. Szefowie Jastrzębia mogą mieć problem ze stworzeniem drużyny, która będzie z powodzeniem walczyć o MP i w Lidze Mistrzów. Ale znając Grodeckiego to zapewne zaskoczy nas jakimś wielkim nazwiskiem ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...